Η Ισπανία ανάγκασε τους Γερμανούς σε πολλά λάθη (25), είχε 10 μπλοκ έναντι 5 και έναν καταπληκτικό Βιλένα με 22 πόντους.
Τα σετ: 0-3 (24-26, 18-25, 22-25)
ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Τζιάνι): Φρομ 10, Σχοτ 12, Μπέμε 6, Χιρτς 16, Ζίμερμαν 1, Κρικ 4 / Ζένγκερ (λ), Κότσιαν , Ράιχαρτ 1, Έσχερ, Μαλέσια
ΙΣΠΑΝΙΑ (Μουνιόθ): Βιλένα 22, Νόδα 9, Ρουίθ Μπόρχα 7, Φερνάντεθ 4, Ντε Άμο 2, Γκονζάλεθ 7 / Ρουίθ Ντανιέλ (λ), Τρίνινταντ, Ροκαμόρα
Στον άλλο ημιτελικό η Εσθονία έκαμψε τη αντίσταση του Μεξικό και με πρωταγωνιστές του Ταχτ (16π) και Βένο (14π) πήρε την πρόκριση στον τελικό.
Τα σετ: 0-3 (22-25, 13-25, 20-25)
ΜΕΞΙΚΟ (Αζαΐρ): Βάργκας 8, Ρουίζ 3, Ρανγκέλ 4, Μπαράχας 11, Μαρτίνεζ 2, Κόρντοβα 3 / Ρανγκέλ Χεσούς (λ), Περάλες, Κινιόνες, Τσάβες, Ορελάνα 2, Μορένο 2
ΕΣΘΟΝΙΑ (Κρέτου): Κρεεκ 8, Τόμπαλ, Ταχτ 16, Βένο 14, Ράντικ 8, Αγκάνιτς 6 / Ρικμπεργκ (λ), Τέπαν 2
ΤΡΙΤΟ ΓΚΡΟΥΠ
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ (Λεόν - Μεξικό)
18 Ιουνίου
Γερμανία - Ισπανια 0-3 (24-26, 18-25, 22-25)
Μεξικο - Εσθονία 0-3 (22-25, 13-25, 20-25)
ΤΕΛΙΚΟΙ (Λεόν - Ισπανία)
19 Ιουνίου
0.00 Γερμανία - Μεξικό
2.30 Ισπανία - Εσθονια
Όμιλος Α3 (Βαρκελώνη -Ισπανία)
2 Ιουνίου
Κατάρ – Ελλάδα 3-0 (25-20, 25-23, 25-21)
Ισπανία – Μεξικό 3-0 (25-23, 25-23, 25-21)
3 Ιουνίου
Ελλάδα – Μεξικό 1-3 (19-25, 22-25, 25-23, 21-25)
Ισπανία – Κατάρ 3-1 (25-21, 21-25, 25-15,25-13)
4 Ιουνίου
Κατάρ – Μεξικό 0-3 (17-25, 25-27, 21-25)
Ισπανία – Ελλάδα 3-1 (25-21, 22-25, 25-23, 25-23)
Όμιλος Β3 (Μπιέλο Πόλιε - Μαυροβούνιο)
2 Ιουνίου
Κινεζική Ταϊπέι – Εσθονία 2-3 (25-23, 24-26, 17-25, 25-20, 12-15)
Μαυροβούνιο – Τυνησία 3-2 (18-25, 25-15, 25-19, 25-27, 15-9)
3 Ιουνιου
Εσθονία – Τυνησία 1-3 (25-18, 17-25, 21-25, 21-25)
Κινεζική Ταϊπέι – Μαυροβούνιο 1-3 (22-25, 14-25, 25-22, 24-26)
4 Ιουνίου
Τυνησία – Κινεζική Ταϊπέι 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 25-15)
Μαυροβούνιο – Εσθονία 0-3 (18-25, 16-25, 13-25)
Όμιλος C3 (Φρανκφούρη - Γερμανία)
2 Ιουνίου
Βενεζουέλα – Αυστρία 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)
Καζακστάν – Γερμανία 0-3 (17-25, 16-25, 22-25)
3 Ιουνίου
Καζακστάν – Βενεζουέλα 1-3 (21-25, 19-25, 25-23, 22-25)
Αυστρία – Γερμανία 1-3 (25-22, 16-25, 23-25, 23-25)
4 Ιουνίου
Αυστρία – Καζακστάν 3-1 (25-22, 21-25, 25-11, 25-17)
Γερμανία – Βενεζουέλα 3-1 (25-15, 25-19, 22-2, 25-15)
Όμιλος D3 (Ταλίν – Εσθονία)
9 Ιουνίου
Βενεζουέλα – Ελλάδα 3-0 (25-20, 29-27, 25-16)
Εσθονία – Κατάρ 3-0 (25-16, 25-15, 25-20)
10 Ιουνίου
Ελλάδα – Κατάρ 0-3 (23-25, 21-25, 27-29)
Βενεζουέλα – Εσθονία 0-3 (21-25, 16-25, 19-25)
11 Ιουνίου
Κατάρ – Βενεζουέλα 3-1 (27-29, 25-16, 45-43, 25-13)
Ελλάδα – Εσθονία 2-3 (13-25, 25-21, 25-22, 17-25, 11-15)
Όμιλος Ε3 (Τύνιδα - Τυνησία)
9 Ιουνίου
Μαυροβούνιο – Κινεζική Ταϊπέι 1-3 (22-25, 21-25, 25-18, 17-25)
10 Ιουνίου
Τυνησία – Καζακστάν 1-3 (25-13, 28-30, 21-25, 21-25)
Μαυροβούνιο – Καζακστάν 3-0 (25-16, 25-17, 25-19)
11 Ιουνίου
Τυνησία – Κινεζική Ταϊπέι 3-2 (25-23, 23-25, 25-17, 20-25, 15-12)
Καζακστάν – Κινεζική Ταϊπέι 1-3 (23-25, 25-17, 21-25, 21-25)
12 Ιουνίου
Τυνησία – Μαυροβούνιο 3-2 (25-20, 25-17, 23-25, 23-25, 15-7)
Όμιλος F3 (Λιντς – Αυστρία)
9 Ιουνίου
Μεξικό – Ισπανία 2-3 (25-23, 18-25, 25-21, 19-25, 9-15)
Αυστρία – Γερμανία 3-1 (25-20, 27-29, 30-28, 25-23)
10 Ιουνίου
Ισπανία – Γερμανία 0-3 (26-28, 15-25, 19-25)
Μεξικό – Αυστρία 2-3 (25-21, 20-25, 25-18, 22-25, 12-15)
11 Ιουνίου
Γερμανία – Μεξικό 3-0 (25-17, 25-22, 25-17)
Αυστρία – Ισπανία 0-3 (21-25, 19-25, 27-29)
Γ ΓΚΡΟΥΠ | ||||||
Βαθμολογία | ||||||
Θ. | Χώρα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Γερμανία | 6 | 5 | 1 | 15 | 16-5 |
2. | Ισπανία | 6 | 5 | 1 | 14 | 15-7 |
3. | Εσθονία | 6 | 5 | 1 | 13 | 16-7 |
4. | Αυστρία | 6 | 4 | 2 | 11 | 13-10 |
5. | Τυνησία | 6 | 4 | 2 | 11 | 15-12 |
6. | Μαυροβούνιο | 6 | 3 | 3 | 9 | 12-12 |
7 | Κατάρ | 6 | 3 | 3 | 9 | 10-10 |
8. | Κινεζική Ταϊπέι | 6 | 2 | 4 | 8 | 12-14 |
9. | Μεξικό | 6 | 2 | 4 | 8 | 10-13 |
10. | Βενεζουέλα | 6 | 2 | 4 | 6 | 8-13 |
11. | Καζακστάν | 6 | 1 | 5 | 3 | 6-16 |
12. | Ελλάδα | 6 | 0 | 6 | 1 | 4-18 |