14-03-2024 21:35

Ανδρεόπουλος - Βουλκίδης: «Θα δώσουμε τον καλύτερο εαυτό μας και στο τρίτο ματς»

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Δημήτρης Ανδρεόπουλος τόνισε για τη μεγάλη νίκη στο Παλατάκι:

«Παίξαμε καλό βόλεϊ σήμερα, ειδικά στο σερβίς και το τελευταίο διάστημα είμαστε καλοί και στο μπλοκ-άμυνα. Είχαμε καλό ρυθμό και πίστευα πως σε κάθε σετ θα κάναμε ένα σερί που μας θα έδινε τα σετ που θέλαμε για τη νίκη.

Και πέρσι είχαμε 5 σερί νίκες επί του ΠΑΟΚ και στο τέλος μας έκανε αυτός 4 σερί νίκες. Αυτά τα παιχνίδια κρίνονται στις λεπτομέρειες. Εμείς την Καθαρά Δευτέρα θα έχουμε την ίδια αντιμετωπίση και να κάνουμε καλό παιχνίδι. Θα δώσουμε τον καλύτερο εαυτό μας».

Ο κεντρικός του Παναθηναϊκού Θοδωρής Βουλκίδης είπε: «Κάναμε μία σημαντική νίκη που μας δίνει προβάδισμα για τους τελικούς. Το σημαντικό είναι ότι παίζουμε στην έδρα μας και θα πρέπει να καθαρίσουμε τη σειρά.

Είναι σημαντικό το 2-0 που κάναμε σήμερα. Είμαστε μία ομάδα που έχει δυνατό σερβίς και παίζουμε καλά στο μπλοκ-άμυνα. Ένας παίκτης να πιάσει καλό σερβίς θα κάνουμε σερί. Δεν το είχαμε βρει πολύ στο Μετς και σήμερα το πετύχαμε. Έχουμε καιρό να κάνουμε ήττα και έτσι θέλουμε να συνεχίσουμε».