19-04-2022 15:06

ΕΣΠΕΜ: Πρωταθλήτρια στην Β' εθνική η Φλώρινα

Το πρωτάθλημα της Β’ εθνικής ανδρών της ΕΣΠΕΜ κατέκτησε  η ομάδα της Φλώρινας  καθώς επικράτησε με 3-0 του Ζαφειράκης Νάουσας στο κατάμεστο από φιλάθλους ΔΑΚ Φλώρινας και με 29 βαθμούς πήρε την 1η θέση στον βαθμολογικό πίνακα (2η θέση για την Νίκη Αιγινίου με 24 βαθμούς και 3ος ο Αίολος Κατερίνης με 19 βαθμούς).

Επίσης κέρδισε επάξια την συμμετοχή του  στο τουρνουά ανόδου του Βορρά με τους Πρωταθλητές των άλλων Περιφερειών.Την κούπα παρέδωσε στον αρχηγό της ομάδας, Δημήτρη Βλάχο, ο Αντιπεριφερειάρχης Φλωρινας Κος Σωτήρης Βόσδου ενώ τα μεταλλεία στους συντελεστές της προσπάθειας τα ¨περασε¨ η αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου Φλωρινας, Σοφία Φουδούλη.

Πρόθεση πλέον της διοίκησης της ομάδας της Φλώρινας είναι να αναλάβουν και την διεξαγωγή του Τουρνουά ανόδου  στην όμορφη πόλη της Φλώρινας καθώς έχουν καταθέσει σχετικό αίτημα στην ΕΟΠΕ.