10-12-2021 01:25

ΕΣΠΑΑΑ Κ18 Αγόρια: Ασταμάτητος ο εκπληκτικός Πανερυθραϊκός με 10/10

Τις 10 νίκες έφτασε ο Πανερυθραϊκός στο Κ18 Αγοριών της ΕΣΠΑΑΑ, καθώς επικράτησε με 1-3 της ΟΠΕ Χαλκίδας. Παρότι οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στα σετ, η ομάδα της Ν. Ερυθραίας, έδειξε το καλό τηςπρόσωπο και έφτασε στη νίκη. Με πολύ καλή παρουσία στην επίθεση και σταθερότητα στην υποδοχή η ομάδα της Ερυθραίας πήρε τη νίκη και έφτασε τους 30 βαθμούς.

Νίκη και για τους Νέους Βύρωνος κόντρα στη Σχολή Μωραϊτη με 3-1. Παρά την καλή παρουσία της Σχολής Μωραϊτη στα δύο πρώτα σετ ακολούθησε η κούραση με αποτέλεσμα οι Νέοι Βύρωνος να φτάσουν στο 3-1 έχοντας σταδιακά καλύτερη εικόνα στην εξέλιξη του αγώνα.

Συνεχίζει το καλό του σερί ο Παναθηναϊκός αφού πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Φοίβου Μελισσίων. Με σταθερή παρουσία και στα τρία σετ, ο Παναθηναϊκός έφτασε στο 0-3 δείχνοντας ότι μπορεί να μείνει κοντά στην τετράδα.Τέλος, νίκη σημείωσε και το Κολλέγιο Αθηνών στην έδρα της Παλλήνης. Οι παίκτες της Παλλήνης ξεκίνησαν δυνατά με στόχο τη δεύτερη φετινή τους νίκη.

Ωστόσο παρά το 25-22 του πρώτου σετ έπεσε η απόδοση των γηπεδούχων ενώ ταυτόχρονα η ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών διόρθωσε τα λάθη της. Αυτό άλλαξε τη ροή του αγώνα και οδήγησε στο τελικό 1-3.