08-04-2019 04:14

ΕΣΠΕΠ Β' εθνική γυναικών: Δύσκολη πρόκριση της ΕΑΠ στον τελικό των πλέι οφ

Δύσκολα η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΕΑΠ, πήρε τη πρόκριση στους τελικούς πλέι οφ της Β΄ Εθνικής ΕΣΠΕΠ, καθώς νίκησε χθες με 3-1 (28-26, 22-25, 25-22, 25-18) σετ τον Ακρίτα Καλαμάτας στον 5ο ημιτελικό.

Η Πατρινή ομάδα  με όπλο την καλή υποδοχή και στις σωστές επιλογές στην επίθεση, κατέκτησε στις λεπτομέρειες τα δύο από τα τρία σετ, ενω στο τέταρτο επικράτησε εύκολα και έφτασε στη νίκη, με την οποία έκανε το 3-2 νίκες στις αναμετρήσεις με τη ομάδα της Μεσσηνίας.

Η ΕΑΠ θα αντιμετωπίσει στους τελικούς τον συμπολίτη, Ερυθρό Αστέρα Πατρών, ο οποίος απέκλεισε στον άλλο ημιτελικό την Ολυμπιάδα και έχει το προβάδισμα απο την κανονική περίοδο με 2-0 νίκες .

ΕΑΠ (Μητρόπουλος): Κατσή, Πελεκούδα, Ε. Καρνάτσου  Καραμούτζου, Χαιρετάκη, Τσουλέα,  Ζήκου.(λ)

Α.Ο. Ακρίτας (Ντάκουρης Παναγιώτης ): Μπεσή , Ορφανέα, Μαθιουδάκη, Βυζά, Ιωαννίδη Μπότη Κ, Λίκα (λ), Καπλάνη (λ), Βαμβακούση , Πανταζοπούλου , Μπότη Θ, Γεωργιοπουλου , Κατσαράκη,, Βρυώνη

Πηγη: Gnomip.gr