08-02-2016 12:09

Χαμός στην κορυφή της ΕΣΠΕΚΕΛ

Σ΄έναν άκρως συναρπαστικό αγώνα, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των πολλών φιλάθλων που βρέθηκαν στο κλειστό «Βάκης Παρασκευόπουλος» του Βόλου, ο ΑΟ Λαμίας κατάφερε να υποτάξει τη σθεναρή αντίσταση της τοπικής Αργούς και να σημειώσει μια πολύτιμη νίκη με 3-0 σετ.
Η αξιόμαχη ομάδα των γηπεδούχων, που βρίσκεται σε αγωνιστική άνοδο, δυσκόλεψε ιδιαίτερα τις φιλοξενούμενες, που βρέθηκαν να χάνουν στο 1ο σετ με 20-15 και στο 3ο με 22-16. Και στις δύο περιπτώσεις όμως, τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουν το παιχνίδι και με καρδιά πρωταθλητή να πετύχουν δύο απίστευτες ανατροπές, κερδίζοντας τα σετ με 28-30 και 27-29 αντίστοιχα.

Τα σετ:   ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ- ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ  28-30, 19-25, 27-29

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Η. Αγγέλης): Χέλιου, Πολύζου, Ζαχαρή, Κόντρα, Νικολίτσα, Παπαδοπούλου, Τσιλαλή, Ντάλλα, Κακάβα, Μόσχου, Διπλάρη.

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Β.Σταθόπουλος): Τάσσου ,Τσαντοπούλου, Παπαθανασίου, Τσακουμάγκου,Γκαλάκου, Ζαφειρίου, Φιλιππίδη, Τσιτσιγιάννη, Γάκη , Κανέλλου, Καλοφορίδη, Γερογιάννη,Τσιτρά, Καλαποδά.

Η νίκη αυτή του ΑΟΛ, σε συνδυασμό με την ήττα της Νίκαιας, έβαλαν φωτιά στο βαθμολογικό πίνακα, που παρουσιάζει στην κορυφή την εξής εικόνα: