09-11-2021 00:23

Σκουλικάρης: «Καθοριστική η απώλεια του πρώτου σετ»

Στην απώλεια του πρώτου σετ και στα προβλήματα με την έλλειψη γηπέδου αλλα και των τραυματισμών βασικών παικτριών, εστίασε συνολικά για την ήττα των Πεύκων από το ΖΑΟΝ, ο Μανώλης Σκουλικάρης

Ο πολύπειρος τεχνικός της Θεσσαλονικιώτικης ομάδας μετά το τέλος του ματς υποστήριξε:

« Η νίκη του ΖΑΟΝ ήταν δίκαιη, παρά τις απουσίες που είχε. Ο αντίπαλος μας χάλασε την υποδοχή και μας υποχρέωσε να έχουμε κακή ανάπτυξη. Επίσης φανήκαμε επηρεασμένοι από την έλλειψη του γηπέδου που εχουμε τις τελευταίες εβδομάδες (η έδρα του ΔΑΣΑΛ δεν χρησιμοποιείται λογω σοβαρού προβλήματος με τα φώτα), αλλά και των προβλημάτων τραυματισμών που είχαμε τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα πολλά κρίθηκαν στην απώλεια του πρώτου σετ που είχαμε το προβάδισμα. Όταν ο ΖΑΟΝ πήρε το σετ, απέκτησε ενθουσιασμό ανέβασε πολύ την απόδοση του και σε συνδυασμό με τα δικά μας λάθη, κατέκτησε το ματς. Στόχος είναι να είμαστε στην πρώτη τριάδα του ομίλου μας.»