17-11-2019 18:22

Περίπατος για την ΑΕΚ κόντρα στη ΧΑΝΘ που παρέμεινε δεύτερη

Με 3-0 σετ επικράτησε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ της ΧΑΝΘ για την 6η αγωνιστική της Pre League, συνέχισε το νικηφόρο σερί της και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής ενός πόντου από τις πρωτοπόρες Αμαζόνες που πέρασαν από τα Βριλήσσια.

Η «Ένωση» επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και έφτασε στην εύκολη νίκη.Στο πρώτο σετ, οι «κιτρινόμαυρες» με όπλο το σερβίς πήραν το προβάδισμα με 6-2. Οι φιλοξενούμενες προσπαθούσαν να αντιδράσουν, αλλά οι αθλήτριες του Μπακοδήμου δεν έχαναν τη συγκέντρωση τους διατηρώντας σταθερά το προβάδισμα στο σκορ και κατέκτησαν το σετ με 25-18 για το 1-0.Καρμπόν ηταν και το δεύτερο σετ.

Το αρχικό 3-1 μετατράπηκε γρήγορα σε 13-6 , 17-7, 24-9 για να γίνει το 2-0 στα σετ με 25-09.Ανώτερη και στο τρίτο σετ, ήταν η Ένωση. Μάλιστα ο τεχνικός του «δικεφάλου» έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πολλές αθλήτριες ενώ το σετ ολοκληρώθηκε με το άνετο 25-10

.Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ, το Σάββατο (23/11, 19:00) στην Κόρινθο κόντρα στην τοπική ομάδα.

Τα σετ: 25-18, 25-09, 25-10.Διαιτητές: Πικραμένος, Παγκοζίδης.

ΑΕΚ (Μπακοδήμος): Κουντουρά, Ράπτη, Διάλλα, Νομικού, Καραγκούνη, Καββαδία / Μπελιά (λ), Σπηλιωτοπούλου (λ).

ΧΑΝΘ (Ντινόπουλος): Γιαννούλη, Αρμουτάκη, Βέλλιου, Βαρδοπούλου, Γουγούση, Κουρτίδου / Σουπιώνη (λ), Γερομίχαλου, Μαρκάδα, Μαυρουδή, Αδάμου, Παφίλη.