Αναλυτικά το πρόγραμμα των πλέι οφ και πλέι αουτ που ξεκινούν στις 10/2 και η βαθμολογία τους.:
Το πρόγραμμα των πλέι οφ:
Β1 υποόμιλος Ανδρών
1η αγωνιστική
ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων
2η αγωνιστική
ΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
3η αγωνιστική
ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕ Κομοτηνής
ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας - ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων
4η αγωνιστική
ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων - ΑΕ Κομοτηνής
5η αγωνιστική
ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας - ΑΕ Κομοτηνής
ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων
6η αγωνιστική
ΑΕ Κομοτηνής - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
Βαθμολογία
1. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 4β.2. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 3β.
3. ΑΕ Κομοτηνής 2β.
4. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 1β.
Β1 υποόμιλος Ανδρών - Το πρόγραμμα των πλέι άουτ:
1η αγωνιστική
ΑΣ Άρης - ΑΟ Σερρών
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Ορεστιάδας
2η αγωνιστική
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Άρης
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΟ Σερρών
3η αγωνιστική
ΑΟ Σερρών - ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΣ Άρης - ΑΟ Ορεστιάδας
4η αγωνιστική
ΑΟ Σερρών - ΑΣ Άρης
ΑΟ Ορεστιάδας - ΓΕ Αλεξανδρούπολης
5η αγωνιστική
ΑΣ Άρης - ΓΕ Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Σερρών - ΑΟ Ορεστιάδας
6η αγωνιστική
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Σερρών
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΣ Άρης
Βαθμολογία πλέι άουτ
1.ΑΣ Άρης 4β.2.ΑΟ Σερρών 3β.
ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2β.
ΑΟ Ορεστιάδας 1β.
Β2 υποόμιλος Ανδρών - Το πρόγραμμα των πλέι οφ:
1η αγωνιστική
ΑΜΣ Νέστωρ - Αναγέννηση Άρτας
ΧΑΝΘ - Πήγασος Πολίχνης
2η αγωνιστική
ΧΑΝΘ - ΑΜΣ Νέστωρ
Πήγασος Πολίχνης - Αναγέννηση Άρτας
3η αγωνιστική
Αναγέννηση Άρτας - ΧΑΝΘ
ΑΜΣ Νέστωρ - Πήγασος Πολίχνης
4η αγωνιστική
Αναγέννηση Άρτας - ΑΜΣ Νέστωρ
Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ
5η αγωνιστική
ΑΜΣ Νέστωρ - ΧΑΝΘ
Αναγέννηση Άρτας - Πήγασος Πολίχνης
6η αγωνιστική
ΧΑΝΘ - Αναγέννηση Άρτας
Πήγασος Πολίχνης - ΑΜΣ Νέστωρ
Βαθμολογία
ΧΑΝΘ 4β.
ΑΜΣ Νέστωρ 3β.
Πήγασος Πολίχνης 2β.
Αναγέννηση Άρτας 1β.
Β2 υποόμιλος Ανδρών - Το πρόγραμμα των πλέι άουτ:
1η αγωνιστική
ΑΠΣ Φθία Λαμίας - ΑΣ Μακεδονικός
2η αγωνιστική
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΠΣ Φθία Λαμίας
3η αγωνιστική
ΑΣ Μακεδονικός - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης
4η αγωνιστική
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΠΣ Φθία Λαμίας
5η αγωνιστική
ΑΠΣ Φθία Λαμίας - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης
6η αγωνιστική
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΣ Μακεδονικός
Βαθμολογία
1.ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3β.
2. ΑΣ Μακεδονικός 2β.
3. ΑΠΣ Φθία Λαμίας 1β.
*Αν από την Volley League υποβιβαστεί μια ομάδα της ΕΣΠΑΑΑ, της ΕΣΠΕΔΑ, της ΕΣΠΕΠ, Ζ' Περιφέρεια και μια ομάδα της ΕΠΕΣΘ, της ΕΣΠΕΘΡ και της ΕΣΠΕΜ θα πεσουν 2 ομάδες από τον Β1 όμιλο και μια ομάδα που θα προκύψει από το μπαράζ, των ομάδων που θα λάβουν την 2η θέση στα πλέι άουτ.