17-01-2016 18:06

Οι Σέρρες με ανατροπή 3-1 τον Μακεδονικό

Ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο των Σερρών, όπου η τοπική ομάδα επικράτησε με 3 -1 του Μακεδονικού, αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν όλα τα σετ αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι περισσότερο από το παιχνίδι. Βέβαια, ο Μακεδονικός έχει και παράπονα από την διαιτησία των Μπέλλου, Λιοτόπουλου. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο αγώνας ξεκίνησε με 30 λεπτά καθυστέρηση, καθώς κόπηκε το συρματόσκοινο του φιλέ στο ζέσταμα των ομάδων.

Με αυτή την νίκη οι Σέρρες ανέβηκαν στην 7η θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου, εκμεταλλευόμενοι την ήττα του Νέστωρα.

Διαιτητές: Μπέλλος, Λιοτόπουλος

Τα σετ:3-1 (20-25, 25-23, 25-23, 25-22)

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (-): Κομιτούδης, Ζλάτκος, Παναγιώτου, Κόκκινος, Λαζαρίδης, Καραγκιόζης, Κάτος (λ) / Ελεμές, Καραγιόζης
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Τσακιρίδης, Γκουδελόπουλος, Χατζηπαραδείσης, Ρεμπούτζιας, Όσσας, Κοντόπουλος, Αλμαλής (λ) / Παπαδόπουλος Κ., Κατσιαφλάκας, Παπαζαχαρία