Στον Β όμιλο, ο Μακεδονικός πήρε το ντέρμπι με την ΑΕ Κομοτηνής με 3-1 και κράτησε την επαφή με την κορυφή εκεί όπου παραμένει ο Πήγασος Πολίχνης ο οποίος επικράτησε του Νέστορα με 3-0 εκτός έδρας. Η Νίκη Αιγινίου νίκησε τις Σέρρες με 3-1 και καραδοκεί δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή. Η ΓΕΑ νίκησε τον Αίαντα, ενώ τα Γιάννενα πήραν 3 σημαντικούς βαθμούς κόντρα στη ΧΑΝΘ
Β’ όμιλος (4η αγωνιστική)
Κύζικος - ΕΑΠ 3-1 (25-15, 22-25, 25-9, 25-17)
Κύζικος (Λάιος) : Λυκουρέσης, Κρέτσης, Κούνας, Θεοδωρόπουλος, Ασπιώτης, Νικηφορίδης/ Πλεμμένος -λ, Τσαδήμας -λ, Μπεκιάρης, Δρογκάρης, Πεφάνης
ΕΑΠ (Αγγελόπουλος) : Σαρακίνης, Μούρτζης, Κάβουρας, Δασκαλόπουλος, Τσαρκατόγλου, Κανελλόπουλος/ Σύρος -λ, Καραγιώργος -λ, Γεωργιόπουλος, Ρηγάκος, Πατρινός, Μακρυγιάννης, Γιαννούτσος, Δρακόπουλος
Εθνικός Πειραιώς - Ακρίτας Καλαμάτας 3-0 (25-12, 25-11, 25-16)
Εθνικός (Κλαρούδας): Τουρνάκης, Αλεξίου, Λουκάς, Μπάσης, Παπακυριακού, Ψάρρας/ Βολουδάκης -λ, Αδαμόπουλος -λ, Μαμάης, Λιόντας, Σιώπης, Πούλης
Ακρίτας (-) : Βραχνάς, Κουλιέρης, Μπελογιαννέας, Μητρόπουλος, Καρούλος, Θεοδώρου/ Ξενάκης -λ, Τρουπάκης, Κακούρος, Σαρδέλλης.
Ηρακλής Χαλκίδας -ΑΟΝΑ 3-1 (21-25, 25-19, 25-17, 25-20)
Ηρακλής Χαλκίδας (Γκολίτσης) : Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Γεωργόπουλος, Γκόρτσιανουκ, Αδαμόπουλος, Φίνος/ Κοντοστάθης - λ, Φωτιάδης, Αλεξάκης
ΑΟΝΑ (Αρέτας) : Καρράς, Ιατρόπουλος, Κισκήρας, Πολυχρόνου, Ρομπότσης, Ρουμελιωτάκης/ Νταουτάκης -λ, Νασκικασβίλι, Κότσης, Χαριζάνης, Νομικός
ΑΕΠ Ολυμπιάς - Καλαμάτα 80 3-2 (17-25, 25-27, 25-20, 25-19, 15-9)
ΑΕΠ Ολυμπιάς (Δαρείος) Χασάπης, Φιλίππου, Δημησιάνος, Ντόντης, Χριστόπουλος, Ράπτης/ Κόζης -λ, Γεωργακόπουλος
Καλαμάτα 80: (Δημητρακόπουλος) :Μπουσούνης, Ντάκουρης, Μάνα, Μανιατέας, Κωτσάκης, Κακαλέτρης/ Εξαρχέας -λ /Σαρτσιλής, Μπέσης
ΑΕΚ - Πανερυθραϊκός 3-0 (25-19, 25-20, 25-17)
ΑΕΚ (Μπουτσουρής) : Δημητούλης, Αλεξόπουλος, Καρανικολάου, Ζουπάνι, Μαντέκας, Χατζηπροδρόμου/ Αχιλλεόπουλος -λ, Ρούσσος -λ, Μελλές
Πανερυθραϊκόςατζηπέρρος) : Αριστόπουλος, Χατζηγεωργίου, Καραγιώργος, Τραπεζουντίδης, Βήτας, Δανιάς/ Βελούδης -λ, Κωστόπουλος, Παπαδέας,
Γ’ όμιλος (6η αγωνιστική)
ΑΟ Σερρών - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 1-3 (20-25, 26-28, 25-11, 21-25)
ΑΟ Σερρών (-) Ζλάτκος, Παναγιώτου, Καραγκιόζης Ν., Κόκκινος, Λαζαρίδης, Κομητούδης Α./ Κάτος-λ, Ελεμές, Αλεξανδρίδης.
Νίκη Αιγινίου (-) Βουλκίδης, Αναστασιάδης, Ιωαννίδης, Γκορίδης, Γεωργόπουλος, Παπαλεξίου/ Κνάπεκ -λ, Ματσκίδης, Ντουντούδης, Κιοσσές, Χασιαπέτης.
ΑΜΣ Νέστωρ - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (23-25, 22-25, 19-25)
Νέστωρ (Κακκαβάς) Μποζίδης, Αποστόλου, Ναζίρης, Τσιάρας, Μπατσάρας, Μωρές/ Αγγελής -λ, Μελιδώνης-λ, Μούρτζιος, Κουκουλής, Ράπτης, Αναστασιάδης
Πήγασος (Κουτουνίδης) Ρούσσος, Γκούγκουρας, Κομητούδης, Παράσογλου, Καπετανίδης, Παπάζογλου/ Τζιαβράς- λ / Κοντοκώστας -λ, Γκιούγκης, Σταυρίδης, Κουκουμάκας.
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Αίας Ευόσμου 3-0 (28-26, 25-17, 25-22)
ΓΕΑ (-) Κωνσταντινίδης, Στοϊλούδης, Γραμματικάκης, Μπουφίδης, Δαλδαβερένης, Αρχοντούδης/ Μπαξεβανίδης-λ, Κεσκίνης, Τασάκος.
Αίας (Νανάς) Καμαριώτης, Κουντουρέτης, Χρηστινίδης, Ιωακειμίδης, Κεσογλίδης, Βαφέας/ Ρωμαλιάδης-λ, Μπερμπέρογλου -λ, Μιχελάκης, Ζαΐμης, Κόκκας, Ξενίκας
ΑΣ Γιάννενα - ΧΑΝΘ 3-0 (25-23, 25-23, 25-18)
ΑΣ Γιάννενα (Τσιούπης) Αποστόλου, Βάσιος, Χρηστάρας, Σιάμπαλης, Σαντζαρίδης, Κλούρας/ Μότσιος -λ, Λαγός, Βαϊόπουλος, Στουγιάννος
ΧΑΝΘ (Δράμπας) Χρυσάφης, Αλεξίου, Τερζόγλου, Παραδεισάνος, Ζαλίδης, Νικολακάκης/ Ξένος -λ, Τσοπάνογλου, Σπανουδάκης,
ΑΣ Μακεδονικός - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-1 (25-22, 25-22, 22-25, 25-18)
Μακεδονικός (Οικονομίδης) Τσακιρίδης, Κοντόπουλος, Χατζηπαραδείσης, Ρεμπούτζιας, Κατσιαφλάκας, Όσσας/ Αλμαλής -λ, Γκουδελόπουλος, Παπαζαχαρίας, Παπαδόπουλος, Ευγενίδης, Βόρκας
ΑΕ Κομοτηνής (Τσιακμάκης) Παπαδόπουλος, Δημόπουλος, Καψαλιάρης, Φάκας, Χατζηβλάσιου, Χρηστουηλίας/ Παπαϊωάννου -λ, Βαργεμιτζίδης-λ, Δεληγιαννίδης, Τερζόγλου, Αβερκιάδης.