08-12-2013 14:59

Ο ΑΓΣ Ιωαννίνων έριξε το «κάστρο» της Καλαμάτας

Καλαμάτα. Του Σπύρου Ηλιόπουλου:
Μακριά από τον γνωστό καλό αγωνιστικό εαυτό της παρουσιάσθηκε η Καλαμάτα 80 στον αγώνα της 8ης αγωνιστικής με τον μαχητικό ΑΓΣ Ιωαννίνων που έκανε την έκπληξη.

Στο κλειστό της παραλίας η ομάδα της Ηπείρου ήταν πολύ μαχητική και αποτελεσματική σε σερβίς και μπλοκ και υποχρέωσε τους καλαματιανούς στην πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα με 3-1 σετ.

Σύμφωνα πάντως με την εικόνα της αναμέτρησης το τελικό σκόρ ίσως ήταν διαφορετικό αν στο δεύτερο σετ η Καλαμάτα 80 αξιοποιούσε σημαντικό προβάδισμα με 24-22. Η ομάδα του Θεοδωράκη που βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη και μαζί ένα πολύτιμο τρίποντο.