08-12-2013 12:32

Νίκη... εξπρές της Ορεστιάδας στη Νάουσα

Στην παγωμένη Νάουσα, η Ορεστιάδα κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς σε ένα πολύ εύκολο απόγευμα απέναντι στον Ζαφειράκη. Το τελικό 3-0 τα λέει όλα για έναν αγώνα που τελείωσε πολύ γρήγορα.

Το ξεκίνημα του Α.Ο.Ο ήταν πολύ συγκρατημένο μένοντας πίσω στο σκορ από την αρχή με 5-3 για να βρει ρυθμό και πολύ γρήγορα να μετατρέψει το αρχικό 5-3 σε 7-14 με άψογο μπλοκ και σερβίς και να έρθει το τελικό 11-25.

Στο δεύτερο σετ και πάλι η Ορεστιάδα κατάφερε εύκολα να επιβάλει το ρυθμό της και να κάνει το 8-12 με καλό σερβις και μπλοκ, στη συνέχεια με τα ίδια χαρακτηριστικά κατάφερε να φτάσει στο 10-19 και στο τελικό 12-25.

Η αντίδραση ήρθε από πλευράς γηπεδούχων στο τρίτο σετ που κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το ευρύ 11-6 έναντι της κακής για αυτήν την περίοδο του παιχνιδιού Ορεστιάδα, το οποίο όμως οι ακρίτες κατάφεραν να το κάνουν 13-11 και να το γυρίσουν στο 17-18 και να τελειώσουν το παιχνίδι με 0-3 και 21-25.

Διαιτητές: Βασιλειάδης-Παπαδόπουλος Αρ.

Τα σετ: 0-3 (11-25, 12-25, 21-25)

ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ(Σπιτάνος): Αποστόλου, Μάγγος, Τουτζούρης, Περβολάρης, Λαφάρας, Ορδουλίδης/ Άτσης(Λ)
A.O.OΡΕΣΤΙΑΔΑΣ(Αντωνιάδης): Κεμανετζής, Βλασακίδης, Χουσίδης, Δημητρούδης, Καρδαμανίδης, Ποτολίδης/ Κων/νιδης(Λ), Προδρομίδης, Διαμαντίδης, Νένογλου, Πεντίδης