25-09-2022 21:07

3/3 νίκες για τον ΑΟ Θήρας με νέο «διπλό» στο Αιγάλεω

Μία ακόμη φιλική νίκη (ZAON, Απολλώνιο) πανηγύρισε στο τρίτο τεστ προετοιμασίας στην Αθήνα ο Α.Ο. Θήρας , ο οποίος επικράτησε με 0-3 (17-25, 23-25, 18-25) του νεοφώτιστου Αιγάλεω στη Volley League.

Η ομάδα του Βλάντιμιρ Βάσοβιτς, επέβαλλε το ρυθμό της στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και ήταν καλύτερη στην επίθεση και στο μπλοκ.

Από την άλλη πλευρά το Αιγάλεω στο πρώτο εντός έδρας ματς, ήταν ανταγωνιστικό, είχε διάθεση ενθουσιασμό, πάλεψε και τα τρία σετ ενώ έφτασε κοντά στην κατάκτηση του δεύτερου σετ, το οποίο έχασε στις λεπτομέρειες.

Όσον αφορά το ματς, οι δύο προπονητές Βάσοβιτς και Αντωνιάδη, έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες που είχαν στη διάθεση τους ενώ από τις φιλοξενούμενες απουσίασε για άλλη μια φορά η διαγώνια, Έρικα Μερκάδο που αγωνίζεται με την Αργεντινή στο παγκόσμιο πρωτάθλημα.