24-09-2020 00:19

Με λιγότερα λάθη οι Αμαζόνες 3-0 τον ΖΑΟΝ

Οι Αμαζόνες ήταν οι νικήτριες με 3-0 στο φιλικό ντέρμπι των βορείων προαστίων που έδωσαν με αντίπαλο τον ΖΑΟΝ. Η ομάδα της Ερυθραίας που έπαιξε το δεύτερο εντός έδρας φιλικό, φάνηκε πιο ψύχραιμη, με λιγότερα λάθη και με τις βοήθειες που πήρε από τις δύο ξένες, Βάϊντοβα και ‘Οουεν, επικράτησε στις λεπτομέρειες στα δύο πρώτα σετ.

Από την άλλη πλευρά για τις φιλοξενούμενες που είναι από τα φαβορί ανόδου στην Πρι Λιγκ, ο αγώνας ήταν το πρώτο φιλικό της χρονιάς, έδειξαν γενικά καλά στοιχεία και,κοντραραν τις γηπεδουχες, οσο είχαν δυνάμεις.

Στο πλαίσιο του αγώνα ο οι δύο προπονητές, Στέλιος Ατσιδαύτης, και Κώστας Λιώσης, δοκίμασαν σχήματα και πρόσωπα, και έμειναν ικανοποιημένοι από τη μαχητικότητα και το πάθος που έδειξαν οι αθλήτριες τους σε κάθε πόντο.

Τα σετ 3-0 (25-21, 25-22, 25-19)