04-10-2018 13:35

Φιλική νίκη του Ηλυσιακού κόντρα στην Ηλιούπολη

Θετικό δείγμα για την ομάδα του Ηλυσιακού η οποία στον χθεσινό φιλικό αγώνα, με αντίπαλο την δυνατή ομάδα της Ηλιούπολης, επικράτησε με 3-1 σετ.

Οι παίκτριες του Ηλυσιακού μπήκαν μουδιασμένες με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενες να επικρατήσουν με 14-25.

Στη συνέχεια οι παίκτριες του Αποστολογιωργάκη ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να πάρουν τα επόμενα τρία σετ, φτάνοντας στη νίκη.Επόμενος φιλικός αγώνας για τον Ηλυσιακό, το Σάββατο 6/10 στις 18:00 με αντίπαλο το Μαρκόπουλο, εντός έδρας.

Τα σετ: 14-25, 25-22, 25-23, 29-27.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: (Αποστολογιωργάκης) Σωτηρίου, Χριστοδούλου, Παπαδοπούλου, Γκρέκα, Μανιατογιάννη (λ), Χαμπηλομάτη, Λιαρούτσου, Χατζηκωνσταντά, Καπάτου, Μαγγίνα (λ), Τζαλαλή, Τζαλίδη.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: (Παγανέλης) Γκριγκόροβιτς, Κομνέλοβιτς, Πότοκαρ, Σπανού, Γιώτα, Μαλουσάρη, Φωκιανού, Καλαφατάκη, Παγανέλη, Κόκκιου (λ), Κανέλλου (λ), Καλαϊτζάκη.