Η Πένυ Καραγκούνη στην παρθενική της εμφάνιση σε επίσημο αγώνα έδειξε πολύ καλά στοιχεία, ειδικά στο μπλοκ. Το πρώτο δείγμα ήταν θετικό και μάλιστα σε έναν αγώνα με πολύ έμπειρη ομάδα και σε δύσκολες καιρικές συνθήκες. Η 19χρονη παρτενέρ της Αρβανίτη έδειξε πως έχει πολύ μεγάλες δυνατότητες αλλά θα πρέπει να διανύσει πολλά χιλιόμετρα στην άμμο για να αποκτήσει παραστάσεις και εμπειρίες που θα την βοηθήσουν να διαχειριστεί τα νέα δεδομένα.
Στο 1ο σετ η ελληνική ομάδα προηγήθηκε 9-6 και 14-12 αλλά οι έμπειρες ελβετίδες (το 2012 κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά) πίεσαν στο σερβίς, ισοφάρισαν 16-16 και με σερί 3-0 ξέφυγαν 20-17. Στο 2ο σετ η ελληνική ομάδα προηγήθηκε 7-4 αλλά δέχτηκε σερί 5-0, κάπου φάνηκε κόπωση και η διαφορά μεγάλωσε.
Στις 15.00 με Νίστρομ
Επόμενος αγώνας για την ελληνική ομάδα (Νο13) θα είναι σήμερα στις 15.00 με τις φινλανδές Νίστρομ / Νίστρομ (Νο 5) οι οποίες ηττήθηκαν 2-1 σετ από τις Μότριτς / Προκόπεβα (Ρωσία - Νο12). Με τις Νίστρομ η ελληνική ομάδα έκανε κοινή προετοιμασία στο ΣΕΦ.
Μπάντεν - Αυστρία (30/5-1 Ιουνίου)
10.00: Aρβανίτη / Καραγκούνη (Ελλάδα) - Φορέρ / Βεργκέ Ντεπρέ (Ελβετία) 0-2 (19-21, 13-21)
1o σετ: 4-3, 7-6, 8-6, 9-6, 9-7, 9-8, 10-8, 10-9, 11-9, 11-10, 12-10, 12-11, 12-12, 13-12, 14-12, 14-13, 14-14, 15-14, 15-15, 15-16, 16-16, 16-17, 17-17, 17-18, 17-19, 17-20, 18-20, 19-20, 19-21.
2o σετ:1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 7-5, 7-6, 7-7, 7-8, 7-9, 8-9, 8-10, 8-11, 8-12, 8-13, 8-14, 9-14, 9-15, 10-15, 11-15, 11-16, 11-17, 12-17, 12-18, 13-18, 13-19, 13-20, 13-21
BADEN MASTERS 2013 WOMEN
MAIN DRAW
| |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 01-Jun | Winner of match #27 | Winner of match #28 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
29 | 01-Jun | Loser of match #27 | Loser of match #28 | ||||
Semi-finals | |||||||
28 | 01-Jun | Winner of match #22 | Winner of match #26 | ||||
27 | 01-Jun | Winner of match #21 | Winner of match #25 | ||||
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 01-Jun | Winner of match #24 | Loser of match #21 | ||||
25 | 01-Jun | Winner of match #23 | Loser of match #22 | ||||
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 01-Jun | Winner of match #19 | Winner of match #20 | ||||
23 | 01-Jun | Winner of match #17 | Winner of match #18 | ||||
Round 3 | |||||||
22 | 01-Jun | Winner of match #11 | Winner of match #12 | ||||
21 | 01-Jun | Winner of match #9 | Winner of match #10 | ||||
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 31-May | Winner of match #16 | Loser of match #11 | ||||
19 | 31-May | Winner of match #15 | Loser of match #12 | ||||
18 | 31-May | Winner of match #14 | Loser of match #9 | ||||
17 | 31-May | Winner of match #13 | Loser of match #10 | ||||
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 31-May | 14:00 | Loser of match #2 | Loser of match #1 | |||
15 | 31-May | 14:00 | Loser of match #4 | Loser of match #3 | |||
14 | 31-May | 14:00 | Loser of match #6 | Loser of match #5 | |||
13 | 31-May | 14:00 | Loser of match #8 | Loser of match #7 | |||
Round 2 | |||||||
12 | 31-May | 13:00 | Winner of match #7 | Winner of match #8 | |||
11 | 31-May | 13:00 | Winner of match #5 | Winner of match #6 | |||
10 | 31-May | 13:00 | Winner of match #3 | Winner of match #4 | |||
9 | 31-May | 13:00 | Winner of match #1 | Winner of match #2 | |||
Round 1 | |||||||
8 | 31-May | 10:00 | 2 | Klopf-Teufl, V. AUT [15] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [2] | ||
7 | 31-May | 10:00 | 1 | Van der Vlist-Wesselink NED [7] | Hansel-Schützenhöfer AUT [10] | ||
6 | 31-May | 10:00 | 4 | Dampney-Boulton ENG [11] | Bonnerova-Hermannova CZE [6] | ||
5 | 31-May | 10:00 | 3 | Dubovcova-Nestarcova SVK [3] | Syrtseva-Chaika RUS [14] | ||
4 | 31-May | 09:00 | 1 | Arvaniti-Karagkouni GRE [13] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [4] | 0-2 (19-21, 13-21) | 0:36 |
3 | 31-May | 09:00 | 2 | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [5] | Motrich-Prokopeva RUS [12] | ||
2 | 31-May | 09:00 | 3 | Kolosinska-Brzostek POL [9] | Bieneck-Großner GER [8] | 0-2 (13-21, 11-21) | 0:31 |
1 | 31-May | 09:00 | 4 | Zumkehr-Heidrich SUI [1] | Laboureur-Sude GER [16] | 2-0 (21-15, 21-15) | 0:37 |