Η ΓΕΗ νίκησε τον κάτοχο του περσινού τίτλου Ολυμπιακό με 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23) και η Καλαμάτα 80 νίκησε τον ΑΟΝΣ Μίλων με 3-1 (25-23, 25-23, 14-25, 25-21) και προκρίθηκαν στο φάιναλ-4 που θα γίνει υπό τη μορφή πρωταθλήματος. Τα άλλα δύο εισιτήρια θα βγουν από τον βόρειο όμιλο.
Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλων - Παραλίας (Καλαμάτα) Κυριακή 6 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου - Ολυμπιακός 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23)
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης Ν.): Σταυρακάκης Β., Αναστασάκης Γ., Γεωλδάσης Σ., Παχιαδάκης Μ., Αναπολιωτάκης Μ., Αλεξανδρόπουλος Χ., Οικονόμου Ν. ,Σπινθάκης Κ., Ναλμπάντης Γ., Βροντάκης Θ., Μαυρίδης Θ., Ματαλλιωτάκης Ν., Σιμάτος Γ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κυριακάκης Σπ. - Ζωγραφάκης Μ.): Ζωγραφάκης, Στράτος Απ., Χατζηκλημάνογλου, Δασκαλέρος, Μπαραμπάτης, Αθανασίου, Σαμπουτζής, Μάρτος, Μπακοδήμος, Ρούσσας, Μαζωνάκης, Στράτος Αθ.
Καλαμάτα 80 - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-23, 25-23, 14-25, 25-21)
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Κουλιέρης): Βλάσσης Ν., Ψαρρέας, Μπιρμπιλής, Μαργέλης, Πλακιάς, Χανδρινός Σ., Βλάσσης Π., Μασούρας, Βραχάτης, Παπούλιας, Κλημεντίδης Α., Κλημεντίδης Κ., Χανδρινός Α., Ρίζος.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Γεωργούντζος Π.): Αναγνωστόπουλος, Σαμαρτζής, Παπαδάκης, Σταμπέλος, Αποστόλου, Καραμπάγιας, Πυρομάλλης, Λούβρος, Φραγκιαδάκης, Κωνσταντακόπουλος, Κοφίτης, Σεμιντέκολο, Χάκας
Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης: A' όμιλος - Ι. Λεμονίδης (Αμπελόκηποι)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-14, 25-06, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΠΟ Μουδανιών - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-19, 25-21, 25-13)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΣ Ελπίς 2-3 (23-25, 25-23, 25-19, 19-25, 08-15)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΕΑ Λαρίσης - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (22-25, 17-25, 13-25)
ΑΣ Ελπίς - ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-16, 25-15, 25-08)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΣ Ελπίς 8β. (9-2)
2. ΑΟ Ορεστιάδας 7β. (8-3)
3. ΠΟ Μουδανιών 3β. (3-6)
4. ΕΑ Λαρίσης 0β. (0-9)
Β' όμιλος - ΔΑΚ Ευόσμου (Εύοσμος)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΣΑ Έβρος 0-3 (14-25, 17-25, 15-25)
ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-17)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΑΠΣ Αίας - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-15, 25-14, 25-17)
ΑΟ Πρέβεζας - ΑΣΑ Έβρος 0-3 (11-25, 21-25, 10-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας 2-3 (25-20, 18-25, 25-22, 24-26, 09-15)
ΑΣΑ Έβρος - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-18, 25-13, 25-17)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΣΑ Έβρος 9β. (9-0)
2. ΑΠΣ Αίας 6β. (6-3)
3. ΑΟ Πρέβεζας 2β. (3-8)
4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 1β. (2-9)
Γ' όμιλος - Παραλίας (Καλαμάτα)
Πέμπτη 3 Μαΐου
ΑΕ Αρμενίων - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (20-25, 15-25, 12-25)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-14, 25-15, 25-21)
Παρασκευή 4 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-13, 25-16, 25-19)
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (18-25, 20-25, 14-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (24-26, 19-25, 21-25)
ΑΕ Αρμενίων - ΑΣΠ Απόλλων 2-3 (25-20, 25-21, 20-25, 18-25, 08-15)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΓΕ Ηρακλείου 9β. (9-0)
2. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-3)
3. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (3-8)
4. ΑΕ Αρμενίων 1β. (2-9)
Δ' όμιλος - Παραλίας (Καλαμάτα):
Πέμπτη 3 Μαΐου
Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-2 (22-25, 31-29, 15-25, 25-23, 15-08)
Παρασκευή 4 Μαΐου
Ολυμπιακός - Καλαμάτα 80 1-3 (21-25, 12-25, 28-26, 19-25)
Σάββατο 5 Μαΐου
Καλαμάτα 80 - ΑΕΚ 3-2 (22-25, 18-25, 25-21, 25-21, 15-10)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Καλαμάτα 80 5β. (6-3)
2. Ολυμπιακός 2β. (4-5)
3. ΑΕΚ 2β. (4-6)