1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
02-05-2011 15:19

Α1 Ανδρών 2010-11: Το πανόραμα

A1 AΝΔΡΩΝ - VOLLEY LEAGUE OΠΑΠ 2010-11
1η αγωνιστική (23/10/2010) - MVP: (Μάρκο Μπόγιτς - ΠΑΟΚ)
22/10: Απόλλων Καλ. - Παναθηναϊκός 2-3 (25-23, 25-19, 17-25, 18-25, 09-15)
ΑΟ Κηφισιάς – Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-20, 29-27, 20-25, 26-24)
ΕΑ Πατρών Λουξ – Πανελλήνιος 3-1 (22-25, 25-13, 25-22, 25-16)
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 2-3 (25-20, 21-25, 16-25, 25-22, 13-15)
Αρης Μαρμούρης – Επίκουρος ISS 3-1 (24-26, 25-19, 25-22, 25-220
25/10: Ηρακλής – ΓΣ Λαμία 3-1 (18-25, 25-19, 25-15, 25-19)
 
2η αγωνιστική (30/10/2010) - MVP: (Ντάρκο Τέσιτς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
29/10: Παναθηναϊκός - ΕΑ Πατρών Λουξ 3-0 (25-16, 25-19, 25-22)
29/10: Εθνικός Αλεξ. - Ολυμπιακός 3-1 (25-19, 26-24, 21-25, 31-29)
Ηρακλής - ΑΟ Κηφισιάς 1-3 (20-25, 24-26, 25-19, 19-25)
ΠΑΟΚ - Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-22, 25-18, 25-21)
Πανελλήνιος - Άρης Μαρμούρης 1-3 (20-25, 25-18, 17-25, 16-15)
31/10: ΓΣ Λαμία - Επίκουρος ISS 3-1 (25-16, 21-25, 25-16, 25-21)
 
3η αγωνιστική (03/11/2010) - MVP: (Ζένια Γκόρτσανιουκ - Ηρακλής)
Απόλλων Καλ. - Εθνικός Αλεξ. 3-2 (23-25, 19-25, 25-15, 28-26, 15-13)
Άρης Μαρμούρης – Παναθηναϊκός 1-3 (23-25, 25-21, 20-25, 19-25)
ΕΑ Πατρών Λουξ – ΠΑΟΚ 1-3 (25-23, 27-29, 21-25, 27-29)
Επίκουρος ISS – Πανελλήνιος 3-1 (25-22, 25-27, 25-16, 25-16)
ΑΟ Κηφισιάς - ΓΣ Λαμία 0-3 (21-25, 16-25, 16-25)
04/11: Ολυμπιακός – Ηρακλής 1-3 (31-33, 23-25, 25-23, 14-25)
 
4η αγωνιστική (10/11/2010) - MVP: (Ραφαέλ Λινς - ΠΑΟΚ)
ΠΑΟΚ - Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-21, 25-22, 25-23)
Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-22, 25-19, 25-21)
Εθνικός Αλεξ. - ΕΑ Πατρών Λουξ 3-1 (28-26, 25-23, 18-25, 25-20)
Παναθηναϊκός - Επίκουρος ISS 3-0 (25-22, 25-14, 25-21)
ΓΣ Λαμία – Πανελλήνιος 3-0 (25-21, 25-22, 25-16)
ΑΟ Κηφισιάς – Ολυμπιακός 0-3 (22-25, 19-25, 19-25)
 
5η αγωνιστική (20/11/2010) - MVP: (Ροντρίγκο Αρούντα Κανιότο - ΕΑΠ)
ΕΑ Πατρών Λουξ – Ηρακλής 3-2 (15-25, 26-24, 20-25, 25-22, 15-09)
Απόλλων Καλ. - ΑΟ Κηφισιάς 3-2 (25-21, 22-25, 25-20, 18-25, 15-09)
21/11: Άρης Μαρμούρης - Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-16, 22-25, 25-17, 25-17)
Επίκουρος ISS – ΠΑΟΚ 1-3 (23-25, 21-25, 25-19, 23-25)
Πανελλήνιος – Παναθηναϊκός 0-3 (14-25, 22-25, 17-250
Ολυμπιακός - ΓΣ Λαμία 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 25-22)
 
6η αγωνιστική (27/11/2010) - ΜVP: (Θάνος Μαρούλης - Γ.Σ.Λαμίας)
Ηρακλής - Άρης Μαρμούρης 3-0 (32-30, 25-19, 25-17)
29/11: ΑΟ Κηφισιάς - ΕΑ Πατρών Λουξ 1-3 (20-25, 23-25, 25-18, 16-15)
Ολυμπιακός – Απόλλων Καλ. 3-0 (25-16, 25-13, 25-19)
Εθνικός Αλεξ. - Επίκουρος ISS 3-1 (25-16, 25-16, 20-25, 25-23)
28/11: ΠΑΟΚ – Πανελλήνιος 3-0 (25-17, 25-16, 25-22)
01/12: ΓΣ Λαμία – Παναθηναϊκός 3-1 (25-22, 22-25, 25-16, 25-23)
 
7η αγωνιστική (11/12/2010) - ΜVP (Πέδρο Ντορνέλας - ΕΑΠ)
Επίκουρος ISS – Ηρακλής 1-3 (20-25, 22-25, 26-24, 19-25)
12/12: Άρης Μαρμούρης - ΑΟ Κηφισιάς 3-0 (25-16, 25-22, 25-23)
ΕΑ Πατρών Λουξ – Ολυμπιακός 3-2 (26-24, 17-25, 25-27, 25-23, 15-13)
Πανελλήνιος - Εθνικός Αλεξ. 3-0 (27-25, 25-20, 25-16)
12/12: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 3-1 (25-20, 25-20, 30-32, 25-20)
12/12: Απόλλων Καλ. - ΓΣ Λαμία 3-1 (25-21, 17-25, 25-21, 25-22)

8η αγωνιστική (18/12/2010) - ΜVP: (Αλαν Κόμελ - Γ.Σ.Λαμίας)
Ηρακλής – Πανελλήνιος 3-0 (25-20, 25-21, 25-22)
Ολυμπιακός - Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-22, 25-18, 25-12)
Απόλλων Καλ. - ΕΑ Πατρών Λουξ 1-3 (24-26, 26-24, 16-25, 15-25)
17/12: Εθνικός Αλεξ. - Παναθηναϊκός 0-3 (19-25, 20-25, 19-250
ΓΣ Λαμία – ΠΑΟΚ 3-0 (28-26, 26-24, 26-24)
Κυριακή (19/12):ΑΟ Κηφισιάς - Επίκουρος ISS 3-0 (25-19, 25-13, 25-23)
 
9η αγωνιστική (22/12/2010) - ΜVP: (Ράιαν Όουενς - Ηρακλής)
21/12: ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 31-29, 25-23)
ΕΑΠ - Λαμία 3-1 (25-27, 25-19, 25-18, 25-15)
Αρης - Απόλλων 3-0 (25-22, 25-14, 25-19)
Επίκουρος - Ολυμπιακός 0-3 (21-25, 22-25, 30-32)
Πανελλήνιος - Κηφισιά 3-0 (26-24, 25-22, 25-23)
23/12:Παναθηναϊκός - Ηρακλής 1-3 (22-25, 21-25, 25-22, 15-25)
 
 
10η αγωνιστική (29/12/2010) - MVP (Aντρέι Κράβαρικ - Ηρακλής)
Ηρακλής - ΠΑΟΚ 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
Κηφισιά - Παναθηναϊκός 0-3 (24-26, 24-26, 24-26)
ΕΑ Πάτρας - Άρης 3-1 (25-20, 17-25, 25-18, 25-22)
12/01: Απόλλων Καλ. - Επίκουρος 1-3 (19-25, 25-23, 21-25, 20-25)
12/01: ΓΣ Λαμία - Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-22, 25-18, 25-14)
19/01: Ολυμπιακός - Πανελλήνιος 3-0 (26-24, 25-20, 25-15)
 
11η αγωνιστική (15/01/2011) - ΜVP (Δημήτρης Τζούριτς - Ολυμπιακός)
Επίκουρος - ΕΑ Πατρών 0-3 (24-26, 18-25, 23-25)
Αρης - Λαμία 1-3 (25-22, 18-25, 19-25, 19-25)
Εθνικός Αλ. - Ηρακλής 0-3 (24-26, 19-25, 20-25)
ΠΓΣ - Απόλλων Καλ. 1-3 (28-26, 20-25, 25-27, 19-25)
16/01: ΠAO – Ολυμπιακός 2-3 (21-25, 25-23, 25-23, 24-26, 11-15)
16/01: ΠΑΟΚ - Κηφισιά 3-2 (25-18, 22-25. 25-27, 25-23, 15-13)
 
12η αγωνιστική Σάββατο (22/01) - ΜVP (Δημήτρης Τζούριτς - Ολυμπιακός)
Εθνικός Αλεξ. - Κηφισιά 3-2 (25-22, 22-25, 25-20, 23-25, 21-19)
Επίκουρος - Άρης 1-3 (20-25, 25-20, 24-26, 24-26)
Λαμία - Ηρακλής 1-3 (25-23, 13-25, 17-25, 20-25)
23/01: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 21-25, 20-25)
Παναθηναϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-20, 27-25, 25-17)
Πανελλήνιος ΓΣ - ΕΑ Πατρών Λουξ 0-3 (14-25, 19-25, 19-25)
 
13η αγωνιστική Σάββατο (29/01) - MVP Χρήστος Μπέλλος (Κηφισιά)
Κηφισιά - Ηρακλής 3-2 (25-18, 25-18, 18-25, 17-25, 20-18)
Ολυμπιακός - Εθνικός Αλ. 3-0 (25-18, 26-24, 25-22)
ΕΑΠ - ΠΑΟ 2-3 (23-25, 29-27, 23-25, 25-22, 05-15)
Άρης - Πανελλήνιος 3-0 (25-21, 25-19, 25-19)
Επίκουρος - Λαμία 2-3 (25-22, 20-25, 26-24, 28-30, 13-15)
31/01: Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΑΟΚ 2-3 (25-14, 25-21, 22-25, 14-25, 13-15)
 
14η αγωνιστική Σάββατο (5/02)- MVP Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός)
Εθνικός Αλεξ. - Απόλλων Καλαμαριάς 3-2 (24-26, 25-18, 21-25, 25-11, 15-11)
Πανελλήνιος ΓΣ – Επίκουρος 0-3 (18-25, 22-25, 16-25)
Λαμία – Κηφισιά 3-2 (22-25, 25-22, 30-32, 25-23, 15-09)
6/2: ΠΑΟΚ - ΕΑΠ 3-1 (18-25, 25-20, 25-15, 25-20)
ΠΑΟ - Άρης 3-2 (25-19, 27-29, 23-25, 25-11, 15-11)
7/2: Ηρακλής – Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 20-25, 25-27)

15η αγωνιστική - Παρασκευή (11/2) - MVP Δημήτρης Νικολάκης (Κηφισιά)
Άρης - ΠΑΟΚ 2-3 (26-24, 25-17, 18-25, 19-25, 23-25)
Επίκουρος - Παναθηναϊκός 1-3 (25-27, 25-23, 17-25, 23-25)
Απόλλων Καλαμαριάς - Ηρακλής 0-3 (22-25, 15-25, 26-28)
Ολυμπιακός - ΑΟ Κηφισιάς 2-3 (16-25, 25-23, 21-25, 25-14, 11-15)
ΕΑ Πατρών - Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-22, 25-20, 25-20)
Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Λαμία 0-3 (22-25, 28-30, 21-25)
 
16η αγωνιστική - Σαββάτο (19/2) - MVP Ανγκέλ Ντάγκουμπιτς (Κηφισιά)
ΠΑΟ - ΠΓΣ 3-0 (25-16, 25-18, 25-16)
Ηρακλής - ΕΑΠ 3-2 (25-22, 21-25, 25-18, 23-25, 15-12)
Εθνικός Αλ. - Άρης 3-0 (28-26, 26-24, 25-21)
20/02: ΠΑΟΚ - Επίκουρος 3-0 (25-21, 25-21, 25-20)
Λαμία - Ολυμπιακός 2-3 (27-25, 23-25, 25-20, 26-28, 13-15)
21/02: Κηφισιά - Απόλλων 3-2 (25-19, 16-25, 25-23, 20-25, 15-13)
 
17η αγωνιστική - Παρασκευή (25/2) - MVP Γεράσιμος Κανέλλος (Ηρακλής)
Παναθηναϊκός - ΓΣ Λαμία 3-0 (25-20, 25-22, 25-23)
26/02: Απόλλων - Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 22-25, 25-19, 22-25)
Πανελλήνιος - ΠΑΟΚ 1-3 (20-25, 25-16, 22-25, 14-25)
Άρης - Ηρακλής 2-3 (23-25, 25-21, 25-20, 23-25, 13-15)
28/02: Επίκουρος - Εθνικός Αλ. 3-2 (23-25, 25-12, 25-19, 20-25, 15-11)
16/03: ΕΑΠ - Κηφισιά 3-1 (25-21, 25-18, 22-25, 25-15)
 
18η αγωνιστική - Σάββατο (5/3) - MVP Δημήτρης Χατζηηλιάδης (Απόλλωνας)
Λαμία - Απόλλων 1-3 (21-25, 25-23, 19-25, 22-25)
Κηφισιά - Άρης  2-3 (18-25, 18-25, 25-17, 26-28, 14-16)
Ολυμπιακός - ΕΑΠ 0-3 (27-29, 24-26, 24-26)
Εθνικός Αλ. - ΠΓΣ 3-1 (25-23, 25-17, 32-34, 25-21)
06/03: Ηρακλής - Επίκουρος 3-1 (21-25, 25-20, 25-18, 25-20)
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 (25-20, 25-17, 25-20)

19η αγωνιστική - Παρασκευή 11/3/2011 - MVP: (Μάρκο Μπόγιτς - ΠΑΟΚ)
Άρης - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 17-25, 19-25)
Σάββατο 12/3/2011
ΠΓΣ - Ηρακλής 0-3 (14-25, 21-25, 18-25)
Επίκουρος - Κηφισιά 1-3 (23-25, 23-25, 25-23, 26-28)
ΕΑΠ - Απόλλων 3-0 (25-16, 25-15, 25-09)
ΠΑΟ - Εθνικός Αλ. 3-0 (25-18, 25-16, 25-16)
ΠΑΟΚ - Λαμία 3-0 (25-18, 30-28, 25-18)
 
20η αγωνιστική - Τετάρτη 23/3/2011 - MVP (Γουίλ Πράις - Λαμία)
Ηρακλής - Παναθηναϊκός 3-0 (25-20, 25-22, 29-27)
Εθνικός Αλ. - ΠΑΟΚ 0-3 (18-25, 15-25, 17-25)
Λαμία - ΕΑΠ 3-1 (25-20, 23-25, 25-18, 25-21)
Ολυμπιακός - Επίκουρος 3-1 (25-22, 29-31, 25-15, 25-22)
Κηφισιά - Πανελλήνιος 3-0 (25-19, 27-25, 36-34)
Απόλλων - Αρης 0-3 (20-25, 19-25, 20-25)

21η αγωνιστική - Σάββατο 26/3/2011 - MVP (Βασίλης Πλίκας - ΠΑΟΚ)
ΠΑΟ - Κηφισιά 3-1 (17-25, 25-21, 25-16, 25-19)
ΠΓΣ - Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 23-25, 20-25)
ΠΑΟΚ - Ηρακλής 3-2 (25-17, 20-25, 19-25, 25-22, 15-13)
Άρης - ΕΑΠ 2-3 (19-25, 28-26, 26-24, 22-25, 09-15)
Εθνικός Αλ. - Λαμία 1-3 (21-25, 25-22, 21-25, 15-25)
Επίκουρος - Απόλλων 3-0 (27-25, 25-22, 25-19)

22η αγωνιστική - Σάββατο 2/4/2011 - MVP (Ρολάντο Χοακίμ Ντεσπέιν - Ολυμπιακός)
Ολυμπιακός - ΠΑΟ 3-2 (14-25, 21-25, 32-30, 25-17, 15-12) Περιγραφή
Κηφισιά - ΠΑΟΚ 3-0 (25-23, 25-22, 25-23) Περιγραφή
Ηρακλής - Εθνικός Αλ. 3-0 (25-20, 25-18, 25-19)  Περιγραφή
ΕΑΠ - Επίκουρος 2-3 (25-22, 22-25, 25-20, 17-25, 09-15) Περιγραφή
Απόλλων - ΠΓΣ 3-0 (25-21, 25-23, 28-26) Περιγραφή
Λαμία - Άρης 3-1 (25-17, 25-23, 21-25, 25-18) Περιγραφή
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ -ΤΕΛΙΚΗ
(σε 22 αγώνες)
1.Hρακλής 52 (58-25)
2.Ολυμπιακός 48 (56-27)
3.Παναθηναϊκός 47 (54-28)
4.ΠΑΟΚ 46 (52-29)
5.ΕA Πατρών 42 (52-36)
6.Λαμία 38 (47-37)
7.Άρης 30 (39-45)
8.Κηφισιά 29 (38-48)
9.Εθνικός Αλεξ. 21 (28-53)
10.Aπόλλων Κ. 20 (29-55)
11.Επίκουρος 17 (30-54)
12.Πανελλήνιος 6 (12-60)

ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Α2: Επίκουρος Πολίχνης, Πανελλήνιος

ΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-4
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 1-4 - MVP Aνδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός)
(Η πρόκριση  στις 2 νίκες)
Τετάρτη 6 Απριλίου
Ηρακλής - ΠΑΟΚ 3-2 (15-25, 25-17, 22-25, 25-20, 15-10) Περιγραφή
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-2 (25-27, 21-25, 25-15, 25-19, 15-12) Περιγραφή
Σαββάτο 9 Απριλίου
ΠΑΟΚ - Ηρακλής 0-3 (23-25, 20-25, 16-25) Περιγραφή
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-3 (25-18, 25-20, 17-25, 19-25, 14-16) Περιγραφή

ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ
ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ - ΜVP Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
1ος αγώνας
27/4: Ηρακλής - Ολυμπιακός 2-3 (25-17, 21-25, 18-25, 32-30, 10-15) Περιγραφή
2ος αγώνας
29/4: Ηρακλής - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 23-25, 33-35) Περιγραφή
3ος αγώνας
2/5: Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-0 (25-21, 26-24, 25-19) Περιγραφή
MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2010-11
1.Ολυμπιακός - Τσάμπιονς Λιγκ
2.Ηρακλής - Τσάμπιονς Λιγκ
3.Παναθηναϊκός - Κύπελλο CEV
4.ΠΑΟΚ - Kύπελλο CEV
5.ΕA Πατρών - Τσάλεντζ Καπ
6.Λαμία - Βαλκανικό Κύπελλο
7.Άρης
8.Κηφισιά
9.Εθνικός Αλεξ.
10.Aπόλλων Κ.
11.Επίκουρος - Υποβιβάζεται Α2
12.Πανελλήνιος - Υποβιβάζεται Α2

Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
OI KOΡΥΦΑΙΟΙ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ 2010-11

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2010-11
1η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
2η αγωνιστική: Ντάρκο Τέσιτς (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Ζένια Γκόρτσανιουκ (Γ.Σ.Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Ραφαέλ Λινς (ΠΑΟΚ)
5η αγωνιστική: Ροντρίγκο Αρούντα Κανιότο (Ε.Α.Πατρών)
6η αγωνιστική: Θάνος Μαρούλης (Γ.Σ.Λαμίας)
7η αγωνιστική: Πέδρο Ντορνέλας (Ε.Α.Πατρών)
8η αγωνιστική: Άλαν Κόμελ (Γ.Σ.Λαμίας)
9η αγωνιστική: Ράιαν Όουενς (Γ.Σ.Ηρακλής)
10η αγωνιστική: Aντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Χρήστος Μπέλλος (Κηφισιά)
14η αγωνιστική: Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός)
15η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (Κηφισιά)
16η αγωνιστική: Ανγκέλ Ντάγκουμπιτς (Κηφισιά)
17η αγωνιστική: Γεράσιμος Κανέλλος (Ηρακλής)
18η αγωνιστική: Δημήτρης Χατζηηλιάδης (Απόλλωνας)
19η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
20η αγωνιστική: Γουίλ Πράις (Γ.Σ.Λαμία)
21η αγωνιστική: Βασίλης Πλίκας (ΠΑΟΚ)
22η αγωνιστική: Ρολάντο Χοακίμ Ντεσπέιν (Κούβα) (Ολυμπιακός)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 1-4: Aνδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός)
ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ