26-09-2021 12:27

Νέα ήττα του ΠΑΟΚ απο την Βοϊβοντίνα στο Νόβι Σαντ

Την ήττα με 3-1 από την Βοϊβοντίνα γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο φιλικό του παιχνίδι που έδωσε στο διεθνές τουρνουά που διεξάγεται στο Νόβι Σαντ.

Αγωνιστικά η Βοϊβοντίνα πήρε το προβάδισμα από την αρχή (8-4, 16-9, 21-14) και πήρε εύκολα το πρώτο σετ 25-18 και έκανε το 1-0 στα σετ.

Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά οι οικοδεσπότες με σερί «ξέφυγαν» με 21-16. Οι «ασπρόμαυροι» με όπλο το σερβίς τους μείωσαν σε 23-21, δεν κατάφεραν όμως να πάρουν κάτι παραπάνω, αφού με 25-23 το σετ κατέληξε στην Βοϊβοντίνα που έκανε το 2-0.

Διαφορετική εικόνα στο τρίτο σετ με τους παίκτες του Καλμαζίδη να βγάζουν αντίδραση και να είναι αυτοί που από νωρίς μπήκαν σε ρόλο οδηγού, φτάνοντας μάλιστα στο σετ μπολ (20-24).

Εκεί κάποια εύκολα λαθη του ΠΑΟΚ επέστρεψαν στην σερβική ομάδα να μειώσει (23-24), τελικά με 23-25 ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 2-1 στα σετ.«Διπρόσωπος» ΠΑΟΚ στο τέταρτο σετ πήρε προβάδισμα με 5-10, αλλά οι Σέρβοι ανέτρεψαν την κατάσταση με 19-14. Ο δικέφαλος πλησίασε 23-21 αλλά η Βοϊβοντίνα είχε τις λύσεις για να φτάσει στο 25-21 και στη νίκη με 3-1 σετ

.Η παρουσία του ΠΑΟΚ στο φιλικό τουρνουά της Βοϊβοντίνα ολοκληρώνεται το μεσημερι της Κυριακής με φιλικό απέναντι στην Παρί.

ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Μπράουν 10, Τερζής, Πετρέας, Ουόλς 5, Κοκκινάκης, Κουμεντάκης, Σωτηρίου 7, Γάτσης, Τακουρίδης 4, Κουκλίνσκι 16, Γιούντρις 15, Αντωνίου, Μπούτος, Τζιουμάκας