1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
18-06-2019 19:44

Τελικοί παίδων: Ο Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων πρωταθλητής για δεύτερη φορά στην ιστορία του

Τον τίτλο του πρωταθλήματος παίδων 2019 πανηγυρίζει ο Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης για δεύτερη φορά στην ιστορία της (η πρώτη ήταν το 2014) κατέκτησε τον τίτλο στην κατηγορία και μάλιστα αήττητη ακόμα και στην τελική φάση.

Στον δεύτερο αγώνα της 3ης ημέρας που ήταν σαν τελικός ο Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων νίκησε τον Πανερυθραϊκό και πήρε την πρώτη θέση στη βαθμολογία και μαζί και τον τίτλο. Πολυτιμότερος παίκτης και πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης αναδείχτηκε ο Χάκας του Μίλωνα.

MVP: Σπύρος Χάκας (ΑΟΝΣ Μίλων)
Καλύτερος επιθετικός: Σπύρος Χάκας (ΑΟΝΣ Μίλων)
Καλύτεροι πασαδόροι: Σωκράτης Ζαρωτιάδης (ΑΣ Πανερυθραϊκός), Χρήστος Γιαμακίδης (ΑΣ Ελπίς)
Καλύτερος σέρβερ: Αντώνης Κωνσταντακόπουλος (ΑΟΝΣ Μίλων)
Καλύτερος μπλοκέρ: Αντώνης Σταφυλοπάτης (ΑΣ Πανερυθραϊκός)
Καλύτερο λίμπερο: Λευτέρης Φώλιας (ΑΣ Πανερυθραϊκός) 

Tα σετ: 3-0 (25-14, 25-15, 25-22)

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος) Καφούρος 9, Χάκας 18, Κωφίδης 4, Αναγνωστόπουλος 3, Παπαδάκης 12, Κωνσταντακόπουλος 4 / Αναγνωστόπουλος ΙΙ. (λ.- 42% υπ.), Σεμιτέκολος (λ), Καραμπάγιας.

ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Ρουσσάκης) Στόγιας 12, Ζαρωτιάδης 1, Σταφυλοπάτης 9, Σουσούνης 9, Ρεστέμης 4, Παπαδόπουλος 3 / Φώλιας (λ. - 60%) / Μερκουράκης, Ρέππας.

Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας, η Ελπίδα Αμπελοκήπων νίκησε την Ορεστιάδα με 3-0 σετ και κατέκτησε την τρίτη θέση.

Τα σετ: 3-0 (26-24, 25-18, 25-19)

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Μάμαης): Κουρτίδης 2, Γιαμακίδης 6, Γιαμούκογλου 8, Σαλταφερίδης 23, Ζλατίντσης 17, Τακματζίδης 3 / Αντωνιάδης (λ. - 25% υπ.), Σείρας, Σδραυκάκης, Αδάμος 7, Ακριτίδης.

ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (-): Σκαρλατίδης 1, Μποζίδης 8, Τσιρούδης 6, Αντωνιάδης 5, Παπαναστασίου 13, Παχλιβανίδης 4 / Φιλιππίδης (λ. - 21% υπ.), Δαρίδης (λ. - 27%), Πάλλας 1.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική - Κυριακή 16 Ιουνίου
ΑΣ Ελπίς - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-22, 20-25, 21-25, 21-25)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (25-22, 25-22, 21-25, 25-19)
2η αγωνιστική - Δευτέρα 17 Ιουνίου
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (15-25, 16-25, 09-25)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΣ Ελπίς 3-2 (25-20, 26-24, 21-25, 23-25, 15-13)
3η αγωνιστική - Τρίτη 18 Ιουνίου
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (26-24, 25-18, 25-19)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-0 (25-14, 25-15, 25-22)

 

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ 2019
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘΜΟΙ ΣΕΤ
1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3 9 9-1
2. Α.Σ.Πανερυθραϊκός 3 5 6-6
3. Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων 3 4 6-6
4. ΑΟ Ορεστιάδας 3 0 1-9

 

 

 


ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΕΤΟΣ ΟΜΑΔΑ
2019 Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 
2018 Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου
2017 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2016 Πήγασος Πολίχνης
2015 Ηρακλής Γ.Σ.
2014 Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων
2013 Ηρακλής Γ.Σ.
2012 Ηρακλής Γ.Σ.
2011 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2010 Ηρακλής Γ.Σ.
2009 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2008 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2007 Ηρακλής Γ.Σ.
2006 Ηρακλής Γ.Σ.
2005 Ηρακλής Γ.Σ.
2004 Ηρακλής Γ.Σ.
2003 Ηρακλής Γ.Σ.
2002 Ηρακλής Γ.Σ.
2001 Ηρακλής Γ.Σ.
2000 Α.Ο.Ορεστιάδας
1999 Ορφέας Ηλιούπολης
1998 Άρης Νικαίας
1997 Άρης Νικαίας
1996 Άρης Νικαίας
1995 Α.Ο.Κηφισιάς
1994 Φιλία Ηλιούπολης
1993 Α.Ο.Ορεστιάδας
1992 Α.Ο.Ορεστιάδας
1991 Α.Ο.Ορεστιάδας
1990 Γ.Α.Σ.Έδεσσας
1989 Α.Ο.Ορεστιάδας
1988 Α.Σ.Άρης
1987 Φιλία Ηλιούπολης
1986 Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
1985 Πανελλήνιος Γ.Σ.
1984 Άρης Νικαίας


1.jpg11.jpg8.jpg2.jpg4.jpg9.jpg10.jpg6.jpg7.jpg5.jpg3.jpg

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ