1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-06-2019 20:58

Τελικά Πανελληνίου παίδων: Kαλπάζει για τον τίτλο ο Μίλων, 3-0 την Ορεστιάδα

Επίδειξη δύναμης κόντρα στον Α.Ο.Ορεστιάδας έκανε ο Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων στον πρώτο αγώνα της 2ης ημέρας της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων που διεξάγεται στο γυμναστήριο «Στέλιος Καλαϊτζής» στη Νέα Ερυθραία.

Ο Μίλων για άλλη μία φορά έχοντας κορυφαίο τον Χάκα που σημείωσε 21 πόντους νίκησε εύκολα την ακριτική ομάδα και εφόσον ο Πανερυθραϊκός καταφέρει να νικήσει την Ελπίδα Αμπελοκήπων αργότερα σήμερα η μεταξύ τους αναμέτρηση την Τρίτη 18/6 στις 16.30 θα λάβει τον χαρακτήρα τελικού για τον τίτλο. Ο Μίλων είχε επίθσης πολυφωνία στους άσσους (9 συνολικά) ενώ η υποδοχή του κράτησε υψηλό ποσοστό (52%) έναντι 20% της Ορεστιάδας.

Διαιτητές: Χρηστίδης, Λιάκου.

Η διακύμανση

1ο σετ: 8-4, 16-9, 21-13, 25-15

2ο σετ: 8-6, 16-11, 21-16, 25-16

3ο σετ: 8-4, 16-6, 21-8, 15-6

Οι πόντοι του ΑΟΝΣ Μίλων προήλθαν: 9 άσσοι, 46 επιθέσεις, 3 μπλοκ, 17 λάθη αντιπάλων και του Α.Ο.Ορεστιάδας προήλθαν: 3 άσσοι, 15 επιθέσεις, 5 μπλοκ, 17 λάθη αντιπάλων.

Τα σετ: 0-3 (15-25, 16-25, 09-25)

Α.Ο.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Θόδωρος Χουσίδης): Σκαρλατίδης 5π., Μποζίδης 2, Τσιρούδης 4, Αντωνιάδης 3, Παπαναστασίου 3, Παχλιβανίδης 2 / Φιλιππίδης (λ. - 20% υπ.), Δαρίδης (λ. - 22% υπ.), Νερατζίδης, Πάλλας, Ελμαζούδης.

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Παναγιώτης Γεωργούτζος): Καφούρος 10π., Χάκας 21, Κωφίδης 5, Αναγνωστόπουλος 4, Παπαδάκης 11, Κωνσταντακόπουλος 7 / Σεμιτέκολος (λ), Αναγνωστόπουλος ΙΙ. (λ. - 57% υπ.), Σταμπέλος, Λογοθέτης, Καραμπάγιας, Ζαγγογιάννης, Μπουρτζιανάκος, Βεργάδης.

Φωτογραφίες: Μαίρη Σαμιώτου.

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική - Κυριακή 16 Ιουνίου

ΑΣ Ελπίς - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-22, 20-25, 21-25, 21-25)

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (25-22, 25-22, 21-25, 25-19)

2η αγωνιστική - Δευτέρα 17 Ιουνίου

17.00: ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (15-25, 16-25, 09-25)

19.30: ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΣ Ελπίς

3η αγωνιστική - Τρίτη 18 Ιουνίου

14.00: ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας

16.30: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΣ Πανερυθραϊκός

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ 2019
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘΜΟΙ ΣΕΤ
1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 2 6 6-1
2. Α.Σ.Πανερυθραϊκός 1 3 3-1
3. ΑΟ Ορεστιάδας 2 0 1-6
4. Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων 1 0 1-3

 


ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΕΤΟΣ ΟΜΑΔΑ
2019  
2018 Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου
2017 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2016 Πήγασος Πολίχνης
2015 Ηρακλής Γ.Σ.
2014 Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων
2013 Ηρακλής Γ.Σ.
2012 Ηρακλής Γ.Σ.
2011 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2010 Ηρακλής Γ.Σ.
2009 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2008 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2007 Ηρακλής Γ.Σ.
2006 Ηρακλής Γ.Σ.
2005 Ηρακλής Γ.Σ.
2004 Ηρακλής Γ.Σ.
2003 Ηρακλής Γ.Σ.
2002 Ηρακλής Γ.Σ.
2001 Ηρακλής Γ.Σ.
2000 Α.Ο.Ορεστιάδας
1999 Ορφέας Ηλιούπολης
1998 Άρης Νικαίας
1997 Άρης Νικαίας
1996 Άρης Νικαίας
1995 Α.Ο.Κηφισιάς
1994 Φιλία Ηλιούπολης
1993 Α.Ο.Ορεστιάδας
1992 Α.Ο.Ορεστιάδας
1991 Α.Ο.Ορεστιάδας
1990 Γ.Α.Σ.Έδεσσας
1989 Α.Ο.Ορεστιάδας
1988 Α.Σ.Άρης
1987 Φιλία Ηλιούπολης
1986 Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
1985 Πανελλήνιος Γ.Σ.
1984 Άρης Νικαίας



 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ