12-11-2017 02:52

Γκολίτσης: «Μετράει η νίκη»

Ο προπονητής του Ηρακλή Χαλκίδας Σπύρος Γκολίτσης δήλωσε για την επικράτηση της ομάδας του κόντρα στην Παναχαϊκή:

«Πήραμε τη νίκη και αυτό μετράει, αλλά σε δεύτερη ανάλυση με στεναχωρεί που πετάξαμε έναν ακόμα βαθμό, όπως κάναμε και στον αγώνα με την Κηφισιά. Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί. Ημασταν μπροστά 2-1 σετ και 19-11 στο 4ο σετ και μας ισοφάρισαν.

Δεν πρέπει να χάνουμε αυτά τα σετ, ούτε και να έχουμε αυτά τα κενά. Σε αυτό θα επικεντρώσουμε πολύ το ενδιαφέρον μας.

Η Παναχαϊκή δεν είναι τυχαία ομάδα, έχει μαχητικούς και έμπειρους αθλητές που αν δεν προσέξεις θα σου κάνουν τη ζημιά. Δε μου άρεσε ο τρόπος που χάσαμε το 4ο σετ αλλά κρατάμε το καλό ξεκίνημα που έχουμε κάνει γενικά ως ομάδα. Ευχαριστούμε τους φίλους μας που μας στηρίζουν».