ΕΤΟΣ: 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84
ΘΕΣΗ:

ΕΤΟΣ: 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69
ΘΕΣΗ:               7 6 4 4 5 6
Ο προπονητής της Κηφισιάς Νίκος Νίκος Ζαλμάς είπε για τη νίκη της ομάδας του:
Σε συναρπαστικό και αμφίρροπο αγώνα που είχε πολλές ανατροπές στο σκορ και τα τρία σετ κρίθηκαν στον πόντο, η Κηφισιά νίκησε με 3-1 σετ το Μίλωνα και πήρε το δεύτερο και συνεχόμενο τρίποντο στο πρωτάθλημα της Volley League. Mε την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής η Κηφισιά έφτασε τους 6 βαθμούς, διατηρήθηκε στην 5η θέση και βρίσκεται σε απόσταση βολής από τις ομάδες της πρώτης τετράδας, ενώ ο Μίλων βρίσκεται στην 6η θέση με 1 βαθμό.
Ο προπονητής της Κηφισιάς, Νίκος Ζαλμάς, δήλωσε για την πρώτη νίκη της ομάδας του κόντρα στον ΟΦΗ:
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε και πάλι το πρωτάθλημα της Volley League για την Κηφισιά, η οποία πέρασε χωρίς απώλειες από τη Κρήτη και την έδρα του Ο.Φ.Η. με 3-0 σετ, πανηγυρίζοντας τη πρώτη της φετινή νίκη σε 3 αγωνιστικές.
Ο υφυπουργός αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης στο κλειστό γυμναστήριο του Λίντο, για το παιχνίδι ΟΦΗ-Κηφισιά για την 3η αγωνιστική της Volley League. Mαζί του κι ο πρόεδρος του ΕΑΚΗ (Εθνικό Αθλητικό κέντρο Ηρακλείου) Λευτέρης Ζερβός.
Τρεις μήνες μετά την αναμέτρηση τους στο γυμναστήριο του Ρέντη για το Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς ο Ο.Φ.Η. και ο Α.Ο.Π. Κηφισιάς θα αναμετρηθούν για πρώτη φορά και για το πρωτάθλημα και μάλιστα στο γυμναστήριο του Λίντο καθώς στο Βαρδινογιάννειο γίνονται επισκευές. (3η αγωνιστική, 16/1, 17:00, Live Streaming V.L., Διαιτητές: Ονόπας, Αγγελίδης).
Tην πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα του ΕΟΔΥ, η ανδρική ομάδα βόλεϊ του ΑΟΠ Κηφισιάς στο Ζηρίνειο μετά το τέλος χθεσινής προπόνησης.
Απο το πρωί της Δευτέρας οι αθλητές, το τεχνικό επιτελείο και τα μέλη του Αθλητικού Ομίλου Πετοσφαίρισης Κηφισιάς ξεκίνησαν τα τεστ για τον κορωνοϊό. Τα τεστ πραγματοποιούνται στα Διαγνωστικά Κέντρα "Κουνέλλας Ιατρική" στην Νέα Ερυθραία.
Του Προκόπη Χ. ΚόγκουΈνας από τους καλύτερους Πατρινούς βολεϊμπολίστες, ένας από τους πολλούς που βγήκαν από τα «σπλάχνα» της ΕΑΠ είναι ο Παναγιώτης Παπαδόπουλος ο οποίος τα τελευταία χρόνια έχει κάνει καριέρα με θητεία σε σπουδαίες ομάδες όπως ο ΠΑΟΚ, ο Φοίνικας Σύρου κ.ά. ενώ έχει χριστεί και διεθνής.
Ο Στέφανος Λεμονίδης  γράφει για το κοστούμι του Ζαλμά, τη χειρότερη διοίκηση στην ιστορία της ΕΣΑΠ, τις ευθύνες Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ, Φοίνικα και το  υγειονομικό πρωτόκολλο Ταρνατόρου, με τα μοριακά τεστ covid.
Είναι να απορεί κανείς με αυτά που συμβαίνουν στο ελληνικό βόλεϊ. Σε μία ημέρα που σύσσωμη η κοινότητα του ελληνικού αθλητισμού παρουσιάζει τη διαφωνία της και την αντίθεση της με τα οριζόντια μέτρα αποκλεισμού των αθλητικών δραστηριοτήτων, σε μία ημέρα που η ΕΣΑΠ και η ΕΟΠΕ έδιναν μάχη για να αλλάξουν την αρχική απόφαση της Κυβέρνησης οι προπονητές και οι αθλητές της Κηφισιάς και του Παναθηναϊκού δεν στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων.
Ο προπονητής της Κηφισιάς Νίκος Ζαλμάς είπε μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο Ζηρίνειο:
Πολύ πιο δύσκολα απ΄ότι δείχνει το τελικό σκορ ο Παναθηναϊκός νίκησε το Ζηρίνειο την Κηφισιά με 3-0 σετ στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League. Το τελικό σκορ «αδικεί» την προσπάθεια της Κηφισιάς καθώς δεν αποτυπώθηκε ο βαθμός δυσκολίας της επικράτησης των πρωταθλητών.
Ο Ολυμπιακός παρότι δυσκολεύτηκε στην έδρα της Κηφισιάς πήρε την πολύτιμη νίκη με 3-1 σετ και ξεκίνησε με τρίποντο το 53ο πρωτάθλημα Volley League. Στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική, η Κηφισιά με το σερβίς και το μπλοκ έβαλε δύσκολα στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι χρειάστηκε να επιστρατεύσουν όλη την δύναμη των Εγκλεσκαλνς (30 π) και Μιγιαίλοβιτς (19π), οι οποιοι πέτυχαν συνολικά 49 πόντους, ώστε να πάρουν τη νίκη ενω οι νικητές τελείωσαν την συνάντηση με 11 άσσους.