1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-10-2017 20:44

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία Volley League «Πάμε Στοίχημα» 2017-18

 Το πρόγραμμα και η βαθμολογία του πρωταθλήματος Volley League «Πάμε Στοίχημα» 2017-18:

 


 


 

 

 

 

 

 

VOLLEY LEAGUE 2017-18
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ Ν Η
1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 19 55 (57-8) 19 0
2. Π.Α.Ο.Κ. 19 43 (50-21) 14 5
3. AO Φοίνικας Σύρου 19 37 (45-30) 12 7
4. Ηρακλής Πετοσφαίριση 19 31 (39-37) 11 8
5. ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 19 27 (36-40) 8 11
6. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 19 27 (36-39) 10 9
7. Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 19 27 (36-38) 10 9
8. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 19 27 (39-41) 10 9
9. Εθνικός Πειραιώς 19 24 (29-40) 8 11
10. ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 19 23 (33-43) 7 12
11. Παναθηναϊκός 19 19 (31-45) 5 14
12. Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 19 2 (08-57) 0 19
Η Παναχαϊκή δεν προλαβαίνει τα play out και υποβιβάζεται στην Α2

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2017-18
 Α΄ΓΥΡΟΣ
Γήπεδο Αγώνας Αποτέλεσματα
1η αγωνιστική - Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017
MVP: Ντέιβιντ Σιλβέιρα Μότα (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας)
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς - Παναχαϊκή Πετ. 2013 3-1 (17-25, 29-27, 25-17, 25-22) 
29/10: «PAOK Sports Arena» ΠΑΟΚ - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-0 (25-20, 25-22, 25-19)
29/10: Κανήθου Χαλκίδας ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - Ηρακλής Πετ. 2015 3-0 (25-22, 25-18, 25-20) 
29/10: Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-15, 25-15, 25-19)
29/10: Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 1-3 (17-25, 15-25, 26-24, 14-25)
30/10: Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (18-25, 14-25, 16-25) 
2η αγωνιστική - Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Zένια Γκόρτσανιουκ (Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου)
Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς 1-3 (30-28, 22-25, 21-25, 23-25)
6/11: «Κουκούλι» (ΕΡΤ2) Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΠΑΟΚ 0-3 (18-25, 22-25, 19-25)  
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-1 (27-25, 19-25, 25-21, 25-20) 
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015 - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-21, 17-25, 20-25, 25-17, 15-11) 
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 (22-25, 25-22, 24-26, 25-15, 17-15) 
«Μ.Μερκούρη» (ΕΡΤ2) Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-12, 25-12, 25-16) 
3η αγωνιστικη - Σάββατο 11 Nοεμβρίου 2017
ΜVP: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
«PAOK Sports Arena» ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (25-13, 25-15, 23-25, 25-15)
Κανήθου Χαλκίδας ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - Παναχαϊκή Πετ.2013 3-2 (25-15, 22-25, 25-14, 27-29, 15-11)
Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΑΟΠ Κηφισιάς 2-3 (23-25, 23-25, 25-19, 25-18, 11-15)
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Πετ. 2015 3-0 (25-18, 25-19, 25-17)
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2-3 (25-22, 12-25, 16-25, 25-18
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (22-25, 15-25, 21-25)
4η αγωνιστική - Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Μάρκους Μπέμε (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (19-25, 23-25, 18-25)
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς - ΠΑΟΚ 0-3 (19-25, 20-25, 19-25)
«Κουκούλι» Πάτρα Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 2-3 (18-25, 23-25, 25-21, 25-11, 14-16)
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-21, 25-23, 18-25, 25-21)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015 - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 3-2 (26-28, 25-23, 20-25, 25-20, 15-4)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-16, 25-15, 25-21)
5η αγωνιστική - Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Τέιλορ Χαντ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
Ερμούπολης Σύρου  ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (27-25, 22-25, 25-17, 25-14) 
Κανήθου Χαλκίδας  ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς 3-1 (25-21, 25-18, 14-25, 25-20) 
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο. - Παναχαϊκή Πετ. 2013 3-0 (25-17, 25-18, 25-22) 
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΑΟΠ Κηφισιάς  2-3 (25-21, 25-22, 20-25, 15-25, 12-15) 
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Ηρακλής Πετ. 2015  1-3 (22-25, 35-33, 17-25, 21-25) 
«PAOK Sports Arena» ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός ΣΦΠ  1-3 (21-25, 25-20, 14-25, 21-25) 
6η αγωνιστική - Σαββατο 2 Δεκεμβρίου 2017
MVP: Μανώλης Δημητριάδης (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)
4/12: Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο.   
Εσπέρου Καλλιθέας  ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  - ΑΟ Φοίνικας Σύρου  0-3 (19-25, 19-25, 22-25) 
1/12: PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  3-2 (25-19, 22-25, 25-22, 25-27, 15-12)
«Κουκούλι» Πάτρα  Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.  0-3 (19-25, 19-25, 23-25) 
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  1-3 (23-25, 34-32, 18-25, 16-25)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη  Ολυμπιακός ΣΦΠ  - Ηρακλής Πετ. 2015 3-0 (25-14, 25-17, 25-12) 
7η αγωνιστική - Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
MVP: Κυριάκος Σπυριούνης (Εθνικός Πειραιώς)
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  2-3 (17-25, 25-19, 29-31, 25-22, 12-15)
Μετς  Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  0-3 (22-25, 29-31, 23-25)
Ερμούπολης Σύρου  ΑΟ Φοίνικας Σύρου  - ΠΑΟΚ  0-3 (22-25, 25-27, 22-25)
Αιγινίου  ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Παναχαϊκή Πετ. 2013  3-1 (25-27, 25-16, 25-18, 25-21)
Ε.Γ.Μίκρας  Ηρακλής Πετ. 2015  - ΑΟΠ Κηφισιάς  3-1 (31-33, 28-26, 25-23, 25-23)
Κανήθου Χαλκίδας ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (16-25, 19-25, 26-28)
8η αγωνιστική - Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017
MVP: Λούκα Βελίτσκοβιτς (Σερβία - Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
«PAOK Sports Arena»  ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός Α.Ο.  3-1 (31-33, 25-17, 25-17, 25-16)
Βόχας  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  2-3 (19-25, 16-25, 25-17, 25-23, 13-15)
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 2-3 (18-25, 25-16, 25-19, 23-25, 12-15)
Κανήθου Χαλκίδας  ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-18, 20-25, 19-25, 25-21, 15-17)
«Κουκούλι» Πάτρα  Παναχαϊκή Πετ. 2013  - Ηρακλής Πετ. 2015 1-3 (25-27, 23-25, 30-28, 21-25)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΠ Κηφισιάς  3-0 (25-21, 29-27, 25-17) 
9η αγωνιστική - Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
MVP: Φαμπιάν Ντρίζγκα (Πολωνία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015  - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  3-1 (26-28, 25-19, 25-19, 25-18)
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-20, 25-18, 25-19) 
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΠΑΟΚ 0-3 (14-25, 17-25, 14-25)
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο.  - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  2-3 (15-25, 25-17, 16-25, 25-22, 11-15)
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς  - Παναχαϊκή Πετ. 2013  3-0 (25-16, 25-20, 25-23)
Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου  - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (24-26, 21-25, 21-25)
10η αγωνιστική - Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2017
MVP: Κέισι Νάιτ (Καναδάς - Εθνικός Περαιώς)
Bόχας  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΟΠ Κηφισιάς  3-2 (25-23, 25-22, 19-25, 26-28, 15-9) 
Εσπέρου Καλλιθέας  ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  - Ηρακλής Πετ. 2015 3-1 (25-19, 29-31, 28-26, 25-22)
27/1 PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  3-0 (25-18, 25-20, 25-22)
Κανήθου Χαλκίδας  ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-19, 25-21, 27-29, 25-18)
Ερμούπολης Σύρου  ΑΟ Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο.  3-1 (25-19, 25-13, 19-25, 25-11)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη Ολυμπιακός ΣΦΠ - Παναχαϊκή Πετ. 2013  3-0 (25-8, 25-18, 25-21)
11η αγωνιστική - Τετάρτη 3 Ιανουαρίου 2018
MVP: Δημήτρης Εφραιμίδης (Ηρακλής Πετοσφαίριση)
«Κουκούλι» Πάτρα Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  0-3 (20-25, 18-25, 15-25)
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς  - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  1-3 (20-25, 18-25, 25-23, 19-25)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015 - ΠΑΟΚ 3-2 (25-20, 25-19, 22-25, 21-25, 15-11)
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  1-3 (24-26, 25-20, 23-25, 24-26)
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρ. - ΑΟ Φοίνικας Σύρου  0-3 (22-25, 20-25, 19-25)
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο.  - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (25-27, 16-25, 18-25)
12η αγωνισιτική - Σάββατο 6 Iανουαρίου 2018
 MVP: Δημήτρης Ζήσης (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-22, 19-25, 24-26, 22-25)
7/1 Κουκούλι Παναχαϊκή - Εθνικός Πειραιά 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)
7/1 Ζηρίνειο Κηφισιά - ΠΑΟΚ 2-3 (18-25, 25-21, 17-25, 26-24, 13-15)
7/1 Μελίνα Μερκούρη Ολυμπιακός - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-23, 26-24, 25-19)
8/1Μιχ. Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναθηναϊκός 3-1 (25-18, 22-25, 25-20, 25-12)
8/1 Μίκρας Ηρακλής - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  3-0 (25-20, 25-20, 25-18)
13η αγωνιστική - Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018
MVP: Ιγκόρ Σοάρες ντε Σόουζα (Βραζιλία- ΑΟΠ Κηφισιάς)
Κανήθου «Τ.Καμπούρης» ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - Κηφισιά 2-3 (20-25, 30-28, 21-25, 33-31, 10-15
Μ. Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός 1-3 (24-26, 25-21, 23-25, 15-25)
Δ. Βικέλας  Φοίνικας Σύρου - Ηρακλής 3-0 (25-18, 29-27, 25-22)
Μετς Παναθηναϊκός - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2-3 (25-17, 20-25, 25-13, 23-25, 11-15)
ΠΑΟΚ Sports Arena ΠΑΟΚ - Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 28-26)
Εσπέρου Καλλιθέας Εθνικός Πειραιά - Παμβοχαϊκός 0-3 (20-25, 16-25, 19-25)
14η αγωνιστική - 20 Ιανουαρίου 2018
 MVP: Ραφαήλ Κουμεντάκης (ΠΑΟΚ)
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-21, 27-25, 25-23)
Μελινα Μερκούρη - Ρέντης  Ολυμπιακός  Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-16, 25-18, 25-11)
Κουκούλι Παναχαϊκή ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  0-3 (20-25, 23-25, 21-25)
Ζηρίνειο Κηφισιά - Φοίνικας Σύρου 3-2 (23-25, 25-15, 23-25, 25-22)
Μίκρας Ηρακλής - Παναθηναϊκός 3-1 (25-22, 33-31, 20-25, 25-17)
Γ Τριαντάφυλλος Βόχα Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ 0-3 (16-25, 29-31, 19-25)
15η αγωνιστική - 3 Φεβρουαρίου 2018
MVP: Γκλαντσόουν Mαγκαλάες Τζούνιορ (Βραζιλία - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Κανήθου «Τ.Καμπούρης» ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (18-25, 25-20, 26-28, 17-25)
PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ - Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-15, 25-21, 25-19)
Δ Βικέλας Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου - Παναχαϊκή Πετ. 3-0 (25-23, 26-24, 25-16)
Μετς Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟΠ Κηφισιάς 2-3 (25-19, 14-25, 25-17, 26-28, 08-15)
Μ. Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-2 (28-26, 25-23, 17-25, 25-27, 15-11)
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 22-25, 19-25)
16η αγωνιστική - 10 Φεβρουαρίου 2018
MVP: Τεοντόρ Αλεξίεφ (Βουλγαρία - Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Ρέντη Ολυμπιακός   ΠΑΟΚ 3-1 (25-13, 24-26, 25-20, 25-18)
«Γ.Τριαντάφυλλος» ΓΑΣ Παμβοχαϊκός   ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-2 (23-25, 25-23, 25-21, 13-25, 15-08)
Εσπέρου Καλλιθέας Εθνικός Πειραιώς   ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-2 (25-20, 18-25, 24-26, 25-20, 15-11)
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς   ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-22, 17-25, 25-22, 26-24)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015   ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-2 (22-25, 31-29, 25-23, 20-25, 16-14)
12/2: "Κουκούλι" Παναχαϊκή Πετοσφαίριση   Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (20-25, 14-25, 23-25)
17η αγωνιστική - 17 Φεβρουαρίου 2018
MVP: Άλαν Μάθιου Σέιφερτ (ΗΠΑ - Εθνικός Περιαιώς)
16/2: Κανήθου «Τ.Καμπούρης» Ηρακλής Χαλκίδας   ΠΑΟΚ 0-3 (20-25, 24-26, 20-25)
Μιχάλης Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξανδρούπολης   Παναχαϊκή 3-0 (25-21, 25-16, 25-20)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015   Ολυμπιακός 2-3 (20-25, 25-21, 26-24, 18-25, 10-15)
Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου   Εθνικός Πειραιώς 1-3 (19-25, 25-19, 23-25, 18-25)
Αιγινίου Πιερίας ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου   ΑΟΠ Κηφισιάς 3-1 (26-24, 25-21, 22-25, 25-23)
18/2: Μετς Παναθηναϊκός   ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (25-19, 22-25, 22-25, 25-20, 09-15)
18η αγωνιστική - 24 Φεβρουαρίου 2018
MVP: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ   ΑΟ Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-17, 25-27, 25-23, 24-26, 13-15)
Μελίνα Μερκούρη Ολυμπιακός   ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-2 (25-20, 20-25, 25-17, 23-25, 16-14)
Γ.Τριαντάφυλλος ΓΑΣ Παμβοχαϊκός   Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-21, 25-19, 19-25, 25-18)
Κουκούλι Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013   ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 1-3 (22-25, 15-25, 25-19, 18-25)
Ζηρίνειο ΑΟΠ Κηφισιάς   Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-1 (25-20, 22-25, 27-25, 31-29)
26/2Εσπέρου Καλλιθέας Εθνικός Πειραιώς   Παναθηναϊκός 1-3 (25-20, 20-25, 23-25, 18-25)
19η αγωνιστική - 3 Μαρτίου 2018
MVP:
Μιχάλης Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξανδρούπολης   Εθνικός Πειραιώς 3-1 (21-25, 28-26, 25-18, 25-18)
Μετς Παναθηναϊκός    ΠΑΟΚ 3-2 (20-25, 25-23, 17-25, 25-20, 15-11)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015   Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-21, 25-16, 27-25)
Αιγινίου Πιερίας ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου    ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 1-3 (21-25, 25-21, 17-25, 23-25)
Ερμούπολης ΑΟ Φοίνικας Σύρου    ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  3-0 (25-23, 25-19, 25-20)
Ζηρίνειο ΑΟΠ Κηφισιάς    Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 25-22, 21-25, 25-27)
20η αγωνιστική - 10 Μαρτίου 2018   
MVP:
PAOK Sports Arena  ΠΑΟΚ   Εθνικός Αλεξανδρούπολης  
Μελίνα Μερκούρη Ολυμπιακός   ΑΟ Φοίνικας Σύρου   
Γ.Τριαντάφυλλος ΓΑΣ Παμβοχαϊκός    Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015   
Κουκούλι Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013    ΑΟΠ Κηφισιάς    
Εσπέρου Καλλιθέας Εθνικός Πειραιώς   ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου   
11/3: Κανήθου Χαλκίδας «Τάσος Καμπούρης ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας    Παναθηναϊκός    
21η αγωνιστική - 17 Μαρτίου 2018
MVP:
Ζηρίνειο ΑΟΠ Κηφισιάς      ΓΑΣ Παμβοχαϊκός   
Ε.Γ.Μίκρας  Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015    Εθνικός Πειραιώς   
Αιγινίου Πιερίας  ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου    ΠΑΟΚ  
Μιχάλης Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξανδρούπολης   ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας   
Μετς Παναθηναϊκός   ΑΟ Φοίνικας Σύρου  
Κουκούλι Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013    Ολυμπιακός  
22η αγωνιστική - 24 Μαρτίου 2018
MVP:
Γ.Τριαντάφυλλος ΓΑΣ Παμβοχαϊκός    Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013   
Εσπέρου Καλλιθέας Εθνικός Πειραιώς    ΑΟΠ Κηφισιάς  
PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ   Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015  
Κανήθου Τ.Καμπούρης ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας   ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  
Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου   Εθνικός Αλεξανδρούπολης  
Μελίνα Μερκούρη Ολυμπιακός ΣΦΠ   Παναθηναϊκός ΑΟ  

 

PLAY OFF

Στην Α΄φάση θα αγωνιστούν οι οκτώ πρώτες ομάδες (1-8, 2-7, 3-6, 4-5) στις δύο νίκες

Οι νικητές της Α΄φάσης θα παίξουν στα ημιτελικά στις 3 νίκες.

Οι νικητές των ημιτελικών θα προκριθούν στους τελικούς όπου ο πρωταθλητής θα κριθεί στις 3 νίκες.

 

 PLAY OUT

12ο ΤΑΑ 

Για να συμμετέχει το 12ο ΤΑΑ στην διαδικασία των play out, θα πρέπει με την λήξη της κανονικής περιόδου να έχει διαφορά από το 11ο ΤΑΑ κάτω από 4 (τέσσερεις) βαθμούς (δηλαδή 3,2,1). Σε αντίθετη περίπτωση το 12ο ΤΑΑ υποβιβάζεται αυτομάτως στην κατώτερη κατηγορία.


ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ PLAY OUT

Οι ομάδες θα αγωνιστούν σε πρωτάθλημα δύο γύρων με βαθμολογία, σύμφωνα με το πρόγραμμα όπως αναφέρεται παρακάτω:

Οι ομάδες θα λάβουν τα αντίστοιχα νούμερα με τη σειρά που τερμάτισαν: 9ος=Νο 1, 10ος =Νο2, 11ος =Νο 3, 12ος Νο 4) Στην περίπτωση εξαίρεσης του 12ου απο τη διαδικασία των Play Out ή διεξαγωγής του πρωταθλήματος με 11 ομάδες, το νούμερο 4, θα αντιστοιχεί με Ρεπο.



1η Αγωνιστική:  1-2, 4-3

2η αγωνιστική:  3-1, 2-4

3η αγωνιστική:  2-3, 4-1

4η Αγωνιστική:   2-1, 3-4

5η αγωνιστική:  1-3, 4-2

6η αγωνιστική:  3-2, 1-4

      Οι ομάδες που συμμετέχουν στα play out, ξεκινάνε με βαθμολογία, αναλογική της διαφοράς τους στη βαθμολογία στο τέλος της κανονικής περιόδου. Κάθε διαφορά τριών (3) βαθμών ισούται με Ενάμιση (1,5) βαθμό και κάθε διαφορά δυο (2) βαθμών ισούται με ένα (1), ξεκινώντας η ομάδα που μπαίνει στη τελευταία θέση των Play Out με μηδέν (0) βαθμούς. Στις περιπτώσεις στρογυλοποίησης, αυτή θα γίνεται προς τα πάνω. (4,5 ->5)

Παράδειγμα:

Κανονική Περίοδος

Ομάδα 9       19 β.

Ομάδα 10     16 β.

Ομάδα 11     14 β.

Ομάδα 12     11 β.

Play Out

Ομάδα 9       4 β.

Ομάδα 10     3 β. (2,5)

Ομάδα 11     2 β. (1,5)

Ομάδα 12     0 β.



      Μετά τους αγώνες αυτούς και σύμφωνα με τη βαθμολογία οι ομάδες κατατάσσονται από την 9η έως την 12η θέση της Τελικής κατάταξης του Πρωταθλήματος Volley league Πάμε Στοίχημα 2017-2018. 

      Κατά την διάρκεια διεξαγωγής του μίνι-Πρωταθλήματος, στις περιπτώσεις ισοβαθμίας ισχύουν τα προβλεπόμενα στο άρθρο 3.4.4 της παρούσας προκήρυξης υπολογίζοντας όλα τα αποτελέσματα των μεταξύ τους αγώνων (μόνο στα Play out)

      Όταν, κατά την διάρκεια διεξαγωγής του μινι - Πρωταθλήματος, η διαφορά μεταξύ της 2ης και της 3ης ομάδας δεν μπορεί να καλυφθεί από τους αγώνες που απομένουν (π.χ. 2 αγωνιστικές πριν την λήξη η διαφορά μεταξύ 1ου και 2ου είναι επτά {7} βαθμοί), δεν θα διεξάγονται οι αγώνες που απομένουν.  

      Οι ομάδες που θα καταλάβουν την 2η και 3η θέση σε αυτό το Μίνι- Πρωτάθλημα, θα καταλάβει την  11η και 12η θέση στην Τελική Κατάταξη.

      Σε περίπτωση απόσυρσης ομάδας απο τα Play Out, θα υπάρχει η ποινή της παρ.1.1.7 του παρόντος.

Στη περίπτωση που το πρωτάθλημα διοργανωθεί με 11 ομάδες, στα Play Out θα συμμετάσχουν ο 9ος, 10ος και 11ος όπως ορίζεται παραπάνω όπως προβλέπεται παραπάνω στη περίπτωση απευθείας υποβιβασμού του 12ου της βαθμολογίας.

Η ομάδα που θα τερματίσει τελευταία στο μίνι πρωτάθλημα μεταξύ 9ου-10ου και 11ου θα υποβιβάζεται.

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ