1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-10-2017 19:44

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία Volley League «Πάμε Στοίχημα» 2017-18

 Το πρόγραμμα και η βαθμολογία του πρωταθλήματος Volley League «Πάμε Στοίχημα» 2017-18:

 


 


 

 

 

 

 

 

VOLLEY LEAGUE 2017-18
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ N H
1. Ολυμπιακός 14 42 (42-2) 14 0
2. ΠΑΟΚ 14 35 (39-12) 12 2
3. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 14 28 (33-22) 9 5
4. Α.Π.Φ.Σ.Ηρακλής Χαλκίδας 14 25 (31-25) 8 6
5. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 14 24 (28-26) 9 5
6. Νίκη Αιγινίου 14 20 (27-28) 8 6
7. Εθνικός Πειραιώς 14 19 (21-28) 6 8
8. Κηφισιά 14 19 (28-31) 7 7
9. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14 15 (22-34) 4 10
10. Παμβοχαϊκός 14 14 (21-31) 5 9
11. Παναθηναϊκός 14 9 (18-36) 2 12
12. Παναχαϊκή 14 2 (7-42) 0 14

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2017-18
 Α΄ΓΥΡΟΣ
Γήπεδο Αγώνας Αποτέλεσματα
1η αγωνιστική - Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017
MVP: Ντέιβιντ Σιλβέιρα Μότα (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας)
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς - Παναχαϊκή Πετ. 2013 3-1 (17-25, 29-27, 25-17, 25-22) 
29/10: «PAOK Sports Arena» ΠΑΟΚ - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-0 (25-20, 25-22, 25-19)
29/10: Κανήθου Χαλκίδας ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - Ηρακλής Πετ. 2015 3-0 (25-22, 25-18, 25-20) 
29/10: Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-15, 25-15, 25-19)
29/10: Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 1-3 (17-25, 15-25, 26-24, 14-25)
30/10: Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (18-25, 14-25, 16-25) 
2η αγωνιστική - Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Zένια Γκόρτσανιουκ (Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου)
Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς 1-3 (30-28, 22-25, 21-25, 23-25)
6/11: «Κουκούλι» (ΕΡΤ2) Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΠΑΟΚ 0-3 (18-25, 22-25, 19-25)  
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-1 (27-25, 19-25, 25-21, 25-20) 
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015 - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-21, 17-25, 20-25, 25-17, 15-11) 
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 (22-25, 25-22, 24-26, 25-15, 17-15) 
«Μ.Μερκούρη» (ΕΡΤ2) Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-12, 25-12, 25-16) 
3η αγωνιστικη - Σάββατο 11 Nοεμβρίου 2017
ΜVP: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
«PAOK Sports Arena» ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (25-13, 25-15, 23-25, 25-15)
Κανήθου Χαλκίδας ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - Παναχαϊκή Πετ.2013 3-2 (25-15, 22-25, 25-14, 27-29, 15-11)
Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΑΟΠ Κηφισιάς 2-3 (23-25, 23-25, 25-19, 25-18, 11-15)
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Πετ. 2015 3-0 (25-18, 25-19, 25-17)
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2-3 (25-22, 12-25, 16-25, 25-18
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (22-25, 15-25, 21-25)
4η αγωνιστική - Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Μάρκους Μπέμε (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (19-25, 23-25, 18-25)
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς - ΠΑΟΚ 0-3 (19-25, 20-25, 19-25)
«Κουκούλι» Πάτρα Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 2-3 (18-25, 23-25, 25-21, 25-11, 14-16)
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-21, 25-23, 18-25, 25-21)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015 - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 3-2 (26-28, 25-23, 20-25, 25-20, 15-4)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-16, 25-5, 25-21)
5η αγωνιστική - Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Τέιλορ Χαντ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
Ερμούπολης Σύρου  ΑΟ Φοίνικας Σύρου - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (27-25, 22-25, 25-17, 25-14) 
Κανήθου Χαλκίδας  ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς 3-1 (25-21, 25-18, 14-25, 25-20) 
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο. - Παναχαϊκή Πετ. 2013 3-0 (25-17, 25-18, 25-22) 
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΑΟΠ Κηφισιάς  2-3 (25-21, 25-22, 20-25, 15-25, 12-15) 
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Ηρακλής Πετ. 2015  1-3 (22-25, 35-33, 17-25, 21-25) 
«PAOK Sports Arena» ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός ΣΦΠ  1-3 (21-25, 25-20, 14-25, 21-25) 
6η αγωνιστική - Σαββατο 2 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP:
4/12: Βόχας ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο.   
Εσπέρου Καλλιθέας  ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  - ΑΟ Φοίνικας Σύρου  0-3 (19-25, 19-25, 22-25) 
1/12: PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  3-2 (25-19, 22-25, 25-22, 25-27, 15-12)
«Κουκούλι» Πάτρα  Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.  0-3 (19-25, 19-25, 23-25) 
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  1-3 (23-25, 34-32, 18-25, 16-25)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη  Ολυμπιακός ΣΦΠ  - Ηρακλής Πετ. 2015 3-0 (25-14, 25-17, 25-12) 
7η αγωνιστική - Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP:
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  2-3 (17-25, 25-19, 29-31, 25-22, 12-15)
Μετς  Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  0-3 (22-25, 29-31, 23-25)
Ερμούπολης Σύρου  ΑΟ Φοίνικας Σύρου  - ΠΑΟΚ  0-3 (22-25, 25-27, 22-25)
Αιγινίου  ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Παναχαϊκή Πετ. 2013  3-1 (25-27, 25-16, 25-18, 25-21)
Ε.Γ.Μίκρας  Ηρακλής Πετ. 2015  - ΑΟΠ Κηφισιάς  3-1 (31-33, 28-26, 25-23, 25-23)
Κανήθου Χαλκίδας ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (16-25, 19-25, 26-28)
8η αγωνιστική - Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP:
«PAOK Sports Arena»  ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός Α.Ο.  3-1 (31-33, 25-17, 25-17, 25-16)
Βόχας  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  2-3 (19-25, 16-25, 25-17, 25-23, 13-15)
Εσπέρου Καλλιθέας ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 2-3 (18-25, 25-16, 25-19, 23-25, 12-15)
Κανήθου Χαλκίδας  ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-18, 20-25, 19-25, 25-21, 15-17)
«Κουκούλι» Πάτρα  Παναχαϊκή Πετ. 2013  - Ηρακλής Πετ. 2015 1-3 (25-27, 23-25, 30-28, 21-25)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΠ Κηφισιάς  3-0 (25-21, 29-27, 25-17) 
9η αγωνιστική - Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015  - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  3-1 (26-28, 25-19, 25-19, 25-18)
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-20, 25-18, 25-19) 
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΠΑΟΚ 0-3 (14-25, 17-25, 14-25)
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο.  - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  2-3 (15-25, 25-17, 16-25, 25-22, 11-15)
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς  - Παναχαϊκή Πετ. 2013  3-0 (25-16, 25-20, 25-23)
Ερμούπολης Σύρου ΑΟ Φοίνικας Σύρου  - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (24-26, 21-25, 21-25)
10η αγωνιστική - Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2017
Bόχας  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΟΠ Κηφισιάς  3-2 (25-23, 25-22, 19-25, 26-28, 15-9) 
Εσπέρου Καλλιθέας  ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  - Ηρακλής Πετ. 2015 3-1 (25-19, 29-31, 28-26, 25-22)
27/1 PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  3-0 (25-18, 25-20, 25-22)
Κανήθου Χαλκίδας  ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-19, 25-21, 27-29, 25-18)
Ερμούπολης Σύρου  ΑΟ Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο.  3-1 (25-19, 25-13, 19-25, 25-11)
«Μ.Μερκούρη» Ρέντη Ολυμπιακός ΣΦΠ - Παναχαϊκή Πετ. 2013  3-0 (25-8, 25-18, 25-21)
11η αγωνιστική - Τετάρτη 3 Ιανουαρίου 2018
MVP:
«Κουκούλι» Πάτρα Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  0-3 (20-25, 18-25, 15-25)
«Ζηρίνειο» Κηφισιάς ΑΟΠ Κηφισιάς  - ΟΦΠΦ Εθνικός Πειραιώς  1-3 (20-25, 18-25, 25-23, 19-25)
Ε.Γ.Μίκρας Ηρακλής Πετ. 2015 - ΠΑΟΚ 3-2 (25-20, 25-19, 22-25, 21-25, 15-11)
Αιγινίου ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  1-3 (24-26, 25-20, 23-25, 24-26)
«Μ. Παρασκευόπουλος» ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. - ΑΟ Φοίνικας Σύρου  0-3 (22-25, 20-25, 19-25)
Μετς Παναθηναϊκός Α.Ο.  - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (25-27, 16-25, 18-25)
12η αγωνισιτική - Σάββατο 6 Iανουαρίου 2018
Αιγινίου Νίκη Αιγινίου - Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-22, 19-25, 24-26, 22-25)
7/1 Κουκούλι Παναχαϊκή - Εθνικός Πειραιά 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)
7/1 Ζηρίνειο Κηφισιά - ΠΑΟΚ 2-3 (18-25, 25-21, 17-25, 26-24, 13-15)
7/1 Μελίνα Μερκούρη Ολυμπιακός - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-23, 26-24, 25-19)
8/1Μιχ. Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξ. - Παναθηναϊκός 3-1 (25-18, 22-25, 25-20, 25-12)
8/1 Μίκρας Ηρακλής - Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 (25-20, 25-20, 25-18)
13η αγωνιστική - Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018
Κανήθου Χαλκίδας Ηρακλής Χαλκίδας - Κηφισιά 2-3 (20-25, 30-28, 21-25, 33-31, 10-15
Μ. Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξ - Ολυμπιακός 1-3 (24-26, 25-21, 23-25, 15-25)
Δ. Βικέλας  Φοίνικας Σύρου - Ηρακλής 3-0 (25-18, 29-27, 25-22)
Μετς Παναθηναϊκός - Νίκη Αιγινίου 2-3 (25-17, 20-25, 25-13, 23-25, 11-15)
ΠΑΟΚ Sports Arena ΠΑΟΚ - Παναχαϊκή 3-0 (25-11, 25-18, 28-26)
Εσπέρου Καλλιθέας Εθνικός Πειραιά - Παμβοχαϊκός 0-3 (20-25, 16-25, 19-25)
14η αγωνιστική - 20 Ιανουαρίου 2018
Αιγινίου Νίκη Αιγινίου  Εθνικός Αλεξ 3-0 (25-21, 27-25, 25-23)
Μελινα Μερκούρη - Ρέντης  Ολυμπιακός  Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-16, 25-18, 25-11)
Κουκούλι Παναχαϊκή Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (20-25, 23-25, 21-25)
Ζηρίνειο Κηφισιά - Φοίνικας Σύρου 3-2 (23-25, 25-15, 23-25, 25-22)
Μίκρας Ηρακλής - Παναθηναϊκός 3-1 (25-22, 33-31, 20-25, 25-17)
Γ Τριαντάφυλλος Βόχα Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ 0-3 (16-25, 29-31, 19-25)
15η αγωνιστική - 3 Φεβρουαρίου 2018
Κανήθου Ηρακλής Χαλκίδας - Παμβοχαϊκός  
PAOK Sports Arena ΠΑΟΚ - Εθνικός Πειραιώς  
Δ Βικέλας Σύρου Φοίνικας Σύρου - Παναχαϊκή  
Μετς Παναθηναϊκός - Κηφισιά  
Μ. Παρασκευόπουλος Εθνικός Αλεξ - Ηρακλής Χαλκίδας  
Αιγινίου Νίκη Αιγινίου - Ολυμπιακός  

 

 

 

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ