1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
05-11-2016 23:09

Volley League «ΟΠΑΠ» 2016-2017 - Αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογία, MVP

 

 

 

 

VOLLEYLEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2016-17
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Θ. ΟΜΑΔΑ
1. ΠΑΟΚ - Τσάμπιονς Λιγκ
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ - Challenge Cup
3. Παναθηναϊκός
4. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
5. ΑΟΠ Κηφισιάς
6. Φοίνικας Σύρου - Challenge Cup
7. Εθνικός Αλεξ
8. Ηρακλής Πετοσφαίρισης 2015
9. Hρακλής Χαλκίδας
10. Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013
11. Κύζικος Ν. Περάμου  - Υποβιβάστηκε στην Α2
12. ΑΟ Ορεστιάδας - Υποβιβάστηκε στην Α2

 

 

 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2016-17
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ: Π.Α.Ο.Κ.
ΠΛΕΙ ΟΦ
ΤΕΛΙΚΟΙ (τρεις νίκες)
5ος τελικός - Κυριακή 7 Μαΐου 2017
ΜVP Πρωταθλήματος: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Ισραήλ - ΠΑΟΚ)
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΠΑΟΚ 1-3 (22-25, 25-21, 22-25, 14-25) Περιγραφή
4ος τελικός - Πέμπτη 4 Μαΐου 2017
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (21-25, 21-25, 26-28) Περιγραφή
3ος τελικός - Δευτέρα 1 Μαΐου 2017
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΠΑΟΚ 2-3 (25-20, 23-25, 22-25, 25-20, 13-15) Περιγραφή
2oς τελικός - Παρασκευή 28 Απριλίου 2017
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-0 (25-16, 25-20, 26-24) Περιγραφή
1ος τελικός - Δευτέρα 24 Απριλίου 2017
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΠΑΟΚ 3-0 (25-19, 25-22, 25-16) Περιγραφή
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
3οι ημιτελικοί - 18 & 19 Απριλίου 2017
19/4: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-3 (16-25, 19-25, 15-25) Περιγραφή
18/4: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 23-25, 20-25) Περιγραφή
2οι ημιτελικοί - 13 Απριλίου 2017
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 (25-21, 25-21, 25-22) Περιγραφή
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 26-14, 25-14) Περιγραφή
1οι ημιτελικοί - 10 & 11 Απριλίου 2017
11/5: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-2 (25-22, 29-27, 18-25, 17-25, 15-13) Περιγραφή
10/5: Ολυμπιακός - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-23, 25-20, 25-18) Περιγραφή
Α΄ΦΑΣΗ (Θέσεις 1-8)
3ος αγώνας - 6 Απριλίου 2017
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-2 (16-25, 25-16, 25-19, 21-25, 15-07) Περιγραφή
2ος αγώνας - 3 Απριλίου 2017
Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-0 (28-26, 25-15, 25-19) Περιγραφή
ΑΟΠ Κηφισιά - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (24-26, 25-23, 25-23, 21-25, 14-16) Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΠΑΟΚ 1-3 (25-16, 15-25, 21-25, 20-25) Περιγραφή
ΑΟ Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός ΑΟ 3-2 (13-25, 25-19, 25-23, 23-25, 15-10) Περιγραφή
1ος αγώνας - 30 Μαρτίου 2017
Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-1 (24-26, 25-18, 25-18, 25-14) Περιγραφή
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-1 (27-25, 25-13, 18-25, 25-18) Περιγραφή
ΠΑΟΚ - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 25-19, 25-15) Περιγραφή
Παναθηναϊκός - ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-23, 25-16, 25-20) Περιγραφή 

 

 

 

 

VOLLEYLEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2016-17
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΕΛΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ N H
1. Oλυμπιακός 22 62 (65-14) 21 1
2. ΠΑΟΚ 22 53 (60-21) 18 4
3. Παναθηναϊκός 22 50 (58-27) 17 5
4. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 22 39 (45-36) 14 8
5. ΑΟΠ Κηφισιάς 22 38 (45-39) 11 11
6. Φοίνικας Σύρου 22 37 (45-40) 12 10
7. Εθνικός Αλεξ 22 36 (43-38) 12 10
8. Ηρακλής Πετ. 22 28 (33-48) 9 13
9. Hρακλής Χαλκίδας 22 16 (28-53) 6 16
10. Παναχαϊκή 22 16 (30-56) 5 17
11. Κύζικος Ν. Περάμου 22 14 (24-56) 5 17
12. ΑΟ Ορεστιάδας 22 7 (12-59) 2 19

 

 

 

 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2016-17
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική - Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016
ΜVP: Λεβάν Καλαντάντζε (Ρωσία - Ηρακλής Πετοσφαίριση)
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-2 (25-22, 22-25, 25-16, 17-25, 15-13)  Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Ηρακλής Χαλκίδας  3-1 (25-18, 19-25, 25-22, 25-20) Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Ο. Ορεστιάδας 3-1 (25-19, 25-11, 23-25, 25-15) Περιγραφή
23/10: Α.Π.Σ. Κύζικος - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (25-21, 23-25, 22-25, 23-25)  Περιγραφή
23/10: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  0-3 (15-25, 21-25, 22-25)  Περιγραφή
24/10: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΠΑΟΚ 1-3 (23-25, 25-22, 19-25, 17-25) Περιγραφή
2η αγωνιστική  - Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2016
MVP: Κάσσανδρος Στίγγας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
26/10: Α.Ο. Ορεστιάδας - ΠΑΟΚ 0-3 (17-25, 22-25, 21-25) Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  3-1 (33-31, 25-22, 23-25, 25-23)  Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  1-3 (25-19, 17-25, 15-25, 23-25) Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Π.Σ. Κύζικος 3-1 (25-23, 25-17, 22-25, 25-23)  Περιγραφή
30/10: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-17, 25-16, 25-18) Περιγραφή
30/10: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 3-0 (25-11, 25-23, 25-23)  Περιγραφή
3η Αγωνιστική - 5 Νοεμβρίου 2016
MVP: Γκρέγκορι Πέτι (Η.Π.Α. - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός)
Α.Π.Σ. Κύζικος - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015  1-3 (25-18, 18-25, 22-25, 19-25)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-1 (22-25, 28-26, 25-17, 25-21)   Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο.  3-2 (18-25, 28-26, 25-19, 20-25, 15-10)  Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (11-25, 17-25, 15-25)  Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 (25-22, 25-15, 28-26) Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Ο. Ορεστιάδας  3-0 (25-18, 25-17, 25-07)  Περιγραφή
4η Αγωνιστική - 12 Νοεμβρίου 2016
ΜVP: Ανδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-1 (25-23, 25-16, 11-25, 25-16) Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Α.Π.Σ. Κύζικος  3-1 (25-19, 25-27, 25-20, 25-15)  Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 3-0 (27-25, 25-20, 25-22)  Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (17-25, 25-15, 25-14, 25-15)  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΠΑΟΚ  3-1 (19-25, 32-30, 25-20, 25-19)  Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Ηρακλής Χαλκίδας  0-3 (21-25, 14-25, 21-25) Περιγραφή
5η Αγωνιστική - 19 Νοεμβρίου 2016
MVP: Bίκτορ Ρανγκέλ (Βραζιλία - Α.Ο. Παναθηναϊκός)
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-2 (25-16, 23-25, 25-16, 18-25, 15-9)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-19, 14-25, 25-23, 21-25, 22-24)  Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-2 (26-24, 25-21, 22-25, 21-25, 17-15) Περιγραφή
1/12: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός Α.Ο.  1-3 (26-24, 20-25, 19-25, 18-25)  Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (16-25, 18-25, 25-19, 21-25) Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Α.Ο. Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-16, 25-15) Περιγραφή
6η αγωνιστική - 26 Νοεμβρίου 2016
MVP: Παναγιώτης Πελεκούδας (Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-21, 23-25, 25-22, 25-21)  Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός  2-3 (25-22, 22-25, 21-25, 25-19, 16-18) Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 0-3 (21-25, 17-25, 18-25)  Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - ΠΑΟΚ  2-3 (17-25, 25-23, 26-24, 20-25, 13-15)  Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Χαλκίδας  3-0 (25-14, 25-21, 25-20)  Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  0-3 (9-25, 21-25, 11-25)  Περιγραφή
7η Αγωνιστική - 3 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
ΠΑΟΚ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-0 (25-14, 25-20, 25-15) Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  3-0 (25-18, 25-21, 25-23) Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Α.Π.Σ. Κύζικος  3-0 (25-16, 25-19, 25-23)  Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 1-3 (25-21, 21-25, 36-38, 20-25)  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο.  3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 25-23)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Ο. Ορεστιάδας  3-2 (21-25, 25-23, 25-16, 22-25, 18-16)  Περιγραφή
8η Αγωνιστική - 10 Δεκεμβρίου 2016
MVP: 
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Ηρακλής Χαλκίδας 3-1 (25-22, 23-25, 25-20, 25-19)  Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - ΠΑΟΚ 2-3 (25-21, 21-25, 25-20, 20-25, 16-18) Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  0-3 (23-25, 20-25, 22-25)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός  1-3 (18-25, 19-25, 26-24, 21-25)  Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (20-25, 14-25, 19-25) Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Παναθηναϊκός Α.Ο.  0-3 (14-25, 17-25, 21-25)  Περιγραφή
9η Αγωνιστική - 14 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Αργεντινή - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015  3-1 (25-16, 21-25, 25-21, 29-27)  Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  1-3 (29-27, 19-25, 21-25, 20-25)  Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Α.Π.Σ. Κύζικος 3-0 (25-17, 25-13, 25-11)  Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013  3-1 (25-15, 18-25, 25-22, 25-19) Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-1 (25-23, 25-27, 25-21, 25-23)  Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Α.Ο. Ορεστιάδας  3-0 (25-18, 25-17, 25-17)  Περιγραφή
10η Αγωνιστική - 17 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Λαζάρ Τσίροβιτς (Σερβία - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (12-25, 20-25, 20-25)  Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (16-25, 20-25, 25-23, 25-14, 13-15)  Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Ηρακλής Χαλκίδας  3-0 (28-26, 25-18, 25-23)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - ΠΑΟΚ  0-3 (19-25, 19-25, 27-29)  Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-22, 25-15, 25-16)  Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Α.Ο.Π. Κηφισιάς  0-3 (19-25, 25-27, 20-25)  Περιγραφή
11η Αγωνιστική - 22 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία - Α.Ο.Π. Κηφισιάς)
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-0 (25-22, 26-24, 25-16) Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  3-2 (25-22, 22-25, 19-25, 25-19, 15-12) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Π.Σ. Κύζικος 3-0 (25-19, 25-20, 25-14) Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013  3-0 (25-20, 25-23, 25-20) Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός  3-0 (25-20, 25-16, 26-24) Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο. Ορεστιάδας  3-0 (25-18, 25-14, 25-16) Περιγραφή
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική - 11 Ιανουαρίου 2017
MVP: Μίλια Μρντακ (Σερβία - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου)
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 2-3 (24-26, 25-21, 25-20, 19-25, 13-15) Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Π.Σ. Κύζικος  3-0 (25-15, 31-29, 25-22) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013  3-1 (22-25, 25-21, 25-14, 25-23) Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός  1-3 (23-25, 25-15, 21-25, 09-25) Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-19, 25-13, 25-23) Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015  1-3 (18-25, 25-20, 19-25, 19-25) Περιγραφή
 13η αγωνιστική - Σάββατο 16 Iανουαρίου 2016
MVP: Νίκος Παλέντζας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-0 (25-17, 25-20, 25-17) Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Α.Ο.Π. Κηφισιάς  1-3 (23-25, 22-25, 25-20, 18-25) Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (18-25, 25-23, 22-25, 15-25) Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  1-3 (17-25, 25-23, 19-25, 21-25) Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Χαλκίδας  3-1 (20-25, 25-21, 25-22, 25-13) Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Α.Ο. Ορεστιάδας  3-0 (25-21, 25-15, 25-22) Περιγραφή
14η αγωνιστική - 21 Ιανουαρίου 2017
MVP: Νίκος Χριστοφάς (Ηρακλής Πετοσφαίριση)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Π.Σ. Κύζικος 3-1 (25-21, 23-25, 25-21, 30-28) Περιγραφή 
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013  3-1 (25-21, 22-25, 25-21, 25-18) Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός  3-0 (25-14, 25-22, 25-12) Περιγραφή 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-19, 25-18, 25-17) Περιγραφή 
Ηρακλής Χαλκίδας - ΠΑΟΚ  1-3 (17-25, 25-20, 17-25, 22-25) Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  0-3 (19-25, 21-25, 18-25) Περιγραφή
15η αγωνιστική - 4 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Κώστας Στιβαχτής (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.) 
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 1-3 (18-25, 18-25, 27-25, 20-25) Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  3-2 (30-28, 22-25, 18-25, 27-25, 15-13)  Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Π. Κηφισιάς  0-3 (23-25, 24-26, 12-25)  Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (24-26, 25-22, 25-16, 19-25, 4-15) Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  2-3 (25-20, 19-25, 25-19, 17-25, 14-16)  Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Α.Ο. Ορεστιάδας 3-0 (25-22, 25-19, 25-16)  Περιγραφή
16η αγωνιστική - 11 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 0-3 (18-25, 15-25, 19-25)  Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2015  3-0 (25-13, 25-17, 25-19)  Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  0-3 (25-27, 24-26, 23-25)  Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΠΑΟΚ  3-2 (23-25, 22-25, 25-16, 25-17, 15-9)  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηρακλής Χαλκίδας  3-0 (25-12, 25-18, 25-19) Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Α.Π.Σ. Κύζικος  3-1 (25-23, 25-22, 22-25, 25-20)  Περιγραφή
17η αγωνιστική - 18 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Ενρίκ Μπατατζίμ (Βραζιλία - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015  3-0 (25-17, 25-19, 25-20) Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 3-2 (22-25, 25-19, 27-25, 20-25, 15-12)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Π.Σ. Κύζικος  2-3 (25-20, 17-25, 25-20, 23-25, 7-15)  Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-22, 25-21, 25-20) Περιγραφή
Ηρακλής Χαλκίδας - Παναθηναϊκός Α.Ο.  0-3 (23-25, 15-25, 19-25)  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Ορεστιάδας  3-0 (25-15, 25-20, 25-16)  Περιγραφή
18η αγωνιστική - 25 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Κονσταντίν Τσούπκοβιτς (Σερβία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΠΑΟΚ 1-3 (17-25, 25-27, 26-24, 21-25) Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  1-3 (25-18, 18-25, 19-25, 23-25)  Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 0-3 (22-25, 20-25, 17-25) Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Ηρακλής Χαλκίδας  2-3 (25-22, 19-25, 25-19, 28-30, 12-15)  Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  1-3 (22-25, 23-25, 30-28, 25-27)  Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013  3-1 (25-19, 23-25, 25-22, 25-21)  Περιγραφή
19η αγωνιστική - 4 Μαρτίου 2017
MVP: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση)
Ηρακλής Χαλκίδας - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-1 (25-21, 25-18, 22-25, 25-16)  Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου  3-1 (25-17, 25-22, 23-25, 25-14)  Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Π.Σ. Κύζικος 3-2 (25-17, 21-25, 25-19, 19-25, 15-10)  Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013  0-3 (23-25, 20-25, 26-28)  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 3-0 (25-23, 25-12, 25-22) Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Ορεστιάδας 3-1 (25-19, 25-20, 20-25, 25-11)  Περιγραφή
20η αγωνιστική - 8 Μαρτίου 2017
MVP: Ζλάτκο Πούλκο (Σλοβενία - Α.Ο.Π. Κηφισιάς)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (18-25, 17-25, 15-25)  Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Ηρακλής Χαλκίδας  3-0 (25-19, 25-12, 25-22)  Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - ΠΑΟΚ 0-3 (20-25, 17-25, 19-25) Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-2 (22-25, 25-22, 25-18, 20-25, 19-17)  Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.  3-1 (17-25, 25-20, 25-15, 30-28)  Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 1-3 (21-25, 25-23, 17-25, 18-25) Περιγραφή
21η αγωνιστική - 12 Μαρτίου 2017
MVP: Μανώλης Δημητριάδης (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-0 (25-16, 27-25, 25-15) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 2-3 (22-25, 21-25, 28-26, 25-17, 11-15) Περιγραφή
ΑΠΣΦ Ηρακλής Χαλκίδας - Α.Π.Σ. Κύζικος  1-3 (15-25, 20-25, 25-22, 22-25) Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013  3-1 (25-18, 16-25, 25-13, 25-20) Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 0-3 (25-22, 26-28, 26-28) Περιγραφή
Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Ο. Ορεστιάδας  3-0 (25-14, 30-28, 25-14) Περιγραφή
22η αγωνιστική - 25 Μαρτίου 2017
MVP: Μάκης Κανέλλος (ΑΠΦΣ Ηρακλή Χαλκίδας)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Ο.Π. Κηφισιάς 1-3 (20-25, 18-25, 28-26, 17-25) Περιγραφή
Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 (21-25, 18-25, 26-24, 30-28, 16-14) Περιγραφή
Α.Π.Σ. Κύζικος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  0-3 (15-25, 27-29, 22-25) Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Ηρακλής Χαλκίδας  2-3 (23-25, 25-19, 25-15, 25-27, 10-15) Περιγραφή
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ  2-3 (25-21, 25-21, 28-30, 14-25, 12-15) Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  0-3 (19-25, 13-25, 21-25) Περιγραφή

 

 

 

 

VOLLEYLEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2016-17
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β. ΣΕΤ N H
1. ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 4 7 (9-7) 3 1
2. Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 4 6 (8-9) 2 2
3. ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου 4 5 (8-9) 1 3

 

 

 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2016-17
ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
6η αγωνιστική - 29 Απριλίου 2017
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 2-3 (17-25, 25-22, 23-25, 25-22, 14-16) Περιγραφή
5η αγωνιστική - 22 Απριλίου 2017
ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου 3-2 (19-25, 23-25, 29-27, 25-15, 15-12) Περιγραφή
4η αγωνιστική - 19 Απριλίου 2017
ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 2-3 (25-19, 25-14, 24-26, 19-25, 09-15) Περιγραφή
3η αγωνιστική - 12 Απριλίου 2017
ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας  - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-23, 25-21, 25-22) Περιγραφή
2η αγωνιστική - 9 Απριλίου 2017
ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 (25-23, 25-21, 25-23) Περιγραφή
1η αγωνιστική - 1 Απριλίου 2017
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - ΑΠΣ Κύζικος Νέας Περάμου 3-1 (25-20, 23-25, 25-23, 25-22) Περιγραφή

 







ΟΙ MVP ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2016-17
1η αγωνιστική: Λεβάν Καλαντάντζε (Ηρακλής Πετoσφαίριση 2015)
2η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Γκρέγκορι Πέτι (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
4η αγωνιστική: Ανδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
5η αγωνιστική: Βίκτορ Λούκας Φερέιρα Ρανγκέλ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
6η αγωνιστική: Παναγιώτης Πελεκούδας (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
7η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
8η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (ΠΑΟΚ)
9η αγωνιστική: Χοσέ Λουίς Γκονζάλες (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
10η αγωνιστική: Λαζάρ Τσίροβιτς (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
11η αγωνιστική: Mπόγιαν Γιορντάνοφ (ΑΟΠ Κηφισιάς)
12η αγωνιστική: Μίλια Μρντακ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
13η αγωνιστική: Νίκος Παλέντζας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
14η αγωνιστική: Νίκος Χριστόφας (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
15η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
16η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Ένρικ Μπατατζίμ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
18η αγωνιστική: Koνσταντίν Τσούπκοβιτς (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
19η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετ. 2013)
20η αγωνιστική: Ζλάτκο Πούλκο (ΑΟΠ Κηφισιάς)
21η αγωνιστική: Μανώλης Δημητριάδης (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
22η αγωνιστική: Μάκης Κανέλλος (ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας)

Α΄φάση πλέι οφ (1-8): Θάνος Μαρούλης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ημιτελικοί πλέι οφ (1-4): Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
ΜVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Aλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)

 

H ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ TΩΝ MVP 1999-2017
ΕΤΟΣ MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1999: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2000: Γιώργος Ντράγκοβιτς Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2001: Αντρέι Κράβαρικ Ηρακλής Γ.Σ.
2002: Θόδωρος Μπάεφ Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2004: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
& Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
Παναθηναϊκός
2005: Τομ Χοφ (ΗΠΑ) Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Ερνάντο Γκόμεζ (Βενεζουέλα) Παναθηναϊκός
2007: Φρανκ Ντεπεστέλ (Βέλγιο) Ηρακλής Γ.Σ.
2008: Μάρκους Νίλσον (Σουηδία) Ηρακλής Γ.Σ.
2009: Μίταρ Τζούριτς Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2010: Ιβάν Μίλκοβιτς (Σερβία) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2011: Ρολάντο Ντεσπέιν (Κούβα) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2012: Αντρέι Κράβαρικ Ηρακλής Γ.Σ.
2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2014: Κώστας Χριστοφιδέλης Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2015: Ερνάντο Γκόμεζ (Βενεζουέλα) Π.Α.Ο.Κ.
2016: Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα (Κούβα) Π.Α.Ο.Κ.
2017: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Ισραήλ) Π.Α.Ο.Κ.

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ