1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
15-09-2015 10:24

Volley League ΟΠΑΠ 2015-16 - Αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογία, MVP

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Volleyleague 2015-2016 έχει ως εξής:
 

 

VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ»
Το πρόγραμμα των ημιτελικών
Tετάρτη 6 Απριλίου - 1η σειρά
18.00: Κηφισιά – ΑΟ Φοίνικας Σύρου (Νοvasports)
20.30: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (Νοvasports)
Παρασκευή 8 Απριλίου - 2η σειρά
18.00: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (Νοvasports)
20.30: Κηφισιά – ΑΟ Φοίνικας Σύρου (Νοvasports)
Δευτέρα 11 Απριλίου - 3η σειρά
18.00: ΑΟ Φοίνικας Σύρου – ΑΟΠ Κηφισιά (Νοvasports)
20.30: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός (Νοvasports)
Tετάρτη 13 Απριλίου - 4η σειρά
18.00: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός (Νοvasports)
20.30: ΑΟ Φοίνικας Σύρου – ΑΟΠ Κηφισιά (Νοvasports)
Δευτέρα 18 Απριλίου - 5η σειρά (αν χρειαστεί)
18.00: Κηφισιά – ΑΟ Φοίνικας Σύρου (Νοvasports)
20.30: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (Νοvasports)
*Η πρόκριση στους τελικούς κρίνεται στις 3 νίκες

 

 

 

 


VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2015-16
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ Ν Η
1. Oλυμπιακός 22 59 (63-13) 20 2
2. A.O.Π.Κηφισιάς 22 51 (59-28) 17 5
3. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 22 47 (53-29) 16 6
4. Π.Α.Ο.Κ. 22 44 (52-28) 16 6
5. Παναθηναϊκός Α.Ο. 22 36 (45-39) 13 9
6. Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 22 31 (41-45) 9 13
7. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22 28 (38-50) 9 13
8. Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 22 25 (34-49) 9 13
9. Α.Ο.Ορεστιάδας 22 25 (33-51) 8 14
10. Ηρακλής Πετοσφαίριση 22 24 (34-52) 7 15
11. Άρης Α.Σ. 22 17 (30-56) 6 16
12. Γ.Σ.Λαμία 22 9 (18-60) 2 20

* Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και Κηφισιά - Φοίνικας Σύρου είναι τα ζευγάρια των ημιτελικών των πλέι οφ.

* Υποβιβάστηκαν με «ξαφνικό θάνατο» και χωρίς πλέι άουτ η Λαμία ύστερα από 11 χρόνια στην κατηγορία και ο Άρης για δεύτερη φορά στην ιστορία του.

 


 

 

 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2014-15
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική - Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015
ΜVP: Ματέο Πάρις (Ιταλία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Γ.Σ.Λαμία - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 09-25, 20-25)  Περιγραφή
15/11: Π.Α.Ο.Κ. - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 3-2 (14-25, 25-22, 25-12, 23-25, 21-19) Περιγραφή
Α.Ο. Κηφισιάς - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-1 (19-25, 25-16, 25-21, 30-28)  Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (23-25, 25-23, 25-20, 24-26, 16-14)  Περιγραφή
Α.Ο. Ορεστιάδας - Ηρακλής Πετοσφαίριση 0-3 (16-25, 16-25, 18-25)  Περιγραφή
16/11: Αρης Α.Σ. - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (19-25, 25-18, 22-25, 25-16, 15-12)  Περιγραφή
2η αγωνιστική  - Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015
MVP: Τσεπέδα Ρολάντο Αμπρέου (Κούβα - ΠΑΟΚ)
Αρης Α.Σ. - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-20, 25-16, 25-21)  Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (19-25, 25-22, 22-25, 25-27)  Περιγραφή
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (25-22, 27-25, 15-25, 22-25, 15-10)  Περιγραφή
2/11: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (22-25, 12-25, 22-25) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-19, 25-14, 25-17)  Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-0 (27-25, 25-14, 27-25)  Περιγραφή
3η Αγωνιστική - Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015
MVP: Δημήτρης Νικολάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
8/11: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης Α.Σ. 3-0 (25-14, 25-20, 25-17)  Περιγραφή
6/11: Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-10, 25-23, 22-25, 25-23)  Περιγραφή
8/11: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 3-1 (28-26, 18-25, 31-29, 25-21)  Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 2-3 (19-25, 25-15, 25-23, 22-25, 14-16)  Περιγραφή

Ηρακλής Πετοσφαίριση - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

0-3 (18-25, 18-25, 21-25)

Περιγραφή

Γ.Σ.Λαμία - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-18, 19-25, 15-25, 18-25)  Περιγραφή
4η Αγωνιστική - Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015
ΜVP: Αντρέι Σπίνου (Ρουμανία - Ολυμπιακός)
Άρης Α.Σ. - Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (25-19, 27-25, 20-25, 24-26, 11-15)  Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (20-25, 21-25, 19-25) Περιγραφή
22/11: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-22, 25-22, 11-25, 08-25, 15-08)  Περιγραφή
Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-20, 25-19, 25-16)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-1 (25-20, 23-25, 25-20, 25-21) Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (18-25, 23-25, 20-25)  Περιγραφή
5η Αγωνιστική - Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015
MVP: Μπλάζο Μίλιτς (Μαυροβούνιο - Α.Ο.Ορεστιάδας)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Άρης Α.Σ. 3-0 (34-32, 25-10, 25-13)  Περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-23, 25-19, 25-22)  Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - Παναθηναικός Α.Ο. 3-2 (21-25, 22-25, 25-17, 25-23, 15-09)  Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 1-3 (18-25, 23-25, 27-25, 21-25)  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-18, 25-19, 25-18)  Περιγραφή
24/11: Π.Α.Ο.Κ. - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-20, 25-19, 25-10) Περιγραφή
6η αγωνιστική - Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015
MVP: Γιάννης Ρουμελιωτάκης (ΑΟΠ Κηφισιάς)
29/11: Άρης Α.Σ. - Α.Ο.Ορεστιάδας 1-3 (25-23, 22-25, 19-25, 25-27)  Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-27, 25-21, 16-25, 15-25) Περιγραφή
29/11: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (17-25, 25-17, 32-34, 23-25)  Περιγραφή
29/11: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-0 (25-23, 26-24, 25-15)  Περιγραφή
Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (15-25, 20-25, 16-25)  Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-2 (23-25, 25-27, 25-19, 25-17, 15-08)  Περιγραφή
7η Αγωνιστική - Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015
MVP: Άλβες Ρόκα Φάμπιο Κάιο (Βραζιλία - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Άρης Α.Σ. 2-3 (17-25, 25-23, 25-20, 14-25, 13-15)  Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (15-25, 25-17, 25-13, 25-20) Περιγραφή
6/12: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-21, 21-25, 25-21, 25-16) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-16, 25-20)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 1-3 (22-25, 25-21, 23-25, 25-27)  Περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-18, 25-20, 25-18) Περιγραφή
8η Αγωνιστική - Σάββατο 09 Δεκεμβρίου 2015
MVP: Τζούλιαν Μπίσετ (Αγία Λουκία - Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
Άρης Α.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (25-13, 21-25, 21-25, 27-25, 08-15)  Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2-3 (25-20, 21-25, 31-29, 22-25, 10-15)  Περιγραφή
10/12: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-19, 25-20)  Περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-23, 25-19, 22-25, 25-23)  Περιγραφή
10/12: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-18, 25-21, 25-20)  Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 0-3 (20-25, 25-27, 14-25)  Περιγραφή
9η Αγωνιστική - Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015
MVP: Δημήτρης Ριζόπουλος (Α.Ο.Ορεστιάδας)
13/12: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Άρης Α.Σ. 3-2 (25-15, 13-25, 25-22, 23-25, 15-11) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-16, 25-22, 25-11) Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (18-25, 23-25, 18-25)  Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (25-21, 22-25, 25-21, 25-18)  Περιγραφή
13/12: Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (19-25, 25-19, 17-25, 25-22, 14-16)  Περιγραφή
13/12: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - ΜΓΣ Εθνικός Αεξανδρούπολης 3-0 (25-18, 25-12, 25-18)  Περιγραφή
10η Αγωνιστική - Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015
MVP: Ντίμα Φιλίποφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Άρης Α.Σ. - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 3-2 (25-15, 25-27, 21-25, 25-17, 24-22)  Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-17, 25-20, 25-18) Περιγραφή
Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (25-21, 12-25, 22-25, 22-25)  Περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-0 (25-13, 31-29, 25-20)  Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-1 (22-25, 25-23, 25-19, 25-12) Περιγραφή
20/12: ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (23-25, 23-25, 25-22, 25-23, 16-18) Περιγραφή
11η Αγωνιστική - Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2015 
MVP: Κώστας Χριστοφιδέλης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Άρης Α.Σ. 3-1 (23-25, 25-16, 25-15, 26-24) Περιγραφή
22/12: Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-22, 25-20, 25-18) Περιγραφή
22/12: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (19-25, 20-25, 21-25)  Περιγραφή
22/12: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (22-25, 25-20, 20-25, 21-25)  Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (21-25, 15-25, 25-27)  Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (25-16, 19-25, 24-26, 25-20, 18-20)  Περιγραφή
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική - Τετάρτη 13 Iανουαρίου 2016
MVP: Ροντρίγκο Λεάντρο Ονόριο ντα Σίλβα (Βραζιλία - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-21, 28-26, 25-20)  Περιγραφή
14/1: Παμβοχαϊκός - Γ.Α.Σ. - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-23, 20-25, 25-20, 25-20)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Α.Ο. Κηφισιάς 1-3 (21-25, 18-25, 25-23, 22-25)  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-15, 25-23, 25-19)  Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-2 (26-24, 08-25, 25-22, 27-29, 15-11)  Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Άρης Α.Σ. 3-0 (25-22, 26-24, 25-11)  Περιγραφή
 13η αγωνιστική - Σάββατο 16 Iανουαρίου 2016
MVP: Πέτρος Πέτρογλου (Π.Α.Ο.Κ.)
18/1: Γ.Σ.Λαμία - Άρης Α.Σ. 3-0 (25-18, 26-24, 25-23)  Περιγραφή
Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-21, 25-18, 25-22)  Περιγραφή

Α.Ο.Κηφισιάς - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ.

3-0 (25-20, 27-25, 25-17)  Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 3-0 (25-20, 25-17, 26-24)  Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (21-25, 19-25, 21-25)  Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (22-25, 21-25, 25-17, 25-23, 7-15)  Περιγραφή
14η αγωνιστική - Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2016
MVP: Άλβι Σούρδι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Άρης Α.Σ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (16-25, 23-25, 25-21, 18-25)  Περιγραφή 
25/1: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (17-25, 25-20, 25-19, 25-23)  Περιγραφή
Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (20-25, 19-25, 21-25)  Περιγραφή 
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-1 (25-23, 25-20, 18-25, 25-18)  Περιγραφή 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-0 (25-12, 25-23, 25-17)  Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-21, 25-11, 23-25, 25-23)  Περιγραφή
15η αγωνιστική - Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2016
MVP: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
Α.Ο.Κηφισιάς - Άρης Α.Σ. 3-0 (25-20, 25-17, 25-09) Περιγραφή
Π.Α.Ο.Κ. - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-18, 25-19, 25-21) Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-17, 25-27, 25-23, 25-19) Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 3-1 (25-22, 27-25, 16-25, 25-21) Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 1-3 (25-12, 16-25, 23-25, 12-25) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-13, 25-21, 25-17) Περιγραφή
16η αγωνιστική - Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2016
MVP: Γιάννης Χαριτωνίδης (Α.Σ.Άρης)
Άρης Α.Σ. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-20, 25-22, 26-24)  Περιγραφή
7/2: Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (17-25, 25-23, 25-21, 20-25, 12-15) Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-19, 25-15, 25-19)  Περιγραφή
Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 1-3 (17-25, 25-23, 21-25, 23-25)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (23-25, 25-21, 11-25, 20-25)  Περιγραφή
7/2: ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (15-25, 25-19, 25-18, 20-25, 12-15)  Περιγραφή
17η αγωνιστική - Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016
MVP: Τσεπέδα Ρολάντο Αμπρέου (Κούβα - ΠΑΟΚ)
Α.Ο.Ορεστιάδας - Άρης Α.Σ. 3-0 (25-17, 25-23, 25-17)  Περιγραφή
14/2: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-16, 16-25, 25-14, 25-18)   Περιγραφή
15/2: Α.Ο.Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (25-21, 27-25, 19-25, 17-25, 11-15)  Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (28-26, 25-22, 32-30) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 3-0 (25-18, 34-32, 25-21) Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2(17-25, 25-21, 17-25, 25-18, 15-10)  Περιγραφή
18η αγωνιστική - Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2016
MVP: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Άρης Α.Σ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 1-3 (23-25, 21-25, 25-15, 22-25)  Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Ορεστιάδας 2-3 (25-21, 25-21, 28-30, 13-25, 13-15)  Περιγραφή
29/2: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (23-25, 19-25, 22-25) Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (27-25, 22-25, 25-27, 20-25)  Περιγραφή
Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 3-1 (27-29, 25-21, 26-24, 25-18)  Περιγραφή
28/2: ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (19-25, 16-25, 20-25) Περιγραφή
19η αγωνιστική - Σάββατο 5 Μαρτίου 2016
MVP: Νίκος Παπαγγελόπουλος (ΑΟΠ Κηφισιάς)
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Άρης Α.Σ. 3-0 (25-9, 25-17, 25-19)  Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-22, 25-19, 17-25, 25-17)  Περιγραφή
7/3: Α.Ο.Ορεστιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (21-25, 16-25, 20-25)   Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (22-25, 31-29, 21-25, 18-25)  Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-23, 25-16) Περιγραφή
Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (21-25, 25-19, 25-19, 23-25, 10-15)  Περιγραφή
20η αγωνιστική - Σάββατο 12 Μαρτίου 2016
MVP: Μιχάλης Σαρικεΐσογλου (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
14/3: Άρης΄Α.Σ. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 1-3 (21-25, 29-27, 23-25, 22-25)  Περιγραφή
11/3: Γ.Σ.Λαμία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3(17-25, 19-25, 9-25)  Περιγραφή
13/3: Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-2 (25-17, 23-25, 25-12, 23-25, 15-12) Περιγραφή
13/3: Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-16, 25-10, 25-15)  Περιγραφή
13/3: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 3-1 (25-10, 17-25, 25-18, 25-21) Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (17-25, 25-21, 25-16, 25-14)  Περιγραφή
21η αγωνιστική - Τετάρτη 16 Μαρτίου 2016
MVP: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. - Άρης Α.Σ. 2-3 (25-27, 25-21, 25-17, 22-25, 15-17) Περιγραφή
Παναχαϊκή Πετοσφαίριση - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-19, 25-19, 26-24) Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-21, 25-22, 25-16)  Περιγραφή
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (15-25, 25-23, 27-25, 17-25, 11-15) Περιγραφή
16/3: Α.Ο.Ορεστιάδας - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (21-25, 22-25, 25-22, 19-25)  Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο.  - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (23-25, 25-23, 25-27, 25-20, 20-18)  Περιγραφή
22η αγωνιστική - Παρασκευή 1 Απριλίου 2016
MVP: Λεόν Γκιμαράες Ούγκο ντα Σίλβα (Παναθηναϊκός)
Άρης Α.Σ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (23-25, 17-25, 25-19, 21-25)  Περιγραφή
30/4: Γ.Σ.Λαμία - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 0-3 (23-25, 16-25, 20-25)  Περιγραφή
Π.Α.Ο.Κ. - Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 3-0 (25-16, 25-18, 25-13)  Περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (25-22, 25-27, 22-25, 25-18, 11-15)  Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ηρακλής Πετοσφαίριση 3-2 (25-23, 29-27, 21-25, 21-25, 15-13)  Περιγραφή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Ορεστιάδας 1-3 (25-22, 20-25, 20-25, 22-25)  Περιγραφή
 

δ

VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2015-16
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ΓΥΡΟΥ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ Ν Η
1. Ολυμπιακός 11 32 (33-4) 11 0
2. ΑΟΠ Κηφισιά 11 24 (31-15) 8 3
3. Π.Α.Ο.Κ. 11 21 (25-16) 8 3
4. ΑΟ Φοίνικας Σύρου 11 20 (23-17) 7 4
5. Ηρακλής Πετοσφαίριση 11 18 (25-23) 5 6
6. Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 11 17 (21-20) 6 5
7. Παναθηναϊκός 11 17 (20-20) 6 5
8. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11 16 (22-24) 5 6
9. Α.Ο.Ορεστιάδας 11 12 (16-23) 4 7
10. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 11 11 (16-26) 3 8
11. Άρης Α.Σ. 11 5 (10-29) 2 9
12. Γ.Σ.Λαμία 11 5 (10-30) 1 10





VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» 2015-16
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ΓΥΡΟΥ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ Ν Η
1. A.O.Π.Κηφισιάς 11 27 (28-13) 9 2
2. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 11 27 (30-12) 9 2
3. Ολυμπιακός 11 27 (30-9) 9 2
4. Π.Α.Ο.Κ. 11 23 (27-12) 8 3
5. Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 11 20 (25-19) 6 5
6. Παναθηναϊκός Α.Ο. 11 19 (25-19) 7 4
7. Α.Ο.Ορεστιάδας 11 13 (17-28) 4 7
8. Άρης Α.Σ. 11 12 (20-27) 4 7
9. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11 12 (16-26) 4 7
10. Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 11 8 (13-29) 3 8
11. Ηρακλής Πετοσφαίριση 11 6 (9-29) 2 9
12. Γ.Σ.Λαμία 11 4 (8-30) 1 10



 

 

 

 
ΟΙ MVP ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-16
1η αγωνιστική: Ματέο Πάρις (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
2η αγωνιστική: Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα (ΠΑΟΚ)
3η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
4η αγωνιστική: Αντρέι Σπίνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Μπλάζο Μίλιτς (Α.Ο.Ορεστιάδας)
6η αγωνιστική: Γιάννης Ρουμελιωτάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
7η αγωνιστική: Άλβες Ρόκα Φάμπιο Κάιο (Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
8η αγωνιστική: Τζούλιαν Μπίσετ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
9η αγωνιστική: Δημήτρης Ριζόπουλος (Α.Ο.Ορεστιάδας)
10η αγωνιστική: Ντίμα Φιλίποφ (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
12η αγωνιστική: Ροντρίγκο Λεάντρο Ονόριο ντα Σίλβα (Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
13η αγωνιστική: Πέτρος Πέτρογλου (ΠΑΟΚ)
14η αγωνιστική: Άλβι Σούρδι (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
16η αγωνιστική: Γιάννης Χαριτωνίδης (Α.Σ.Άρης)
17η αγωνιστική: Ρολάντο Αμπρέου Σεπέδα (ΠΑΟΚ)
18η αγωνιστική: Tόμισλαβ Ντόκιτς (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)
19η αγωνιστική: Νίκος Παπαγγελόπουλος (ΑΟΠ Κηφισιάς)
20η αγωνιστική: Μιχάλης Σαρικεΐσογλου (Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013)
21η αγωνιστική: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
22η αγωνιστική: Λεόν Γκιμαράες Ούγκο ντα Σίλβα (Παναθηναϊκός)
 
 
 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ