1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2014 14:20

Volley League ΟΠΑΠ 2014-15 - Αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογία, MVP

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Volleyleague 2014-2015 έχει ως εξής:

 

 

 

 

VOLLEYLEAGUE OΠΑΠ
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2014-15
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θέση Ομάδα  
1. Π.Α.Ο.Κ. Πρωταθλητής
2. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. CEV Cup
3. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου CEV Cup
4. Παναθηναϊκός Α.Ο. Challenge Cup
5. Α.Ο.Κηφισιάς Challenge Cup
6. ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης  
7. Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ.  
8. Α.Ο.Ορεστιάδας  
9. Άρης Α.Σ.  
10. Γ.Σ.Λαμία  
11. Μ.Ε.Ν.Τ. - Ενωση Τούμπας Υποβιβάζεται Α2
12. Α.Ε.Κ. Υποβιβάζεται Α2





VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2014-15
ΠΛΕΪ ΟΦ - PLAY OFF
Τελικοί - Θέσεις 1-2 (τίτλος στις 3 νίκες)
Πρωταθλητής: Π.Α.Ο.Κ.
MVP πρωταθλήματος: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
Τετάρτη 29 Απριλίου 2015 - Τελικός Νο 3
19.00: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 3-0 (25-16, 25-19, 25-23)
Κυριακή 26 Απριλίου 2015 - Τελικός Νο 2
20.00: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (20-25, 25-22, 25-17, 18-25, 06-15)
Πέμπτη 23 Απριλίου 2015 - Τελικός Νο 1
20.00: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 3-1 (25-16, 33-31, 20-25, 25-23)
 
Ημιτελικοί - Θέσεις 1-4 (πρόκριση στις 3 νίκες)
MVP: Xαβιέ Χιμένες (Π.Α.Ο.Κ.)
Δευτέρα 20 Απριλίου 2015 - Σειρά ημιτελικών - 5
Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-16, 25-16, 25-19)
Πέμπτη 16 & Κυριακή 19 Απριλίου 2015 - Σειρά ημιτελικών - 4
19/4: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (25-19, 19-25, 25-22, 26-28, 12-15)
16/4: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (25-16, 33-31, 20-25, 25-23)
Τρίτη 14 & Παρασκευή 17 Απριλίου 2015 - Σειρά ημιτελικών - 3
17/4: Α.Ο.Φοίνικας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (26-28, 18-25, 25-23, 08-25)
14/4: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (27-25, 25-20, 20-25, 20-25, 15-11)
Πέμπτη 9 & Τρίτη 14 Απριλίου 2015 - Σειρά ημιτελικών - 2
14/4: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-21, 25-22, 25-18)
9/4: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-12, 22-15, 25-22, 25-23)
Τρίτη 7 & Πέμπτη 9 Απριλίου 2015 - Σειρά ημιτελικών - 1
9/4: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (25-23, 25-27, 25-19, 23-25, 11-15)
7/4: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (23-25, 25-18, 23-25, 25-23, 16-18)
 
Θέσεις 5-6 (κατάταξη στις 2 νίκες)
Σάββατο 25 Απριλίου 2015 - Σειρά αγώνων - 2
Α.Ο.Κηφισιάς - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (23-25, 25-12, 25-21, 25-11)
Σάββατο 18 Απριλίου 2015 - Σειρά αγώνων - 1
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξαδρούπολης - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (22-25, 17-25, 19-25)
Θέσεις 5-8 (νοκ άουτ)

Τρίτη και Τετάρτη 7 & 8 Απριλίου 2015 - Σειρά αγώνων - 1

8/8: ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός Γ.Α.Σ. 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
7/8: Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-17, 25-22, 25-15)
 
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ - PLAY OUT
6η αγωνιστική - Τετάρτη 29 Απριλίου 2015
Μ.Ε.Ν.Τ. Ένωση Τούμπας - Γ.Σ.Λαμία 2-3 (21-25, 25-15, 16-25, 26-24, 09-15)
5η αγωνιστική - Σάββατο 25 Απριλίου 2015
Α.Ε.Κ. - Μ.Ε.Ν.Τ. Ένωση Τούμπας 1-3 (22-25, 20-25, 25-18, 19-25)
4η αγωνιστική - Τετάρτη 22 Απριλίου 2015
Γ.Σ.Λαμία - Α.Ε.Κ. 3-0 (25-21, 27-25, 25-14)
3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Απριλίου 2015
Γ.Σ.Λαμία - Μ.Ε.Ν.Τ. Ένωση Τούμπας 3-0 (25-20, 25-23, 25-13)
2η αγωνιστική - Τετάρτη 15 Απριλίου 2015
Μ.Ε.Ν.Τ. Ένωση Τούμπας - Α.Ε.Κ. 3-0 (25-22, 25-16, 25-21)
1η αγωνιστική - Τετάρτη 08 Απριλίου 2015
17.00: Α.Ε.Κ. - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (15-25, 17-25, 16-25)

 



 

VOLLEYLEAGUE OΠΑΠ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Θ. Ομάδα Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Γ.Σ.Λαμία 4 26 (12-2) 4 0
2. Μ.Ε.Ν.Τ. Ένωση Τούμπας 4 23 (8-7) 3 1
3. Α.Ε.Κ. 4 11 (11-12) 0 4

*Μεταφέρθηκε η βαθμολογία από την κανονική περίοδο.





 

 

 




Volley League 2014-15
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ N H
1. ΠΑΟΚ 22 57 (64-21) 20 2
2. Ολυμπιακός 22 53 (61-25) 19 3
3. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 22 43 (50-32) 13 9
4. Παναθηναϊκός 22 43 (52-35) 14 8
5. Α.Ο.Κηφισιάς 22 41 (50-36) 13 9
6. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22 40 (49-36) 12 10
7. Γ.Α.Σ.Παμβοχαικός 22 29 (38-44) 10 12
8. A.O.Oρεστιάδας 22 25 (32-49) 9 13
9. Α.Σ.Άρης 22 23 (31-48) 8 14
10. ΜΕΝΤ 22 16 (23-56) 5 17
11. Γ.Σ.Λαμία 22 15 (24-56) 5 17
12. ΑΕΚ 22 11 (22-58) 4 18

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας μετά την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου θα παίξουν πλέι οφ για τις θέσεις 1-4.

*Οι τέσσερις ομάδες της βαθμολογίας που θα πάρουν τις θέσεις από την 5η έως την 8η με το τέλος της κανονικής περιόδου θα παίξουν πλέι οφ για τις θέσεις 5-8.

*Στα πλέι άουτ συνεχίζουν ΜΕΝΤ, Γ.Σ.Λαμία και ΑΕΚ για να διεκδικήσουν μία θέση. Ο Α.Σ.Άρης πήρε την 9η θέση και επειδή ήταν 12 βαθμούς από την τελευταία ΑΕΚ δεν μπήκε στα πλέι άουτ.

*Στην ισοβαθμία δύο ή περισσοτέρων ομάδων μετρούν οι βαθμοί στα μεταξύ τους παιχνίδια.

 

 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2014-15
Α΄γύρος
1η αγωνιστική - Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014
MVP: Κώστας Προύσαλης (Ολυμπιακός)
Ολυμπιακός – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0 (26-24, 25-17, 25-18) Live Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (25-23, 25-23, 19-25, 21-25, 15-11) Live
Περιγραφή
ΠΑΟΚ – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-15, 23-25, 25-19, 25-15) Live Περιγραφή
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-14, 25-11, 36-34) Live Περιγραφή 
Μ.Ε.Ν.Τ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (19-25, 25-20, 20-25, 25-21, 11-15) Live Περιγραφή 
Α.Σ.Άρης – ΑΕΚ 0-3 (23-25, 17-25, 21-25) Live Περιγραφή 
2η αγωνιστική - Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014
MVP: Γιώργος Παπάζογλου (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Α.Σ.Άρης – Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 16-25, 21-25) Live Περιγραφή
2/11: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξ. 1-3 (19-25, 17-25, 27-25, 20-25) Live Περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία – ΠΑΟΚ 2-3 (16-25, 27-25, 22-25, 32-30, 15-17) Live Περιγραφή 
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – ΜΕΝΤ 3-1 (17-25, 25-16, 25-18, 25-19) Live Περιγραφή 
3/11: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Ορεστιάδας 3-0 (25-23, 25-21, 25-19) Live Περιγραφή 
ΑΕΚ – Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (19-25, 19-25, 19-25) Live Περιγραφή 
3η αγωνιστική - Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014
MVP: Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ)
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Σ.Άρης 3-0 (26-24, 26-24, 25-15) Live Περιγραφή 
ΠΑΟΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (25-27, 25-18, 25-15, 25-17) Live Περιγραφή 
Μ.Ε.Ν.Τ. - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-16, 25-27, 25-23, 25-23) Live Περιγραφή 
Α.Ο.Ορεστιάδας – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-2 (17-25, 25-17, 25-22, 20-25, 15-12) Live Περιγραφή 
Α.Ο.Κηφισιάς – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (22-25, 26-24, 26-24, 25-20) Live Περιγραφή 
10/11: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΑΕΚ 3-1 (26-24, 25-14, 23-25, 25-21) Live Περιγραφή 
4η αγωνιστική - Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014
MVP: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
16/11: Α.Σ.Άρης – ΠΑΟΚ 1-3 (25-23, 17-25, 18-25, 17-25) Live Περιγραφή 
Ολυμπιακός – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-22, 25-21, 22-25, 19-25, 15-12) Live Περιγραφή
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός –Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (25-22, 28-26, 25-23) Live Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία – Α.Ο.Ορεστιάδα 1-3 (25-22, 23-25, 14-25, 24-26) Live Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (21-25, 25-23, 21-25, 25-21, 11-15) Live Περιγραφή
16/11: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (21-25, 23-25, 25-22, 17-25) Live Περιγραφή
5η αγωνιστική - Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014
MVP: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
Μ.Ε.Ν.Τ. - Α.Σ.Άρης 0-3 (22-25, 19-25, 22-25) Live  Περιγραφή 
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (25-20, 25-21, 22-25, 21-25, 13-15) Live Περιγραφή 
Α.Ο.Ορεστιάδα – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-2 (14-25, 25-22, 17-25, 25-20, 15-12) Live  Περιγραφή 
23/11: Α.Ο.Κηφισιάς – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-20, 25-16, 35-33) Live  Περιγραφή 
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-19, 25-21, 25-22) Live  Περιγραφή 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ 3-0 (25-09, 25-13, 25-14) Live  Περιγραφή 
6η αγωνιστική - Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014
MVP: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (ΠΑΟΚ)
Α.Σ.Άρης – Α.Ο.Ορεστιάδας 1-3 (25-15, 25-27, 19-25, 22-25) Live Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (25-18, 25-13, 25-13) Live Περιγραφή
28/11: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-3 (25-23, 25-12, 16-25, 23-25, 10-15) Live Περιγραφή
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Κηφισιά 3-1 (27-25, 22-25, 25-21, 25-23) Live Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία – Παναθηναϊκός 0-3 (18-25, 17-25, 20-25) Live Περιγραφή
ΑΕΚ - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-16, 28-30, 18-25, 12-25) Live Περιγραφή
7η αγωνιστική - Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014
MVP: Ματέο Πάρις (ΜΕΝΤ)
7/12: Α.Ο.Κηφισιάς – Α.Σ.Άρης 3-1 (25-18, 22-25, 25-22, 25-16) Live Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (22-25, 25-23, 19-25, 22-25) Live Περιγραφή 
8/12: Μ.Ε.Ν.Τ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (18-25, 23-25, 25-23, 25-23, 16-14) Live  Περιγραφή 
8/12: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 2-3 (23-25, 25-19, 25-20, 23-25, 15-17) Live  Περιγραφή 
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-18, 25-18, 25-17) Live  Περιγραφή 
8/12: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-0 (25-15, 25-17, 25-19) Live Περιγραφή 
8η αγωνιστική - Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014
MVP: Χρήστος Παπαδόπουλος (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Α.Σ.Άρης – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 (25-22, 20-25, 25-19, 33-35, 15-13) Live  Περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (21-25, 25-19, 26-28, 25-22, 15-10) Live Περιγραφή 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-16, 25-20, 25-21) Live Περιγραφή 
14/12: ΠΑΟΚ – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-1 (25-15, 23-25, 25-23, 25-8) Live  Περιγραφή 
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-27, 25-23, 29-31, 23-25) Live  Περιγραφή 
ΑΕΚ – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (27-25, 25-18, 25-18) Live  Περιγραφή 
9η αγωνιστική - Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014
MVP: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Α.Σ.Άρης 3-0 (31-29, 25-18, 25-21Live  Περιγραφή 
22/12: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (17-25, 20-25, 27-25, 26-24, 12-15) Περιγραφή 
Α.Ο.Κηφισιάς - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-21, 23-25, 19-25, 31-29, 15-13) Live Περιγραφή 
Α.Ο.Ορεστιάδας – ΠΑΟΚ 0-3 (17-25, 19-25, 18-25) Live Περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 0-3 (21-25, 21-25, 23-25) Live  Περιγραφή 
21/12: Μ.Ε.Ν.Τ. - ΑΕΚ 3-0 (25-22, 28-26, 30-28) Live Περιγραφή 
10η αγωνιστική - Σάββατο 28 Δεκεμβρίου 2014
MVP: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (ΠΑΟΚ)
Α.Σ.Άρης – Γ.Σ.Λαμία 3-0 (30-28, 25-15, 25-23) Live Περιγραφή 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (23-25, 25-17, 25-19, 25-19) Live Περιγραφή 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-21, 25-22, 25-21) Live Περιγραφή 
29/12: ΠΑΟΚ – Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-20, 25-19) Live Περιγραφή 
Μ.Ε.Ν.Τ. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-1 (30-28, 20-25, 25-21, 25-23) Live Περιγραφή 
29/12: ΑΕΚ – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 0-3 (14-25, 21-25, 11-25) Live Περιγραφή 
11η αγωνιστική - Σάββατο 3 Ιανουαρίου 2015
MVP: Δημήτρης Εφραιμίδης
4/2: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Σ.Άρης 3-2 (25-16, 23-25, 24-26, 25-20, 15-8) Live  Περιγραφή 
5/2: Γ.Σ.Λαμία – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (18-25, 17-25, 25-27) Live  Περιγραφή 
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-23, 25-19, 25-10) Live  Περιγραφή 
5/2: Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΠΑΟΚ 2-3 (23-25, 24-26, 27-25, 25-22, 10-15) Live Περιγραφή 
4/1: Α.Ο.Κηφισιάς – Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (25-20, 25-18, 25-15) Live  Περιγραφή 
Α.Ο.Ορεστιάδας - ΑΕΚ 3-1 (22-25, 25-21, 25-15, 25-16) Live  Περιγραφή 
12η αγωνιστική - Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015
MVP: Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ)
Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός 0-3 (27-29, 16-25, 19-25) Live Περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-21, 22-25, 25-13, 25-19) Live Περιγραφή
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (25-10, 25-16, 25-20) Live Περιγραφή 
ΑΕΚ - Α.Σ.Άρης 3-2 (18-25, 25-20, 22-25, 25-23, 17-25) Live Περιγραφή 
11/1: Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-22, 25-16, 25-19) Live Περιγραφή 
12/1: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - ΠΑΟΚ 2-3 (25-20, 22-25, 25-20, 19-25, 12-15) Live Περιγραφή 
13η αγωνιστική - Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015  
  MVP: Αλεσάντρο Λούνα Ροντρίγκεζ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Ολυμπιακός - Α.Σ.Άρης  3-0 (25-17, 25-16, 25-22) Live Περιγραφή
Μ.Ε.Ν.Τ. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-18, 16-25, 20-25, 19-25) Live Περιγραφή 
Α.Ο.Ορεστιάδας - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-22, 25-22, 19-25, 25-19) Live Περιγραφή 
14/1: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός 3-1 (23-25, 25-23, 25-22, 25-17) Live Περιγραφή 
14/1: Α.Ο.Κηφισιάς - ΑΕΚ 3-1 (25-16, 25-19, 25-27, 25-18) Live Περιγραφή 
15/1: ΠΑΟΚ - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-23, 25-15, 25-23) Live Περιγραφή
14η αγωνιστική - Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2015
MVP: Μπράιαν Κουκ (Παναθηναϊκός)
26/1: Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (20-25, 23-25, 21-25) Live Περιγραφή
23/1: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ 0-3 (22-25, 21-25, 17-25) Live Περιγραφή 
28/1: Γ.Σ.Λαμία - Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (25-20, 25-17, 25-20) Live Περιγραφή 
23/1: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-20, 25-18, 25-21) Live Περιγραφή 
23/1: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (20-25, 25-17, 25-16, 25-18) Live  Περιγραφή 
11/2: ΑΕΚ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (16-25, 25-21, 21-25, 21-25) Live  Περιγραφή
15η αγωνιστική - Σάββατο 7 Φεβρουαριου 2015
MVP: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Α.Ο.Κηφισιάς)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΓΣ Λαμίας 3-0 (25-21, 25-22, 25-18) Live Περιγραφή
8/2: ΑΟ Κηφισιάς - Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-20, 25-20, 17-25, 25-20) Live Περιγραφή
8/2: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός 2-3 (17-25, 23-25, 25-15, 25-12 15-17) Live Περιγραφή
8/2: Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-0 (25-16, 25-20, 25-16) Live Περιγραφή
9/2: ΜΕΝΤ - Παμβοχαϊκός 2-3 (25-16, 20-25, 15-25, 25-21, 9-15) Live
Περιγραφή
9/2: ΠΑΟΚ - Άρης 3-0 (25-22, 25-20, 25-21) Live
Περιγραφή
16η αγωνιστική - Σάββατο 14 Φεβρουαριου 2015
MVP: Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ)
13/2: Φοίνικας Σ. - Παναθηναϊκός 3-0 (25-21, 31-29, 25-16) Live Περιγραφή
Παμβοχαϊκός - Ορεστιάδα 3-0 (25-22, 25-18, 25-16) Live Περιγραφή
Γ.Σ. Λαμίας - Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (25-18, 15-25, 21-25, 25-17, 15-11) Live Περιγραφή
ΑΕΚ - Εθνικός Αλεξ. 2-3 (25-18, 25-23, 13-25, 23-25, 8-15) Live Περιγραφή
15/2: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 2-3 (22-25, 24-26, 26-24, 25-20, 25-27) Live Περιγραφή
Α.Σ Αρης - Ένωση Τούμπας 3-0 (25-20, 25-18, 25-22) Live Περιγραφή
17η αγωνιστική - Σάββατο 21 Φεβρουαριου 2015
MVP: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
ΜΕΝΤ - Ολυμπιακός 1-3 (25-21, 22-25, 20-25, 20-25) Live Περιγραφή
ΑΟ Ορεστιάδα - Α.Σ.Άρης 0-3 (20-25, 26-28, 24-26) Live
Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ 3-0 (25-16, 25-16, 25-15) Live Περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 25-18, 25-21) Live Περιγραφή
22/2: Παναθηναϊκός ΑΟ - Γ.Σ. Λαμία 3-1 (25-22, 25-19, 21-25, 25-16) Live Περιγραφή
23/2: ΠΑΟΚ - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
3-0 (25-20, 25-20, 25-12) Live  Περιγραφή
18η αγωνιστική - Σάββατο 28 Φεβρουαριου 2015
MVP: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός 2-3 (16-25, 23-25, 25-21, 25-21, 11-15) Live Περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΜΕΝΤ 3-0 (25-20, 25-21, 25-20) Live Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-23, 24-26, 25-17, 19-25, 15-12) Live Περιγραφή
1/3: Α.Σ.Άρης - Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (25-21, 33-31, 19-25, 17-25, 15-13) Live Περιγραφή
1/3: Ολυμπιακός - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-14, 25-20, 25-16) Live Περιγραφή
1/3: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-3 (17-25, 25-23, 13-25, 19-25) Live Περιγραφή
19η αγωνιστική - Σάββατο 07 Μαρτίου 2015
MVP: Ιβάν Μίχαλι (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Παναθηναϊκός - Α.Σ.Αρης 3-0 (25-16, 25-16, 25-22) Live  Περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0 (25-17, 25-23, 25-18) Live  Περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - ΑΕΚ 3-0 (25-17, 25-19, 25-16) Live  Περιγραφή
Α.Ο.Ορεστιάδας - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. 1-3 (18-25, 20-25, 25-23, 23-25) Live  Περιγραφή
ΜΕΝΤ - ΠΑΟΚ 0-3 (17-25, 19-25, 21-25) Live  Περιγραφή
9/3, 19.30 (Novasports): Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός 3-1 (25-22, 22-25, 25-23, 29-27) Live  Περιγραφή
20η αγωνιστική - Σάββατο 21 Μαρτίου 2015
MVP: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός)
23/3, 18.00: Α.Σ.Άρης - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (20-25, 20-25, 17-25) Live  Περιγραφή 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (18-25, 25-21, 23-25, 17-25) Live  Περιγραφή
22/3, 17.30: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (25-20, 23-25, 19-25, 25-23) Live Περιγραφή 
22/3, 19.30: ΠΑΟΚ - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-18, 25-16, 25-18) Live  Περιγραφή
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-21, 16-25, 25-21, 25-22) Live  Περιγραφή
ΑΕΚ - Μ.Ε.Ν.Τ. 1-3 (28-30, 21-25, 25-22, 23-25) Live  Περιγραφή
21η αγωνιστική Σάββατο 28 Μαρτίου 2015
MVP: Βίτσε Κοΐστρα (Ολυμπιακός)
Γ.Σ.Λαμία - Α.Σ.Άρης 2-3 (30-32, 25-20, 23-25, 25-17, 11-15)  Περιγραφή 
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (19-25, 19-25, 20-25)  Περιγραφή 
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-18, 25-19, 20-25, 25-18)  Περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - ΠΑΟΚ 0-3 (23-25, 22-25, 25-27)  Περιγραφή 
Α.Ο.Ορεστιάδας - Μ.Ε.Ν.Τ. 3-0 (25-15, 25-23, 25-21)  Περιγραφή 
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - ΑΕΚ 3-0 (25-19, 25-19, 29-27)  Περιγραφή 
22η αγωνιστική - Σάββατο 04 Απριλίου 2015
MVP: Τόμιλαβ Ντόκιτς (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Α.Σ.Άρης - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0 (25-17, 25-18, 25-18) Live  Περιγραφή 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (27-25, 25-27, 25-17, 25-19) Live  Περιγραφή 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (23-25, 19-25, 25-21, 22-25) Live  Περιγραφή
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (21-25, 25-20, 25-20, 22-25, 11-15) Live  Περιγραφή
Μ.Ε.Ν.Τ. - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (16-25, 21-25, 20-25) Live  Περιγραφή
ΑΕΚ - Α.Ο.Ορεστιάδας
3-2 (25-18, 21-25, 26-28, 25-22, 15-09) Live  Περιγραφή
 
 

 


 

Οι MVP του πρωταθλήματος Volleyleague 2014-15
1η αγωνιστική: Κώστας Προύσαλης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
4η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός)
5η αγωνιστική: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
6η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)
7η αγωνιστική: Ματέο Πάρις (Μ.Ε.Ν.Τ.)
8η αγωνιστικη: Χρήστος Παπαδόπουλος (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
9η αγωνιστική: Αντρί Ντιάτσκοφ (Ολυμπιακός)
10η αγωνιστική: Αλεξάντερ Σαφράνοβιτς (Π.Α.Ο.Κ.)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Εφραιμίδης (ΠΑΟΚ)
12η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
13η αγωνιστική: Αλεσάντρο Λούνα Ροντρίγκεζ (Α.Ο.Ορεστιάδας)
14η αγωνιστική: Μπράιαν Κουκ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (ΠΑΟΚ)
17η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
18η αγωνιστική: Κάσσανδρος Στίγγας (Α.Σ.Άρης)
19η αγωνιστική: Ιβάν Μίχαλι (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20η αγωνιστική: Χρίστος Μπέλος (Παναθηναϊκός Α.Ο._
21η αγωνιστική: Βίτσε Κοΐστρα (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
22η αγωνιστική: Τόμισλαβ Ντόκιτς (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Ημιτελικοί: Χαβιέ Σκουλ Χιμένες (Π.Α.Ο.Κ.)
Τελικοί - MVP πρωταθλήματος: Ερνάντο Γκόμεζ (Π.Α.Ο.Κ.)
 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ