1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
12-09-2013 19:29

Volleyleague ΟΠΑΠ 2013-14 - To πανόραμα

 

VOLLEYLEAGUE OΠΑΠ
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2013-14
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θέση Ομάδα  
1. Ολυμπιακός Πρωταθλητής
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Kύπελλα Ευρώπης
3. Α.Ο.Κηφισιάς Kύπελλα Ευρώπης
4. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Kύπελλα Ευρώπης
5. Παμβοχαϊκός Kύπελλα Ευρώπης
6. Π.Α.Ο.Κ.  
7. Α.Ε.Κ.  
8. Γ.Σ.Λαμία  
9. Άρης  
10. Παναθηναϊκός  
11. Παναχαϊκή Υποβιβάζεται Α2
12. Νίκη Αιγινίου Υποβιβάζεται Α2

 

 

 

 
VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2013-14
ΠΛΕΪ ΟΦ - PLAY OFF
Τελικοί - Θέσεις 1-2 (τίτλος στις 3 νίκες)
Πρωταθλητής: Ολυμπιακός
MVP πρωταθλήματος: Κώστας Χριστοφιδέλης
Σάββατο 3 Μαΐου 2014 - Τελικός Νο 3
19.00: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός 0-3 (24-26, 29-31, 17-25)  περιγραφή
Τρίτη 29 Απριλίου 2014 - Τελικός Νο 2
20.00: Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-2 (26-28, 28-30, 25-23, 25-15, 15-12)  περιγραφή
Δευτέρα 28 Απριλίου 2014 - Τελικός Νο 1
20.00: Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-23, 25-27, 21-25, 25-23, 15-12)
περιγραφή 
 
Ημιτελικοί - Θέσεις 1-4 (πρόκριση στις 3 νίκες)
MVP: Κώστας Χριστοφιδέλης
Τετάρτη 23 Απριλίου 2014 - Σειρά ημιτελικών - 5
Ολυμπιακός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (22-25, 25-15, 25-15, 25-18) περιγραφή
Μεγάλη Τετάρτη 16 Απριλίου 2014 - Σειρά ημιτελικών - 4
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός 3-2 (22-25, 17-25, 25-14, 25-18, 15-11)  περιγραφή
Μεγάλη Τρίτη 15 Απριλίου 2014 - Σειρά ημιτελικών - 3
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-21, 25-23, 25-15)  περιγραφή
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός 3-2 (20-25, 25-18, 21-25, 25-21, 24-22)  περιγραφή
Παρασκευή 11 Απριλίου 2014 - Σειρά ημιτελικών - 2
Ολυμπιακός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-21, 23-25, 28-26, 19-25, 17-15)  περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (20-25, 20-25, 17-25) περιγραφή
Πέμπτη 10 Απριλίου 2014 - Σειρά ημιτελικών - 1
Ολυμπιακός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-18, 25-22, 25-18)  περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (22-25, 23-25, 25-19, 17-25) περιγραφή
 
Θέσεις 5-6 (κατάταξη στις 2 νίκες)
MVP: Γέρνεϊ Ποτόσνικ
Τετάρτη 23 Απριλίου 2014 - Σειρά αγώνων - 2
Π.Α.Ο.Κ. - Παμβοχαϊκός 0-3 (24-26, 21-25, 23-25)  περιγραφή
Μεγάλη Τετάρτη 16 Απριλίου 2014 - Σειρά αγώνων - 1
Παμβοχαϊκός  - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (25-20, 25-18, 19-25, 21-25, 15-09)  περιγραφή
Θέσεις 5-8 (νοκ άουτ)
Σάββατο 12 Απριλίου 2014
Γ.Σ. Λαμία - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (17-25, 20-25, 18-25)  περιγραφή
AEK - Παμβοχαϊκός 2-3 (26-28, 25-21, 18-25, 25-23, 11-15)  περιγραφή
 
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ - PLAY OUT
MVP: Γιάννης Κυριακίδης
6η αγωνιστική - 30 Απριλίου 2014
Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός Ματαιώθηκε περιγραφή
Παναχαϊκή - Άρης Ματαιώθηκε περιγραφή 
5η αγωνιστική - 26 Απριλίου 2014
Άρης - Παναθηναϊκός 3-1 (25-17, 20-25, 25-16, 25-19)  περιγραφή 
Παναχαϊκή - Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-19, 21-25, 25-23, 25-22) περιγραφή 
4η αγωνιστική - 23 Απριλίου 2014
Νίκη Αιγινίου - Άρης 1-3 (20-25, 21-25, 25-22, 20-25) περιγραφή 
Παναθηναϊκός - Παναχαϊκή 3-1 (25-23, 22-25, 25-19, 25-18) περιγραφή 
3η αγωνιστική - 16 Απριλίου 2014
Παναθηναϊκός - Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-20, 25-21, 20-25, 25-20)  περιγραφή
Άρης - Παναχαϊκή 1-3 (22-25, 25-14, 22-25, 20-25)  περιγραφή
2η αγωνιστική - 12 Απριλίου 2014
Παναθηναϊκός - Άρης 3-2 (15-25, 19-25, 25-17, 25-17, 15-09) περιγραφή 
Νίκη Αιγινίου - Παναχαϊκή 2-3 (25-23, 25-27, 22-25, 25-23, 09-15)  περιγραφή 
1η αγωνιστική - 09 Απριλίου 2014
Άρης - Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-21, 22-25, 25-16, 25-22)  περιγραφή
Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός 3-1 (26-28, 25-20, 25-18, 31-29) περιγραφή
 
 

 
VOLLEYLEAGUE OΠΑΠ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Θ. Ομάδα Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Παναθηναϊκός 4 31 (41-55) 3 1
2. Α.Σ.Άρης 4 29 (43-62) 2 2
3. Παναχαϊκή 4 25 (40-64) 3 1
4. Νίκη Αιγινίου 4 18 (31-64) 0 4
 
 
 
VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2013-14
1η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
2η αγωνιστική: MVP: Θάνος Παπαδημητρίου (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)  
3η αγωνιστική: Νικολά Μιγιαΐλοβιτς (Σερβία) (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
4η αγωνιστική: Τζέι Πέτι (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Λαμία)
5η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
7η αγωνιστική: Νίκος Αγγελόπουλος (Παναχαϊκή)  
8η αγωνιστική: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
9η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός)
10η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή)
11η αγωνιστική: Γρηγόρης Σιδηρόπουλος (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
12η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
13η αγωνιστική: Γιάννης Κυριακίδης (Α.Σ.Άρης)
14η αγωνιστική: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
15η αγωνιστική: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Μίκαελ Όλιεμαν (Γ.Σ.Λαμία)
17η αγωνιστική: Κώστας Στιβαχτής (Παναθηναϊκός)
18η αγωνιστική: Δημήτρης Ριζόπουλος (Γ.Σ.Λαμία)
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
20η αγωνιστική: Μπράντλεϊ Λόουσον (Π.Α.Ο.Κ.)
21η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Τζούλιαν Γκάρθια Τόρρες (ΑΕΚ)
 
Μvp Πλέι άουτ: Γιάννης Κυριακίδης (Α.Σ.Άρης)

Mvp 5-6: Γέρνεϊ Ποτόσνικ (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)

Μvp Ημιτελικών: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)

MVP Πρωταθλήματος: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
 
 
 
 
VOLLEYLEAGUE OΠΑΠ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδα Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Ολυμπιακός 22 52 (58-25) 17 5
2. Α.Ο.Κηφισιάς 22 50 (57-27) 16 6
3. Εθνικός Αλεξ. 22 48 (55-31) 16 6
4. Φοίνικας Σύρου 22 48 (57-27) 17 5
5. ΑΕΚ 22 38 (47-39) 12 10
6. Γ.Σ.Λαμία 22 29 (36-45) 10 12
7. ΠΑΟΚ 22 29 (42-49) 9 13
8. Παμβοχαϊκός 22 23 (36-53) 8 14
9. Παναθηναϊκός 22 23 (31-48) 8 14
10. Α.Σ.Άρης 22 22 (34-54) 6 16
11. Νίκη Αιγινίου 22 17 (27-55) 7 15
12. Παναχαϊκή 22 17 (30-57) 6 16
*Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα παίξουν για τα πλέι οφ 1-4.
*Οι τέσσερις τελευταίες ομάδες θα παίξουν στα πλέι άουτ απ΄όπου οι δύο τελευταίες θα υποβιβαστούν στην Α2.


Αναλυτικά η βαθμολογία της Volleyleague: ΕΔΩ
 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2013-13
1η αγωνιστική - 12 Οκτωβρίου 2013
MVP: Γιώργος Παπάζογλου (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-23, 25-22, 24-26, 25-23) περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.- Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-17, 25-22, 25-14) περιγραφή
Α.Σ.Άρης - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξαδρούπολης 2-3 (20-25, 28-26, 13-25, 26-24, 07-15) περιγραφή
Γ.Ε.Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-18, 25-27, 25-23, 25-23) περιγραφή 
13/10: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ε.Κ. 1-3 (23-25, 25-22, 19-25, 23-25) περιγραφή
Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (29-27, 20-25, 14-25, 17-25) περιγραφή
2η αγωνιστική - 19 Οκτωβρίου 2013
MVP: Θάνος Παπαδημητρίου (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (21-25, 20-25, 21-25) περιγραφή
18/10: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (19-25, 25-23, 25-23, 23-25, 16-14) περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία - Α.Σ.Άρης 3-1 (23-25, 25-18, 25-18, 25-15) περιγραφή 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-1 (16-25, 25-21, 25-15, 25-21) περιγραφή 
20/10: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 0-3 (16-25, 22-25, 24-26) περιγραφή 
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Κ. 2-3 (28-26, 25-22, 20-25, 25-27, 07-15) περιγραφή 
3η αγωνιστική -26 Οκτωβρίου 2013
MVP: Νικολά Μιγιαΐλοβιτς (Σερβία) - (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
27/10: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-18, 25-19, 31-29) περιγραφή 
Α.Σ.Άρης - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (19-25, 26-24, 14-25, 21-25)  περιγραφή
Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Σ.Λαμία 2-3 (25-23, 19-25, 23-25, 25-22, 09-15)  περιγραφή 
27/10: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (28-30, 21-25, 19-25)  περιγραφή
Α.Ε.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-21, 25-22, 25-20)  περιγραφή 
Α.Ο.Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (13-25, 25-18, 29-27, 20-25, 11-15)  περιγραφή 
4η αγωνιστική - 02 Νοεμβρίου 2013
MVP: Τζέι Πέτι (ΗΠΑ) - (Γ.Σ.Λαμία)
Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Α.Σ.Άρης 2-3 (19-25, 21-25, 25-22, 25-21, 02-15) περιγραφή 
Α.Ο.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-18, 25-22, 25-19)  περιγραφή 
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-22, 25-17, 25-18)  περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 25-16, 25-19) περιγραφή 
4/11, 17.00: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ε.Κ. 3-1 (25-19, 22-25, 25-21, 27-25) περιγραφή 
4/11, 17.00: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-23, 25-23, 25-27, 25-20) περιγραφή 
5η αγωνιστική - 09 Νοεμβρίου 2013
MVP: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
10/11: Γ.Ε.Παναχαική - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 0-3 (21-25, 22-25, 23-25)  περιγραφή 
Α.Σ.Άρης - Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (18-25, 25-15, 25-19, 19-25, 11-15)  περιγραφή 
11/11: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (21-25, 24-26, 22-25) περιγραφή
10/11: Α.Ε.Κ. - Γ.Σ.Λαμία 2-3 (22-25, 23-25, 25-23, 25-19, 12-15)  περιγραφή 
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-20, 18-25, 19-25, 19-25)  περιγραφή 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-23, 27-25, 25-23)  περιγραφή 
6η αγωνιστική - 16 Νοεμβρίου 2013
MVP: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-2 (25-23, 15-25, 18-25, 25-19, 15-13) περιγραφή 
Α.Ο.Κηφισιάς - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-1 (23-25, 25-15, 25-15, 25-23)  περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Σ.Άρης 3-0 (25-19, 25-15, 27-25)  περιγραφή 
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Α.Ε.Κ. 3-0 (25-22, 25-21, 25-19)  περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 27-25, 28-26)  περιγραφή 
Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (24-26, 22-25, 22-25)  περιγραφή 
7η αγωνιστική - 23 Νοεμβρίου 2013
MVP: Νίκος Αγγελόπουλος (Παναχαϊκή)
Α.Ε.Κ. - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-21, 25-19, 25-23)
περιγραφή 
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (17-25, 19-25, 25-21, 33-31, 15-10)  περιγραφή
24/11: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (25-16, 11-25, 20-25, 25-22, 15-12)  περιγραφή 
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (18-25, 25-23, 19-25, 16-25)  περιγραφή 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-23, 25-19, 25-14) περιγραφή 
25/11: Α.Σ.Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (25-23, 13-25, 25-21, 20-25, 13-25) περιγραφή 
8η αγωνιστική - 30 Νοεμβρίου 2013
MVP: Θάνος Τερζής (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 (30-28, 24-26, 25-15, 18-25, 15-12) περιγραφή 
Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Ε.Κ. 2-3 (25-16, 20-25, 25-23, 23-25, 12-15)  περιγραφή 
29/11: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-1 (25-16, 21-25, 25-20, 25-16)  περιγραφή 
Α.Σ.Άρης - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-0 (25-18, 25-17, 25-20)  περιγραφή
2/12: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-20, 25-27, 25-14, 24-26, 15-10) περιγραφή 
1/12: Π.Α.Ο.Κ. - Γ.Σ.Λαμία 2-3 (23-25, 22-25, 25-13, 25-22, 11-15) περιγραφή 
9η αγωνιστική - 07 Δεκεμβρίου 2013
MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός)
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-21, 25-14, 25-21)  περιγραφή 
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (24-26, 11-25, 14-25)  περιγραφή 
Α.Ε.Κ. - Ολυμπιακός 1-3 (22-25, 25-21, 23-25, 16-25) περιγραφή 
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Α.Σ.Άρης 1-3 (20-25, 25-18, 19-25)  περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (25-27, 17-25, 22-25)  περιγραφή 
8/12: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (20-25, 20-25, 25-23, 20-25)  περιγραφή 
10η αγωνιστική - 14 Δεκεμβρίου 2013
MVP: Νίκος Ρουμελιώτης (Παναχαϊκή)
Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-23, 25-22, 25-21)  περιγραφή 
Α.Ο.Κηφισιάς - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (25-27, 25-27, 17-25)  περιγραφή
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-14, 25-15, 25-23)  περιγραφή 
Α.Σ.Άρης - Α.Ε.Κ. 3-1 (19-25, 28-26, 20-25, 25-19, 15-12) περιγραφή 
15/12: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (18-25, 22-25, 22-25)  περιγραφή
16/12: Γ.Ε.Παναχαϊκή - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-2 (16-25, 25-23, 25-20, 22-25, 16-14) περιγραφή 
11η αγωνιστική - 21 Δεκεμβρίου 2013
MVP: Γρηγόρης Σιδηρόπουλος (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-15, 25-20, 25-17)  περιγραφή 
Γ.Σ.Λαμία - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (18-25, 21-25, 12-25) περιγραφή 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (17-25, 30-28, 15-25, 25-18, 15-12)  περιγραφή
20/12: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ.Άρης 0-3 (19-25, 22-25, 19-25)  περιγραφή 
Α.Ε.Κ. - Γ.Ε.Παναχαϊκή 3-1 (24-26, 25-14, 25-19, 25-14)  περιγραφή
Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-22, 20-25, 25-23, 25-22) περιγραφή
12η αγωνιστική - 11 Ιανουαρίου 2014
MVP: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
Γ.Σ.Λαμία - Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 24-26, 15-25) περιγραφή
ΠΑΟΚ - Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-22, 25-16, 23-25, 30-28)  περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Σ.Άρης 3-2 (25-12, 25-18, 29-31, 20-25, 15-9)  περιγραφή
Φοίνικας Σύρου - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (20-25, 17-25, 21-25)  περιγραφή
12/1: ΑΕΚ - Παμβοχαϊκός 3-1 (23-25, 25-19, 25-21, 25-22)  περιγραφή
13/1: Παναθηναϊκός - Παναχαϊκή 3-1 (25-11, 22-25, 26-24, 25-19)
περιγραφή
13η αγωνιστική - 18 Ιανουαρίου 2014
MVP: Γιάννης Κυριακίδης (Α.Σ.Άρης)
17/1: 19.00: Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός 1-3 (22-25, 25-17, 23-25, 18-25)  περιγραφή
20.00: Ολυμπιακός - Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-21, 21-25, 22-25, 25-17, 28-16)  περιγραφή
20.30: Α.Σ.Άρης - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (26-24, 24-26, 25-20, 25-23)  περιγραφή
19/1: 16.00: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 3-1 (25-19, 25-19, 17-25, 25-17)  περιγραφή
19/1: 18.30: Α.Ο.Κηφισιάς - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-20, 25-20, 25-19) περιγραφή
19/1: 19.00: Παναχαϊκή - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (21-25, 25-22, 18-25, 21-25)  περιγραφή
14η αγωνιστική - 25 Ιανουαρίου 2014
MVP: Δημήτρης Σουλτανόπουλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
24/1: Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-2 (27-29, 25-22, 27-25, 29-21, 20-18) περιγραφή
18.00: Φοίνικας Σύρου - Α.Σ.Άρης 3-0 (25-18, 25-22, 25-21)  περιγραφή
19.00: Νίκη Αιγινίου - Ολυμπιακός 0-3 (20-25, 16-25, 24-26)  περιγραφή
19.00: Γ.Σ.Λαμία - Παναχαϊκή 3-1 (25-20, 25-21, 25-27, 25-23) περιγραφή
19.00: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-22, 25-15, 34-32)  περιγραφή
26/1: ΠΑΟΚ - Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (25-22, 20-25, 27-25, 22-25, 12-15) περιγραφή
15η αγωνιστική - 08 Φεβρουαρίου 2014
MVP: Θανάσης Πρωτοψάλτης (Α.Ο.Κηφισιάς)
18.00: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 3-2 (26-28, 25-21, 24-26, 25-17, 15-13) περιγραφή
19.00: Παμβοχαϊκός - Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-21, 17-35, 25-18, 25-23)  περιγραφή
19.30: ΑΕΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-19, 19-25, 25-22, 25-18)  περιγραφή
20.30: Α.Σ.Άρης - Νίκη Αιγινίου 2-3 (20-25, 25-20, 17-25, 25-20, 10-15) περιγραφή
16.00: 9/2: Ολυμπιακός - Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (25-22, 22-25, 22-25, 20-25)
περιγραφή
18.00: 10/2: Παναχαϊκή - Φοίνικας Σύρου 0-3 (22-25, 16-25, 17-25) περιγραφή
16η αγωνιστική - 15 Φεβρουαρίου 2014
MVP: Μίκαελ Όλιεμαν (Γ.Σ.Λαμία)
Νίκη Αιγινίου - Παναχαϊκή 1-3 (21-25, 25-23, 21-25, 25-27)  περιγραφή
14/2: Α.Ο.Κηφισιάς - Α.Σ.Άρης 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 25-23)  περιγραφή
Φοίνικας Σύρου - Παμβοχαϊκός 2-3 (24-26, 25-23, 25-22, 21-25, 12-15)  περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - AEK 3-0 (25-19, 25-13, 25-23)  περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναθηναϊκός 0-3 (22-25, 23-25, 17-25) περιγραφή
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-3 (25-13, 23-25, 24-26, 16-25)  περιγραφή
17η αγωνιστική - 22 Φεβρουαρίου 2014
MVP: Κώστας Στιβαχτής (Παναθηναϊκός)
Παμβοχαϊκός - Νίκη Αιγινίου 3-1 (23-25, 25-20, 25-22, 27-25)  περιγραφή
23/2: Παναχαϊκή - Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (28-30, 18-25, 25-18, 25-19, 15-13)  περιγραφή
Α.Σ.Άρης - Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 20-25, 20-25)  περιγραφή
ΑΕΚ - Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-23, 23-25, 25-19, 17-25, 11-15)  περιγραφή
23/2: Παναθηναϊκός  - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-22, 30-28, 25-23)  περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΠΑΟΚ 3-1 (25-23, 25-27, 25-19, 34-32)  περιγραφή
18η αγωνιστική - 01 Μαρτίου 2014
MVP: Δημήτρης Ριζόπουλος (Γ.Σ.Λαμία)
Νίκη Αιγινίου  - ΑΕΚ 0-3 (11-25, 21-25, 17-25) περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Παμβοχαϊκός 3-1 (19-25, 25-19, 25-20) περιγραφή
Ολυμπιακός  - Παναχαϊκή 3-1 (25-19, 21-25, 25-15, 25-17)  περιγραφή
Φοίνικας Σύρου  - Παναθηναϊκός 3-0 (25-21, 25-17, 25-23) περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-20, 25-13, 25-20)  περιγραφή
28/2: ΠΑΟΚ  - Α.Σ.Άρης 3-0 (25-21, 25-21, 25-11)  περιγραφή
19η αγωνιστική - 08 Μαρτίου 2014
MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
9/3: Παναθηναϊκός  - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-14, 26-24, 25-16)  περιγραφή
10/3: ΑΕΚ - Α.Ο.Κηφισιάς 0-3 (18-25, 25-27, 23-25)  περιγραφή
Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός 0-3 (16-25, 24-26, 20-25)  περιγραφή
Παναχαϊκή - Α.Σ.Άρης 3-1 (25-20, 18-25, 25-23, 25-22) περιγραφή
10/3: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Φοίνικας Σύρου 3-1 (30-28, 23-25, 25-20, 25-23) περιγραφή
Γ.Σ.Λαμία - ΠΑΟΚ 3-1 (20-25, 25-18, 25-22, 25-12)  περιγραφή
20η αγωνιστική - 22 Μαρτίου 2014
MVP: Μπράντλεϊ Λόουσον (Π.Α.Ο.Κ.)
Νίκη Αιγινίου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (17-25, 25-15, 22-25, 25-16, 15-12)  περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός 3-0 (25-23, 25-17, 25-22) περιγραφή
Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-1 (25-20, 26-28, 25-22, 25-19)  περιγραφή
Α.Σ.Άρης  - Παμβοχαϊκός 2-3 (25-21, 27-25, 25-27, 22-25, 11-15)  περιγραφή
Φοίνικας Σύρου - Γ.Σ.Λαμία 3-2 (25-23, 25-23, 14-25, 18-25, 15-9)  περιγραφή
23/3: ΠΑΟΚ - Παναχαϊκή 3-0 (28-26, 31-29, 25-21)  περιγραφή
21η αγωνιστική - 29 Μαρτίου 2014
MVP: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
Γ.Σ.Λαμία - Νίκη Αιγινίου 2-3 (25-21, 16-25, 25-21, 18-25, 13-15)  περιγραφή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (23-25, 25-12, 28-26, 25-21)  περιγραφή
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 1-3 (20-25, 25-23, 22-25, 17-25)  περιγραφή
ΑΕΚ - Α.Σ.Άρης 3-0 (25-21, 26-24, 25-17)  περιγραφή
Παμβοχαϊκός  - Παναχαϊκή 3-2 (25-14, 25-23, 19-25, 24-26, 15-06)  περιγραφή
Φοίνικας Σύρου - ΠΑΟΚ 3-2 (25-18, 15-25, 21-25, 25-18, 15-09)  περιγραφή
22η αγωνιστική - 05 Απριλίου 2014
MVP: Τζούλιαν Γκάρθια Τόρρες (ΑΕΚ)
Νίκη Αιγινίου - Φοίνικας Σύρου 0-3 (24-26, 23-25, 19-25)  περιγραφή
Α.Ο.Κηφισιάς  - Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-18, 25-21, 25-18)  περιγραφή
Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-23, 22-25, 25-19, 21-25, 15-12)  περιγραφή
Α.Σ.Άρης - Παναθηναϊκός 0-3 (22-25, 17-25, 22-25) περιγραφή
Παναχαϊκή - ΑΕΚ 0-3 (21-25, 15-25, 23-25)  περιγραφή
ΠΑΟΚ - Παμβοχαϊκός 2-3 (22-25, 17-25, 20-25, 28-26, 15-5) περιγραφή

 Το πρόγραμμα στη volleyleague ΟΠΑΠ: ΕΔΩ

 








 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ