1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-11-2012 13:01

Volley League 2012-13, Πρόγραμμα - Αποτελέσματα - Bαθμολογία - MVP

 Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Βόλεϊ Λιγκ ΟΠΑΠ για την αγωνιστική χρονιά 2012-13

 

 

Α1 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Θ ΟΜΑΔΑ
1. Ολυμπιακός Πρωταθλητής
2. Παμβοχαϊκός
3. ΠΑΟΚ
4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
5. Φοίνικας Σύρου
6. Άρης Α.Σ.
7. Κηφισιά Α.Ο.
8. Λαμία Γ.Σ.
9. Νίκη Αιγινίου  
10. Ηρακλής
11. Παναθηναϊκός
12. Μίλων

 

 

 

 

45ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2012-13
ΠΛΕΪ ΟΦ
ΜVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ:  Mπόγιαν Γιορντάνοφ
Τελικοί πλέι οφ
Θέσεις 1-2
4ος τελικός 20/04/2013
Παμβοχαϊκός Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 23-25, 14-25) (νίκες: 1-3)
περ
 3ος τελικός 19/04/2013
Παμβοχαϊκός Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 20-25, 17-25)
περ
2ος τελικός: 16/04/2013
Ολυμπιακός Παμβοχαϊκός 3-0 (25-19, 25-19, 31-29) περ
1ος τελικός: 15/04/2013 
Ολυμπιακός Παμβοχαϊκός 0-3 (17-25, 20-25, 26-28) περ
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Θέσεις 1-4
ΜVP: Σωτήρης Πανταλέων (Παμβοχαϊκός)
3οι ημιτελικοί: 10/04/2010
Εθνικός Αλεξ. Ολυμπιακός 0-3 (16-25, 19-25, 18-25)
περ
ΠΑΟΚ Παμβοχαϊκός 2-3 (25-16, 24-26, 26-24, 21-25, 08-15)
περ
2οι ημιτελικοί: 06/04/2010
Ολυμπιακός Εθνικός Αλεξ. 3-0 (28-26, 25-20, 25-23) περ
Παμβοχαϊκός ΠΑΟΚ 3-1 (25-23, 24-26, 25-19, 25-22) περ
1οι ημιτελικοί: 05/04/2010
Ολυμπιακός Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-18, 27-25, 21-25, 25-17)  περ
Παμβοχαϊκός ΠΑΟΚ 3-2 (22-25, 25-22, 25-21, 20-25, 16-14)
περ
ΠΛΕΪ ΟΦ
Θέσεις 5-6
20/04/2010    
Φοίνικας Σύρου Άρης Α.Σ. 3-0 (25-16, 25-22, 25-16) περ
13/04/2010
Άρης Α.Σ. Φοίνικας Σύρου 3-0 (22-25, 22-25, 19-25) περ
ΠΛΕΪ ΟΦ
Θέσεις 5-8
07/04/2010 
Άρης Α.Σ. Κηφισιά Α.Ο. 3-1 (23-25, 25-18, 26-24, 25-21) περ
Φοίνικας Σύρου Λαμία Γ.Σ. 3-2 (25-20, 20-25, 25-14, 22-25, 16-14) περ
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Θέσεις 9-11
4η αγωνιστική - 15/05/2010
Παναθηναϊκός Νίκη Αιγινίου 2-3 (16-25, 25-19, 25-23, 25-27, 08-15) περ
3η αγωνιστική - 12/04/2010
Παναθηναϊκός Ηρακλής Γ.Σ. 0-3 (20-25, 18-25, 15-25) περ
2η αγωνιστική - 09/04/2010
Ηρακλής Γ.Σ. Νίκη Αιγινίου 1-3 (16-25, 25-21, 15-25, 20-25) περ
1η αγωνιστική - 06/04/2010
Νίκη Αιγινίου Παναθηναϊκός 3-2 (21-25, 26-24, 21-25, 25-21, 15-13) περ

 

 

ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ ΟΠΑΠ 2012-13
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Oλυμπιακός 22 56 20 2 (60-19) 11  5  4 2
2. Παμβοχαϊκός 22 43 14 8 (52-34) 7 4 3 4 2 2
3. ΠΑΟΚ 22 41 14 8 (49-36) 6 4 4 3 1 4
4. Eθνικός Αλεξανδρούπολης 22 41 15 7 (53-37) 5 4 6 2 4 1
5. Φοίνικας Σύρου 22 38 14 8 (49-35) 6 5 3 2 3 3
6. Άρης Α.Σ. 22 34 11 11 (45-42) 5 3 3 4 4 3
7. Κηφισιά 22 31 11 11 (41-42) 5 3 3 1 6 4
8. Λαμία Γ.Σ. 22 29 8 14 (40-47) 4 3 1 6 4 4
9. Νίκη Αιγινίου 22 25 7 15 (35-50) 3 3 1 5 4 6
10. Ηρακλής 22 23 8 14 (34-50) 3 2 3 4 2 8
11. Παναθηναϊκός 22 20 6 16 (30-53) 3 1 2 4 4 8
12. Μίλων 22 10 4 18 (18-61) 1 3 1 4 13
*Ο ΑΟ Φοίνικας Σύρου έχει -3 βαθμούς και ο ΓΣ Ηρακλής εχει -2 βαθμούς.
*Ο Μίλωνας υποβιβάζεται στην Α2 Ανδρών χωρίς πλέι άουτ.
* Οι τέσσερις πρώτες ομάδες της κανονικής περιόδου συνεχίζουν στα ημιτελικά των πλέι οφ και παίζουν στα ημιτελικά ως εξής: Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ
* Για τις θέσεις 5-8 θα παίξουν σε νοκ άουτ αγώνες: Φοίνικας Σύρου - Γ.Σ.Λαμία, Άρης - Κηφισιά. Οι νικητές θα παίξουν για τις θέσεις 5-6 στις 2 νίκες ξεκινώντας τον πρώτο αγώνα από την έδρα της ομάδας που τερμάτησε πιο χαμηλά στη βαθμολογία.
* Στα πλέι άουτ οδηγούνται Νίκη Αιγινίου, Ηρακλής, Παναθηναϊκός με την βαθμολογία της κανονικής περιόδου.
 
 
45ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2012-13
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 13/10/2012   
ΜVP: Ανέστης Δαλακούρας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
ΓΣ Λαμία Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 24-26, 20-25)  περ
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (21-25, 25-15, 23-25, 25-17, 23-25)  περ
ΑΟ Κηφισιάς Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-22, 14-25, 31-33, 23-25)  περ
 15/10, 19.00 (NS3):
Παναθηναϊκός
Εθνικός Αλεξ. 0-3 (24-26, 38-40, 18-25) περ
ΑΣ Άρης Νίκη Αιγινίου 3-0 (26-24, 25-23, 25-21) περ
14/10, 18.00 (NS3):
ΠΑΟΚ
ΓΣ  Ηρακλής 3-0 (25-19, 25-11, 25-23) περ
2η αγωνιστική 20/10/2012
MVP: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
 ΠΑΟΚ  ΓΣ Λαμία 3-2 (25-23, 28-26, 18-25, 23-25, 15-12)   περ
 19/10:Ολυμπιακός ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-22, 25-16, 25-19)  περ
 ΑΟΝΣ Μίλων ΑΟ Κηφισιά 0-3 (21-25, 14-25, 18-25) περ
Φοίνικας Σύρου  Παναθηναϊκός 3-1 (25-18, 25-27, 25-22, 25-18)  περ
Εθνικός Αλεξ. ΑΣ Άρης 3-1 (21-25, 25-19, 25-22, 30-28)  περ
ΓΣ Ηρακλής Νίκη Αιγινίου 1-3 (25-16, 19-25, 23-25, 22-25) περ
3η αγωνιστική 27/10/2012
MVP: Αινείας Τζελάτι (Αρης)
 3/10: Παμβοχαϊκός  ΠΑΟΚ 2-3 (24-26, 25-23, 18-25, 25-21, 13-15) περ
ΑΟ Κηφισιάς  Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 19-25, 19-25)  περ
 Παναθηναϊκός ΑΟΝΣ Μίλων 3-2 (25-20, 23-25, 25-16, 20-25, 15-13)  περ
7/11: ΑΣ Άρης  Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-20, 25-20, 25-19) περ
 Νίκη Αιγινίου Εθνικός Αλεξ. 0-3 (19-25, 20-25, 20-25)  περ
 ΓΣ Λαμία  ΓΣ Ηρακλής 3-0 (25-16, 25-22, 25-21)  περ
4η αγωνιστική 03/11/2012
MVP: Χρήστος Χατζηπαραδείσης (Ηρακλής Γ.Σ.)
ΠΑΟΚ ΑΟ Κηφισιά 3-1 (28-26, 25-19, 15-25, 25-19) περ
ΓΣ Λαμία ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (25-23, 25-21, 14-25, 25-22)  περ
 5/11, 18.00 (NS3): Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 3-0 (25-12, 25-19, 25-21) περ
ΑΟΝΣ Μίλων ΑΣ Άρης 1-3 (22-25, 17-25, 25-21, 25-27)  περ
 Φοίνικας Σύρου Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-15, 25-21, 25-13)  περ
 ΓΣ Ηρακλής Εθνικός Αλεξ. 3-0 (26-24, 25-14, 25-23)  περ
5η αγωνιστική 10/11/2012
MVP: Χρήστος Μπέλλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
28/11, 19.30: Παναθηναϊκός ΠΑΟΚ 3-0 (25-22, 25-17, 25-19) περ
 ΑΟ Κηφισιάς ΓΣ Λαμία 3-1 (25-17, 25-19, 23-25, 25-20)  περ
 ΑΣ Άρης Ολυμπιακός 1-3 (20-25, 25-22, 24-26, 17-25)  περ
 28/11, 19.00: Νίκη Αιγινίου ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-19, 25-17, 25-19) περ
Εθνικός Αλεξ. Φοίνικας Σύρου 3-2 (23-25, 25-16, 23-25, 25-21, 15-09) περ
 ΓΑΣ Παμβοχαϊκός ΓΣ Ηρακλής 3-0 (25-23, 25-13, 25-21)  περ
       
6η αγωνιστική 17/11/2012
ΜVP: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Παμβοχαϊκός)
 20/11: ΠΑΟΚ ΑΣ Άρης 0-3 (23-25, 17-25, 23-25) περ
 ΓΣ Λαμία Παναθηναϊκός 3-0 (25-12, 25-19, 25-17)  περ
18/11: Παμβοχαϊκός ΑΟ Κηφισιάς 3-1 (25-13, 23-25, 27-25, 26-24)  περ
18/11: Ολυμπιακός  Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-20, 25-18, 25-20)  περ
19/11: ΑΟΝΣ Μίλων  Εθνικός Αλεξ. 0-3 (23-25, 18-25, 23-25)  περ
 18/11: ΓΣ Ηρακλής Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-22, 17-25, 25-21, 20-25, 13-15)  περ
7η αγωνιστική 24/11/2012
MVP: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
 Νίκη Αιγινίου  ΠΑΟΚ 3-1 (26-28, 25-20, 25-16, 25-21)  περ
 ΑΣ Άρης ΓΣ Λαμία 3-1 (21-25, 25-23, 25-20, 25-19)  περ
Παναθηναϊκός ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (18-25, 25-23, 25-23, 19-25, 09-15)  περ
 26/11, 18.00: Εθνικός Αλεξ.  Ολυμπιακός 2-3 (22-25, 25-15, 42-40, 22-25, 11-15) περ
 Φοίνικας Σύρου ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-17, 25-14, 25-16)  περ
 ΑΟ Κηφισιά ΓΣ Ηρακλής 1-3 (26-24, 25-27, 19-25, 23-25)  περ
8η αγωνιστική 01/12/2012
MVP: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
 3/12, 18.00: ΠΑΟΚ Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-22, 25-23, 22-25, 25-23) περ
 ΓΣ Λαμία Νίκη Αιγινίου 3-0 (28-26, 25-18, 25-22)  περ
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός ΑΣ Άρης 3-0 (25-21, 25-21, 25-20)  περ
 ΑΟ Κηφισιάς  Παναθηναϊκός 3-1 (25-19, 25-19, 22-25, 27-25)  περ
 Ολυμπιακός Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-21, 22-25, 25-21, 25-13)  περ
ΓΣ Ηρακλής ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-10, 25-17, 26-24)  περ
9η αγωνιστική 08/12/2012
MVP: Ραφαήλ Κουμεντάκης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Φοίνικας Σύρου ΠΑΟΚ 0-3 (18-25, 19-25, 18-25)  περ
Εθνικός Αλεξ. ΓΣ Λαμία 3-2 (25-21, 23-25, 23-25, 25-20, 15-12)  περ
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (26-24, 23-25, 22-25, 25-14, 13-15)  περ
ΑΣ Άρης ΑΟ Κηφισιάς 3-2 (25-18, 16-25, 18-25, 25-21, 15-13)  περ
ΑΟΝΣ Μίλων Ολυμπιακός 1-3 (25-20, 20-25, 17-25, 21-25)  περ
Παναθηναϊκός ΓΣ Ηρακλής 2-3 (25-19, 18-25, 25-21, 20-25, 13-15)  περ
10η αγωνιστική 15/12/2012
MVP: Βασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
 ΠΑΟΚ ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-19, 25-11, 25-17) περ
 ΓΣ Λαμία ΑΟ Φοίνικας Σύρου 0-3 (23-25, 23-25, 13-25)  περ
 ΓΑΣ Παμβοχαϊκός Εθνικός Αλεξ. 3-1 (21-25, 25-22, 25-20, 25-23)  περ
 ΑΟ Κηφισιάς ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-15, 25-18, 25-19)  περ
 Παναθηναϊκός ΑΣ Άρης 0-3 (17-25, 20-25, 20-25)  περ
 ΓΣ Ηρακλής Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 22-25, 19-25) περ
11η αγωνιστική 22/12/2012
MVP: Γιώργος Τζιουμάκας (Γ.Σ.Ηρακλής)
 23/12:Ολυμπιακός ΠΑΟΚ 3-0 (25-15, 25-18, 25-22) περ
ΑΟΝΣ Μίλων ΓΣ Λαμία 3-2 (27-25, 16-25, 27-25, 25-27, 15-11) περ
 ΑΟ Φοίνικας Σύρου Παμβοχαϊκός 1-3 (25-19, 20-25, 17-25, 23-25) περ
Εθνικός Αλεξ. ΑΟ Κηφισιάς 3-1 (25-22, 25-19, 23-25, 25-23) περ
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  Παναθηναϊκός 3-2 (25-27, 24-26, 27-25, 25-23, 15-13) περ
 ΑΣ Άρης ΓΣ Ηρακλής 2-3 (25-20, 24-26, 25-16, 23-25, 6-15) περ

45ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2012-13
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 05/01/2013  
MVP: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
Ολυμπιακός        ΓΣ Λαμία       3-1 (25-22, 24-26, 25-22, 25-23)          περ
 ΑΟΝΣ Μίλων  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0-3 (00-25, 00-25, 00-25) (χωρίς αγώνα) περ
Φοίνικας Σύρου ΑΟ Κηφισιάς 3-0 (25-15, 25-19, 25-20)  περ
16/1: Εθνικός Αλεξανδρ.  Παναθηναϊκός 3-1 (25-14, 23-25, 25-21, 25-20) περ
Νίκη Αιγινίου  ΑΣ Άρης 3-1 (18-25, 25-21, 25-20, 25-18)  περ
ΓΣ  Ηρακλής  ΠΑΟΚ 2-3 (22-25, 30-28, 25-22, 19-25, 09-15)  περ
13η αγωνιστική 12/01/2013
MVP: Λεονάρντο Καλντέιρα (Παμβοχαϊκός)
 ΓΣ Λαμία  ΠΑΟΚ 3-2 (25-19, 22-25, 24-26, 25-22, 15-11) περ 
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  Ολυμπιακός 3-0 (25-23, 25-22, 26-24) περ
ΑΟ Κηφισιά  ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-19, 25-15, 23-25, 25-16) περ 
 Παναθηναϊκός  Φοίνικας Σύρου 0-3 (18-25, 23-25, 16-25) περ
11/1: ΑΣ Άρης  Εθνικός Αλ. 2-3 (15-25, 25-23, 36-34, 21-25, 14-16) περ
Νίκη Αιγινίου  ΓΣ Ηρακλής 1-3 (20-25, 25-19, 22-25, 19-25)  περ 
14η αγωνιστική 19/01/2013
MVP: Λεονάρντο Ριμπέριο Νασιμέντο Ντο Σάντος
21/1: ΠΑΟΚ  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-23, 25-23, 25-23) περ 
 Ολυμπιακός  ΑΟ Κηφισιάς 3-0 (25-12, 25-17, 25-12)  περ
ΑΟΝΣ Μίλων  Παναθηναϊκός 0-3 (20-25, 14-25, 19-25)  περ
 Φοίνικας Σύρου  ΑΣ Άρης 3-1 (25-22, 22-25, 25-23, 25-17)  περ
Εθνικός Αλεξανδρούπολης  Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-16, 22-25, 25-23, 25-22)  περ
 ΓΣ Ηρακλής  ΓΣ Λαμία 0-3 (20-25, 21-25, 11-25)  περ
15η αγωνιστική 26/01/2013
MVP: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός)
ΑΟ Κηφισιά  ΠΑΟΚ 3-2 (18-25, 25-21, 25-20, 19-25, 15-12)  περ
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  ΓΣ Λαμία 3-0 (25-20, 25-21, 25-20)  περ
27/1: Παναθηναϊκός  Ολυμπιακός 2-3 (25-22, 22-25, 25-23, 22-25, 11-15) περ
ΑΣ Άρης  ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-16, 25-22, 25-21)  περ
Νίκη Αιγινίου  Φοίνικας Σύρου 1-3 (30-28, 18-25, 23-25, 21-25)  περ
Εθνικός Αλεξανδρούπολης  ΓΣ Ηρακλής 3-0 (25-23, 25-17, 25-12)  περ
16η αγωνιστική 02/02/2013
MVP: Bασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
3/2, 17.00: ΠΑΟΚ  Παναθηναϊκός 3-1 (25-23, 21-25, 25-21, 25-20) περ 
ΓΣ Λαμία  ΑΟ Κηφισιάς 3-1 (25-27, 25-22, 25-22, 25-18)  περ
Ολυμπιακός  ΑΣ Άρης 3-2 (25-27, 28-30, 25-21, 25-16, 15-13)  περ
ΑΟΝΣ Μίλων  Νίκη Αιγινίου 3-2 (29-31, 25-23, 25-18, 24-26, 15-10)  περ
4/2, 17.00: Φοίνικας Σύρου  Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (22-25, 25-19, 26-24, 25-23) περ
ΓΣ Ηρακλής  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-2 (18-25, 25-18, 26-24, 16-25, 15-11) περ
17η αγωνιστική 09/02/2013
MVP: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
11/2, 17.30: ΑΣ Άρης  ΠΑΟΚ 2-3 (25-23, 25-21, 28-30, 23-25, 11-15) περ
Παναθηναϊκός  ΓΣ Λαμία 3-1 (22-25, 22-25, 29-27, 25-22)  περ
ΑΟ Κηφισιάς  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0-3 (25-27, 16-25, 23-25)  περ
 Νίκη Αιγινίου  Ολυμπιακός 2-3 (20-25, 27-25, 25-23, 16-25, 06-15)  περ
 Εθνικός Αλεξανδρουπολης  ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-20, 25-17, 25-20)  περ
Φοίνικας Σύρου  ΓΣ Ηρακλής 3-2 (25-20, 22-25, 23-25, 25-23, 15-09)  περ
18η αγωνιστική 16/02/2013
MVP: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
 ΠΑΟΚ  Νίκη Αιγινίου 0-3 (16-25, 16-25, 17-25) περ
ΓΣ Λαμία  ΑΣ Άρης 2-3 (20-25, 25-19, 22-25, 25-20, 12-15)  περ
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  Παναθηναϊκός 3-0 (25-18, 27-25, 25-23)  περ
 15/2: Ολυμπιακός  Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (19-25, 25-22, 25-22, 25-21)  περ
ΑΟΝΣ Μίλων  Φοίνικας Σύρου 0-3 (17-25, 20-25, 12-25)  περ
15/2: ΓΣ Ηρακλής  ΑΟ Κηφισιά 0-3 (28-30, 22-25, 22-25)  περ
19η αγωνιστική 23/02/2013
MVP: Ιβάν Ράιτς (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
25/2: Εθνικός Αλεξανδρούπολης  ΠΑΟΚ 3-2 (25-20, 17-25, 15-25, 25-23, 15-13) περ
Νίκη Αιγινίου  ΓΣ Λαμία 3-0 (25-16, 32-30, 25-22) περ
24/2: ΑΣ Άρης  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-1 (25-22, 15-25, 25-16, 25-22) περ
 24/2: Παναθηναϊκός  ΑΟ Κηφισιάς 0-3 (23-25, 14-25, 16-25) περ
Φοίνικας Σύρου  Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 22-25, 20-25) περ
ΑΟΝΣ Μίλων  ΓΣ Ηρακλής 3-1 (19-25, 25-20, 25-18, 25-18)  περ
20η αγωνιστική 02/03/2013
MVP: Γιάννης Παντακίδης (ΠΑΟΚ)
ΠΑΟΚ  Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-17, 19-25, 25-18, 25-22)  περ
ΓΣ Λαμία  Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (25-20, 25-21, 21-25, 20-25, 7-15) περ
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός  ΜΑΣ Νίκη Aιγινίου 3-1 (25-17, 25-20, 25-27, 25-22)  περ
ΑΟ Κηφισιάς  ΑΣ Άρης 3-0 (25-22, 25-22, 25-17)  περ
Ολυμπιακός  ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-23, 25-17, 25-22)  περ
11/3: ΓΣ Ηρακλής  Παναθηναϊκός 3-0 (25-21, 25-13, 28-26)  περ
21η αγωνιστική 09/03/2013
MVP: Νικ Βόγγελ (Παναθηναϊκός)
ΑΟΝΣ Μίλων  ΠΑΟΚ 0-3 (21-25, 21-25, 18-25)  περ
ΑΟ Φοίνικας Σύρου  ΓΣ Λαμία 3-2 (25-22, 25-19, 25-27, 23-25, 15-12)  περ
(NS3): Εθνικός Αλεξανδρούπολης  ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-2 (25-11, 21-25, 19-25, 25-17, 15-13)  περ
11/3 (NS3): ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου  ΑΟ Κηφισιάς 2-3 (19-25, 27-25, 19-25, 25-18, 13-15) περ
ΑΣ Άρης  Παναθηναϊκός 0-3 (17-25, 23-25, 21-25)  περ
Ολυμπιακός  ΓΣ Ηρακλής 3-0 (25-14, 25-22, 25-20) περ
22η αγωνιστική 30/03/2013
MVP: Θάνος Τέρζης (Παμβοχαϊκός)
ΠΑΟΚ  Ολυμπιακός 3-0 (25-23, 25-19, 28-26)  περ
ΓΣ Λαμία  ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-16, 25-14, 23-25, 25-21)  περ
Παμβοχαϊκός  ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-2 (27-25, 22-25, 25-22, 25-27, 24-22)  περ 
ΑΟ Κηφισιάς  Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-12, 23-25, 25-22, 25-27, 15-11)  περ
 Παναθηναϊκός  ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-2 (20-25, 20-25, 25-15, 25-21, 15-13)  περ 
ΓΣ Ηρακλής  ΑΣ Άρης 2-3 (24-26, 25-22, 25-21, 20-25, 11-15)  περ

ΠΛΕΪ ΟΦ
Προημιτελικοί
Ημιτελικοί
Τελικοί

ΟΙ MVP TOY ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ VOLLEYLEAGUE 2012-13
1η αγωνιστική: Ανέστης Δαλακούρας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
2η αγωνιστική: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Αινείας Τζελάτι (Αρης)
4η αγωνιστική: Χρήστος Χατζηπαραδείσης (Ηρακλής Γ.Σ.)
5η αγωνιστική: Χρήστος Μπέλλος (Α.Ο.Κηφισιάς)
6η αγωνιστική: Ζόραν Γιοβάνοβιτς (Παμβοχαϊκός)
7η αγωνιστική: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
8η αγωνιστική: Μίλαν Γιούρισιτς (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Ραφαήλ Κουμεντάκης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
10η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
11η αγωνιστική: Γιώργος Τζιουμάκας (Γ.Σ.Ηρακλής)
12η αγωνιστική: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
13η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Παμβοχαϊκός)
14η αγωνιστική: Λεονάρντο Ριμπέιρο Νασιμέντο Ντο Σάντος (ΠΑΟΚ)
15η αγωνιστική: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός)
16η αγωνιστική: Βασίλης Κουρνέτας (Φοίνικας Σύρου)
17η αγωνιστική: Μπόγιαν Ιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
18η αγωνιστική: Σίμο Ντάμπουβιτς (Νίκη Αιγινίου)
19η αγωνιστική: Ιβάν Ράιτς (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20η αγωνιστική: Γιάννης Παντακίδης (ΠΑΟΚ)
21η αγωνιστική: Νικ Βόγγελ (Παναθηναϊκός)
22η αγωνιστική: Θάνος Τέρζης (Παμβοχαϊκός)
Hμιτελική φάση: Σωτήρης Πανταλέων (Παμβοχαϊκός)



ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ Ο.Π.Α.Π. 2012-13
Πρόγραμμα - Αποτελέσματα - Βαθμολογία - ΜVP - Iστορία
1. Ηρακλής 7. ΠΑΟΚ
2. Φοίνικας Σύρου 8. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
3. Παμβοχαϊκός 9. Κηφισιάς Α.Ο.
4. Άρης Α.Σ. 10. Παναθηναϊκός
5. Ολυμπιακός 11. Νίκη Αιγινίου
6. Λαμία Γ.Σ. 12. Μίλων ΑΟΝΣ
ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ Ο.Π.Α.Π. 2011-12
Πρόγραμμα - Αποτελέσματα - Βαθμολογία
ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ Ο.Π.Α.Π. 2010-11
Πρόγραμμα - Αποτελέσματα - Βαθμολογία

 

 
 
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΕΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1936: Πανελλήνιος
1937: Πανελλήνιος
1938: ΕΑ Πατρών
1939: Πανελλήνιος
1940: Πανελλήνιος
1944: Πανελλήνιος
1961: Πανελλήνιος
1962: Μίλων ΑΟΝΣ
1963: Παναθηναϊκός
1964: Μίλων ΑΟΝΣ
1965: Παναθηναϊκός
1966: Παναθηναϊκός
1967: Παναθηναϊκός
1968: Ολυμπιακός
ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
1969: Ολυμπιακός
1970 Παναθηναϊκός
1971: Παναθηναϊκός
1972: Παναθηναϊκός
1973: Παναθηναϊκός
1974: Ολυμπιακός
1975: Παναθηναϊκός
1976: Ολυμπιακός
1977: Παναθηναϊκός
1978: Ολυμπιακός
1979: Ολυμπιακός
1980: Ολυμπιακός
1981: Ολυμπιακός
1982: Παναθηναϊκός
1983: Ολυμπιακός
1984: Παναθηναϊκός
1985: Παναθηναϊκός
1986: Παναθηναϊκός
1987: Ολυμπιακός
1988: Ολυμπιακός
1989: Ολυμπιακός
1990: Ολυμπιακός
1991: Ολυμπιακός
1992: Ολυμπιακός
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
1993: Ολυμπιακός
1994: Ολυμπιακός
1995: Παναθηναϊκός
1996: Παναθηναϊκός
1997: Άρης Α.Σ.
1998: Ολυμπιακός
1999: Ολυμπιακός
2000: Ολυμπιακός
2001: Ολυμπιακός
2002: Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Ολυμπιακός
2004: Παναθηναϊκός
2005: Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Παναθηναϊκός
2007: Ηρακλής Γ.Σ.
2008: Ηρακλής Γ.Σ.
2009: Ολυμπιακός
2010: Ολυμπιακός
VOLLEY LEAGUE OΠΑΠ
2011: Ολυμπιακός
2012: Ηρακλής Γ.Σ.
2013: Ολυμπιακός
 
 
 
 

ΣΥΝΟΛΙΚΟΙ ΤΙΤΛΟΙ
ΤΙΤΛΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ
26 Ολυμπιακός
18 Παναθηναϊκός
6 Πανελλήνιος Γ.Σ.
5 Ηρακλής Γ.Σ.
2 Μίλων ΑΟΝΣ
1 Άρης Α.Σ.
1 Ε.Α.Πατρών


H ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ TΩΝ MVP
ΕΤΟΣ MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1999: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2000: Γιώργος Ντράγκοβιτς Ολυμπιακός
2001: Αντρέι Κράβαρικ Ολυμπιακός
2002: Θόδωρος Μπάεφ Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2004: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός)
& Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)
Παναθηναϊκός
2005: Τομ Χοφ Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Ερνάντο Γκόμεζ Παναθηναϊκός
2007: Φρανκ Ντεπεστέλ Ηρακλής Γ.Σ.
2008: Μάρκους Νίλσον Ηρακλής Γ.Σ.
2009: Μίταρ Τζούριτς Ολυμπιακός
2010: Ιβάν Μίλκοβιτς Ολυμπιακός
2011: Ρολάντο Ντεσπέιν Ολυμπιακός
2012: Αντρέι Κράβαρικ Ηρακλής Γ.Σ.
2013: Μπόγιαν Γιορντάνοφ Ολυμπιακός
 




ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
6 ΤΙΤΛΟΙ: Λάιος Γιάννης (Ολυμπιακός: 1987*, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992)
 
4 ΤΙΤΛΟΙ: Γκροσντάνοβιτς Σάββας (Παναθηναϊκός: 1970, 1971, 1972, 1973) Παντελιάς Κυριάκος (Ολυμπιακός: 1976, 1978, 1979, 1980)
 
3 ΤΙΤΛΟΙ: Λεώνης Αλέκος (Ηρακλής: 2002, 2005, 2007) Κρίστιανσον Αντερς (Ηρακλής: 2008, Ολυμπιακός: 2009, 2010***)
 
2 ΤΙΤΛΟΙ: Γκάετς Ζόραν (Ολυμπιακός: 1999, 2000**) Ζαχάριεφ Ντιμίτρι (Ολυμπιακός: 1981, 1983) Κόντρα Βλαντιμίρ (Ολυμπιακός: 1993, 1994) Κουμπλής Τάσος (Παναθηναϊκός: 1986, Ολυμπιακός: 2000**) Μπαντόρα Γιάνους (Παναθηναϊκός: 1984, 1985) Μπεργελές Ανδρέας (Παναθηναϊκός: 1975, 1977) Προσαλίκας Στέλιος (Παναθηναϊκός: 1994, 1995), Καλμαζίδης Γιάννης (Ολυμπιακός: 2010***, 2011****)
 
1 ΤΙΤΛΟΣ: Αμπελάς Κώστας (Ολυμπιακός: 1969) Βέμπερ Χαβιέ (Παναθηναϊκός: 2006) Δρίκος Σωτήρης (Ηρακλής: 2012) Καζάζης Δημήτρης (Ολυμπιακός: 2013) Καζάζης Στέλιος (Παναθηναϊκός: 2004) Κεφάλας Δημήτρης (Παναθηναϊκός: 1974) Κωνσταντινέσκου Α. (Παναθηναϊκός: 1982) Μοντάλι Τζιαμπάολο (Ολυμπιακός: 1998) Ρίτσι Ντανιέλε (Ολυμπιακός: 2001) Ρόμπεφ Σάββα (Ολυμπιακός: 1987*) Τράβιτσα Λιούμπομιρ (Ολυμπιακός: 2003) Χαριτωνίδης Κώστας ('Αρης: 1997)
* Την περίοδο 1986-87 ο Λάιος αντικατέστησε τον Ρόμπεφ στον Ολυμπιακό, μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου.
** Την περίοδο 1999-00 ο Κουμπλής αντικατέστησε τον Γκάετς στον Ολυμπιακό, πριν αρχίσουν τα πλέι οφ.
*** Την περίοδο 2009-2010 ο Καλμαζίδης αντικατέστησε τον Κρίστιανσον στον Ολυμπιακό, μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου.
*** Την περίοδο 2010-2011 ο Καλμαζίδης αντικατέστησε τον Γκουλινέλι στον Ολυμπιακό, μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου.


ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΙΚΤΕΣ

12 ΤΙΤΛΟΙ: Τριανταφυλλίδης Μ.

11 ΤΙΤΛΟΙ: Πολύζος Στ.

10 ΤΙΤΛΟΙ: Γαλάκος Β., Θεοδωρίδης Α., Ντράγκοβιτς Γ.

9 ΤΙΤΛΟΙ: Ηλιόπουλος Ν.

8 ΤΙΤΛΟΙ: Καζάζης Δ., Κοκκιναράς Ε., Κουμπλής Α., Φάκας Γ., Χριστοφιδέλης Κ.

7 ΤΙΤΛΟI: Αστράς Ν., Γεωργαντής Μ., Λάιος Γ., Μουστακίδης Θ., Χριστοφιδέλης Κ.

6 ΤΙΤΛΟΙ: Αγραπιδάκης Δ., Αμαριανάκης Σ., Γκιούρδας Μ., Καζάζης Σ., Κολιόπουλος Μ., Κουρνέτας Β., Λυκούδης Γ., Μπεργελές Ν., Ξεροβάσιλας Β., Προσαλίκας Σ., Σμαραγδής Ν.,Τερζάκης Λ., Χωριανός Δ.

5 ΤΙΤΛΟΙ: Ανδρεόπουλος Δ., Δερμάτης Γ., Δωριάδης Η., Κονσταντίνοφ Π., Κουρμπέτης Κ., Κράβαρικ Α., Μηνούδης Β., Στεφάνου Γ., Τσακιρόπουλος Α., Χασάπης Κ., Ψάρρας Θ.

4 ΤΙΤΛΟΙ: Γκουντάκος Κ., Καραμαρούδης Π. Καρατζάς Δ., Λελούδας Σ., Λοράνδος Α., Μαλουσάρης Γ., Μητρόπουλος Δ., Μπεργελές Α., Νικολαϊδης Κ., Ξενάκης Μ., Πρωτοψάλτης Σ., Ρέμπελος Δ., Τετζέρης Α., Φωτεινόπουλος Γ.

3 ΤΙΤΛΟΙ: Αλεξίου Α., Ανδρεάδης Α., Γκόμεζ Ε., Ζελιάσκοφ Ν., Κοβάτσεφ Σ., Κοβάτσεφ Α., Κριτσοταλάκης Ν., Μιχαλόπουλος Θ., Μίχαλος Α., Μπάεφ Θ., Μπρουκς Φρ., Νικολογιάννης Γ., Σωτηρίου Σ.,Τζεβελεκίδης Α., Τζούριτς Μ., Χατζηαντωνίου Α., Χοφ Τ.

2 ΤΙΤΛΟΙ: Αγγελίδης Χ., Αλεξανδρόπουλος Μ., Αλεξίου Ι., Αλεξούδης Κ., Γκόρτσανιουκ Ζ., Ζακυνθινός Π., Καλαϊτσίδης Κ., Καλμαζίδης Γ., Καραγιάννης Ν., Καριπίδης Θ., Κοκκινάκης Μ., Κουζούνης Π., Κουρούπης Β., Κυριαζής Χρ., Κωνσταντινίδης Π., Λάιος Α., Μανουσαρίδης Θ., Μαυράκης Π., Μέλκας Γ., Μητρούδης Β., Μίλκοβιτς Ι., Μποζίδης Θ., Μπρτζόβιτς Ν., Νίλσον Μ., Ντεσπέιν Ρ., Ντονάς Στ., Ουτζής Γ., Πανταλέων Σ., Παντελιάς Κ., Παπαδημητρίου Σ., Παπαδόπουλος Χ., Παπαχειμώνας Σ., Πάσσαρης Β., Πέτρογλου Π., Ριβέρα Χ., Σουλτανόπουλος Δ., Σπανός Γ., Στάνλεϊ Κλ., Τίσερ Σ., Φατούρος Μ., Φιλίποφ Γ., Φιλίποφ Ντ., Χαριτωνίδης Γ.,

1 ΤΙΤΛΟΣ: Αγαπητός Γ., Αγγελόπουλος Ν., Αμαξόπουλος Σ., Ανδρεάδης Γ., Αχρεμ Αλ., Βαγιάννος Ε., Βαφειάδης Κ., Βέτσικας Ε., Βίλντε Ρ., Βούγιεβιτς Γ., Γιαμπλόνσκι Tζ., Γιορντάνοφ Μπ., Μ.Γιούρισιτς, Γιώτας Θ., Γκάνεφ Λ., Γκιρτζίκης Κ., Γκόρτσανιουκ Α., Γκούσταφσον Μ., Γόντικας Δ., Δεληκώστας Κ., Δημητρακόπουλος Χ., Διαμαντόπουλος Τ., Εστράδα Γ., Εφραιμίδης Δ., Θεοδωράτος Σ., Ιντι Μ., Ιωαννίδης Ν., Ιωάννου Α., Ιωάννου Κ., Καλαφάτης Ε., Καλντέιρα Λ., Κανακόπουλος Σ., Κανέλλος Γ., Καραβούλης Σ., Καραμήτσος Κ., Καρανικούλης Α., Καραντουμάνης Α., Καρτσιαφλέκης Α., Κελεπούρης Δ., Κεφάλας Δ., Κίτσιος Χ., Κοιλάκος Π., Κοκκώνης Ν., Κολοκοτρώνης Β., Κολτσιάκης Χρ., Κούναρι Ο., Κουρκουμέλης Χ., Κούστας Κ., Κουτουλέας Β., Κουτσονίκας Β., Κωσταντάρας Α., Κωνσταντόπουλος, Κωτούλας, Κωτσαράς Α., Λαμπάκης Σ., Λάππας Η., Λιβαθηνός Γ., Μανουσαρίδης Δ., Μαριάτος Γ., Μαρούλης Θ., Μάρκου Γ., Μαρσέλο Ε., Μαυρίδης Α., Μέρλο Π., Μούρεκ Ντ., Μούχλιας Ν., Μπαρμπούδης Κ., Μπολ Λ., Μπόσκαν Σ., Μπουτσορής Β., Νεράτζης Δ., Ντάντε Α., Ντεπέστελε Φ., Ντολγομπόλοφ Β., Ουζούνοφ Π., Ουρμπάνοβιτς Λ., Ουρνάουτ Τ., Παπάζογλου Γ., Παπαδάκης Α., Παπαδημητρίου Α., Παπαδημητρίου Θ., Παπαδόπουλος Τζ.,  Παπακοσμάς Σ., Παπασταθόπουλος Γ., Παυλίδης Π., Πελεκούδας Π., Πετρέας Γ., Πιπέργιας Στ., Πόλακ Ντ., Ποπόφ Ι., Ποτόσνικ Γ., Προύσαλης Κ., Ράππος Κ., Ρουμελιώτης Ν., Ρούνοφ Ι., Ρόχας Α., Σαραντίτης Σ., Σιγκλίδης Θ., Σταυρόπουλος Ι., Ταϊκίδης Ν., Tακουρίδης Γ., Τζεβελεκίδης Γ., Τζιουμάκας Γ., Τερζής Θ., Τόνεφ Τ., Τραπεζουντίδης Κ., Τσέργας Σ., Τσιγαρίδας Κ.,  Φλώρος Ν., Φόρτσιουν Σ., Φορτούνας Μ., Φράγκος Α., Χαλντέιν Τζ., Χατζηαντωνίου Σ.

 
 
Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ
Δείτε για πρώτη φορά σε έναν πίνακα τους 47 συλλόγους που έχουν κατακτήσει τους 305 εγχώριους τίτλους και τους 2 Ευρωπαϊκούς τίτλους (ενημέρωση μέχρι και 19/3 στο τέλος του Πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων). 
 
Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΤΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΒΟΛΕΪ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΤΟΥ ΒΟΛΕΪ
ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ
ΣΥΛΛΟΓΟΙ 1.
2.
3. 4. 5. 6. 7. 8.
9.
10. 11. 12. 13. 14. ΣΥΝΟΛΟ
1. Παναθηναϊκός Α.Ο.
  18 6 1   2     23 5   2     57
2. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2 25 13 3 1 3 1     2         50
3.  Ηρακλής Γ.Σ.
  5 6 4   7 9 6       2  2   41
4. Πανελλήνιος Γ.Σ.
  6       2 1   2 1   1     13
5. Α.Ο.Ορεστιάδας
          6 5               11
6. ΕΑ Λάρισας                       4 6   10
-. Άρης Νικαίας           3 4 1       1 1   10
-. Ηρακλής Κηφισιάς                       2 3 5 10
-. Εθνικός Αλεξανδρούπολης           5 2 3             10
10.  ΦΟ Βριλησσίων                 5 4         9
-. Αίας Ευόσμου                       3 4 2 9
12. Άρης Α.Σ.
  1   1   4 1             1 8
13. Φιλαθλητικός Θεσσαλ.
                4     2     6
-. ΖΑΟΝ                 5 1         6
15. Ιωνικός Ν.Φ.           2     2           4
-. Φιλία Ηλιούπολης           1 2         1     4
17. Νίκη Αλεξ.                       2 1   3
-. ΕΟ Σταυρούπολης                       2 1   3
-. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός                       2   1 3
20. Μίλων ΑΟΝΣ
  2                         2
-. Ε.Α.Πατρών   1           1             2
-. ΑΕΚ                 1   1       2
-. Ορφέας Ηλιούπολης           1 1               2
-. Δημόκριτος     1     1                 2
-. Άρτεμις Κορυδαλλού                       1 1   2
-. Απολλώνιος Κερατσινίου                       1 1   2
-. ΑΕ Νίκαιας     1                   1   2
-. Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών                       1 1   2
-. Ερμής Δράμας                         1 1 2
30. ΠΑΟΚ           1                 1
-. Φοίνικας Σύρου         1                   1
-. Ζαφειράκης Νάουσας
          1                 1
-. Μακεδονικός           1                 1
-. Νηρέας Κολωνού
          1                 1
-. Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών
            1               1
-. ΑΟ Κηφισιάς             1               1
-. ΓΑΣ Εδεσσας             1               1
-. ΑΟ Καβάλας                       1     1
-. ΦΟ Καμποχώρων                       1     1
-. ΑΕ Βύρωνα                       1     1
-. Αγ.Παρασκευή                         1   1
-. ΓΣ Δράμας                         1   1
-. ΓΣ Ηλιούπολης                         1   1
-. Πανιώνιος                         1   1
-. ΑΟ Αμπελοκήπων                         1   1
-. ΓΣ Πετρούπολης                         1   1
-. Εαρινός Καλαμαριάς                           1 1
ΣΥΝΟΛΟ 2 58 27 9 2 41 29 11 42 13 1 30 29 11 305
 Μέχρι 19/3/2013
 
ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ
1: CEV Cup Aνδρών (2 τίτλοι)

2: Volleyleague, Α1 Ανδρών, Πανελλήνια Πρωταθλήματα Ανδρών (58 τίτλοι)
3: Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (27 τίτλοι)
4: Super Cup Ανδρών, Super Game (9 τίτλοι)
5: League Cup (2 τίτλοι)
6: Πανελλήνιο Εφήβων (40 τίτλοι)
7: Πανελλήνιο Παίδων (29 τίτλοι)
8: Πανελλήνιο Παμπαίδων (11 τίτλοι)
9: Α1 Γυναικών, Πανελλήνια Πρωταθλήματα Γυναικών (42 τίτλοι)
10: Κύπελλο Ελλάδος Γυναικών (13 τίτλοι)
11: Super Cup Γυναικών (1 τίτλος)
12: Πανελλήνιο Νεανίδων (30 τίτλοι)
13: Πανελλήνιο Κορασίδων (29 τίτλοι)
14: Πανελλήνιο Παγκορασίδων (11 τίτλοι)

Σχετικά άρθρα

  • Στη Μίκρα ο δεύτερος τελικός Άρη - Ολυμπιακού
    Στο κλειστό της Μίκρας 1 θα πραγματοποιηθεί ο δεύτερος τελικός της Volleyleague Γυναικών την Κυριακή 22/4 (19.30) αντί για το ΔΑΚ Πυλαίας ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Άρη, σειρά που ξεκινάει απόψε στις 18.00 στο Ρέντη.
  • Έμεινε στη Volley League o Εθνικός
    Ανακούφιση στην Αλεξανδρούπολη καθώς ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-0 τη Νίκη Αιγινίου και με 7 βαθμούς στην ειδική βαθμολογία  εξασφάλισε την παραμονή στην Volley League Πάμε Στοίχημα.
  • Η αφίσα του Final 4
    Η αντίστροφη μέτρηση για το final-4 του Κυπέλλου Ανδρών έχει άρχισει και λίγες ημέρες πριν την έναρξη των αγώνων, είναι διαθέσιμη η επίσημα αφίσα της διοργάνωσης.
  • Κρίσιμη μονομαχία παραμονής στην Αλεξανδρούπολη
    Από την Αλεξανδρούπολη αρχίζει ο Β΄γύρος των πλέι άουτ με τον Εθνικό να υποδέχεται τη Νίκη Αιγινίου σε αγώνα που ίσως κρίνει ένα εισιτήριο για την παραμονή στην Volley League Πάμε Στοίχημα. Οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες με 4 βαθμούς στην ειδική βαθμολογία των πλέι άουτ. (πλέι άουτ, 4η αγωνιστική, 18/4, 19.00, ΕΡΤ2, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Βουδούρης)
  • F4 Ρόδου: «Φουλάρει για τον 17ο τίτλο ο Ολυμπιακός
    Στη Ρόδο θα ταξιδέψει ο Ολυμπιακός με στόχο το 17ο Κύπελλο Ελλάδας στην ιστορία του. Οι "ερυθρόλευκοι" έχουν τους περισσότερους τίτλους στο  θεσμό και στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ, όπως συνέβη το 2016 στη Γλυφάδα και το 2017 στη Θεσσαλονίκη.
Περισσότερα από την κατηγορία: Α1 Aνδρών 2009-10, Πρόγραμμα-Αποτελέσματα »

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ