1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
09-10-2012 23:11

Α1 Aνδρών 2009-10, Πρόγραμμα-Αποτελέσματα

 Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία, την κατάταξη και του MVP του πρωταθλήματος Α1 Ανδρών 2009-10



 

Α1 ΑΝΔΡΩΝ 2009-10
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ.
1. Ολυμπιακός Πρωταθλητής
2. Παναθηναϊκός Κυπελλούχος
3. Άρης Μαρμούρης
4. Γ.Σ.Λαμία
5. Πανελλήνιος Γ.Σ.
6. ΠΑΟΚ
7. Ε.Α.Πατρών
8. Ηρακλής Γ.Σ.
9. Απόλλων Καλαμαριάς  
10. Α.Ο.Κηφισιάς
11. ΑΕΚ Υποβιβάστηκε Α2
12. Φοίνικας Σύρου Υποβιβάστηκε Α2

 

 

 

42ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2009-10
ΠΛΕΪ ΟΦ
Α΄ΦΑΣΗ
ΜVP:  Μπράνκο Ρόλιτς (ΣΕΡΒ) (Γ.Σ.Λαμίας)
1η αγωνιστική: 23/03/2010
Παναθηναϊκός ΠΑΟΚ 3-0 (27-25, 25-17, 25-23)
 
Ολυμπιακός Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-21, 25-17, 25-21)
 
24/3: Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Λαμία 2-3 (22-25, 20-25, 25-15, 26-24, 14-16)  
24/3: Γ.Σ.Ηρακλής Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-15, 25-20, 25-20)
2η αγωνιστική: 30/03/2010
 ΠΑΟΚ Παναθηναϊκός 1-3 (16-25, 18-25, 25-23, 20-25)
 
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 13-25, 25-19, 19-25)
 
28/3: Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (26-28, 25-16, 23-25, 23-25)  
29/3: Αρης Μαρμούρης Γ.Σ.Ηρακλής 3-0 (28-26, 25-20, 28-26)  
3η αγωνιστική: 31/03/2010
Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-21, 16-25, 21-25, 21-25)  
1/4: Γ.Σ.Ηρακλής Αρης Μαρμούρης 0-3 (00-25, 00-25, 00-25)  
ΠΛΕΪ ΟΦ
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΜVP: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
1η αγωνιστική: 19/04/2010
Παναθηναϊκός Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-14, 29-27, 25-18)  
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-15, 25-17, 25-22)  
2η αγωνιστική: 22/04/2010
Άρης Μαρμούρης Παναθηναϊκός 3-2 (14-25, 19-25, 25-21, 25-18, 16-14)  
23/4: Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός 2-3 (18-25, 25-22, 22-25, 25-23, 10-15)  
3η αγωνιστική: 26/04/2010
Παναθηναϊκός Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-21, 26-24, 25-23)  
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-11, 25-19, 27-25)  
4η αγωνιστική: 29/04/2010
Άρης Μαρμούρης Παναθηναϊκός 1-3 (22-25, 25-20, 27-29, 21-25)   
ΠΛΕΪ ΟΦ
Θέσεις 5-8
19/4: Ε.Α.Πατρών Λουξ Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (25-27, 25-21, 25-23, 21-25, 11-15)  
23/4: Πανελλήνιος Γ.Σ. Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-23, 25-17, 25-21)  
ΠΛΕΪ ΟΦ
Θέσεις 5-6
27/4: Πανελλήνιος Γ.Σ. ΠΑΟΚ 3-1 (18-25, 25-18, 25-23, 25-16)
29/4: ΠΑΟΚ Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-21, 25-19, 25-20)  
3/5: Πανελλήνιος Γ.Σ. ΠΑΟΚ 3-2 (25-19, 28-30, 16-25, 25-21, 15-11)  
ΠΛΕΪ ΟΦ
ΤΕΛΙΚΟΙ
1ος τελικός - 03/05/2010
Παναθηναϊκός Ολυμπιακός 3-2 (25-19, 25-22, 22-25, 16-25, 15-12)  
2ος τελικός - 08/05/2010
Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 3-0 (25-23, 25-21, 25-15)  
3ος τελικός - 10/05/2010
Παναθηναϊκός Ολυμπιακός 2-3 (21-25, 27-25, 25-23, 17-25, 10-15)  
4ος τελικός - 14/05/2010
Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 3-1 (25-20, 25-18, 22-25, 25-17)  

 

 

42ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2009-10
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
1η αγωνιστική: 28/03/2010
ΑΕΚ Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (23-25, 25-23, 23-25, 23-25)
 
2η αγωνιστική: 31/03/2010
Απόλλων Καλλαμαριάς ΑΕΚ 2-3 (18-25, 25-20, 16-25, 25-18, 14-16)  
3η αγωνιστική: 10/04/2010
Α.Ο.Κηφισιάς Απόλλων Καλλαμαριάς 3-0 (25-19, 25-17, 25-18)  
4η αγωνιστική: 17/04/2010
Α.Ο.Κηφισιάς ΑΕΚ 3-0 (25-22, 25-20, 25-14)  
5η αγωνιστική:  23/04/2010
ΑΕΚ Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-20, 25-23, 25-19)  
6η αγωνιστική: 01/05/2010
Απόλλων Καλαμαριάς Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (19-25, 25-16, 26-24, 17-25, 13-15)  

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ
1. Απόλλων Καλαμαριάς
26 27 8 18 (39-62)
2. Α.Ο.Κηφισιάς
26 26 8 18 (40-63)
3. ΑΕΚ 26 25 9 15 (37-60)

 

 

 

ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ ΟΠΑΠ 2009-10
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Παναθηναϊκός 22 57 19 3 (63-18) 13  3  3 3  
2. Ε.Α.Πατρών Λουξ 22 53 18 4 (59-27) 6 9 3 2 1 1
3. Ολυμπιακός 22 50 17 5 (56-25) 10 4 3 2 1 2
4. Γ.Σ.Ηρακλής 22 46 16 6 (51-28) 8 6 2 0 3 3
5. Άρης Μαρμούρης 22 33 10 12 (41-43) 4 5 1 4 3 5
6. Πανελλήνιος Γ.Σ. 22 29 10 12 (39-47) 2 5 3 2 5 5
7. Γ.Σ.Λαμία 22 29 9 13 (37-46) 3 5 1 3 4 6
8. ΠΑΟΚ 22 28 10 12 (41-45) 5 1 4 2 7 3
9. Απόλλων Καλαμαριάς 22 25 8 14 (35-50) 2 4 2 3 5 6
10. ΑΕΚ 22 20 7 15 (30-52) 2 3 2 1 7 7
11. Α.Ο.Κηφισιάς 22 15 4 18 (28-60) 2 2 5 6 7
12. Φοίνικας Σύρου 22 11 4 18 (20-59)  1 1 2 1 6 11
 
 
 
42ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2009-10
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 10/10/2009   
ΜVP: Γιοσλέιντερ Κάλα (ΚΟΥΒ) (Ηρακλής)
Aπόλλων Καλαμαριάς Παναθηναϊκός 0-3 (23-25, 17-25, 29-31)
 
ΠΑΟΚ Α.Ο. Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-23, 25-16)
 
11/10: ΑΕΚ Άρης Μαρμούρης 1-3 (19-25, 25-20, 23-25, 21-25)  
Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής 0-3 (20-25, 19-25, 23-25)
21/10: Πανελλήνιος Γ.Σ. ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-1 (24-26, 25-19, 25-18, 25-16)  
Ε.Α.Πατρών Λουξ

Γ.Σ.Λαμία

3-2 (25-22, 25-19, 20-5, 24-26, 15-11)  
2η αγωνιστική 17/10/2009
MVP: Μάτι Χιετάνεν (ΦΙΝ) (ΠΑΟΚ)
 28/10: Ε.Α.Πατρών Λουξ Απόλλων Καλλαμαριάς 2-3 (25-21, 20-25, 25-16, 24-26, 17-19)
 
 19/10: Παναθηναϊκός ΠΑΟΚ 2-3 (22-25, 21-25, 25-21, 25-19, 16-18)
 
 18/10: Α.Ο. Κηφισιάς ΑΕΚ 1-3 (16-25, 25-23, 20-25, 16-25)  
16/10: Αρης Μαρμούρης Ολυμπιακός 3-2 (23-25, 25-21, 22-25, 25-22, 15-13)  
 Γ.Σ.Ηρακλής Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-23, 25-14, 25-19)
 
28/10: Γ.Σ.Λαμία ΑΟ Φοίνικα Σύρου 3-0 (25-11, 25-14, 25-18)
 
3η αγωνιστική 24/10/2009
MVP: Τζιόρντι Μπαρμπέρα Γκενς (ΙΣΠ) (Πανελλήνιος)
ΠΑΟΚ Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (26-24, 18-25, 21-25, 18-25)  
ΑΕΚ Παναθηναϊκός 0-3 (16-25, 21-25, 18-25)  
23/10: Ολυμπιακός Α.Ο. Κηφισιάς 3-0 (25-13, 25-13, 25-16)  
26/10: Πανελλήνιος Γ.Σ. Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-22, 25-20, 25-20)  
ΑΟ Φοίνικας Σύρου Γ.Σ.Ηρακλής 0-3 (16-25, 16-25, 19-25)  
Απόλλων Καλαμαριάς Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-19, 21-25, 28-26, 25-22)  
4η αγωνιστική 31/10/2009
MVP: Λεονάρντο Καλντέιρα (ΒΡΑ) (Ολυμπιακός)
Ε.Α.Πατρών Λουξ  ΑΕΚ 3-2 (25-19, 22-25, 21-25, 25-15, 15-11)  
2/11: Απόλλων Καλαμαριάς ΠΑΟΚ 2-3 (25-23, 23-25, 17-25, 27-25, 06-15)  
30/10: Παναθηναϊκός Ολυμπιακός 2-3 (27-29, 25-23, 25-27, 25-18, 12-15)  
1/11: Α.Ο. Κηφισιάς Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-2 (27-25, 25-18, 20-25, 14-25, 15-10)  
30/10: Άρης Μαρμούρης Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)  
Γ.Σ.Λαμία Γ.Σ.Ηρακλής 1-3 (19-25, 20-25, 25-22, 20-25)  
5η αγωνιστική 07/11/2009
MVP: Σιμόν Τίσερ (ΓΕΡΜ) (Ολυμπιακός)
Φοίνικας Σύρου Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (14-25, 19-25, 25-21, 25-18, 16-14)  
8/11: Πανελλήνιος Γ.Σ. Παναθηναϊκός 0-3 (17-25, 17-25, 21-25)  
ΑΕΚ Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (25-16, 16-25, 26-24, 25-11)  
6/11: Ολυμπιακός Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-12, 25-20, 25-20)  
9/11: Γ.Σ.Ηρακλής Άρης Μαρμούρης 3-1 (25-19, 24-26, 25-20, 25-23)  
ΠΑΟΚ Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-23, 25-23, 25-20)  
6η αγωνιστική 14/11/2009
ΜVP: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (ΙΣΠ) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
 Ε.Α.Πατρών Λουξ Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-18, 18-25, 27-25, 25-20)  
13/11: Απόλλων Καλαμαριάς Ολυμπιακός 0-3 (25-27, 18-25, 12-25)  
ΠΑΟΚ ΑΕΚ 1-3 (21-25, 22-25, 25-17, 23-25)  
15/11: Παναθηναϊκός Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-12, 25-23, 25-17)  
Α.Ο.Κηφισιάς Γ.Σ.Ηρακλής 2-3 (25-20, 23-25, 20-25, 38-36, 12-15)  
Γ.Σ.Λαμία Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-21, 25-19, 25-21)  
7η αγωνιστική 21/11/2009
MVP: Γκιαγιάμ Σαμικά (ΓΑΛΛ) (Παναθηναϊκός)
20/11: Φοίνικας Σύρου Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (15-25, 25-19, 22-25, 22-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς 3-2 (25-22, 22-25, 30-28, 19-25, 15-10)  
Ολυμπιακός ΠΑΟΚ 3-1 (25-20, 15-25, 25-13, 25-19)  
23/11: Γ.Σ.Ηρακλής Παναθηναϊκός 0-3 (24-26, 23-25, 21-25)  
Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (25-17, 22-25, 27-29, 18-25)  
ΑΕΚ Γ.Σ.Λαμία 3-2 (21-25, 25-14, 22-25, 25-19, 15-10)  
8η αγωνιστική 28/11/2009
MVP: Όλι Κούναρι (ΦΙΝ) (Ολυμπιακός)
27/11: Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Ηρακλής 3-0 (25-13, 25-22, 25-21)  
Απόλλων Καλαμαριάς Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-19, 28-30, 25-20, 25-17)  
ΠΑΟΚ Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (25-19, 23-25, 33-31, 23-25, 13-15)  
ΑΕΚ  Ολυμπιακός 1-3 (19-25, 25-21, 33-35, 18-25)  
27/11: Παναθηναϊκός Άρης Μαρμούρης 3-2 (20-25, 25-23, 19-25, 25-19, 15-10)  
30/11: Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (23-25, 25-20, 25-22, 25-19)  
9η αγωνιστική 05/12/2009
MVP: Ματ Γουέμπερ (ΗΠΑ) (Φοίνικας Σύρου)
Αρης Μαρμούρης Ε.Α.Πατρών Λουξ 0-3 (17-25, 22-25, 22-25)
Γ.Σ.Ηρακλής Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-18, 25-19, 25-23)  
Φοίνικας Σύρου ΠΑΟΚ 3-1 (25-21, 26-24, 19-25, 25-17)  
7/12: Πανελλήνιος Γ.Σ. ΑΕΚ 3-0 (25-21, 25-17, 25-22)  
6/12: Α.Ο.Κηφισιάς Παναθηναϊκός 0-3 (18-25, 23-25, 18-25)  
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-16, 30-28, 28-26)  
10η αγωνιστική 12/12/2009
MVP: Γίρι Κραλ (ΤΣΕΧ) (Ηρακλής)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-17, 25-21, 25-23)  
11/12: Απόλλων Καλαμαριάς Άρης Μαρμούρης 3-2 (33-31, 25-21, 17-25, 22-25, 15-13)  
14/12: ΠΑΟΚ Γ.Σ.Ηρακλής 1-3 (16-25, 22-25, 25-17, 18-25)  
ΑΕΚ Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-15, 25-13, 30-28)  
Ολυμπιακός Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-21, 25-20, 25-19)  
Γ.Σ.Λαμία Παναθηναϊκός 0-3 (21-25, 18-25, 16-25)  
11η αγωνιστική 19/12/2009
MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Λαμία 3-2 (21-25, 25-15, 22-25, 25-21, 15-13)  
Φοίνικας Σύρου Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 21-25, 19-25)  
Γ.Σ.Ηρακλής ΑΕΚ 3-0 (25-21, 25-17, 25-20)  
18/12: Άρης Μαρμούρης ΠΑΟΚ 2-3 (21-25, 21-25, 25-17, 29-27, 16-18)  
Α.Ο.Κηφισιάς Απόλλων Καλαμαριάς 3-2 (20-25, 20-25, 25-18, 25-19, 17-15)  
18/12: Παναθηναϊκός Ε.Α.Πατρών Λουξ 2-3 (23-25, 22-25, 25-16, 25-16, 11-15) περ

42ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2009-10
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 23/12/2010  
MVP: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
Παναθηναϊκός Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-17, 25-21, 25-21)         περ
 Α.Ο.Κηφισιάς ΠΑΟΚ 1-3 (22-25, 20-25, 27-25, 18-25) περ
Άρης Μαρμούρης ΑΕΚ 3-0 (25-21, 25-19, 25-21) περ
Ηρακλής Γ.Σ. Ολυμπιακός 1-3 (27-25, 23-25, 23-25, 18-25) περ
ΑΟ Φοίνικας Σύρου Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (20-25, 25-23, 18-25, 23-25) περ
Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-2 (20-25, 19-25, 25-17, 26-24, 16-14) περ
13η αγωνιστική 23/12/2010
MVP: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (ΙΣΠ) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
Απόλλων Καλαμαριάς Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (12-25, 25-23, 13-25, 18-25)  
ΠΑΟΚ Παναθηναϊκός 0-3 (20-25, 21-25, 22-25)  
ΑΕΚ Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-18, 25-16, 25-22)  
 Ολυμπιακός Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-21, 25-23, 25-20)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Ηρακλής 1-3 (25-20, 25-27, 17-25, 20-25)
περ
22/12: Φοίνικας Σύρου Γ.Σ.Λαμία 1-3 (26-24, 23-25, 22-25, 21-25)  περ
14η αγωνιστική 09/01/2010
MVP: Γκιαγιάμ Σαμικά (ΓΑΛΛ) (Παναθηναϊκός)
Ε.Α.Πατρών Λουξ ΠΑΟΚ 3-0 (25-23, 25-22, 25-21) περ 
 10/1: Παναθηναϊκός ΑΕΚ 3-1 (20-25, 25-23, 25-16, 25-18) περ
Α.Σ.Κηφισιάς Ολυμπιακός 2-3 (13-25, 25-23, 17-25, 25-23, 11-15) περ
11/1: Άρης Μαρμούρης Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-18, 20-25, 25-20, 25-18) περ
10/1: Γ.Σ.Ηρακλής Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-16, 25-17, 25-15) περ
 Γ.Σ.Λαμία Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (22-25, 25-18, 25-16, 25-14) περ
15η αγωνιστική 16/01/2010
MVP: Πάβελ Ζαγκούμνι (ΠΟΛ) (Παναθηναϊκός)
17/1: ΑΕΚ Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (18-25, 21-25, 26-24, 18-25) περ
ΠΑΟΚ Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-19, 25-19, 25-18) περ
17/1: Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 1-3 (25-18, 20-25, 20-25, 21-25) περ
Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (21-25, 25-23, 28-26, 25-19) περ
Φοίνικας Σύρου Άρης Μαρμούρης 0-3 (17-25, 21-25, 23-25) περ
Γ.Σ.Ηρακλής Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-17, 25-21, 25-18) περ
16η αγωνιστική 23/01/2010
MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
24/1: Ε.Α.Πατρών Λουξ Ολυμπιακός 3-0 (25-19, 29-27, 28-26) περ 
24/1: Απόλλων Καλαμαριάς ΑΕΚ 3-1 (25-16, 23-25, 25-18, 25-23) περ
24/1: Παναθηναϊκός Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-16, 25-22, 25-20) περ
25/1: Α.Ο.Κηφισιάς Φοίνικας Σύρου 2-3 (23-25, 25-10, 25-19, 23-25, 05-15) περ
Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Ηρακλής 3-1 (28-30, 25-22, 25-15, 25-20) περ
Γ.Σ.Λαμία ΠΑΟΚ 3-1 (23-25, 25-21, 25-22, 25-16) περ
17η αγωνιστική 30/01/2010
MVP: Νίκος Ρουμελιώτης (Άρης Μαρμούρης)
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (19-25, 18-25, 31-29, 21-25) περ
Ολυμπιακός Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-14, 25-18, 25-23) περ
ΑΕΚ ΠΑΟΚ 3-2 (25-22, 16-25, 25-23, 13-25, 15-12) περ
 Φοίνικας Σύρου Παναθηναϊκός 2-3 (16-25, 25-23, 25-22, 17-25, 09-15) περ
 Γ.Σ.Ηρακλής Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (25-21, 26-24, 20-25, 14-25, 15-13) περ
1/2: Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-18, 25-18, 25-20) περ
18η αγωνιστική 06/02/2010
MVP: Μιχάλης Χριστοφορίδης (ΑΟ Κηφισιάς)
Ε.Α.Πατρών Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-19, 22-25, 25-16, 25-15) περ
8/2: Απόλλων Καλαμαριάς Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-22, 25-22, 20-25, 25-21) περ
ΠΑΟΚ Ολυμπιακός 3-2 (25-17, 20-25, 21-25, 25-14, 15-10) περ
Παναθηναϊκός Ηρακλής Γ.Σ. 3-0 (25-14, 27-25, 25-19) περ
Α.Ο.Κηφισιάς Άρης Μαρμούρης 3-1 (14-25, 25-23, 25-21, 25-16) περ
Γ.Σ.Λαμία ΑΕΚ 3-0 (25-23, 25-18, 26-24) περ
19η αγωνιστική 13/02/2010
MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
15/2: Γ.Σ.Ηρακλής Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (23-25, 26-24, 25-27, 20-25) περ
Φοίνικας Σύρου Απόλλων Καλαμαριάς 0-3 (25-27, 23-25, 17-25) περ
Πανελλήνιος Γ.Σ. ΠΑΟΚ 0-3 (24-26, 20-25, 21-25) περ
Ολυμπιακός ΑΕΚ 3-0 (25-18, 26-24, 25-16) περ
14/2: Άρης Μαρμούρης Παναθηναϊκός 2-3 (25-16, 23-25, 23-25, 25-18, 22-24) περ
Α.Ο.Κηφισιάς Γ.Σ.Λαμία 1-3 (29-27, 19-25, 23-25, 23-25) περ
20η αγωνιστική 20/02/2010
MVP:Αντρέι Ζέκοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
19/2: Ε.Α.Πατρών Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-17, 25-20, 25-23) περ
22/2: Απόλλων Καλαμαριάς Γ.Σ.Ηρακλής 1-3 (15-25, 25-21, 20-25, 18-25) περ
ΠΑΟΚ Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-19, 25-18, 25-16) περ
ΑΕΚ Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (25-23, 20-25, 23-25, 19-25) περ
21/2: Παναθηναϊκός Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-18, 25-22, 25-21) περ
21/2: Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός 1-3 (20-25, 25-16, 15-25, 21-25) περ
21η αγωνιστική 27/02/2010
MVP: Ιβάν Μίλκοβιτς (ΣΕΡΒ) (Ολυμπιακός)
28/2: Α.Ο.Κηφισιάς Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (15-25, 25-22, 27-29, 22-25) περ
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (25-22, 23-25, 25-17, 25-22) περ
1/3: Γ.Σ.Ηρακλής ΠΑΟΚ 3-0 (25-15, 25-20, 25-23) περ
Φοίνικας Σύρου ΑΕΚ 3-0 (25-22, 25-21, 29-27) περ
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ολυμπιακός 2-3 (21-25, 25-21, 25-22, 22-25, 13-15) περ
26/2: Παναθηναϊκός  Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-20, 25-15, 25-15) περ
22η αγωνιστική 06/03/2010
MVP: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός)
8/3: Ε.Α.Πατρών Λουξ Παναθηναϊκός 1-3 (25-18, 22-25, 23-25, 23-25) περ
Απόλλων Καλαμαριάς Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-15, 26-24, 25-19) περ
ΠΑΟΚ Αρης Μαρμούρης 1-3 (22-25, 21-25, 25-19, 18-25) περ
ΑΕΚ Γ.Σ.Ηρακλής 1-3 (19-25, 33-31, 20-25, 27-29) περ
 Ολυμπιακός Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-18, 25-15, 25-13) περ
Γ.Σ.Λαμία Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (20-25, 25-19, 23-25, 20-25) περ

 


 

 

ΟΙ MVP TOY ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ VOLLEYLEAGUE 2009-10
1η αγωνιστική: Γιοσλέιντερ Κάλα (ΚΟΥΒ) (Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Μάτι Χιετάνεν (ΦΙΝ) (ΠΑΟΚ)
3η αγωνιστική: Τζιόρντι Μπαρμπέρα Γκενς (ΙΣΠ) (Πανελλήνιος)
4η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (ΒΡΑ) (Ολυμπιακός)
5η αγωνιστική: Σιμόν Τίσερ (ΓΕΡΜ) (Ολυμπιακός)
6η αγωνιστική: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (ΙΣΠ) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
7η αγωνιστική: Γκιαγιάμ Σαμικά (ΓΑΛΛ) (Παναθηναϊκός)
8η αγωνιστική: Όλι Κούναρι (ΦΙΝ) (Ολυμπιακός)
9η αγωνιστική: Ματ Γουέμπερ (ΗΠΑ) (Φοίνικας Σύρου)
10η αγωνιστική: Γίρι Κραλ (ΤΣΕΧ) (Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Ίσραελ Ροντρίγκεζ (ΙΣΠ) (ΕΑ Πατρών Λουξ)
14η αγωνιστική: Γκιαγιάμ Σαμικά (ΓΑΛΛ) (Παναθηναϊκός)
15η αγωνιστική: Πάβελ Ζαγκούμνι (ΠΟΛ) (Παναθηναϊκός)
16η αγωνιστική:  Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
17η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Άρης Μαρμούρης)
18η αγωνιστική: Μιχάλης Χριστοφορίδης (ΑΟ Κηφισιάς)
19η αγωνιστική:  Μπόγιαν Γιορντάνοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
20η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (ΕΑ Πατρών Λουξ)
21η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (ΣΕΡΒ) (Ολυμπιακός)
22η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (Παναθηναϊκός)
Α΄φάση Πλέι οφ: Μπράνκο Ρόλιτς (ΣΕΡΒ) (Γ.Σ.Λαμίας)
Β΄φάση Πλέι οφ: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
MVP πρωταθλήματος: Ιβάν Μίλκοβιτς (ΣΕΡΒ) (Ολυμπιακός)

 



 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΕΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1936: Πανελλήνιος
1937: Πανελλήνιος
1938: ΕΑ Πατρών
1939: Πανελλήνιος
1940: Πανελλήνιος
1944: Πανελλήνιος
1961: Πανελλήνιος
1962: Μίλων ΑΟΝΣ
1963: Παναθηναϊκός
1964: Μίλων ΑΟΝΣ
1965: Παναθηναϊκός
1966: Παναθηναϊκός
1967: Παναθηναϊκός
1968: Ολυμπιακός
ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
1969: Ολυμπιακός
1970 Παναθηναϊκός
1971: Παναθηναϊκός
1972: Παναθηναϊκός
1973: Παναθηναϊκός
1974: Ολυμπιακός
1975: Παναθηναϊκός
1976: Ολυμπιακός
1977: Παναθηναϊκός
1978: Ολυμπιακός
1979: Ολυμπιακός
1980: Ολυμπιακός
1981: Ολυμπιακός
1982: Παναθηναϊκός
1983: Ολυμπιακός
1984: Παναθηναϊκός
1985: Παναθηναϊκός
1986: Παναθηναϊκός
1987: Ολυμπιακός
1988: Ολυμπιακός
1989: Ολυμπιακός
1990: Ολυμπιακός
1991: Ολυμπιακός
1992: Ολυμπιακός
1993: Ολυμπιακός
1994: Ολυμπιακός
1995: Παναθηναϊκός
1996: Παναθηναϊκός
1997: Άρης Α.Σ.
1998: Ολυμπιακός
1999: Ολυμπιακός
2000: Ολυμπιακός
2001: Ολυμπιακός
2002: Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Ολυμπιακός
2004: Παναθηναϊκός
2005: Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Παναθηναϊκός
2007: Ηρακλής Γ.Σ.
2008: Ηρακλής Γ.Σ.
2009: Ολυμπιακός
2010: Ολυμπιακός
 



H ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ TΩΝ MVP
ΕΤΟΣ MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1999: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2000: Γιώργος Ντράγκοβιτς Ολυμπιακός
2001: Αντρέι Κράβαρικ Ολυμπιακός
2002: Θόδωρος Μπάεφ Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2004: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός)
& Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)
Παναθηναϊκός
2005: Τομ Χοφ Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Ερνάντο Γκόμεζ Παναθηναϊκός
2007: Φρανκ Ντεπεστέλ Ηρακλής Γ.Σ.
2008: Μάρκους Νίλσον Ηρακλής Γ.Σ.
2009: Μίταρ Τζούριτς Ολυμπιακός
2010: Ιβάν Μίλκοβιτς Ολυμπιακός
 

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ