1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2012 23:44

Α1 Aνδρών 2008-09, Πρόγραμμα-Αποτελέσματα

Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία, την κατάταξη και του MVP του πρωταθλήματος Α1 Ανδρών 2008-09:

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2008-09
1. Ολυμπιακός Πρωταθλητής
2. Παναθηναϊκός  
3. Ε.Α.Πατρών Λουξ  
4. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo  
5. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  
6. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης  
7. Γ.Σ.Λαμία  
8. Π.Α.Ο.Κ.  
9. Α.Ο.Κηφισιάς  
10. Απόλλων Καλαμαριάς  
11. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Α2
12. Εθνικός Αλεξ. Α2

 

 

41ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2008-09
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 11/10/2008   
ΜVP: Μπρούνο Φουρτάδο (Απόλλων Καλαμαριάς)
Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 1-3 (26-28, 23-25, 25-19, 20-25)
Απόλλων Καλαμαριάς Π.Α.Ο.Κ.

3-2 (26-24, 22-25, 25-23, 20-25, 15-11)

12/10: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (16-25, 22-25, 17-25)
A.O.N.Σ.Μίλων Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (22-25, 25-22, 25-22, 29-27)
Εθνικός Αλεξ. Ε.Α.Πατρών Λουξ 0-3 (17-25, 23-25, 22-25)
Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (24-26, 23-25, 25-23, 22-25)
2η αγωνιστική 18/10/2008
MVP: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
 Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 19-25, 26-24, 13-25)  
Παναθηναϊκός Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (24-26, 25-15, 25-17 25-14)
17/10: Π.Α.Ο.Κ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-2 (25-15, 22-25, 22-25, 25-20, 15-09)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo A.O.N.Σ.Μίλων 3-0 (25-19, 25-16, 15-19)
20/10: Α.Ο.Κηφισιάς Εθνικός Αλεξ. 2-3 (20-25, 25-16, 18-25, 25-16, 13-15)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (14-25, 23-25, 21-25)
3η αγωνιστική 25/10/2008
MVP: Μίνας Βιαφάρα (Γ.Σ.Λαμία)
Απόλλων Καλαμαριάς Γ.Σ.Λαμία 2-3 (23-25, 25-23, 14-25, 30-28, 16-18)
26/10: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Παναθηναϊκός 0-3 (12-25, 23-25, 14-25)
27/10: A.O.N.Σ.Μίλων Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-17, 25-22, 25-22)
Εθνικός Αλεξ. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (21-25, 19-25, 23-25)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (18-25, 25-17, 25-18, 25-12)
Ολυμπιακός Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (19-25, 25-16, 25-18, 27-25)
4η αγωνιστική 01/11/2008
MVP: Άλεξ Ακχρεμ (Γ.Σ.Ηρακλής) 
Γ.Σ.Λαμία Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-18, 27-25, 25-18)
Ολυμπιακός Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-19, 25-19, 25-16)
Παναθηναϊκός A.O.N.Σ.Μίλων 3-0 (25-19, 25-12, 30-28)
Π.Α.Ο.Κ. Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-18, 25-18, 26-24)
31/10: Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-1 (35-33, 25-22, 21-25, 25-22)
03/11: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (15-25, 23-25, 25-23, 27-25, 15-12)
5η αγωνιστική 08/11/2008
MVP: Λεονάρντο Καλντέιρα (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
A.O.N.Σ.Μίλων Γ.Σ.Λαμία 3-2 (21-25, 25-15, 19-25, 25-21, 15-13)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Ολυμπιακός 2-3 (21-25, 25-20, 31-29, 16-25, 11-15)
09/11: Εθνικός Αλεξ. Παναθηναϊκός 0-3 (18-25, 20-25, 13-25)
09/11: Ε.Α.Πατρών Λουξ Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-19, 25-16, 25-16)
Α.Ο.Κηφισιάς Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (28-26, 19-25, 16-25, 21-25)
09/11: Απόλλων Καλαμαριάς Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-19, 16-25, 23-25, 21-25)
6η αγωνιστική 15/11/2008
ΜVP: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
Γ.Σ.Λαμία Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-15, 25-23, 25-27, 25-22)
16/11: Ολυμπιακός A.O.N.Σ.Μίλων 3-0 (25-19, 25-17, 25-19)
14/11: Απόλλων Καλαμαριάς Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (22-25, 20-25, 20-25)
17/11: Παναθηναϊκός Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-18, 25-20, 25-22)
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (23-25, 25-23, 25-23, 20-25, 15-11)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (23-25, 22-25, 25-21, 23-25)
7η αγωνιστική 26/11/2008
MVP: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-21, 26-24, 25-18) 
Εθνικός Αλεξ. Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 14-25, 18-25)
A.O.N.Σ.Μίλων Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (28-26, 19-25, 25-23, 25-23)
Α.Ο.Κηφισιάς Παναθηναϊκός 1-3 (25-22, 23-25, 21-25, 23-25)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (25-23, 13-25, 23-25, 25-15, 15-11)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-20, 25-15, 15-21)
8η αγωνιστική 30/11/2008
MVP: Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
29/11: Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (22-25, 25-20, 25-14, 25-20)
01/12: Ολυμπιακός Ε.Α.Πατρών Λουξ 0-3 (23-25, 22-25, 22-25)
29/11: Απόλλων Καλαμαριάς Εθνικός Αλεξ. 3-1 (18-25, 25-21, 25-21, 25-16)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης A.O.N.Σ.Μίλων 3-0 (25-20, 27-25, 25-17)
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-2 (27-25, 16-25, 17-25, 25-23, 17-15)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-20, 25-21, 25-19)
9η αγωνιστική 06/12/2008
ΜVP: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
05/12: Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Γ.Σ.Λαμία 1-3 (17-25, 36-38, 25-23, 22-25)
Α.Ο.Κηφισιάς Ολυμπιακός 0-3 (15-25, 17-25, 23-25)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-17, 25-23, 25-18)
Εθνικός Αλεξ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 2-3 (25-21, 25-19, 16-25, 21-25, 15-17)
05/12: Π.Α.Ο.Κ. Παναθηναϊκός 0-3 (16-25, 20-25, 18-25)
A.O.N.Σ.Μίλων Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (21-25, 25-21, 31-29, 25-23)
10η αγωνιστική 13/12/2008
MVP: Μαουρίτσιο Καστελάνο (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
Γ.Σ.Λαμία Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-23, 25-22, 25-21)
Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-1 (27-25, 25-15, 18-25, 25-20)
Απόλλων Καλαμαριάς Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (25-22, 21-25, 34-32, 24-26, 09-15)
15/12: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-23, 25-20, 27-25)
A.O.N.Σ.Μίλων Εθνικός Αλεξ. 3-1 (28-30, 25-20, 25-20, 26-24)
14/12: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Παναθηναϊκός 2-3 (25-22, 25-21, 16-25, 22-25, 08-15)
11η αγωνιστική 20/12/2008
MVP: Πέδρο Αζένια (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
22/12: Παναθηναϊκός Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-21, 22-25, 25-14, 25-19)
Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 18-25, 22-25, 22-25)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Απόλλων Καλαμαριάς 0-3 (23-25, 23-25, 21-25)
Α.Ο.Κηφισιάς Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (25-23, 27-29, 25-14, 25-18)
21/12: Ε.Α.Πατρών Λουξ A.O.N.Σ.Μίλων 3-0 (25-18, 25-21, 25-18)
Εθνικός Αλεξ. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-27, 24-26, 25-23, 23-25)

 

 

41ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2008-09
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 07/01/2009   
ΜVP: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός)
Παναθηναϊκός Ολυμπιακός 0-3 (21-25, 22-25, 11-25)
Π.Α.Ο.Κ. Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-17, 25-20, 25-20)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-19, 25-17, 25-19)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Γ.Σ.Λαμία 1-3 (22-25, 25-23, 22-25, 22-25)
21/01: Α.Ο.Κηφισιάς A.O.N.Σ.Μίλων 3-2 (21-25, 25-15, 25-23, 17-25, 16-14)
04/02: Ηρακλής Liu-Jo Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 1-3 (25-17, 22-25, 23-25, 22-25)
13η αγωνιστική 10/01/2009
MVP: Πολ Λότμαν (Π.Α.Ο.Κ.)
10/01: Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (27-25, 25-17, 25-21)  
Απόλλων Καλαμαριάς Παναθηναϊκός 0-3 (21-25, 18-25, 19-25)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (16-25, 25-20, 29-27, 22-25, 16-18)
A.O.N.Σ.Μίλων Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (18-25, 22-25, 23-25)
31/01: Εθνικός Αλεξ. Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-23, 25-19, 25-20)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (28-26, 25-19, 25-23)
14η αγωνιστική 07/02/2009
MVP: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)
Γ.Σ.Λαμία Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (25-16, 19-25, 31-29, 25-14)
Παναθηναϊκός Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-22, 25-23, 25-20)
09/02: Π.Α.Ο.Κ. A.O.N.Σ.Μίλων 3-1 (15-25, 25-12, 25-23, 25-18)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-19, 25-12, 25-23)
01/02: Α.Ο.Κηφισιάς Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (25-21, 21-25, 22-25, 17-25)
06/02: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Ολυμπιακός 2-3 (23-25, 28-26, 19-25, 25-22, 10-15)
15η αγωνιστική 24/01/2009
MVP: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
26/01: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης  Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-23, 19-25, 25-20, 25-23)
Απόλλων Καλαμαριάς Ολυμπιακός 1-3 (26-28, 21-25, 25-23, 22-25)
A.O.N.Σ.Μίλων Παναθηναϊκός 0-3 (20-25, 26-28, 17-25)
Εθνικός Αλεξ.  Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (25-21, 25-22, 21-25, 18-25, 08-15)
26/01: Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo  0-3 (20-25, 13-25, 19-25)
26/01: Α.Ο.Κηφισιάς Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  3-0 (25-22, 25-16, 25-18)
16η αγωνιστική 14/02/2009
MVP:  Γιώργος Πετρέας (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
Γ.Σ.Λαμία A.O.N.Σ.Μίλων  3-0 (25-20, 25-21, 25-21)
Ολυμπιακός Α.Σ.Άρης Μαρμούρης  1-3 (23-25, 26-24, 21-25, 26-28)
Παναθηναϊκός Εθνικός Αλεξ.  3-0 (25-11, 27-25, 25-16)
Π.Α.Ο.Κ. Ε.Α.Πατρών Λουξ  3-2 (25-18, 25-21, 21-25, 21-25, 15-13)
15/02: Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Ο.Κηφισιάς  2-3 (21-25, 22-25, 25-13, 25-17, 15-17)
16/02: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Απόλλων Καλαμαριάς  3-2 (22-25, 25-19, 22-25, 25-23, 15-11)
17η αγωνιστική 22/02/2009
MVP: Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
21/02: Εθνικός Αλεξ. Γ.Σ.Λαμία  1-3 (25-21, 24-26, 25-27, 27-29)
A.O.N.Σ.Μίλων Ολυμπιακός  0-3 (22-25, 20-25, 20-25)
21/2: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Απόλλων Καλαμαριάς  3-0 (25-22, 25-22, 25-19)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Παναθηναϊκός  3-2 (24-26, 28-30, 25-22, 25-22, 15-10)
20/02: Α.Ο.Κηφισιάς Π.Α.Ο.Κ.  1-3 (25-22, 14-25, 29-31, 25-27)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  0-3 (24-26, 22-25, 23-25)
18η αγωνιστική 25/02/2009
MVP: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Πατρών Λουξ  3-2 (23-25, 25-23, 25-23, 20-25, 16-14) 
Ολυμπιακός Εθνικός Αλεξ.  3-0 (25-17, 25-23, 25-21)
Απόλλων Καλαμαριάς A.O.N.Σ.Μίλων  3-1 (25-22, 25-19, 21-25, 25-18)
Παναθηναϊκός Α.Ο.Κηφισιάς  3-2 (28-26, 25-23, 23-25, 20-25, 15-12)
Π.Α.Ο.Κ. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo  1-3 (25-16, 18-25, 18-25, 21-25)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (23-25, 25-22, 25-22, 25-22)
19η αγωνιστική 28/02/2009
MVP: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
Α.Ο.Κηφισιάς  Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-23, 20-25, 25-22, 25-23)
02/03: Ε.Α.Πατρών Λουξ Ολυμπιακός  1-3 (19-25, 17-25, 25-22, 22-25)
Εθνικός Αλεξ. Απόλλων Καλαμαριάς  2-3 (21-25, 25-21, 25-17, 21-25, 14-16)
A.O.N.Σ.Μίλων Α.Σ.Άρης Μαρμούρης  1-3 (22-25, 25-22, 28-30, 25-27)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός  1-3 (25-20, 20-25, 20-25, 24-26)
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  2-3 (25-12, 25-18, 22-25, 21-25, 16-18)
20η αγωνιστική 07/03/2009
MVP: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
Γ.Σ.Λαμία Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo  1-3 (18-25, 18-25, 25-17, 16-25)
Ολυμπιακός Α.Ο.Κηφισιάς  3-2 (25-19, 25-21, 17-25, 22-25, 15-12)
Απόλλων Καλαμαριάς Ε.Α.Πατρών Λουξ  3-2 (27-25, 15-25, 16-25, 38-36, 15-13)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Εθνικός Αλεξ.  3-0 (25-21, 25-19, 25-15)
09/03: Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ.  3-1 (22-25, 25-15, 29-27, 25-19)
06/03: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου A.O.N.Σ.Μίλων  3-1 (25-18, 17-25, 25-18, 25-22)
21η αγωνιστική 14/03/2009
MVP: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
Π.Α.Ο.Κ. Γ.Σ.Λαμία  3-2 (25-23, 27-25, 21-25, 22-25, 15-10)
16/03: Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός  3-0 (25-21, 25-23, 25-23)
Α.Ο.Κηφισιάς Απόλλων Καλαμαριάς  3-1 (21-25, 25-15, 25-23, 25-20)
16/03: Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Σ.Άρης Μαρμούρης  3-1 (25-18, 18-25, 28-26, 25-16)
Εθνικός Αλεξ. A.O.N.Σ.Μίλων  3-1 (15-25, 25-22, 25-20, 25-19)
Παναθηναϊκός Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  2-3 (16-25, 25-18, 25-15, 25-27, 12-15)
22η αγωνιστική 26/03/2009
MVP: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Γ.Σ.Λαμία Παναθηναϊκός  0-3 (27-29, 20-25, 20-25)
Ολυμπιακός Π.Α.Ο.Κ.  3-0 (25-18, 25-22, 25-19)
Απόλλων Καλαμαριάς Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo  0-3 (21-25, 22-25, 22-25)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Κηφισιάς  3-0 (25-20, 25-23, 25-18)
A.O.N.Σ.Μίλων Ε.Α.Πατρών Λουξ  1-3 (19-25, 25-22, 15-25, 20-25)
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Εθνικός Αλεξ.  3-1 (25-20, 24-26, 25-18, 25-16)

 

 

ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ ΟΠΑΠ 2008-09
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Παναθηναϊκός 22 56 19 3 (61-21)  
2. Ολυμπιακός 22 51 18 4 (56-24)
3. Ε.Α.Πατρών Λουξ
22 44 14 8 (50-30)
4. Γ.Σ.Ηρακλής Liu Jo
22 43 14 8 (50-31)
5. Άρης Μαρμούρης Α.Ε.
22 38 12 10 (45-36)
6. Α.Ο.Φοίκας Σύρου
22 34 12 10 (44-44)
7. Γ.Σ.Λαμία 22 33 11 11 (33-43)
8. Π.Α.Ο.Κ. 22 27 10 12 (39-50)
9. Α.Ο.Κηφισιάς 22 23 7 15 (38-54)            
10. Απόλλων Καλαμαριάς 22 18 6 16 (30-56)
11. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 22 18 6 16 (26-54)
12. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
22 11 3 19 (21-60)

 

 

41ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2008-09
ΠΛΕΪ ΟΦ
Τελικοί - Θέσεις 1-2
ΜVP: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
4ος Τελικός - 07/05/2009
Ολυμπιακός Παναθηναϊκος 3-0 (30-28, 25-16, 25-19
3ος Τελικός - 04/05/2009
Παναθηναϊκος Ολυμπιακός 3-2 (14-25, 26-24, 25-21, 18-25, 16-14)
2ος Τελικός - 30/04/2009
Ολυμπιακός Παναθηναϊκος 3-0 (25-21, 25-19, 25-14)
1ος Τελικός - 27/04/2009
Παναθηναϊκος Ολυμπιακός 0-3 (22-25, 20-25, 27-29)
Ημιτελικοί - Θέσεις 1-4
MVP
3ος Ημιτελικός - 21/04/2009
Ολυμπιακός Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-21, 25-23, 25-20)
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-1 (13-25, 25-20, 25-21, 25-20)
2ος Ημιτελικός - 15/04/2009
16/04: Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 2-3 (25-21, 22-25, 25-17, 20-25, 11-15)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 16-25, 23-25, 22-25)
1ος Ημιτελικός - 11/04/2009
13/04: Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-2 (25-18, 14-25, 21-25, 25-19, 15-12)
Ολυμπιακός Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-16, 25-22, 25-23)
Πλέι οφ - θέσεις 5-6
06/05: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-17, 24-26, 19-25, 25-21, 11-15)
03/05: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 2-3 (25-19, 21-25, 23-25, 25-23, 12-15)
30/04: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (22-25, 25-23, 21-25, 17-25)
Πλέι οφ - θέσεις 5-8
3ος αγώνας - 27/04/2009
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-22, 25-17, 25-21)
2οι αγώνες -22/04/2009
Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 0-3 (23-25, 15-25, 21-25)
23/04: Π.Α.Ο.Κ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-2 (25-19, 25-27, 25-14, 21-25, 18-16)
1οι αγώνες - 15/04/2009
Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-19, 25-18, 25-20)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (29-27, 25-22, 25-17)
Πλέι οφ - θέσεις 1-8
3ος αγώνας - 20/04/2009
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-17, 25-18, 15-25, 18-25, 19-17)
2οι αγώνες - 08/04/2009
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (24-26, 18-25, 23-25)
Π.Α.Ο.Κ. Παναθηναϊκός 2-3 (25-22, 25-20, 21-25, 23-25, 12-15)
Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός 0-3 (14-25, 20-25, 22-25)
06/04: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-1 (23-25, 25-22, 25-19, 25-20)
1οι αγώνες - 29/03/2009
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (25-27, 25-21, 25-22, 25-21)
Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ.  3-0 (25-23, 25-18, 25-18)
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-16, 25-12, 25-17)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-1 (25-23, 20-25, 25-19, 25-21)



41ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2008-09
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Α΄γύρος
Α.Ο.Κηφισιάς Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (26-24, 25-14, 25-17)
Απόλλων Καλαμαριάς Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (21-25, 26-24, 23-25, 25-20, 13-15)
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (25-18, 25-27, 25-18, 25-18)
Β΄γύρος
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (19-25, 25-15, 25-18, 28-26)
Α.Ο.Κηφισιάς Απόλλων Καλαμαριάς 1-3 (24-26, 25-14, 21-25, 23-25)
Απόλλων Καλαμαριάς Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (26-24, 19-25, 25-15, 25-15)


ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ο.Κηφισιάς 28 (46-62)
2. Απόλλων Καλαμαριάς 25 (39-64)
3. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων (υποβιβάζεται στην Α2 ανδρών) 24
(33-62)









ΟΙ MVP ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2008-09
1η αγωνιστική: Μπρούνο Φουρτάδο (Απόλλων Καλαμαριάς)
2η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Μίνας Βιαφάρα (Γ.Σ.Λαμία)
4η αγωνιστική: Άλεξ Ακχρεμ (Γ.Σ.Ηρακλής) 
5η αγωνιστική: Λεονάρντο Καλντέιρα (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
7η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
8η αγωνιστική Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
9η αγωνιστική: Οσβάλντο Ερνάντεζ (Γ.Σ.Λαμία)
10η αγωνιστική: Μαουρίτσιο Καστελάνο (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
11η αγωνιστική: Πέδρο Αζένια (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
12η αγωνιστική: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Πολ Λότμαν (Π.Α.Ο.Κ.)
14η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)
15η αγωνιστική: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
16η αγωνιστική: Γιώργος Πετρέας (Α.Σ.Άρης Μαρμούρης)
17η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Ε.Α.Πατρών)
18η αγωνιστική: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
19η αγωνιστική: Ιβάν Μίλκοβιτς (Ολυμπιακός)
20η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
21η αγωνιστική: Ντμίτρι Βντόβιν (Α.Ο.Κηφισιάς)
22η αγωνιστική: Τζέρεμι Γουίλκοξ (Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
Α΄Φάση:
Β΄φάση:
MVP Πρωταθλήματος: Μίταρ Τζούριτς (Ολυμπιακός)



H ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ TΩΝ MVP
ΕΤΟΣ MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1999: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2000: Γιώργος Ντράγκοβιτς Ολυμπιακός
2001: Αντρέι Κράβαρικ Ολυμπιακός
2002: Θόδωρος Μπάεφ Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2004: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός)
& Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)
Παναθηναϊκός
2005: Τομ Χοφ Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Ερνάντο Γκόμεζ Παναθηναϊκός
2007: Φρανκ Ντεπεστέλ Ηρακλής Γ.Σ.
2008: Μάρκους Νίλσον Ηρακλής Γ.Σ.
2009: Μίταρ Τζούριτς Ολυμπιακός

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ