1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2012 21:08

Α1 Aνδρών 2007-08, Πρόγραμμα-Αποτελέσματα

Δείτε τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου και των πλέι οφ, τη βαθμολογία, την κατάταξη του πρωταθλήματος Α1 Ανδρών 2007-08:

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2007-08
1. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Πρωταθλητής
2. Παναθηναϊκός  
3. Ολυμπιακός  
4. Γ.Σ.Λαμία  
5. Ε.Α.Πατρών Λουξ  
6. Α.Ο.Κηφισιάς  
7. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης  
8. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων  
9. Εθνικός Αλεξ.  
10. ΠΑΟΚ  
11. ΑΕΚ Α2
12. Πανελλήνιος Α2

 

 

40ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2007-08
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 29/09/2007   
ΜVP: Άλεξ Αχρεμ (Λευκορωσία) (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)
Εθνικός Αλεξ. Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-23, 28-26, 25-13)
 
30/09: ΑΕΚ Γ.Σ.Λαμία

3-2 (22-25, 25-23, 24-26, 25-22, 15-08)

 
ΠΑΟΚ Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (33-31, 19-25, 19-25, 15-25)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ολυμπιακός 0-3 (22-25, 19-25, 19-25)
Παναθηναϊκός ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-18, 24-26, 25-15, 25-20)  
Ε.Α.Πατρών Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (19-25, 22-25, 22-25)  
2η αγωνιστική 03/10/2007
MVP: Ολεξέι Γκάτιν (Ουκρανία) (Γ.Σ.Λαμία)
 Παναθηναϊκός Ε.Α.Πατρών 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)  
 
Γ.Σ.Λαμία ΠΑΟΚ 3-0 (27-25, 25-23, 25-18)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-12, 25-20, 25-21)  
ΑΟΝΣ Μίλων Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 18-25, 23-25)  
Α.Ο.Κηφισιάς ΑΕΚ 3-2 (19-25, 25-23, 21-25, 25-17, 16-14)
 
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Εθνικός Αλεξ. 2-3 (15-25, 19-25, 25-20, 25-19, 12-15)
 
3η αγωνιστική 06/10/2007
MVP: Χοσέ Ριβέρα (Πόρτο Ρίκο) (Γ.Σ.Ηρακλής)
Εθνικός Αλεξ. Παναθηναϊκός 1-3 (26-28, 19-25, 25-21, 22-25)  
ΑΕΚ Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-2 (25-20, 18-25, 27-29, 25-20, 15-11)  
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (21-25, 25-23, 18-25, 25-16, 10-15)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Λαμία 1-3 (23-25, 21-25, 25-21, 17-25)  
Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (23-25, 23-25, 24-26)  
Ε.Α.Πατρών Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (25-20, 18-25, 21-25, 25-23, 15-08)  
4η αγωνιστική 10/10/2007
MVP: Βλάντιμιρ Γιέκιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
Παναθηναϊκός ΑΕΚ 3-1 (25-17, 25-22, 23-25, 25-19)  
Ε.Α.Πατρών Λουξ Εθνικός Αλεξ. 3-1 (28-26, 25-16, 21-25, 25-22)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης ΠΑΟΚ 3-0 (25-21, 25-23, 25-20)  
Α.Ο.Κηφισιάς Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (23-25, 25-27, 25-18, 25-21, 15-17)  
Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός 1-3 (25-23, 22-25, 22-25, 15-25)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (17-25, 23-25, 16-25)  
5η αγωνιστική 13/10/2007
MVP: Αντρέι Ζέκοφ (Βουλγαρία) (Ε.Α.Πατρών)
ΠΑΟΚ Παναθηναϊκός 1-3 (21-25, 26-24, 18-25, 13-25)  
ΑΕΚ Ε.Α.Πατρών Λουξ 0-3 (18-25, 17-25, 25-27)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (21-25, 23-25, 21-25)  
Ολυμπιακός Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (25-17, 25-22, 21-25, 25-22)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-18, 25-16, 25-23)  
Εθνικός Αλεξ. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 0-3 (20-25, 23-25, 19-25)  
6η αγωνιστική 20/10/2007
ΜVP:
Παναθηναϊκός Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-20, 25-22, 25-16)  
23/01/08: Ε.Α.Πατρών Π.A.O.Κ. 3-1 (25-18, 21-25, 25-20, 25-21)  
Εθνικός Αλεξ. ΑΕΚ 3-1 (26-24, 25-23, 21-25, 25-22)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 22-25, 24-26)  
Α.Ο.Κηφισιάς Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 2-3 (23-25, 21-25, 25-23, 25-22, 11-15)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Γ.Σ.Λαμία 0-3 (23-25, 23-25, 21-25)  
7η αγωνιστική 27/10/2007
MVP: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 0-3 (17-25, 21-25, 16-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ε.Α.Πατρών Λουξ 0-3 (24-26, 24-26, 24-26)  
05/12/07: ΠΑΟΚ Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-22, 25-17, 26-24)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-21, 25-18, 25-21)  
05/12/07: Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-20, 25-19)  
ΑΕΚ Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (21-25, 21-25, 25-21, 25-23, 15-10)  
8η αγωνιστική 31/10/2007
MVP: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-1 (25-19, 25-22, 23-25, 27-25)  
Ε.Α.Πατρών Λουξ Ολυμπιακός 1-3 (17-25, 27-25, 22-25, 21-25)  
Εθνικός Αλεξ. Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (25-22, 24-26, 22-25, 22-25)  
ΑΕΚ Π.A.O.Κ. 3-1 (25-22, 52-54, 25-19, 25-19)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-22, 30-28, 25-20)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (25-21, 23-25, 29-27, 21-25, 09-15)  
9η αγωνιστική 03/11/2007
ΜVP:
Γ.Σ.Λαμία Παναθηναϊκός 1-3 (14-25, 22-25, 27-25, 22-25)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-20, 25-19, 25-21)  
Ολυμπιακός Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-23, 25-23, 25-12)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. ΑΕΚ 3-2 (32-30, 23-25, 16-25, 25-18, 15-08)  
Α.Ο.Κηφισιάς Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 2-3 (25-20, 16-25, 16-25, 25-23, 10-15)  
Π.Α.Ο.Κ. A.O.N.Σ.Μίλων 3-0 (25-18, 25-14, 26-24)  
10η αγωνιστική 08/12/2008
MVP: Γιώργος Παπάζογλου (ΓΣ Λαμία)
Παναθηναϊκός Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (25-17, 22-25, 25-17, 25-16)  
Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Λαμία 1-3 (25-27, 21-25, 25-23, 14-25)  
Εθνικός Αλεξ. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (16-25, 22-25, 16-25)  
ΑΕΚ Ολυμπιακός 1-3 (25-23, 21-25, 22-25, 15-25)  
Π.Α.Ο.Κ. Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-18, 24-26, 25-23, 25-21)  
A.O.N.Σ.Μίλων Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (17-25, 20-25, 21-25)  
11η αγωνιστική 15/12/2007
MVP: Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
16/12: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Παναθηναϊκός 0-3 (25-27, 18-25, 13-25)  
Α.Ο.Κηφισιάς Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-1 (25-18, 22-25, 25-20, 25-17)  
Γ.Σ.Λαμία Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-23, 25-21, 32-30)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo ΑΕΚ 3-0 (25-23, 25-22, 25-13)  

16/12: Ολυμπιακός

Π.A.O.Κ. 3-0 (25-21, 25-17, 25-19)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (18-25, 25-17, 25-22, 22-25, 15-13) περ

 

 

40ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2007-08
Α΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 22/12/2007   
ΜVP: Ρομπέρτο Μινούτσι (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
Α.Ο.Κηφισιάς Εθνικός Αλεξ. 3-2 (21-25, 25-21, 25-19, 22-25, 15-13)
 
13/01/08: Γ.Σ.Λαμία ΑΕΚ 2-3 (25-14, 19-25, 25-19, 23-25, 11-15)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-13, 25-17, 25-21)  
Ολυμπιακός Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-19, 25-16, 25-12)
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων Παναθηναϊκος 0-3 (13-25, 23-25, 17-25)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Ε.Α.Πατρών 0-3 (20-25, 23-25, 18-25)  
13η αγωνιστική 16/01/2008
MVP: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
Ε.Α.Πατρών Παναθηναϊκός 3-2 (25-23, 16-25, 25-18, 20-25, 16-14)  
 
Π.Α.Ο.Κ. Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-13, 25-20, 25-19)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (18-25, 15-25, 25-23, 20-25)  
Ολυμπιακός Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 3-0 (25-18, 25-21, 25-20)  
ΑΕΚ Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (20-25, 19-25, 25-21, 20-25)
 
Εθνικός Αλεξ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (19-25, 21-25, 13-25)
 
14η αγωνιστική 19/01/2008
MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
Παναθηναϊκός Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-14, 25-18, 25-12)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης ΑΕΚ 3-1 (25-21, 24-26, 25-18, 25-13)  
Α.Ο.Κηφισιάς Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-18, 25-23, 25-22)  
Γ.Σ.Λαμία Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-22, 25-23, 25-18)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός 2-3 (22-25, 25-14, 20-25, 25-17, 11-15)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Ε.Α.Πατρών Λουξ 2-3 (17-25, 23-25, 25-19, 25-19, 15-17)  
15η αγωνιστική 26/01/2008
MVP: Ολεξέι Γκάτιν (Ουκρανία) (Γ.Σ.Λαμία)
ΑΕΚ Παναθηναϊκος 0-3 (18-25, 17-25, 23-25)  
Εθνικός Αλεξ. Ε.Α.Πατρών Λουξ 0-3 (16-25, 20-25, 15-25)  
ΠΑΟΚ Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 2-3 (25-18, 21-25, 25-17, 23-25, 13-15)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Ο.Κηφισιάς 1-3 (27-29, 25-15, 20-25, 15-25)  
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 1-3 (20-25, 27-25, 22-25, 25-27)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-21, 26-24, 25-21)  
16η αγωνιστική 02/02/2008
MVP: Πάβελ Κρουζάγιεφ (Εσθονία) (ΑΟΝΣ Μίλων)
Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (23-25, 25-12, 25-15, 25-19)  
Ε.Α.Πατρών Λουξ ΑΕΚ 3-1 (25-21, 25-23, 22-25, 25-17)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-17, 25-20, 25-18)  
Α.Ο.Κηφισιάς Ολυμπιακός 3-2 (25-21, 25-21, 21-25, 21-25, 15-13)  
03/02/08: Γ.Σ.Λαμία Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (13-25, 25-22, 18-25, 22-25)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Εθνικός Αλεξ. 3-2 (25-21, 24-26, 21-25, 25-22, 15-10)  
17η αγωνιστική 15/02/2008
ΜVP: Γκάβιν Σμιτ (Καναδάς) (Γ.Σ.Λαμία)
Πανελλήνιος Γ.Σ. Παναθηναϊκός 1-3 (19-25, 25-23, 19-25, 23-25)  
17/02/08: Π.A.O.Κ. Ε.Α.Πατρών Λουξ 0-3 (19-25, 25-27, 22-25)  
17/02/08: ΑΕΚ Εθνικός Αλεξ. 1-3 (19-25, 15-25, 25-17, 21-25)  
Ολυμπιακός Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-19, 25-17, 25-22)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-21, 25-16, 25-19)  
17/02/08: Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (22-25, 19-25, 25-19, 25-21, 15-13)  
18η αγωνιστική 25/02/2008
Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
Παναθηναϊκός Ολυμπιακός 3-1 (24-26, 25-20, 25-23, 25-22)   
23/02/08: Ε.Α.Πατρών Λουξ Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (27-25, 25-21, 25-17)  
Εθνικός Αλεξ. Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (21-25, 25-22, 25-22, 25-23)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 2-3 (25-18, 18-25, 25-22, 19-25, 10-15)  
23/02/08: Α.Ο.Κηφισιάς Γ.Σ.Λαμία 1-3 (22-25, 25-21, 17-25, 15-25)  
23/02/08: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων ΑΕΚ 3-0 (25-20, 25-17, 25-18)  
19η αγωνιστική 08/03/2008
MVP: Απόστολος Αρμενάκης (Ε.Α.Πατρών)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 3-0 (25-19, 25-12, 25-20)  
Ολυμπιακός Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (22-25, 25-12, 22-25, 20-25)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-20, 25-21, 26-24)  
Π.A.O.Κ. ΑΕΚ 3-1 (19-25, 25-17, 37-35, 25-21)  
Γ.Σ.Λαμία Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (25-19, 25-22, 22-25, 25-23)  
Α.Ο.Κηφισιάς Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (21-25, 26-24, 23-25, 27-25, 15-09)  
20η αγωνιστική 15/03/2008
ΜVP: Μπράνιμιρ Πέριτς (Σερβία) (ΑΟΝΣ Μίλων)
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-17, 25-14, 25-21)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (21-25, 17-25, 20-25)  
Εθνικός Αλεξ. Ολυμπιακός 0-3 (27-29, 21-25, 22-25)  
ΑΕΚ Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (28-26, 25-18, 25-22)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (25-11, 19-25, 25-22, 29-31, 15-09)  
A.O.N.Σ.Μίλων Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-23, 25-23, 29-31, 25-16)  
21η αγωνιστική 19/03/2008
MVP: Ρικάρντο Μιτσέλι (Βραζιλία) (Γ.Σ.Λαμία)
Α.Ο.Κηφισιάς Παναθηναϊκός 0-3 (16-25, 19-25, 22-25)  
20/03/08: Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-0 (25-21, 25-19, 25-23)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-23, 25-17, 25-18)  
Ολυμπιακός ΑΕΚ 3-1 (23-25, 25-21, 24-22, 25-17)  
20/03/08: Πανελλήνιος Γ.Σ. Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (22-25, 25-18, 28-30, 23-25)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης A.O.N.Σ.Μίλων 3-0 (25-12, 25-22, 25-19)  
22η αγωνιστική 23/03/2008
MVP: Αντώνης Τσακιρόπουλος (Γ.Σ. Λαμία)
Παναθηναϊκός Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-18, 25-18, 25-17)  
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (25-23, 24-26, 25-20, 25-17)  
Εθνικός Αλεξ. Γ.Σ.Λαμία 0-3 (21-25, 18-25, 18-25)  
ΑΕΚ Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (20-25, 17-25, 16-25)  
Π.A.O.Κ. Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 18-25, 18-25)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-22, 22-25, 30-28, 25-18) περ

 

 

ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ ΟΠΑΠ 2007-08
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Παναθηναϊκός 22 61 20 2 (62-16)  
2. Γ.Σ.Ηρακλής Liu Jo 22 59 20 2 (63-13)
3. Ολυμπιακός
22 48 16 6 (53-25)
4. Γ.Σ.Λαμία
22 40 13 9 (46-34)
5. Ε.Α.Πατρών Λουξ 22 39 14 8 (45-35)
6. Αρης Μαρμούρης Α.Ε.
22 36 12 10 (43-37)
7. Α.Ο.Κηφισιάς 22 28 10 12 (42-51)
8. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 22 21 5 17 (30-55)
9. Π.Α.Ο.Κ. 22 20 6 16 (29-51)            
10. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22 16 5 17 (22-56)
11. Α.Ε.Κ. 22 13 6 16 (31-57)
12. Πανελλήνιος Γ.Σ. 22 12 5 17 (22-58)

 

 

41ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2007-08
ΠΛΕΪ ΟΦ
Τελικοί - Θέσεις 1-2
ΜVP: Μάρκους Νίλσον (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)
3ος Τελικός - 29/04/2008
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (26-24, 25-27, 22-25, 21-25)
2ος Τελικός - 23/04/2008
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 3-0 (25-23, 25-18, 25-22)
1ος Τελικός - 19/04/2008
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 2-3 (22-25, 25-21, 25-17, 19-25, 12-15)
Μικροί τελικοί - Θέσεις 3-4
3ος αγώνας - 29/04/2008
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-1 (25-23, 19-25, 25-14, 25-21)
2ος αγώνας - 23/04/2008
Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός 2-3 (17-25, 18-25, 25-18, 29-27, 13-15)
1ος αγώνας - 19/04/2008
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-17, 25-19, 25-21)
Ημιτελικοί - Θέσεις 1-4
MVP
4ος Ημιτελικός - 14/04/2008
Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (21-25, 19-25, 21-25)
3ος Ημιτελικός - 12/04/2008
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-20, 25-17, 26-24)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός 1-3 (23-25, 25-22, 23-25, 21-25)
2ος Ημιτελικός - 09/04/2008
Γ.Σ.Λαμία Παναθηναϊκός 0-3 (19-25, 23-25, 17-25)
Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (26-24, 21-25, 18-25, 15-25)
1ος Ημιτελικός - 07/04/2008
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-17, 25-16, 25-17)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός 3-0 (25-12, 25-18, 25-14)
Πλέι οφ - θέσεις 5-6
3ος αγώνας - 29/04/2008
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-16, 25-20, 25-20)
2ος αγώνας - 23/04/2008
Α.Ο.Κηφισιάς Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (29-27, 18-25, 27-29, 16-25)
1ος αγώνας - 16/04/2008
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (25-17, 21-25, 22-25, 25-19, 15-11)
Πλέι οφ - θέσεις 5-8
4ος αγώνας - 16/04/2008
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Κηφισιάς 2-3 (25-16, 26-24, 17-25, 20-25, 15-17)
4ος αγώνας - 14/04/2008
Α.Ο.Κηφισιάς Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (17-25, 25-23, 25-23, 25-21)
3ος αγώνας - 12/04/2008
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (26-24, 24-26, 19-25, 25-18, 15-10)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Κηφισιάς 3-1 (25-22, 25-18, 20-25, 25-22)
2οι αγώνες -09/04/2008
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Ε.Α.Πατρών Λουξ 1-3 (25-16, 22-25, 13-25, 20-25)
Α.Ο.Κηφισιάς Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-2 (25-22, 29-27, 22-25, 22-25, 15-13)
1οι αγώνες - 07/04/2008
Ε.Α.Πατρών Λουξ Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-18, 25-22, 25-14)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Κηφισιάς 3-2 (22-25, 20-25, 25-11, 25-19, 15-12)
Πλέι οφ - θέσεις 1-8
ΜVP A΄ΦΑΣΗΣ ΠΛΕΙ ΟΦ: Γιώργος Παπάζογλου (Γ.Σ. Λαμία)
3ος αγώνας - 03/04/2008
Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-2 (13-25, 25-17, 22-25, 25-13, 15-12)
2οι αγώνες - 31/03/2008
Α.Ο.Κηφισιάς Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 2-3 (25-22, 25-19, 20-25, 19-25, 08-15)
Ε.Α.Πατρών Λουξ Γ.Σ.Λαμία 3-2 (25-18, 22-25, 28-30, 25-18, 15-07)
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Παναθηναϊκός 0-3 (24-26, 11-25, 15-25)
04/04/08: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 13-25, 21-25)
1οι αγώνες - 26/03/2008
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Ο.Κηφισιάς 3-0 (25-18, 25-17, 25-18)
Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-1 (22-25, 28-26, 25-18, 25-16)
27/03/08: Παναθηναϊκός Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-20, 25-21, 25-19)
01/04/08: Ολυμπιακός Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (25-20, 22-25, 25-15, 25-23)



40ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2007-08
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
1η αγωνιστική 29/03/2008
ΑΕΚ Εθνικός Αλεξ. 0-3 (00-25, 00-25, 00-25)
2η αγωνιστική 02/04/2008
ΠΑΟΚ ΑΕΚ 1-3 (20-25, 22-25, 25-17, 18-25)
3η αγωνιστική 29/03/2008
Εθνικός Αλεξ. ΠΑΟΚ 2-3 (39-41, 25-22, 21-25, 26-24, 12-15)
4η αγωνιστική 09/04/2008
Εθνικός Αλεξ. ΑΕΚ 3-2 (25-18, 19-25, 27-25, 19-25, 15-08)
5η αγωνιστική 12/04/2008
ΑΕΚ Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (13-25, 23-25, 25-19, 22-25)
5η αγωνιστική 17/04/2008
Π.Α.Ο.Κ.

Εθνικός Αλεξ.

0-3 (23-25, 23-25, 23-25)


ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Εθνικός Αλεξ. 4 25 (33-61)
2. Π.Α.Ο.Κ. 4 25 (36-60)
3. ΑΕΚ (υποβιβάζεται στην Α2 ανδρών) 4
17
(37-67)
* Η ΑΕΚ έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς.






40ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2007-08

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2007-08
1η αγωνιστική: Άλεξ Αχρεμ (Λευκορωσία) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Ολεξέι Γκάτιν (Ουκρανία) (Γ.Σ.Λαμία)       
3η αγωνιστική: Χοσέ Ριβέρα (Πόρτο Ρίκο) (Γ.Σ.Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Βλάντιμιρ Γιέκιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
5η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Βουλγαρία) (Ε.Α.Πατρών)     
6η αγωνιστική: -
7η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
8η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)
9η αγωνιστική: -
10η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Γ.Σ.Λαμία)  
11η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
12η αγωνιστική: Ρομπέρτο Μινούτσι (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
13η αγωνιστική: Αντρέι Ζέκοφ (Ε.Α.Πατρών)
14η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)      
16η αγωνιστική: Πάβελ Κρουζάγιεφ (Εσθονία) (ΑΟΝΣ Μίλων)     
17η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδάς) (Γ.Σ.Λαμία)  
18η αγωνιστική: Αμαράλ Ντάντε (Βραζιλία) (Παναθηναϊκός)
19η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (Ε.Α.Πατρών)
20η αγωνιστική: Μπράνιμιρ Πέριτς (Σερβία) (ΑΟΝΣ Μίλων)
21η αγωνιστική: Ρικάρντο Μιτσέλι (Βραζιλία) (Γ.Σ.Λαμία)     
22η αγωνιστική Αντώνης Τσακιρόπουλος (Γ.Σ. Λαμία)
A΄ φάση πλέι οφ: Γιώργος Παπάζογλου (Γ.Σ. Λαμία)
Τελικοί - Θέσεις 1-2: ΜVP: Μάρκους Νίλσον (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)





H ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ TΩΝ MVP
ΕΤΟΣ MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1999: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2000: Γιώργος Ντράγκοβιτς Ολυμπιακός
2001: Αντρέι Κράβαρικ Ολυμπιακός
2002: Θόδωρος Μπάεφ Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2004: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός)
& Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)
Παναθηναϊκός
2005: Τομ Χοφ Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Ερνάντο Γκόμεζ Παναθηναϊκός
2007: Φρανκ Ντεπεστέλ Ηρακλής Γ.Σ.
2008: Μάρκους Νίλσον Ηρακλής Γ.Σ.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ