1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2012 02:27

Α1 Aνδρών 2006-07, Πρόγραμμα-Αποτελέσματα

Δείτε τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου και των πλέι οφ, τη βαθμολογία, την κατάταξη του 39ου πρωταθλήματος Α1 Ανδρών 2006-07:

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2006-07
1. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Πρωταθλητής
2. Παναθηναϊκός  
3. Ολυμπιακός  
4. Π.Α.Ο.Κ.  
5. Γ.Σ.Λαμία  
6. Πανελλήνιος Γ.Σ.  
7. ΑΕΚ  
8. Ε.Α.Πατρών  
9. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης  
10. Εθνικός Αλεξ.  
11δσα. Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Α2
12.σαδ Παγκράτι Α2

 

 

39ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2006-07
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 16/09/2006  
ΜVP: Φράνκ Ντεπέστελε (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής)
Εθνικός Αλεξ. Γ.Σ.Λαμία 1-3 (18-25, 24-26, 25-22, 17-25)
 
Ε.Α.Πατρών Α.Ο.Ορεστιάδας Stihl

3-0 (25-12, 25-20, 25-18)

 
Πανελλήνιος Γ.Σ. Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (25-21, 24-26, 25-16, 18-25, 15-07)
 
ΑΕΚ Παναθηναϊκός 3-2 (23-25, 26-24, 25-22, 21-25, 16-14)
17/09: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Παγκράτι 3-2 (25-18, 19-25, 22-25, 25-21, 15-13)  
18/09: Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 2-3 (20-25, 25-19, 25-23, 26-28, 21-23)  
2η αγωνιστική 23/09/2006
MVP: Χόρχε Ελγκέτα (Αργεντινή) (Ολυμπιακός)
Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός 1-3 (26-28, 25-21, 19-25, 23-25)
 
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo ΑΕΚ 3-1 (25-16, 25-20, 23-25, 25-16)  
Παναθηναϊκός Ε.Α.Πατρών 3-0 (30-28, 26-24, 25-22)  
Π.Α.Ο.Κ. Παγκράτι 3-2 (19-25, 18-25, 25-21, 34-32, 15-11)  
24/09: Πανελλήνιος Γ.Σ. Εθνικός Αλεξ. 1-3 (27-25, 23-25, 28-30, 18-25)
 
25/09: Α.Ο.Ορεστιάδας Stihl Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (18-25, 19-25, 16-25)
 
3η αγωνιστική 30/09/2006
MVP: Μπερνάρντο Ζίλσον (ΕΑ Πατρών)
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Παναθηναϊκός 2-3 (21-25, 13-25, 25-23, 25-19, 11-15)  
Ολυμπιακός Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-15, 25-18, 25-20)  
Ε.Α.Πατρών Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-2 (23-25, 27-25, 25-23, 20-25, 15-07)  
Εθνικός Αλεξ. Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (25-23, 20-25, 22-25, 25-21, 11-15)  
ΑΕΚ Γ.Σ.Λαμία 3-1 (28-30, 25-22, 25-22, 25-15)  
02/10/06: Παγκράτι Α.Ο.Ορεστιάδας Stihl 1-3 (18-25, 25-19, 21-25, 21-25)  
4η αγωνιστική 07/10/2006
MVP: Μάρκος Νάρανσιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος)
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-0 (33-31, 25-16, 25-21)  
Παναθηναϊκός Παγκράτι 3-1 (25-22, 22-25, 25-19, 25-12)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-20, 25-23, 25-22)  
Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Πατρών 2-3 (25-23, 25-13, 23-25, 12-25, 12-15)  
Εθνικός Αλεξ. Ολυμπιακός 2-3 (24-26, 25-20, 25-19, 25-27, 11-15)  
09/10: Πανελλήνιος Γ.Σ. ΑΕΚ 3-2 (25-23, 19-25, 25-22, 22-25, 15-13)  
5η αγωνιστική 17/10/2006
MVP: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής)
Ε.Α.Πατρών Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (25-19, 20-25, 21-25, 23-25)  
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Παναθηναϊκός 0-3 (18-25, 19-25, 12-25)  
Ολυμπιακός Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-16, 25-20, 25-18)  
Παγκράτι Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (17-25, 13-25, 17-25)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Λαμία 1-3 (22-25, 22-25, 25-22, 21-25)  
ΑΕΚ Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-18, 25-20, 25-20)  
6η αγωνιστική 09/12/2006
ΜVP: Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-0 (25-15, 25-15, 25-19)  
Π.Α.Ο.Κ. Παναθηναϊκός 0-3 (23-25, 20-25, 20-25)  
Γ.Σ.Λαμία Παγκράτι 3-2 (25-21, 25-27, 30-28, 24-26, 15-12)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (25-11, 25-22, 19-25, 25-11)  
Ολυμπιακός ΑΕΚ 3-0 (25-21, 25-22, 25-18)  
11/12/06: Εθνικός Αλεξ. Ε.Α.Πατρών 2-3 (25-20, 26-28, 21-25, 25-17, 13-15)  
7η αγωνιστική 16/12/2006
MVP: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Γ.Σ.Λαμία 1-3 (18-25, 23-25, 25-23, 19-25)   
Παγκράτι Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-23, 28-26, 19-25, 25-21)  
17/12: Ε.Α.Πατρών Ολυμπιακός 2-3 (17-25, 23-25, 25-21, 25-22, 11-15)  
17/12: Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-1 (25-15, 24-26, 25-21, 25-23)  
18/12: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-16, 25-17, 25-14)  
03/01/07: ΑΕΚ Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (20-25, 18-25, 29-31)  
8η αγωνιστική 30/12/2006
MVP: Κερτ Τόπελ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
29/12: Π.Α.Ο.Κ. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (18-25, 28-30, 32-34)  
29/12: ΑΕΚ Ε.Α.Πατρών Λουξ 3-2 (25-22, 18-25, 23-25, 25-23, 15-13)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-2 (21-25, 25-21, 25-23, 21-25, 15-07)  
Ολυμπιακός Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-19, 25-21, 25-20)  
Γ.Σ.Λαμία Παναθηναϊκός 0-3 (20-25, 19-25, 18-25)  
Εθνικός Αλεξ. Παγκράτι 3-1 (23-25, 25-20, 25-20, 25-20)  
9η αγωνιστική 07/01/2007
ΜVP: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
05/01:Ε.Α.Πατρών Λουξ Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (23-25, 23-25, 25-19, 15-25)
06/01: Παναθηναϊκός Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-12, 25-18, 27-25)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης ΑΕΚ 3-2 (22-25, 25-21, 25-27, 25-13, 15-13)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-23, 25-19, 25-22)  
08/01: Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Εθνικός Αλεξ. 2-3 (19-25, 25-16, 25-21, 28-30, 15-13)  
Παγκράτι Ολυμπιακός 0-3 (14-25, 22-25, 21-25)  
10η αγωνιστική 13/01/2007
MVP: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
Π.Α.Ο.Κ. Γ.Σ.Λαμία 3-1 (19-25, 25-21, 25-21, 25-16)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 2-3 (23-25, 25-23, 14-25, 25-23, 09-15)  
Εθνικός Αλεξ. Παναθηναϊκός 0-3 (14-25, 26-28, 23-25)  
Ολυμπιακός Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-0 (25-18, 25-18, 25-18)  
ΑΕΚ Παγκράτι 3-1 (24-26, 25-23, 32-30, 25-18)  
15/01: Ε.Α.Πατρών Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-21, 25-17, 25-20)  
11η αγωνιστική 20/01/2007
MVP: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Παναθηναϊκός)
Γ.Σ.Λαμία Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (23-25, 26-28, 19-25)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Εθνικός Αλεξ. 2-3 (23-25, 15-25, 27-25, 25-20, 14-16)  
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl ΑΕΚ 1-3 (18-25, 25-22, 26-28, 23-25)  
Παγκράτι Ε.Α.Πατρών 1-3 (25-23, 18-25, 12-25, 23-25)  

21/01: Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός 3-0 (25-20, 25-20, 25-21)  
22/01: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Π.A.O.Κ. 0-3 (17-25, 15-25, 19-25) περ

 

 

39ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2006-07
B΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 27/01/2007  
ΜVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
29/01: Γ.Σ.Λαμία Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-22, 17-25, 25-21, 25-23)
 
Α.Ο.Ορεστιάδας Stihl Ε.Α.Πατρών 3-2 (16-25, 26-24, 20-25, 25-23, 27-25)
 
Π.Α.Ο.Κ. Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (14-25, 25-20, 25-18, 26-24)
 
Παναθηναϊκός ΑΕΚ 3-1 (27-25, 24-26, 25-19, 33-31)
Παγκράτι Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (20-25, 22-25, 23-25)  
28/01: Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός 1-3 (31-33, 32-30, 16-25, 21-25)  
13η αγωνιστική 03/02/2007
MVP: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)
Ολυμπιακός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-20, 25-17, 25-22)
 
ΑΕΚ Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-2 (18-25, 20-25, 25-20, 25-23, 15-09)  
05/02: Ε.Α.Πατρών Παναθηναϊκός 1-3 (21-25, 20-25, 32-30, 21-25)  
Παγκράτι Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (22-25, 15-25, 25-22, 21-25)  
Εθνικός Αλεξ. Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (18-25, 21-25, 25-22, 19-25)
 
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Ορεστιάδας Stihl 2-3 (25-21, 22-25, 21-25, 25-14, 08-15)
 
14η αγωνιστική 10/02/2007
MVP: Στάθης Ντονάς (ΑΕΚ)
Παναθηναϊκός Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-18, 25-18, 25-14)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ολυμπιακός 0-3 (22-25, 22-25, 23-25)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ε.Α.Πατρών 3-0 (27-25, 25-21, 25-20)  
Π.Α.Ο.Κ. Εθνικός Αλεξ. 3-1 (23-25, 25-19, 25-18, 25-16)  
Γ.Σ.Λαμία ΑΕΚ 1-3 (23-25, 26-24, 19-25, 21-25)  
Α.Ο.Ορεστιάδας Stihl Παγκράτι 3-0 (26-24, 25-22, 27-25)  
15η αγωνιστική 17/02/2007
MVP: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (20-25, 22-25, 25-22, 28-26, 11-15)  
Παγκράτι Παναθηναϊκός 1-3 (25-20, 16-25, 19-25, 21-25)  
19/02: Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (18-25, 15-25, 14-25)  
Ε.Α.Πατρών Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-22, 25-20, 25-23)  
Ολυμπιακός Εθνικός Αλεξ. 3-1 (19-25, 25-17, 25-12, 25-22)  
18/02: ΑΕΚ Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (23-25, 25-23, 25-16, 25-22)  
16η αγωνιστική 24/02/2007
MVP: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ε.Α.Πατρών 1-3 (22-25, 29-27, 17-25, 22-25)  
Παναθηναϊκός Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-0 (25-23, 25-23, 25-15)  
Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός 1-3 (23-25, 25-23, 23-25, 23-25)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παγκράτι 3-0 (27-25, 25-17, 25-18)  
25/02: Γ.Σ.Λαμία Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-15, 25-23, 25-23)  
Εθνικός Αλεξ. ΑΕΚ 3-0 (25-20, 25-22, 25-23)  
17η αγωνιστική 10/03/2007
ΜVP:
12/03: Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (22-25, 23-25, 17-25)  
Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-23, 25-17, 25-11)  
Παγκράτι Γ.Σ.Λαμία 0-3 (23-25, 23-25, 18-25)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (22-25, 22-25, 29-27, 21-25)  
11/03: ΑΕΚ Ολυμπιακός 2-3 (25-14, 18-25, 20-25, 25-23, 08-15)  
13/03: Ε.Α.Πατρών Εθνικός Αλεξ. 1-3 (20-25, 23-25, 25-20, 23-25)  
18η αγωνιστική 17/03/2007
MVP: Γιάννης Τακουρίδης (Α.Σ.Άρης)
Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-1 (25-17, 23-25, 26-24, 25-21)   
Πανελλήνιος Γ.Σ. Παγκράτι 3-0 (25-21, 25-23, 25-20)  
Ολυμπιακός Ε.Α.Πατρών 3-1 (22-25, 25-22, 25-18, 25-23)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 0-3 (22-25, 25-27, 22-25)  
Εθνικός Αλεξ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 0-3 (23-25, 18-25, 20-25)  
Π.Α.Ο.Κ. ΑΕΚ 3-0 (25-20, 25-13, 25-19)  
19η αγωνιστική 21/03/2007
MVP: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-23, 25-21, 21-25, 25-22)  
Ε.Α.Πατρών Λουξ ΑΕΚ 3-2 (23-25, 25-16, 18-25, 27-25, 15-12)  
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-21, 21-25, 25-19, 25-18)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Ολυμπιακός 0-3 (20-25, 19-25, 21-25)  
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-20, 25-16, 25-23)  
Παγκράτι Εθνικός Αλεξ. 0-3 (21-25, 29-31, 18-25)  
20η αγωνιστική 24/03/2007
ΜVP: Κερτ Τόπελ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Π.Α.Ο.Κ. Ε.Α.Πατρών 3-1 (25-19, 25-22, 20-25, 25-18)
Πανελλήνιος Γ.Σ. Παναθηναϊκός 1-3 (25-19, 23-25, 20-25, 19-25)  
ΑΕΚ Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 1-3 (24-26, 20-25, 25-18, 16-25)  
Γ.Σ.Λαμία Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 1-3 (16-25, 25-19, 23-25, 18-25)  
Εθνικός Αλεξ. Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-2 (20-25, 25-11, 21-25, 25-22, 20-18)  
Ολυμπιακός Παγκράτι 3-0 (32-30, 25-18, 30-28)  
21η αγωνιστική 28/03/2007
MVP:
Γ.Σ.Λαμία Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-21, 25-12, 25-18)  
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (21-25, 25-22, 25-22, 25-21)  
Παναθηναϊκός Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-16, 25-14, 25-08)  
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Ολυμπιακός 0-3 (20-25, 20-25, 16-25)  
Παγκράτι ΑΕΚ 0-3 (23-25, 24-26, 22-25)  
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Ε.Α.Πατρών 3-1 (25-18, 29-31, 25-20, 25-23)  
22η αγωνιστική 14/04/2007
MVP: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Λαμία 3-1 (21-25, 25-08, 25-23, 28-26)  
Εθνικός Αλεξ. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (18-25, 15-25, 20-25)  
ΑΕΚ Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-1 (23-25, 25-23, 25-23, 25-21)  
Ε.Α.Πατρών Παγκράτι 3-0 (25-13, 25-17, 25-19)  
Ολυμπιακός Παναθηναϊκός 1-3 (25-21, 24-26, 16-25, 18-25)  
Π.A.O.Κ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 3-1 (28-26, 20-25, 25-16, 26-24) περ

 

 

ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ ΟΠΑΠ 2006-07
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Παναθηναϊκός 22 63 21 1 (65-12)  
2. Ολυμπιακός 22 55 19 3 (60-20)
3. Γ.Σ.Ηρακλής Liu Jo 22 49 16 6 (56-26)
4. Π.Α.Ο.Κ.
22 40 14 8 (46-37)
5. ΑΕΚ 22 34 11 11 (44-45)
6. Ε.Α.Πατρών
22 29 10 12 (43-46)
7. Πανελλήνιος Γ.Σ.
22 28 10 12 (40-47)
8. Γ.Σ.Λαμία 22 27 9 13 (35-46)
9. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ε. 22 24 8 14 (32-48)            
10. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22 23 7 15 (34-52)
11. Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 22 18 6 16 (28-56)
12. Παγκράτι 22 6 1 21 (16-64)

 

 

39ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2006-07
ΠΛΕΪ ΟΦ
Τελικοί - Θέσεις 1-2
ΜVP: Φρανκ Ντεπεστέλ (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo)
4ος Τελικός - 10/05/2007
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 3-2 (25-20, 19-25, 25-22, 23-25, 15-12)
3ος Τελικός - 07/05/2007
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (28-30, 24-26, 21-25)
2ος Τελικός - 03/05/2007
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 3-0 (25-21, 25-21, 25-23)
1ος Τελικός - 30/04/2007
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-2 (25-22, 25-16, 19-25, 22-25, 15-10)
Μικροί τελικοί - Θέσεις 3-4
2ος αγώνας - 05/05/2007
Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 22-25, 10-25)
1ος αγώνας - 02/05/2007
Ολυμπιακός Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-17, 25-16, 22-25, 25-16)
Ημιτελικοί - Θέσεις 1-4
MVP
4ος Ημιτελικός - 26/04/2007
Π.Α.Ο.Κ. Παναθηναϊκός 0-3 (24-26, 17-25, 17-25)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός 3-1 (25-18, 25-14, 22-25, 25-19)
3ος Ημιτελικός - 23/04/2007
Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-18, 25-15, 25-22)
Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-1 (26-24, 23-25, 26-24, 25-21)
2ος Ημιτελικός - 20/04/2007
Π.Α.Ο.Κ. Παναθηναϊκός 1-3 (25-20, 22-25, 25-26, 18-25)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός 3-0 (25-23, 25-20, 25-16)
1ος Ημιτελικός - 18/04/2007
Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (22-25, 25-16, 23-25, 32-34)
Ολυμπιακός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 2-3 (25-18, 23-25, 19-25, 25-21, 13-15)
Πλέι οφ - θέσεις 5-6
2ος αγώνες - 07/05/2007
Γ.Σ.Λαμία Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
1ος αγώνες - 30/04/2007
Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Λαμία 1-3 (23-25, 31-33, 25-19, 18-25)
Πλέι οφ - θέσεις 5-8
3ος αγώνας - 25/04/2007
Ε.Α.Πατρών Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (21-25, 25-23, 25-27, 25-20, 09-15)
ΑΕΚ Γ.Σ.Λαμία 2-3 (20-25, 20-25, 25-22, 25-21, 13-15)
2οι αγώνες - 21/04/2007
Γ.Σ.Λαμία ΑΕΚ 3-2 (25-23, 25-20, 18-25, 21-25, 15-10)
Πανελλήνιος Γ.Σ. Ε.Α.Πατρών 3-1 (18-25, 25-19, 28-26, 25-23)
1οι αγώνες - 18/04/2007
19/04: ΑΕΚ Γ.Σ.Λαμία 3-2 (25-23, 18-25, 26-28, 25-21, 15-12)
Ε.Α.Πατρών Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (26-24, 31-33, 25-19, 29-27)



39ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2006-07
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
1η αγωνιστική 18/04/2007
Εθνικός Αλεξ. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης 2-3 (25-22, 23-25, 23-25, 25-15, 12-15)
2η αγωνιστική 21/04/2007
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl Εθνικός Αλεξ. 2-3 (36-38, 25-22, 28-26, 22-25, 17-19)
3η αγωνιστική 25/04/2007
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 3-0 (25-20, 25-23, 25-22)
4η αγωνιστική 28/04/2007
Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-22, 25-13, 25-17)
5η αγωνιστική 02/05/2007
Εθνικός Αλεξ. Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 0-3 (19-25, 18-25, 23-25)
6η αγωνιστική 05/05/2007
Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl

Α.Σ.Άρης Μαρμούρης

3-1 (25-23, 25-18, 28-30, 25-23)



ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Σ.Άρης Μαρμούρης Α.Ε. 4 32 (42-53)
2. Εθνικός Αλεξ. 4 26 (39-63)
3. Α.Ο.Ορεστιάδα Stihl 4
25
(36-61)






39ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2006-07
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2006-07
1η αγωνιστική: Φράνκ Ντεπέστελε (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής)  
2η αγωνιστική: Χόρχε Ελγκέτα (Αργεντινή) (Ολυμπιακός)
3η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (Βραζιλία) (ΕΑ Πατρών)     
4η αγωνιστική: Μάρκος Νάρανσιτς (Σερβία) (Πανελλήνιος)
5η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
6η αγωνιστική: Ερνάντο Γκόμεζ (Βενεζουέλα) (Παναθηναϊκός)
7η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ολυμπιακός)  
8η αγωνιστική: Κερτ Τόπελ (ΗΠΑ) (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)     
9η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
10η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (ΠΑΟΚ)
11η αγωνιστική: Λίμπερμαν Αγκάμεζ (Κολομβία) (Παναθηναϊκός)       
12η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία) (Ολυμπιακός ΣΦΠ)  
13η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)     
14η αγωνιστική: Στάθης Ντονάς (ΑΕΚ)  
15η αγωνιστική: Μαρτσέλο Σάκι (Βραζιλία) (ΑΕΚ)   
16η αγωνιστική: Κώστας Χριστοφιδέλης (Ολυμπιακός)
17η αγωνιστική: -     
18η αγωνιστική: Γιάννης Τακουρίδης (Α.Σ.Άρης)
19η αγωνιστική: Αντρέι Κράβαρικ (Ηρακλής Γ.Σ.)
20η αγωνιστική: Κερτ Τόπελ (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)       
21η αγωνιστική: -
22η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
MVP Πρωταθλήματος: Φράνκ Ντεπέστελε (Βέλγιο) (Γ.Σ.Ηρακλής)




H ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ TΩΝ MVP
ΕΤΟΣ MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1999: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2000: Γιώργος Ντράγκοβιτς Ολυμπιακός
2001: Αντρέι Κράβαρικ Ολυμπιακός
2002: Θόδωρος Μπάεφ Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2004: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Ολυμπιακός)
& Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)
Παναθηναϊκός
2005: Τομ Χοφ Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Ερνάντο Γκόμεζ Παναθηναϊκός
2007: Φρανκ Ντεπεστέλ Ηρακλής Γ.Σ.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ