1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
11-11-2016 01:54

Α1 Aνδρών 2005-06, Πρόγραμμα-Αποτελέσματα

Δείτε τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου και των πλέι οφ, τη βαθμολογία, την κατάταξη του 39ου πρωταθλήματος Α1 Ανδρών 2005-06:

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2005-06
1. Παναθηναϊκός Champions League
2. Ηρακλής Γ.Σ. Champions League
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Champions League
4. Π.Α.Ο.Κ. Top Teams Cup
5. Παγκράτι CEV Cup
6. Ε.Α.Πατρών  
7. Γ.Σ.Λαμία  
8. Α.Ο.Ορεστιάδας  
9. Πανελλήνιος Γ.Σ.  
10. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  
11. Α.Σ.Πανερυθραϊκός Α2
12. Α.Ε.Νίκαιας Α2

 

 

38ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2005-06
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 10/10/2005  
ΜVP:
Ε.Α.Π. Super Cargo Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (25-21, 22-25, 25-20, 14-25, 13-15)
 
Α.Ε.Νίκαια Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης

2-3 (19-25, 19-25, 25-20, 25-20, 08-15)

 
Α.Ο.Ορεστιάδας Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (26-24, 23-25, 19-25, 20-25)
 
Παναθηναϊκός Α.Ο. Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-22, 26-24, 25-18)
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Πανερυθραϊκός Α.Σ. 3-1 (25-14, 22-25, 25-18, 25-14)  
 Παγκράτι Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (22-25, 25-21, 23-25, 25-18, 10-15)
 
2η αγωνιστική 15/10/2005
MVP:
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ε.Νίκαια 3-1 (25-19, 22-25, 26-24, 25-21)  
Γ.Σ.Λαμία Πανερυθραϊκός Α.Σ. 3-0 (25-19, 25-17, 25-21)
 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ηρακλής BMW Αδαμίδης  3-1 (25-17, 18-25, 23-25, 21-25)  
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Ο.Ορεστιάδα 2-3 (25-23, 25-22, 21-25, 18-25, 10-15)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  Ε.Α.Π. Super Cargo  2-3 (26-24, 21-25, 27-25, 16-25, 11-15)  
 Παναθηναϊκός Α.Ο. Παγκράτι  3-0 (25-14, 25-19, 25-14)  
3η αγωνιστική 22/10/2005
MVP:
 Α.Ε.Νίκαια Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (17-25, 25-20, 25-16, 25-22)  
 Ε.Α.Π. Super Cargo Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-19, 25-22, 25-22)  
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-2 (23-25, 25-23, 25-22, 24-26, 15-06)  
 Πανερυθραϊκός Α.Σ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (14-25, 18-25, 18-25)  
 Παγκράτι Γ.Σ.Λαμία 1-3 (22-25, 20-25, 25-23, 21-25)  
Α.Ο.Ορεστιάδας Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (25-27, 19-25, 19-25)  
4η αγωνιστική 29/10/2005
MVP: 
 Παναθηναϊκός Α.Ο. Α.Ε.Νίκαι 3-0 (25-18, 25-19, 25-16)  
Παγκράτι Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-18, 25-16, 25-23)  
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Ε.Α.Π. Super Cargo  1-3 (28-30, 22-25, 25-20, 22-25)
 
 Π.Α.Ο.Κ. Ηρακλής BMW Αδαμίδης  1-3 (23-25, 27-25, 23-25, 23-25)
 
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης   Πανερυθραϊκός Α.Σ. 3-2 (25-15, 17-25, 22-25, 25-16, 15-13)
 
 Γ.Σ.Λαμία Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (27-25, 25-22, 25-23)
 
5η αγωνιστική 06/11/2005
MVP:
 Ε.Α.Π. Super Cargo Παναθηναϊκός Α.Ο.  1-3 (23-25, 21-25, 25-19, 16-25)  
 Α.Ε.Νίκαια Παγκράτι 2-3 (25-20, 22-25, 23-25, 25-22, 10-15)  
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-23, 25-18, 25-18)  
 Πανερυθραϊκός Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 18-25, 24-26)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-0 (25-16, 25-22, 25-20)  
 Α.Ο.Ορεστιάδας Γ.Σ.Λαμία 3-2 (25-18, 25-19, 19-25, 19-25, 15-10)  
6η αγωνιστική 13/11/2005
ΜVP:
 Παναθηναϊκός Α.Ο. Ηρακλής BMW Αδαμίδης  3-2 (22-25, 28-26, 25-22, 24-26, 15-12)  
 Γ.Σ.Λαμία  Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (28-26, 23-25, 25-18, 25-18)  
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Πανερυθραϊκός Α.Σ.  3-0 (25-16, 25-22, 25-23)  
 Α.Ο.Ορεστιάδας Α.Ε.Νίκαια  3-1 (24-26, 25-22, 25-20, 25-21)  
 Παγκράτι Ε.Α.Π. Super Cargo  3-1 (13-25, 25-22, 25-13, 25-20)  
 Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (24-26, 26-24, 17-25, 25-20, 17-19)  
7η αγωνιστική 20/11/2005
MVP:
 Πανερυθραϊκός Α.Σ. Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 22-25, 21-25)   
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Παγκράτι 3-0 (26-24, 25-13, 25-19)  
Ε.Α.Π. Super Cargo  Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)
 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-20, 25-23, 25-17)  
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης Π.ΑΟ.Κ. 2-3 (28-26, 25-21, 29-31, 20-25, 11-15)
 
 Α.Ε.Νίκαια Γ.Σ.Λαμία 0-3 (21-25, 19-25, 20-25)  
8η αγωνιστική 26/11/2005
MVP:
 Παναθηναϊκός Α.Ο. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (21-25, 22-25, 23-25)  
 Παγκράτι Α.Σ.Πανερυθραϊκός 3-2 (25-22, 18-25, 23-25, 25-23, 15-13)  
Α.Ο.Ορεστιάδας Ηρακλής BMW Αδαμίδης  3-2 (21-25, 25-21, 25-23, 21-25, 15-07)  
 Α.Ε.Νίκαια Ε.Α.Π. Super Cargo  3-0 (25-19, 25-21, 25-20)  
 Γ.Σ.Λαμία Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (20-25, 19-25, 18-25)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-1 (23-25, 25-20, 25-20, 25-20)  
9η αγωνιστική 03/12/2005
ΜVP:
 Ε.Α.Π. Super Cargo Γ.Σ.Λαμία 3-2 (20-25, 25-20, 19-25, 25-14, 15-07)
 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Παγκράτι 3-1 (25-23, 21-25, 25-23, 25-16)  
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-06, 25-17, 25-19)  
 Π.Α.Ο.Κ. Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (26-28, 26-24, 25-21, 25-19)  
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης Παναθηναϊκός Α.Ο.  0-3 (18-25, 23-25, 20-25)  
 Α.Σ.Πανερυθραϊκός Α.Ο.Ορεστιάδας  3-2 (25-20, 23-25, 25-22, 18-25, 15-13)  
10η αγωνιστική 10/12/2005
MVP:
 Παναθηναϊκός Α.Ο. Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-17, 25-13, 25-15)  
 Παγκράτι Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-0 (25-18, 25-19, 25-13)  
 Α.Ε.Νίκαια Α.Σ.Πανερυθραϊκός  2-3 (19-25, 25-21, 23-25, 25-21, 12-15)  
 Ε.Α.Π. Super Cargo Ηρακλής BMW Αδαμίδης  0-3 (22-25, 27-29, 17-25)  
 Γ.Σ.Λαμία Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-23, 27-25, 25-16)  
 Α.Ο.Ορεστιάδας Ολυμπιακός 0-3 (16-25, 17-25, 17-25)  
11η αγωνιστική 17/12/2005
MVP:
 Π.Α.Ο.Κ. Παγκράτι 3-0 (25-23, 25-23, 25-14)  
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης Α.Ο.Ορεστιάδας  3-2 (25-20, 25-22, 21-25, 18-25, 15-12)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-19, 25-13, 25-17)  
 Α.Σ.Πανερυθραϊκός Ε.Α.Π. Super Cargo  0-3 (19-25, 12-25, 15-25)  

 Ηρακλής BMW Αδαμίδης

Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-18, 25-17, 25-22)  
 Πανελλήνιος Γ.Σ.  Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 17-25, 23-25) περ

 

 

39ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2005-06
B΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 7/01/2006
ΜVP:
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Παγκράτι 3-2 (25-17, 25-21, 21-25, 20-25, 20-18)
 
Πανερυθραϊκός Α.Σ.  Ηρακλής BMW Αδαμίδης 0-3 (18-25, 25-27, 16-25)
 
 Γ.Σ.Λαμία Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (20-25, 17-25, 20-25)
 
 Π.Α.Ο.Κ. Α.Ο.Ορεστιάδας 3-1 (25-19, 25-18, 15-25, 25-20)
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-19, 25-18, 25-14)  
 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  Ε.Α.Π. Super Cargo 3-0 (25-18, 25-22, 25-15)  
13η αγωνιστική 14/01/2006
MVP:
Παγκράτι Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (17-25, 20-25, 25-19, 22-25)
 
 Α.Ε.Νίκαια Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (21-25, 11-25, 29-31)
 
Ηρακλής BMW Αδαμίδης  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
 
 Πανερυθραϊκός Α.Σ. Γ.Σ.Λαμία 0-3 (22-25, 23-25, 18-25)  
Α.Ο.Ορεστιάδας Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (27-25, 25-23, 24-26, 25-22)
 
 Ε.Α.Π. Super Cargo Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (21-25, 25-17, 25-18, 25-11)
 
14η αγωνιστική 21/01/2006
MVP:
Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)  
 Π.Α.Ο.Κ. Ε.Α.Π. Super Cargo  3-2 (16-25, 25-22, 25-21, 16-25, 15-11)  
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης Ηρακλής BMW Αδαμίδης  0-3 (17-25, 22-25, 18-25)  
 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Πανερυθραϊκός Α.Σ.  0-3 (23-25, 22-25, 23-25)  
Γ.Σ.Λαμία Παγκράτι 2-3 (29-31, 25-18, 25-20, 19-25, 11-15)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. Α.Ο.Ορεστιάδας  3-0 (25-22, 25-18, 25-13)  
15η αγωνιστική 29/01/2006
MVP:
Α.Ε.Νίκαια Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 16-25, 16-25)  
Α.Ο.Ορεστιάδας Παγκράτι 0-3 (21-25, 22-25, 18-25)  
Ε.Α.Π. Super Cargo Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-19, 26-24, 22-25, 25-23)
 
Ηρακλής BMW Αδαμίδης Γ.Σ.Λαμία 3-2 (24-26, 26-28, 25-21, 25-22, 16-14)
 
Πανερυθραϊκός Α.Σ. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (26-28, 25-23, 16-25, 20-25)
 
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-19, 25-19, 25-15)  
16η αγωνιστική 4/02/2006
MVP:
Παναθηναϊκός Α.Ο. Ε.Α.Π. Super Cargo  3-1 (21-25, 28-26, 25-22, 25-20)  
 Παγκράτι Α.Ε.Νίκαια 3-1 (25-13, 25-17, 23-25, 25-20)  
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Ηρακλής BMW Αδαμίδης  1-3 (25-18, 25-27, 24-26, 21-25)  
 Π.Α.Ο.Κ. Πανερυθραϊκός Α.Σ.  3-0 (25-17, 33-31, 25-18)  
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (20-25, 25-23, 20-25, 16-25)  
 Γ.Σ.Λαμία Α.Ο.Ορεστιάδας 3-2 (18-25, 23-25, 25-23, 29-27, 15-13)  
17η αγωνιστική 11/02/2006
ΜVP:
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (25-21, 22-25, 25-18, 28-30, 11-15)  
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-22, 25-20, 25-22)  
 Πανερυθραϊκός Α.Σ. Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (21-25, 23-25, 31-29, 26-24, 08-15)  
 Α.Ε.Νίκαια Α.Ο.Ορεστιάδας 0-3 (17-25, 16-25, 16-25)
 
 Ε.Α.Π. Super Cargo  Παγκράτι 2-3 (25-20, 16-25, 28-26, 19-25, 18-20)
 
 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (36-34, 25-23, 21-25, 25-22)
 
18η αγωνιστική 18/02/2006
MVP:
 Παναθηναϊκός Α.Ο. Α.Σ.Πανερυθραϊκός 3-0 (25-19, 25-15, 25-18)
 
 Παγκράτι Ηρακλής BMW Αδαμίδης  0-3 (13-25, 22-25, 23-25)  
 Α.Ο.Ορεστιάδας Ε.Α.Π. Super Cargo  0-3 (24-26, 18-25, 21-25)
 
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 21-25, 13-25)
 
 Π.Α.Ο.Κ.  Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-19, 25-23, 25-13)  
 Γ.Σ.Λαμία Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-23, 25-16, 25-11)  
19η αγωνιστική 26/02/2006
MVP:
 Α.Σ.Πανερυθραϊκός Παγκράτι 3-2 (25-19, 25-16, 18-25, 18-25, 15-12)  
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-19, 30-28, 25-15)  
 Ε.Α.Π. Super Cargo Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-12, 25-17, 25-13)  
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-2 (16-25, 25-19, 25-27, 25-21, 16-14)  
 Π.Α.Ο.Κ. Γ.Σ.Λαμία 3-2 (28-26, 25-22, 18-25, 22-25, 15-10)  
 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (25-23, 22-25, 25-22, 20-25, 10-15)  
20η αγωνιστική 4/03/2006
ΜVP:
 Γ.Σ.Λαμία Ε.Α.Π. Super Cargo  0-3 (18-25, 25-27, 28-30)
 Α.Ε.Νίκαια Ηρακλής BMW Αδαμίδης  0-3 (08-25, 22-25, 18-25)  
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (23-25, 25-12, 22-25, 25-19, 12-15)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-1 (24-26, 26-24, 25-20, 25-14)  
 Α.Ο.Ορεστιάδας  Α.Σ.Πανερυθραϊκός 3-0 (25-18, 25-15, 25-23)  
 Παγκράτι Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-1 (25-19, 25-18, 13-25, 25-22)  
21η αγωνιστική 11/03/2006
MVP:
 Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης Παγκράτι 1-3 (23-25, 25-23, 20-25, 23-25)  
Α.Σ.Πανερυθραϊκός Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-21, 25-16, 25-21)  
 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-14, 25-20, 25-17)  
 Ηρακλής BMW Αδαμίδης Ε.Α.Π. Super Cargo  3-0 (28-26, 25-23, 25-21)  
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Γ.Σ.Λαμία 3-0 (25-20, 25-18, 25-19)  
Π.Α.Ο.Κ. Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (13-25, 20-25, 28-26, 18-25)  
22η αγωνιστική 18/03/2006
MVP:
 Παγκράτι Π.Α.Ο.Κ. 1-3 (22-25, 25-23, 23-25, 11-25)  
 Α.Ο.Ορεστιάδας Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  3-0 (25-22, 25-19, 25-21)  
 Α.Ε.Νίκαια Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (14-25, 20-25, 08-25)  
 Ε.Α.Π. Super Cargo Α.Σ.Πανερυθραϊκός  3-0 (25-17, 25-19, 25-19)  
 Γ.Σ.Λαμία Ηρακλής BMW Αδαμίδης  0-3 (16-25, 15-25, 24-26)  
 Παναθηναϊκός Α.Ο. Πανελλήνιος Γ.Σ.  3-1 (29-31, 25-20, 25-18, 25-20) περ

 

 

ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ ΟΠΑΠ 2005-06
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Παναθηναϊκός 22 60 21 1 (63-15)  
2. Γ.Σ.Ηρακλής Liu Jo 22 59 20 2 (64-16)
3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 22 47 16 6 (52-25)
4. Π.Α.Ο.Κ.
22 42 15 7 (52-36)
5. Ε.Α.Πατρών 22 40 13 9 (48-34)
6. Παγκράτι
22 32 11 11 (43-45)
7. Γ.Σ.Λαμία
22 32 9 13 (37-43)
8. Α.Ο.Ορεστιάδα 22 23 7 15 (31-51)
9. Πανελλήνιος Γ.Σ. 22 21 7 15 (34-51)            
10. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22 20 7 15 (32-54)
11. Πανερυθραϊκός Α.Σ. 22 15 5 17 (23-57)
12. Α.Ε.Νίκαια 22 6 1 21 (12-64)

 

 

38ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2005-06
ΠΛΕΪ ΟΦ
Τελικοί - Θέσεις 1-2
ΜVP: Ερνάντο Γκόμεζ (Παναθηναϊκός)
4ος Τελικός - 25/05/2006
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 2-3 (25-20, 19-25, 16-25, 25-21, 13-15)
3ος Τελικός - 22/05/2006
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-0 (25-17, 25-23, 25-21)
2ος Τελικός - 18/05/2006
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Παναθηναϊκός 3-1 (25-20, 21-25, 37-35, 25-21)
1ος Τελικός - 15/05/2006
Παναθηναϊκός Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-1 (25-15, 25-13, 22-25, 25-18)
Ημιτελικοί - Θέσεις 1-4
MVP
5ος Ημιτελικός - 11/05/2006
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-16, 25-20, 25-17)
4ος Ημιτελικός - 8/05/2006
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 3-2 (34-32, 22-25, 25-22, 19-25, 15-07)
3ος Ημιτελικός - 1-3/05/2006
1/5: Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-22, 25-19, 25-20)
3/5: Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 22-25, 15-25)
2ος Ημιτελικός - 26/04/2006
Π.Α.Ο.Κ. Παναθηναϊκός 2-3 (25-20, 25-20, 15-25, 19-25, 08-15)
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (23-25, 22-25, 22-25)
1ος Ημιτελικός - 19/04/2006
Παναθηναϊκός Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-14, 28-26, 25-16)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (27-25, 25-17, 25-19)
Πλέι οφ - θέσεις 5-6
2ος αγώνες - 08/05/2006
Παγκράτι Ε.Α.Πατρών 3-1 (25-20, 25-18, 30-32, 25-21)
1ος αγώνες - 3/05/2006
Ε.Α.Πατρών Παγκράτι 2-3 (25-18, 14-25, 25-20, 17-25, 8-15)
Πλέι οφ - θέσεις 5-8
2οι αγώνες - 26/04/2006
Γ.Σ.Λαμία Παγκράτι 0-3 (22-25, 28-30, 17-25)
Α.Ο.Ορεστιάδα Ε.Α.Πατρών 0-3 (20-25, 25-27, 21-25)
1οι αγώνες - 19/04/2006
 Παγκράτι Γ.Σ.Λαμία 3-1 (26-28, 26-24, 25-20, 25-17)
Ε.Α.Πατρών Α.Ο.Ορεστιάδα 3-2 (22-25, 25-16, 25-20, 23-25, 15-12)
Πλέι οφ - θέσεις 1-8
3ος αγώνας - 16/04/2006
ΠΑΟΚ Ε.Α.Πατρών 3-2 (25-18, 22-25, 18-25, 25-23, 15-04)
2οι αγώνες - 12/04/2006
Ε.Α.Πατρών ΠΑΟΚ 3-1 (25-22, 23-25, 25-23, 25-21)
Παγκράτι Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (25-27, 21-25, 20-25)
Γ.Σ.Λαμία Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo 0-3 (16-25, 22-25, 15-25)
13/4: Ορεστιάδα Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (22-25, 22-25, 21-25)
1οι αγώνες - 9/04/2006
ΠΑΟΚ Ε.Α.Πατρών 3-2 (25–21, 15–25, 25–20, 22–25, 19–17)
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Παγκράτι 3-1 (21-25, 25-20, 25-19, 25-19)
Γ.Σ.Ηρακλής Liu-Jo Γ.Σ.Λαμία 3-1 (22-25, 25-18, 25-22, 25-18)
10/4: Παναθηναϊκός Α.Ο. Ορεστιάδα Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-18, 25-23)



39ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΛΙΓΚ 2005-06
ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
1η αγωνιστική 8/04/2006
 Εθνικός Αλεξανδρούπολης Πανερυθραϊκός Α.Σ.  3-1 (25-20, 25-20, 22-25, 25-23)
2η αγωνιστική 12/04/2006
 Πανελλήνιος Γ.Σ.  Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (26-24, 25-15, 25-19)
3η αγωνιστική 15/04/2006
 Πανερυθραϊκός Α.Σ.  Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (25-20, 22-25, 28-30, 25-21, 10-15)
4η αγωνιστική 19/04/2006
Πανερυθραϊκός Α.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-19, 19-25, 25-21, 25-19)
5η αγωνιστική 26/04/2006
Εθνικός Αλεξναδρούπολης Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (23-25, 25-21, 25-13, 25-20)
6η αγωνιστική 29/04/2006
Πανελλήνιος Γ.Σ.

Πανερυθραϊκός Α.Σ.

3-1 (25-17, 27-25, 25-27, 25-17)



ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Πανελλήνιος Γ.Σ. 4 29 (42-53) (3-1)
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4 26 (39-63) (2-2)
3. Πανερυθραϊκός Α.Σ. 4
19
(36-61) (1-3)









H ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ TΩΝ MVP
ΕΤΟΣ MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
1999: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2000: Γιώργος Ντράγκοβιτς Ολυμπιακός
2001: Αντρέι Κράβαρικ Ολυμπιακός
2002: Θόδωρος Μπάεφ Ηρακλής Γ.Σ.
2003: Μάριος Γκιούρδας Ολυμπιακός
2004: Πλάμεν Κονσταντίνοφ (Παναθηναϊκός)
& Ερνάντο Γκόμεζ (Ολυμπιακός)
Παναθηναϊκός
2005: Τομ Χοφ Ηρακλής Γ.Σ.
2006: Ερνάντο Γκόμεζ Παναθηναϊκός

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ