1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
18-11-2011 22:57

Volley League 2004-05 - Αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογία, MVP

Volley League 2004-2005 - Αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογία, MVP

 

 

 


 

VOLLEY LEAGUE 2004-05
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Θ. ΟΜΑΔΑ
1. Ηρακλής Γ.Σ. - Champions League
2. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Champions League
3. Παναθηναϊκός Α.Ο. - Top Team Cup
4. Π.Α.Ο.Κ. - CEV Cup
5. Ε.Α.Π. Super Cargo - CEV Cup
6. Πανελλήνιος Γ.Σ.
7. Α.Ε.Νίκαιας
8. Α.Ο.Παγκράτι
9. Α.Ο.Ορεστιάδα
10. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
11. Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου  - Υποβιβάστηκε στην Α2
12. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Υποβιβάστηκε στην Α2

 

 

 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2004-05
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ: Ηρακλής Γ.Σ.
MVP Πρωταθλήματος: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
 
ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
3ος τελικός - 08/05/2005
Ηρακλής Γ.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  3-0 (25-23, 26-24, 25-22)
   2ος τελικός - 04/05/2005
 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηρακλής Γ.Σ. 2-3 (25-18, 22-25, 25-17, 20-25, 15-17)
   1ος τελικός - 27/04/2005
Ηρακλής Γ.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (26-24, 20-25, 25-23, 21-25, 15-08)
 
Β΄ΦΑΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
MVP: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
1η αγωνιστική - Τετάρτη 06 Απριλίου 2005
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 23-25, 19-25)
Ηρακλής Γ.Σ. - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-15, 23-25, 25-13, 25-17)
2η αγωνιστική - Σάββατο 09 Απριλίου 2005
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-19, 25-15, 28-30, 25-22)
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηρακλής Γ.Σ. 1-3 (20-25, 21-25, 25-23, 20-25)
3η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Απριλίου 2005
Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (23-25, 24-26, 14-25)
Ηρακλής Γ.Σ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (23-25, 25-19, 25-16, 25-18)
4η αγωνιστική - Κυριακή 17 Απριλίου 2005
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-1 (16-25, 25-17, 25-18, 25-19)
Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Γ.Σ. 0-3 (22-25, 21-25, 20-25)
5η αγωνιστική - Τετάρτη 20 Απριλίου 2005
Ηρακλής Γ.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-1 (25-20, 24-26, 25-22, 25-22)
Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (25-20, 21-25, 26-24, 17-25, 10-15)
6η αγωνιστική - Τετάρτη 24 Απριλίου 2005
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (24-26, 25-22, 25-16, 23-25, 15-08)
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Γ.Σ. 1-3 (16-25, 22-25, 25-23, 22-25)
   
Θέσεις 5-6 (στις 2 νίκες)
 2ος αγώνας - 18/04/2005
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Ε.Α.Π. Super Cargo 2-3 (25-22, 22-25, 25-22, 21-25, 10-15)
1ος αγώνας - 09/04/2005
Ε.Α.Π. Super Cargo - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-22, 27-25, 25-23)

 

 

 

 

VOLLEY LEAGUE 2004-05
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Θ. ΟΜΑΔΑ B. AΓ. Ν Η ΣΕΤ
1. Ηρακλής Γ.Σ.
63 22 22 0 66-11
2. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 56 22 18 4 59-14
3. Παναθηναϊκός Α.Ο. 45 22 15 7 52-27
4. Π.Α.Ο.Κ. 41 22 14 8 49-33
5. Ε.Α.Π. Super Cargo  37 22 12 10 46-36
6. Πανελλήνιος Γ.Σ. 35 22 12 10 44-39
7. Α.Ε.Νίκαιας 29 22 10 12 39-49
8. Α.Ο.Παγκράτι 25 22 8 14 36-53
9. Α.Ο.Ορεστιάδα 22 22 8 14 30-53
10. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 18 22 6 16 26-54
11. Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου
14 22 4 18 21-59
12. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 
11 22 3 19 23-63

 

 


 

 

VOLLEYLEAGUE ΟΠΑΠ 2004-05
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική - Σάββατο 30 Οκτωβίου 2004
ΜVP: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-2 (21-25, 25-18, 22-25, 25-22, 15-12) Περιγραφή
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-20, 25-20, 25-23) Περιγραφή
Ηρακλής Γ.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-0 (25-20, 25-22, 29-27)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (20-25, 13-25, 25-27)  
Α.Ο.Παγκρατίου - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-23, 11-25, 25-23, 25-22)  
Ε.Α.Π. Super Cargo - Α.Ε.Νίκαια 1-3 (25-19, 25-27, 22-25, 16-25)  
2η αγωνιστική - Σάββατο 06 Νοεμβρίου 2004
MVP: Νίκος Σαμαράς (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Ε.Α.Π. Super Cargo - Ηρακλής Γ.Σ. 0-3 (20-25, 23-25, 21-25)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)  
Α.Ο.Ορεστιάδας - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-22, 21-25, 25-27, 19-25)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Παγκρατίου 3-0 (25-16, 25-22, 25-22)  
Α.Ε.Νίκαια - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (26-24, 25-27, 25-22, 25-19)  
7/11: Π.Α.Ο.Κ. - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-2 (25-27, 22-25, 25-11, 25-17, 15-10)  
3η αγωνιστική - Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2004
MVP: Μάρκους Νίλσον (Σουηδία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
10/11: Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Ε.Α.Π. Super Cargo 2-3 (18-25, 25-20, 17-25, 25-23, 09-15)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (14-25, 21-25, 28-30)  
Α.Ο.Παγκρατίου - Α.Ο.Ορεστιάδας 2-3 (19-25, 25-23, 28-26, 18-25, 09-15)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 (25-22, 25-21, 12-25, 24-26, 16-14)  
15/11: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (18-25, 18-25, 25-22, 25-22, 15-12)  
Ηρακλής Γ.Σ. - Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-14, 25-18, 25-13)  
4η αγωνιστική - Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2004
MVP: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
Ε.Α.Π. Super Cargo - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 25-12, 25-21)  
Ηρακλής Γ.Σ. - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-22, 25-15, 25-17)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Παγκρατίου 3-0 (25-23, 25-15, 25-16)  
Α.Ο.Ορεστιάδας - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-2 (20-25, 25-20, 23-25, 25-15, 15-13)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-20, 25-20, 25-22)  
22/11: Α.Ε.Νίκαια - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (22-25, 23-25, 22-25)  
5η αγωνιστική - Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2004
ΜVP: Μπάμπης Τσιγγίδης (ΠΑΟΚ)
Α.Ο.Παγκρατίου - Ε.Α.Π. Super Cargo 0-3 (15-25, 21-25, 20-25)  
29/11: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Γ.Σ. 0-3 (14-25, 17-25, 18-25)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 28-30, 11-25)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Ορεστιάδας 2-3 (25-23, 29-27, 12-25, 22-25, 11-15)  
Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (27-29, 25-19, 25-17, 25-23)  
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Α.Ε.Νίκαια 2-3 (25-20, 25-19, 24-26, 19-25, 09-15)  
6η αγωνιστική - Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2004
MVP: Γιώργος Παπάζογλου (Α.Ο.Ορεστιάδας)
Ε.Α.Π. Super Cargo  - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (27-25, 25-21, 25-17)  
Ηρακλής Γ.Σ. - Α.Ο.Παγκρατίου 3-1 (25-14, 22-25, 25-17, 25-19)  
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-23, 25-15, 25-19)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-15, 32-30, 25-18)  
5/12: Α.Ο.Ορεστιάδας - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (29-31, 25-19, 27-25, 25-21)  
Α.Ε.Νίκαια - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (22-25, 20-25, 16-25)  
7η αγωνιστική - Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2004
ΜVP: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Ε.Α.Π. Super Cargo 0-3 (23-25, 20-25, 21-25)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Ηρακλής Γ.Σ. 2-3 (25-23, 12-25, 18-25, 25-22, 13-15)  
Α.Ο.Παγκρατίου - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-1 (17-25, 25-20, 25-18, 25-23)  
12/11: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (18-25, 22-25, 20-25)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-20, 25-17, 25-22)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ε.Νίκαια 2-3 (28-26, 25-23, 21-25, 25-27, 13-15)  
8η αγωνιστική - Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2004
ΜVP: Ρίλεϊ Σάλμον (ΗΠΑ) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
19/12: Ε.Α.Π. Super Cargo - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (24-26, 18-25, 24-26)  
Ηρακλής Γ.Σ. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (25-17, 27-25, 25-23)  
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (20-25, 23-25, 22-25)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Παγκρατίου 1-3 (18-25, 25-22, 20-25, 22-25)  
20/12: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-20, 28-26, 25-22)  
Α.Ε.Νίκαια - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-17, 25-17)  
9η αγωνιστική - Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου 2004
ΜVP: Αναζήτηση
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ε.Α.Π. Super Cargo 3-2 (22-25, 25-23, 25-15, 20-25, 15-11)  
Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Γ.Σ. 2-3 (25-23, 25-23, 17-25, 18-25, 09-15)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 2-3 (23-25, 22-25, 25-21, 25-20, 08-15)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-20, 25-18, 25-23)  
Α.Ο.Ορεστιάδας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (15-25, 16-25, 24-26)  
Α.Ο.Παγκρατίου - Α.Ε.Νίκαια 3-2 (26-24, 20-25, 28-26, 17-25, 15-12)  
10η αγωνιστική - Σάββατο 8 Ιανουαρίου 2005
ΜVP: Κλέιτον Στάνλεϊ (Ηρακλής Γ.Σ.)
Ε.Α.Π. Super Cargo - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-1 (22-25, 25-18, 25-12, 25-16)  
9/1: Ηρακλής Γ.Σ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 (25-19, 25-21, 25-16)  
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (18-25, 22-25, 17-25)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (25-21, 25-14, 21-25, 25-19)  
10/1: Α.Ο.Παγκρατίου - Πανελλήνιος Γ.Σ. 1-3 (19-25, 25-23, 21-25, 23-25)  
Α.Ε.Νίκαια - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (17-25, 25-22, 18-25, 16-25)  
11η αγωνιστική - Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2005
ΜVP: Αναζήτηση
Α.Ο.Ορεστιάδας - Ηρακλής Γ.Σ. 0-3 (20-25, 20-25, 11-25)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-18, 25-14, 25-22)  
Π.Α.Ο.Κ. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-14, 25-21, 25-17)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Παγκρατίου 3-2 (25-17, 25-19, 14-25, 23-25, 16-14)  
16/1: Πανελλήνιος Γ.Σ. - Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-23, 25-20, 25-19)  
17/1: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ε.Α.Π. Super Cargo 2-3 (25-18, 25-22, 22-25, 21-25, 12-15)  
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική - Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2005
ΜVP: Αναζήτηση
Α.Ο.Ορεστιάδας - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-20, 25-18, 25-19)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-18, 25-18, 25-22)  
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Παγκρατίου 3-1 (25-19, 22-25, 25-17, 25-21)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (21-25, 19-25, 09-25)  
23/1:Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηρακλής Γ.Σ. 1-3 (25-17, 23-25, 23-25, 20-25)  
24/1: Α.Ε.Νίκαια - Ε.Α.Π. Super Cargo 3-2 (25-23, 24-26, 23-25, 25-22, 15-13)  
13η αγωνιστική - Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2005
ΜVP: Αντώνης Κοβάτσεφ (Παγκράτι)
Ηρακλής Γ.Σ. - Ε.Α.Π. Super Cargo 3-0 (25-19, 25-22, 25-22)  
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 17-25, 18-25)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο.Ορεστιάδας 1-3 (22-25, 25-23, 21-25, 22-25)  
Α.Ο.Παγκρατίου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-1 (25-22, 19-25, 25-20, 25-20)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-22, 25-22, 25-21)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ε.Νίκαια 2-3 (26-24, 17-25, 19-25, 29-27, 12-15)  
14η αγωνιστική - Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2005
ΜVP: Γιάννης Λιβαθηνός (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Ε.Α.Π. Super Cargo - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-16, 25-23, 25-11)  
Α.Ο.Ορεστιάδας - Α.Ο.Παγκρατίου 2-3 (23-25, 29-31, 25-16, 25-10, 13-15)  
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-2 (25-21, 19-25, 24-26, 25-22, 15-09)  
30/1: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (23-25, 27-25, 25-23, 25-20)  
31/1: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-21, 26-24, 25-18)  
31/1: Α.Ε.Νίκαια - Ηρακλής Γ.Σ. 2-3 (19-25, 25-21, 25-23, 23-25, 05-15)  
15η αγωνιστική - Σάββατο 05 Φεβρουαρίου 2005
ΜVP: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών) 
9/2: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ε.Α.Π. Super Cargo 1-3 (23-25, 25-20, 23-25, 22-25)  
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Ηρακλής Γ.Σ. 0-3 (22-25, 19-25, 17-25)  
7/2: Α.Ο.Παγκρατίου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 22-25, 19-25)  
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-19, 25-18, 25-15)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (13-25, 15-25, 17-25)  
6/2: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-10, 25-19, 25-18)  
16η αγωνιστική - Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2005
ΜVP: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
Ε.Α.Π. Super Cargo - Α.Ο.Παγκρατίου 3-0 (25-21, 32-30, 29-27)  
Ηρακλής Γ.Σ.  - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-15, 25-21, 24-26, 25-15)  
Α.Ο.Ορεστιάδας - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (25-14, 17-25, 25-22, 25-22)  
Α.Ε.Νίκαια - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-14, 25-19, 25-18)  
13/2: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (25-20, 23-25, 15-25, 25-20, 12-15)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-11, 25-16, 25-22)  
17η αγωνιστική - Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2005
ΜVP: Μπερνάρντο Ζίλσον (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Α.Ο.Παγκρατίου - Ηρακλής Γ.Σ.  0-3 (17-25, 21-25, 16-25)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-22, 25-20, 25-23)  
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (22-25, 21-25, 20-25)  
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-15, 25-17, 25-17)  
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-18, 25-15, 25-20)  
20/2: Πανελλήνιος Γ.Σ. - Ε.Α.Π. Super Cargo 3-2 (26-28, 23-25, 25-20, 25-23, 15-10)  
18η αγωνιστική - Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου 2005
ΜVP: Μάρκος Μιλίνκοβιτς (Αργεντινή) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
Ε.Α.Π. Super Cargo - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-0 (27-25, 26-24, 25-23)  
Ηρακλής Γ.Σ.  - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (25-21, 25-19, 25-22)  
Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Α.Ο.Παγκρατίου 2-3 (23-25, 25-22, 25-21, 24-26)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-23, 25-21, 25-16)  
Α.Ο.Ορεστιάδας - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (19-25, 18-25, 22-25)  
24/2: Α.Ε.Νίκαια - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-2 (24-26, 26-24, 25-16, 23-25, 15-12)  
19η αγωνιστική - Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2005
ΜVP: Γιάνς Νοβότνι (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Ηρακλής Γ.Σ.  0-3 (17-25, 20-25, 23-25)  
Α.Ο.Παγκρατίου - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (15-25, 25-19, 25-15, 19-25, 13-15)  
Α.Ο.Ορεστιάδας - Α.Ε.Νίκαια 3-2 (25-19, 20-25, 18-25, 25-18, 15-09)  
27/2: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 3-2 (22-25, 25-21, 26-24, 17-25, 15-12)  
27/2: Πανελλήνιος Γ.Σ. - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-2 (25-18, 18-25, 25-14, 19-25, 15-12)  
28/2: Π.Α.Ο.Κ. - Ε.Α.Π. Super Cargo 3-1 (28-26, 21-25, 28-26, 26-24)  
20η αγωνιστική - Σάββατο 05 Μαρτίου 2005
ΜVP: Μπερνάρντο Ζίλσον (Βραζιλία) (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Ηρακλής Γ.Σ. - Π.Α.Ο.Κ. 3-1 (25-16, 25-20, 21-25, 25-15)  
Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-0 (27-25, 25-23, 25-22)  
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-15, 25-19, 25-16)  
6/3: Ε.Α.Π. Super Cargo - Παναθηναϊκός Α.Ο. 1-3 (22-25, 25-22, 19-25, 23-25)  
Α.Ε.Νίκαια - Α.Ο.Παγκρατίου 3-1 (20-25, 25-21, 25-21, 25-15)  
7/3: Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 3-1 (25-21, 23-25, 25-17, 25-18)  
21η αγωνιστική - Σάββατο 12 Μαρτίου 2005
ΜVP: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
Α.Ο.Ορεστιάδας - Ε.Α.Π. Super Cargo 0-3 (16-25, 23-25, 20-25)  
14/3: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Γ.Σ. 1-3 (25-16, 21-25, 19-25, 19-25)  
Π.Α.Ο.Κ. - Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου 3-0 (25-16, 25-22, 25-23)  
13/3: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-3 (19-25, 25-19, 25-21, 17-25, 09-15)  
13/3: Πανελλήνιος Γ.Σ. - Α.Ο.Παγκρατίου 1-3 (25-19, 19-25, 24-26, 19-25)  
17/3: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Νίκαια 3-0 (25-14, 25-15, 25-22)  
22η αγωνιστική - Σάββατο 19 Μαρτίου 2005
ΜVP: Τζιμ Πόλστερ (ΗΠΑ) (ΠΑΟΚ)
Ηρακλής Γ.Σ. - Α.Ο.Ορεστιάδας 3-0 (25-12, 25-22, 25-17)  
21/3: Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (22-25, 17-25, 23-25)  
21/3: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (19-25, 18-25, 19-25)  
21/3: Α.Ο.Παγκρατίου - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 2-3 (24-26, 25-23, 19-25, 25-22, 12-15)  
21/3: Α.Ε.Νίκαια - Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (25-18, 16-25, 25-23, 21-25, 11-15)  
21/3: Ε.Α.Π. Super Cargo - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-3 (25-18, 18-25, 19-25, 18-25)  

 

 

 

 


 

 




ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2004-05
1η αγωνιστική: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
2η αγωνιστική: Νίκος Σαμαράς (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Μάρκους Νίλσον (Σουηδία) (Πανελλήνιος Γ.Σ.)
4η αγωνιστική: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
5η αγωνιστική: Μπάμπης Τσιγγίδης (ΠΑΟΚ)
6η αγωνιστική: Γιώργος Παπάζογλου (Α.Ο.Ορεστιάδας)
7η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Γ.Σ.Ηρακλής)
8η αγωνιστική: Ρίλεϊ Σάλμον (ΗΠΑ) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
9η αγωνιστική: (30/12/2004)
10η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (Ηρακλής Γ.Σ.)
11η αγωνιστική: (18/1/2005)
12η αγωνιστική: 
13η αγωνιστική: Αντώνης Κοβάτσεφ (Παγκράτι)
14η αγωνιστική: Γιάννης Λιβαθηνός (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
15η αγωνιστική: Νίκος Ρουμελιώτης (Ε.Α.Πατρών) 
16η αγωνιστική: Γκι Ρόρτζερς Νανγκά (ΠΑΟΚ)
17η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
18η αγωνιστική: Μάρκος Μιλίνκοβιτς (Αργεντινή) (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
19η αγωνιστική: Γιάνς Νοβότνι (Τσεχία) (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
20η αγωνιστική: Μπερνάρντο Ζίλσον (Βραζιλία) (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
21η αγωνιστική: Κλέιτον Στάνλεϊ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)
22η αγωνιστική: Τζιμ Πόλστερ (ΗΠΑ) (ΠΑΟΚ)
Β΄φάση: Λόι Μπολ (ΗΠΑ) (Ηρακλής Γ.Σ.)

MVP πρωταθλήματος: Λόι Μπολ (Ηρακλής Γ.Σ.)

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ