Η Εθνική Γυναικών ήταν καταιγιστική στο τάι μπρέικ όπου προηγήθηκε με 6-0 και δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο της ενώ πρέπει να σημειώσουμε ότι έχει τέσσερις νίκες σε ισάριθμα τάι μπρέικ στο τουρνουά.
Επόμενος αντίπαλος της εθνικής είναι οι πρωταθλήτριες Ευρώπης και Νο 4 του ταμπλο οι Γερμανίδες Λούντβιχ/ Βάλκενχορτ. Ο αγώνας θα ξεκινήσεις στις 19.00 ώρα Ελλάδας.
Επόμενος αντίπαλος της εθνικής είναι οι πρωταθλήτριες Ευρώπης και Νο 4 του ταμπλο οι Γερμανίδες Λούντβιχ/ Βάλκενχορτ. Ο αγώνας θα ξεκινήσεις στις 19.00 ώρα Ελλάδας.
No. | Date | Court | Team A | Team B | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|
Final 1st Place | ||||||
72 | 13-Mar | Winner of match #69 | Winner of match #70 | |||
Final 3rd Place | ||||||
71 | 13-Mar | Loser of match #69 | Loser of match #70 | |||
Semifinals | ||||||
70 | 12-Mar | Winner of match #67 | Winner of match #68 | |||
69 | 12-Mar | Winner of match #65 | Winner of match #66 | |||
Round 3 | ||||||
68 | 12-Mar | Winner of match #63 | Winner of match #64 | |||
67 | 12-Mar | Winner of match #61 | Winner of match #62 | |||
66 | 12-Mar | Winner of match #59 | Winner of match #60 | |||
65 | 12-Mar | Winner of match #57 | Winner of match #58 | |||
Round 2 | ||||||
64 | 11-Mar | 15:00 | Larissa/Talita BRA [2] | Winner of match #56 | ||
63 | 11-Mar | Borger/Büthe GER [10] | Winner of match #55 | |||
62 | 11-Mar | Walsh/Ross USA [8] | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | |||
61 | 11-Mar | 14:00 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | ||
60 | 11-Mar | 15:00 | Pavan/Bansley CAN [3] | Winner of match #52 | ||
59 | 11-Mar | 15:00 | Kolosinska/Brzostek POL [12] | Winner of match #51 | ||
58 | 11-Mar | 14:00 | Laboureur/Sude GER [27] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | ||
57 | 11-Mar | 14:00 | Barbara/Agatha BRA [1] | Meppelink/Van Iersel NED [7] | ||
Round 1 | ||||||
56 | 11-Mar | 11:00 | 4 | Menegatti/Orsi Toth ITA [13] | Artacho Del Solar/Laird AUS [30] | LIVE - 0-0 (1-1) |
55 | 11-Mar | 11:00 | 1 | Juliana/Lima BRA [5] | Fendrick/Sweat USA [9] | |
54 | 11-Mar | 10:00 | 1 | Heidrich/Zumkehr SUI [18] | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | 0-2 (17-21, 18-21) |
53 | 11-Mar | 10:00 | 4 | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | Dubovcova/Nestarcova SVK [28] | 2-1 (21-18, 16-21, 15-9) |
52 | 11-Mar | 11:00 | 2 | Slukova/Hermannova CZE [26] | Broder/Valjas CAN [17] | |
51 | 11-Mar | 11:00 | 3 | Ukolova/Birlova RUS [24] | Xue/X. Y. Xia CHN [31] | LIVE - 0-0 (3-4) |
50 | 11-Mar | 10:00 | 3 | Holtwick/Semmler GER [14] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | 0-2 (18-21, 17-21) |
49 | 11-Mar | 10:00 | 2 | Wang/Yue CHN [22] | Meppelink/Van Iersel NED [7] | 0-2 (13-21, 24-26) |
Pool H | ||||||
48 | 09-Mar | 08:00 | 4 | Ukolova/Birlova RUS [24] | Humana-Paredes/Pischke CAN [25] | 2-0 (21-17, 21-19) |
47 | 09-Mar | 08:00 | 2 | Walsh/Ross USA [8] | Fendrick/Sweat USA [9] | 2-0 (21-17, 21-17) |
32 | 10-Mar | 15:30 | 4 | Fendrick/Sweat USA [9] | Humana-Paredes/Pischke CAN [25] | 2-0 (21-13, 21-14) |
31 | 10-Mar | 15:30 | 1 | Walsh/Ross USA [8] | Ukolova/Birlova RUS [24] | 2-0 (21-16, 21-15) |
16 | 09-Mar | 12:10 | 3 | Fendrick/Sweat USA [9] | Ukolova/Birlova RUS [24] | 0-2 (19-21, 17-21) |
15 | 09-Mar | 12:10 | 1 | Walsh/Ross USA [8] | Humana-Paredes/Pischke CAN [25] | 2-1 (22-24, 21-19, 15-8) |
Pool G | ||||||
46 | 10-Mar | 12:10 | 1 | Elize Maia/Duda BRA [23] | Slukova/Hermannova CZE [26] | injury team A |
45 | 10-Mar | 12:10 | 4 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Borger/Büthe GER [10] | 1-2 (21-17, 18-21, 10-15) |
30 | 09-Mar | 13:50 | 2 | Borger/Büthe GER [10] | Slukova/Hermannova CZE [26] | 2-1 (17-21, 21-19, 15-10) |
29 | 09-Mar | 17:10 | 1 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Elize Maia/Duda BRA [23] | 2-0 (21-19, 21-19) |
14 | 09-Mar | 08:50 | 1 | Borger/Büthe GER [10] | Elize Maia/Duda BRA [23] | 2-1 (21-17, 18-21, 15-10) |
13 | 09-Mar | 08:50 | 3 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Slukova/Hermannova CZE [26] | 1-2 (16-21, 21-12, 11-15) |
Pool F | ||||||
44 | 10-Mar | 11:20 | 4 | Wang/Yue CHN [22] | Laboureur/Sude GER [27] | 0-2 (20-22, 15-21) |
43 | 10-Mar | 11:20 | 1 | Bawden/Clancy AUS [6] | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | 2-1 (21-18, 14-21, 15-10) |
28 | 09-Mar | 16:20 | 1 | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | Laboureur/Sude GER [27] | 0-2 (18-21, 13-21) |
27 | 09-Mar | 13:50 | 5 | Bawden/Clancy AUS [6] | Wang/Yue CHN [22] | 1-2 (21-17, 17-21, 13-15) |
12 | 09-Mar | 08:00 | 1 | Maria Antonelli/Lili BRA [11] | Wang/Yue CHN [22] | 2-1 (17-21, 21-18, 17-15) |
11 | 09-Mar | 08:00 | 3 | Bawden/Clancy AUS [6] | Laboureur/Sude GER [27] | 1-2 (21-18, 16-21, 12-15) |
Pool E | ||||||
42 | 10-Mar | 13:00 | 5 | Matauatu/Pata VAN [21] | Dubovcova/Nestarcova SVK [28] | 0-2 (20-22, 13-21) |
41 | 10-Mar | 13:00 | 1 | Juliana/Lima BRA [5] | Kolosinska/Brzostek POL [12] | 2-0 (21-19, 22-20) |
26 | 09-Mar | 15:30 | 3 | Kolosinska/Brzostek POL [12] | Dubovcova/Nestarcova SVK [28] | 2-1 (17-21, 21-16, 15-10) |
25 | 09-Mar | 18:00 | 1 | Juliana/Lima BRA [5] | Matauatu/Pata VAN [21] | 2-0 (21-16, 21-18) |
10 | 09-Mar | 10:30 | 4 | Kolosinska/Brzostek POL [12] | Matauatu/Pata VAN [21] | 2-1 (18-21, 23-21, 15-12) |
9 | 09-Mar | 10:30 | 1 | Juliana/Lima BRA [5] | Dubovcova/Nestarcova SVK [28] | 1-2 (21-18, 16-21, 13-15) |
Pool D | ||||||
40 | 10-Mar | 10:30 | 4 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | Lehtonen/Lahti FIN [29] | 2-0 (21-14, 21-10) |
39 | 10-Mar | 10:30 | 3 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Menegatti/Orsi Toth ITA [13] | 2-0 (21-16, 21-15) |
24 | 09-Mar | 16:20 | 5 | Menegatti/Orsi Toth ITA [13] | Lehtonen/Lahti FIN [29] | 1-2 (21-19, 19-21, 16-18) |
23 | 09-Mar | 16:20 | 3 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | 2-0 (21-17, 21-18) |
8 | 09-Mar | 09:40 | 3 | Menegatti/Orsi Toth ITA [13] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] | 2-0 (21-14, 21-15) |
7 | 09-Mar | 09:40 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [4] | Lehtonen/Lahti FIN [29] | 2-1 (16-21, 21-14, 17-15) |
Pool C | ||||||
38 | 10-Mar | 11:20 | 2 | Kessy/Day USA [19] | Artacho Del Solar/Laird AUS [30] | 0-2 (18-21, 18-21) |
37 | 10-Mar | 11:20 | 3 | Pavan/Bansley CAN [3] | Holtwick/Semmler GER [14] | 0-2 (19-21, 20-22) |
22 | 09-Mar | 14:40 | 2 | Holtwick/Semmler GER [14] | Artacho Del Solar/Laird AUS [30] | 2-0 (21-16, 21-17) |
21 | 09-Mar | 14:40 | 3 | Pavan/Bansley CAN [3] | Kessy/Day USA [19] | 2-0 (21-10, 21-12) |
6 | 09-Mar | 08:50 | 2 | Holtwick/Semmler GER [14] | Kessy/Day USA [19] | 0-2 (18-21, 19-21) |
5 | 09-Mar | 08:50 | 4 | Pavan/Bansley CAN [3] | Artacho Del Solar/Laird AUS [30] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-10) |
Pool B | ||||||
36 | 10-Mar | 13:50 | 3 | Heidrich/Zumkehr SUI [18] | Xue/X. Y. Xia CHN [31] | 2-0 (21-13, 21-18) |
35 | 10-Mar | 13:50 | 1 | Larissa/Talita BRA [2] | Elsa/Liliana ESP [15] | 2-0 (21-14, 21-8) |
20 | 09-Mar | 16:20 | 4 | Elsa/Liliana ESP [15] | Xue/X. Y. Xia CHN [31] | 1-2 (21-19, 18-21, 8-15) |
19 | 09-Mar | 19:40 | 1 | Larissa/Talita BRA [2] | Heidrich/Zumkehr SUI [18] | 2-1 (17-21, 21-12, 15-11) |
4 | 09-Mar | 11:20 | 4 | Elsa/Liliana ESP [15] | Heidrich/Zumkehr SUI [18] | 1-2 (16-21, 21-12, 8-15) |
3 | 09-Mar | 11:20 | 1 | Larissa/Talita BRA [2] | Xue/X. Y. Xia CHN [31] | 2-0 (21-13, 21-13) |
Pool A | ||||||
34 | 10-Mar | 14:40 | 3 | Broder/Valjas CAN [17] | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | 1-2 (21-23, 21-17, 14-16) |
33 | 10-Mar | 14:40 | 1 | Barbara/Agatha BRA [1] | Gallay/Klug ARG [16] | 2-0 (21-14, 21-17) |
18 | 09-Mar | 15:30 | 2 | Gallay/Klug ARG [16] | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | 0-2 (19-21, 15-21) |
17 | 09-Mar | 18:50 | 1 | Barbara/Agatha BRA [1] | Broder/Valjas CAN [17] | 2-0 (21-11, 21-14) |
2 | 09-Mar | 09:40 | 4 | Gallay/Klug ARG [16] | Broder/Valjas CAN [17] | 1-2 (12-21, 21-17, 12-15) |
1 | 09-Mar | 09:40 | 1 | Barbara/Agatha BRA [1] | Arvaniti/Karagkouni GRE [32] | 2-0 (21-17, 24-22) |