01-01-2019 19:17

Ανασκόπηση 2018 - Ιούνιος: Τα δύο μετάλλια στους Μεσογειακούς και η «απώλεια» του Παύλου Γιαννακόπουλου

Οι πρώτες μεγάλες επιτυχίες των Εθνικών ομάδων ανδρών και γυναικών ήρθαν τον Ιούνιο με τα μετάλλια που πήραν στους Μεσογειακούς Αγώνες. Ασημένιο οι γυναίκες, χάλκινο οι άνδρες και για πρώτη φορά μετά από 28 χρόνια η Ελλάδα πήρε δύο μετάλλια στην διοργάνωση.

Ο ΠΑΟΚ προσέλαβε τον Στάνκου για προπονητή που αποχώρησε λίγο πριν φύγει η χρονιά, ο Ταρνατόρος επανεκλέχθηκε στην ΕΣΑΠ και ο Εβρος Σουφλίου κατέκτησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων.

Τα 130 χρόνια του Μεσσηνιακού γιορτάζονται με κάθε λαμπρότητα και την παρουσία έκπληξη του Πολωνού Γιέρζι Βελτζ.

Ο ελληνικός αθλητισμός συγκλονίζεται από την "απώλεια" του Παύλου Γιαννακόπουλου λίγες ώρες αφότου ο υιος του Δημήτρης ανέλαβε τα ηνία του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού.

Ο Γιάννης Παντακίδης λόγω προβλήματος υγείας ανακοινώνει πως σταματάει την ενεργό δράση, ενώ ο Μοντάλι κάνει μίνι διακοπές στην Ελλάδα και συναντιέται με παίκτες του Ολυμπιακού που είχε την διετία 1996-98 αλλά και στην Εθνική ομάδα το 2000.

Ιούνιος 2018

5/6: Κόντρα στην Βραζιλία για την πρόκριση στην 4αδα!

5/6: O Ρουμάνος Στάνκου που αγωνίστηκε στον Ηρακλή είναι ο νέος προπονητής στον ΠΑΟΚ

7/6: Νίκη και ήττα από την Βραζιλία στο παγκόσμιο σχολικό πρωτάθλημα

8/6: Mε 9 υπέρ και λευκά από ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ πρόεδρος ο Ταρνατόρος

8/6: Κύπελλα Ευρώπης: Στο Challenge Cup ο Άρης

9/6: Γιαννακόπουλος: «Να ξεχάσουν τα κόλπα μέσω της Παναθηναϊκής Συμμαχίας»

10/6: Πένθος στον Παναθηναϊκό: Απεβίωσε ο Παύλος Γιαννακόπουλος

10/6: 1ο Μaster: Έγραψαν ιστορία στην πόλη τους Νιώπας-Παπαδημητρίου

10/6: Masters στην Αριστοτέλους οι Τσοπούλου-Μαναβή

11/6: Στο Cev Cup o Ολυμπιακός, στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ ο ΠΑΟΚ

13/6: ΕΣΠΑΑΑ: Πρωταθλητής Παγκορασίδων ο Ηρακλής Κηφισιάς

14/6: Ραγίζει καρδιές ο Γιέρζι Βέλτζ: «Σας ευχαριστώ όλους για όλα»

17/6: Skyros Masters: Πρώτο χρυσό για τους Μπανιώτη,Τερζόγλου

17/6: Skyros Masters: Ιστορική επιτυχία στη Σκύρο για Έλενα Μπάκα, Διονυσία Μάτιου (κατατάξεις)

18/6: Ο Φιλαθλητικός ζωντάνεψε ξανά…

19/6: 130 χρόνια Μεσσηνιακός: Συγκίνηση και υπερηφάνεια στην λαμπρή γιορτή παρουσία Παυλόπουλου (video)

19/6: Η Κροατία με MVP Αντριτς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σίλβερ Ευρωπαϊκό Λιγκ

19/6: Η Σουηδία πρώτο χρυσό στο Ευρωπαϊκό βόλεϊ γυναικών δια χειρός... Μαυρομάτη!

20/6: Η Εσθονία πανηγύρισε τον δεύτερο τίτλο της στο Ευρωπαϊκό Λιγκ ανδρών

20/6: Εθνική Ανδρών 1980 - Βελτζ: Συνάντησαν την ιστορία τους και τίμησαν τον δάσκαλο τους!

20/6: Το χρυσό μετάλλιο στο golden Ευρωπαϊκό Λιγκ γυναικών η Βουλγαρία

21/6: Απόφαση σοκ του Παντακίδη, σταματάει το βόλεϊ

21/6: Αποκάλυψη: Η Μαρτίνα Γκουίτζι Τζούριτς οδεύει στον Αίαντα Ευόσμου!

22/6: Με Βασιλαντωνάκη και Μερτέκη η Εθνική, 3-2 την Ιταλία

23/6: Πρόκριση με ντεμπούτο Στράντζαλη και Χατζηευστρατιάδου για την Εθνική Γυναικών

24/6: Πρώτο πρωτάθλημα Ελλάδας για τις κορασίδες του Άρη με MVP την Μπάκα (photos - χρυσή βίβλος)

24/6: Ευγενίδης και Κιμπλ του Ηρακλή πρωταθλητές στο μπιτς βόλεϊ λιγκ 2018

24/6: Μεσογειακοί Αγώνες: Πρώτη νίκη για την Εθνική, 3-0 την Πορτογαλία (video)

24/6: Πρωταθλητής στους Παίδες ο Έβρος Σουφλίου με MVP τον Μούχλια (photos - χρυσή βίβλος)

24/6: Οι Βελισσάρη, Μαύρου κατέκτησαν τον τίτλο στο golden γυναικών (photos)

26/6: Το drone και το FHD της ΕΡΤ3 έγραψε ιστορία στο μπιτς βόλεϊ

27/6: Μεσογειακοί Αγώνες: Η Εθνική ανδρών νίκησε τη Γαλλία 3-0 και διεκδικεί μετάλλιο

28/6: Στα ημιτελικά των Μεσογειακών Αγώνων και η Εθνική Γυναικών, 3-1 την Ισπανία

29/6: Μεσογειακοί Αγώνες: Στον μικρό τελικό η Εθνική Ανδρών, ήττα με 3-0 από την Ισπανία

29/6: Στον τελικό των Μεσογειακών Αγώνων η Εθνική Γυναικών, 3-2 την Γαλλία

30/6: O Mοντάλι με παίκτες του Ολυμπιακού και τον Μπλέτσα (pics, vid)

30/6: Χάλκινο μετάλλιο στους Μεσογειακούς η Εθνική Ανδρών, 3-2 την Αίγυπτο

30/6: Μεσογειακοί: To 4o μετάλλιο της Ελλάδας και το πρώτο μετά από 35 χρόνια