21-11-2022 17:02

Ε.Σ.Π.Α.Α.Α. Αγόρια Κ21: Επιστροφή στις νίκες για τον Πανερυθραϊκό, νίκη τετράδας ο Παναθηναϊκός

Η 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος αγοριών Κ21 έφερε ανακατατάξεις στην τετράδα ενώ το ρεπό της ΑΕΚ έδωσε μεγάλο ενδιαφέρον στη μάχη της κορυφής.

Ο Πανερυθραϊκός επέστρεψε στις νίκες, μια εβδομάδα μετά την πρώτη και μοναδική ως τώρα ήττα του, και επικράτησε με 0-3 της Κερατέας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και πίεσαν την Κερατέα τόσο από το σερβίς όσο και με το επιθετικό τους παιχνίδι φτάνοντας στην κατάκτηση των τριών σετ έχοντας διψήφια διαφορά σε όλα.

Νίκη για το Φοίβο Μελισσίων κόντρα στην Κηφισιά με 0-3 με τους γηπεδούχους να μπαίνουν για τα καλά στη διεκδίκηση μόνο του δεύτερου σετ. Ο Φοίβος Μελισσίων έκανε καλή δουλειά στο σέρβις-μπλοκ-άμυνα με αποτέλεσμα να έχει την υπεροχή και να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.Στην τετράδα πέρασε πλέον ο Παναθηναϊκός μετά το 1-3 επί της Ένωσης Γαλατσίου.

Τα δύο πρώτα σετ είχαν διακυμάνσεις αλλά από εκεί και έπειτα ο Παναθηναϊκός πίεσε πολύ την αντίπαλη υποδοχή με αποτέλεσμα το τρίτο και το τέταρτο σετ να είναι νικηφόρα για τους πράσινους χωρίς να κινδυνεύσουν ιδιαίτερα.Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και η βαθμολογία