07-11-2022 14:59

ΕΣΠΑΑΑ Κ21 Αγόρια: Νίκη πρωτιάς η ΑΕΚ, στην τετράδα η Ένωση Γαλατσίου

Με τον Πανερυθραϊκό να έχει ρεπό στην 4η αγωνιστική η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία της να μείνει μόνη πρώτη και το κατάφερε. Οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν μια πολύ σημαντική νίκη επι του Παναθηναϊκού με 3-0. Το πρώτο σετ ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στο 27-25 υπέρ της ΑΕΚ αλλά στην πορεία ο Παναθηναϊκός δεν είχε την ίδια απόδοση και έτσι η γηπεδούχοι συνέχισαν την αήττητη πορεία τους φτάνοντας τους 12 βαθμούς.

Διπλασίασε τις νίκες του ο Φοίβος Μελισσίων επικρατώντας της Κερατέας με 0-3. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Με τη διαφορά να μεγαλώνει αρκετά από το ξεκίνημα και των τριών σετ ο Φοίβος Μελισσίων πήρε τη νίκη και έφτασε τους 6 βαθμούς.

Ένα ντέρμπι με φόντο την τετράδα πραγματοποιήθηκε ανάμεσα σε Ένωση Γαλατσίου. Η Κηφισιά προηγήθηκε με 0-2 στα σετ αλλά η συνέχεια ήταν άκρως ενδιαφέρουσα. Οι παίκτες της Ένωσης Γαλατσίου πίεσαν από σερβίς και μπλοκ, ανέβασαν απόδοση και έκανε την ανατροπή. Το 3-2 έδωσε σημαντική “ανάσα” στην ομάδα του Γαλατσίου που πλέον βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 5 βαθμούς.