03-12-2021 01:17

ΕΣΠΑΑΑ Κ20 κοριτσιών: Απόλλων Αγ. Δημητρίου, Νέοι Βύρωνος, Αμπελόκηποι και Ένωση Βύρωνα προκρίθηκαν από τον Β όμιλο

Ολοκληρώθηκε και ο Β όμιλος για την Α φάση στην κατηγορία κοριτσιών Κ20 με την πρωτιά για τον Απόλλων Αγίου Δημητρίου που ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο με νίκη επί της Ένωση Βύρωνα με 0-3. Οι αθλήτριες του Απόλλων Αγίου Δημητρίου έκαναν το 8/8 και άφησαν πολύ θετικές εντυπώσεις στην Α φάση του πρωταθλήματος.

Νίκη με πολύ καλή εμφάνιση για τους Νέους Βύρωνος που με 3-0 επί της ΑΕΚ έφτασαν στους 22 βαθμούς και τερμάτισαν στη δεύτερη θέση. Οι Νέοι Βύρωνος έκαναν πολύ καλό πρώτο σετ και παρά τη βελτίωση της ΑΕΚ στη συνέχεια του αγώνα κράτησαν το προβάδισμα στα επόμενα σετ και με σωστή αμυντική λειτουργία πήραν τη νίκη.

Τρίτη θέση για την ΑΕ Αμπελοκήπων που έπιασε υψηλή απόδοση κόντρα στον Απόλλων. Η ΑΕ Αμπελοκήπων δεν άφησε την αντίπαλη ομάδα να κάνει το παιχνίδι της και χτίζοντας διαφορά από νωρίς και στα τρία σετ οδηγήθηκε στο 3-0.Νίκη για τον Παναθηναϊκό επί του ουραγού Αίολου Φυλής με 0-3 που συνδυάστηκε με καλή εικόνα για τις πράσινες. Ακόμα και έτσι, όμως, η ομάδα του Παναθηναϊκού έμεινε εκτός συνέχειας, αφού τερμάτισε έβδομη με 7 βαθμούς.