15-10-2021 15:41

ΕΣΠΕΔΑ: Νίκη-ανατροπή για ΑΣΗ κόντρα στο Π. Φάληρο (vid)

Με το δεξί ξεκίνησε το Πρωταθλημα Β’ Εθνικής Γυναικών στον Ά ομιλο, ο ΑΣΗλιούπολης καθώς νίκησε στην πρεμιέρα με ανατροπή 3-1 σετ την ομάδα του Π. Φαλήρου.

Με όπλο το σερβίς και το καλό μπλοκ η μαχητική ομαδα του Π. Φαλήρου που κοουτσάρισε ο θρυλικός Αντώνης Τσακιρόπουλος, μπήκε πολύ δυνατά και σε συνδυασμό με την κάκιστη εμφάνιση των γηπεδούχων, προηγήθηκε με 17-25 και 0-1. Στη συνέχεια οι γηπεδούχες ανέβασαν την απόδοση τους, βρήκαν ρυθμό με την είσοδο της πασαδόρου Λιαρομάτη, βελτίωσαν την υποδοχή και την επίθεση τους και ισοφάρισαν σε 1-1 με 25-15.

Στο τρίτο σετ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 18-18, η ομάδα του Ξεροβάσιλα ξέφυγε με 22-19, οι φιλοξενούμενες μείωσαν σε 22-21 αλλα με λιγότερα λάθη, η ομάδα της Ηλιούπολης επικράτησε με 25-21 και 2-1. Στο τέταρτο σετ ο ΑΣΗ ξέφυγε με 21-14, το Φάληρο μείωσε σε 21-18 αλλα στο φινάλε με Λιαρούτσου και Μπιτσάκου πήρε το σετ με 25-19 και το ματς με 3-1.