27-10-2020 03:45

Μόνος πρώτος ο Φοίβος Μελισσίων, μεγάλες ανατροπές απο Βύρωνα,Τυφώνα, νίκες για Αστέρα και Μαγκουφάνα

Μόνος πρώτος στην κορυφή της Β΄εθνικής γυναικών ΕΣΠΑΑΑ, έμεινε ο Φοίβος Μελισσίων, ο οποίος για την τρίτη αγωνιστική, επικράτησε 3-0 του νεοφώτιστου Απόλλωνα Αγ. Δημητρίου και έπιασε τους 9 βαθμούς.

.Ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου παρέμεινε επίσης αήττητος αφού νίκησε τους Ίωνες με 3-0, έφτασε τους 8 πόντους, ένα βαθμό πίσω από τα Μελίσσια, και πλέον την επόμενη Δευτέρα θα πάει στου Παπάγου για να κοντράρει τους «Στρατηγούς» στο μεγάλο ντέρμπ της 4ης αγωνιστικήςι. Οι δύο ομάδες μονομάχησαν το περασμένο Σάββατο στο κύπελλο στον Αγ. Δημήτριο, με τις παίκτριες του Παπάγου να παίρνουν την πρόκριση ενω χθες δεν αγωνίστηκαν αφου είχαν ρεπό.

Νίκη τετράδας, παρά την απώλεια ενός βαθμού, πέτυχαν οι Νέοι Βύρωνος στην έδρα της Γκράβας. Η νεοφώτιστη ομάδα αρχικά πήρε προβάδισμα με 2-0 στα σετ, αλλά οι φιλοξενούμενες ανέβασαν την απόδοσή τους και με εκπληκτική ανατροπή, απέδρασαν από το Γαλάτσι με 2-3.

Στο τάι μπρέικμε 16-14,  κρίθηκε και το θρίλερ παραμονής, ανάμεσα στον ΑΣ Τυφών με τον ΓΣ Χαλανδρίου. Ένα παιχνίδι με συνεχείς ανατροπές στο σκορ κατέληξε στην ομάδα του Τυφώνα, καθώς με αντεπίθεση διαρκείας οι γηπεδούχες, γύρισαν το 1-2 σε 3-2,  και πήραν το πολύτιμο δίποντο.

.Η "Αθηνά" Μαγκουφάνας , «έσπασε» την έδρα της Νίκη Αμαρουσίου. Σε κανένα από τα τρία σετ η διαφορά δεν κρίθηκε σε λιγότερο από έξι πόντους και κάπως έτσι η ομάδα της Πεύκης, έφτασε στο 0-3 και τους 4 βαθμούς σε δύο παιχνίδια.