08-10-2020 02:11

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για την Ένωση Ιλίου με σπουδαίο διπλό στην Ηλιούπολη

Εκπληκτική νίκη με 0-3 μέσα στην Ηλιούπολη πέτυχε η Ένωση Ιλίου στο ντέρμπι της πρεμιέρας της Β΄εθνικής γυναικών ΕΣΠΕΔΑ.Το παιχνίδι ήταν ένα μεγάλο θρίλερ καθώς στα δύο πρώτα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες , με τις παίκτριες της Βάσω Νικούλη να επικρατούν με 24-26 και 25-27 ενώ στο τρίτο οι γηπεδούχες κατέρρευσαν ψυχολογικά, και το Ίλιον επικράτησε εύκολα με 10-25.

Με το τρίποντο αυτό οι φιλοξενούμενες πήραν εκτός από το καθαρό τρίποντο, και ψυχολογία και θα είναι πλέον στα μεγάλα φαβορί για την διεκδίκηση του φετινού τίτλου.

Τα σετ: 0-3 (24-26, 25-27,10-25)

Α.Σ. Ηλιούπολης (Γιώργος Κερκινές): Καλαϊτζίεβα, Παπαχρήστου, Λιαρούτσου, Βαγγή, Μαυρογένη,Κωτούλα, Περάκη, Λάππα, Βήχου, Χειλαδάκη, Κοτρώνη, Ντρούβα, Μπογιατζή, (λ), Παναγοπούλου (λ).

Ένωση Ιλίου (Νικούλη): Ζίγκιρη, Κοκμοτού, Σιώρη, Τσιώνη,Μπούσια, Πρίντεζη, Καραγιαννιδη (λ), Νικολάου, Ανδριώτη