11-02-2020 03:34

Στην τετράδα ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου, τους 51 βαθμούς έπιασε το ΠΑΚ, επέστρεψε στις νίκες το Κορωπί

Σημαντική νίκη που του έδωσε την ευκαιρία να μπει στην τετράδα, πέτυχε ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου, ο οποίος με Τουρνάκη, Γκότση, Θεοδωράκη, επικράτησε 3-0 της ασταθέστατης Νίκης Αμαρουσίου σε ένα παιχνίδι της 17ης αφωνιστικής, που μεταδόθηκε σε live streaming.

Την επομένη αγωνιστική η ομάδα του Αμαρουσίου έχει ένα ακόμη ντέρμπι στην έδρα της, με το δεύτερο Κορωπί. Το τελευταίο επικράτησε άνετα των Νέων Βύρωνα με 3-0 και παρέμεινε στο -9 από το πρωτοπόρο ΠΑΚ.

Η επικεφαλής της κατηγορίας, ομάδα του Χαλανδρίου, αν και δεν ειχε καλή απόδοση, με αντίπαλο ένα πολύ παθιασμένο Τυφώνα, κατάφερε να πάρει πολύ δύσκολα την 17η σερι της νίκη με οριακά σετ και «απογειώθηκε» στους 51 πόντους με 51-2 σετ.

Θρίλερ στη Ν. Ιωνία, όπου οι γηπεδούχοι Ίωνες κατάφεραν να λυγίσουν την 3-2 τη Μαγκουφάνα μετά από μεγάλη μάχη και να πάρουν δίποντο ελπίδας.  Επίσης με εύκολα τρίποντα προχώρησαν ο Φοίβος Μελισσίων κόντρα στους Νέους Βύρωνα και ο Παπάγου μέσα στη Κερατέα.