Οι συνθέσεις των ομάδων:
Ολυμπιακός: (Κις- Ζωγραφάκης: Φουμάκη, Ανδρέου, Διόλη, Γκροντάτη, Γκέκοβιτς, Συριστρατίδη, Στεργίου (λ), Καλλιγά, Βολιανίτη , Καλογεροπούλου, Κλωνάρη, Παναγιωταράκου
.ΓΣ Ηλιούπολης: (Φαρμάκη- Στεφανοπούλου): Μπούρα, Ντόγκα,Κάνταρη, Κοντούδη, Πλατανιά, Ρούντου, Παπαδοπούλου (λ), Ακύλα (λ), Θεοδωρικάκου, Αρώνη, Δούμπα, Λιγδοπούλου, Παναγιωτοπούλου,Διαιτητες: Πατράκος, Παπαδογιάννης, Λιναράκος.
Στον μικρό τελικό που προηγήθηκε την 3η θέση κατέκτησε ο Πορφύρας που νίκησε τον Τελαμώνα με 3-1 σετ (25-14,19-25,25-22,25-12).
Κατόπιν ψηφοφορίας αναδείχτηκαν οικαλύτερες αθλήτριες της διοργάνωσης
Καλύτερη πασαδόρος:Φουμάκη (Ολυμπιακός)
Καλύτερη επιθετικός: Ανδρέου (Ολυμπιακός)
Καλύτερη υποδοχέας : Βαλσαμάκη (Πορφύρα)
Καλύτερη μπλοκέρ ; Συριστρατίδη (Ολυμπιακός)
MVP: Ανδρέου (Ολυμπιακός).
"Τους αγώνες τίμησαν με την παρουσία τους ο αντιπρόεδρος της ΕΣΠΕΔΑ Νίκος Δελαγραμμάτικας, ο πρόεδρος του ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ Πέτρος Παπαχατζής, ο ομοσπονδιακός προπονητής Κώστας Γκούντας, καθώς και πλήθος φιλάθλων, αθλητών, παραγόντων και γονιών που καμάρωσαν τις μικρές αθλήτριες και με έντονο παλμό ενίσχυαν την προσπάθειά τους.
T ευχαριστεί θερμά το δήμο Ελληνικού-Αργυρούπολης και το σύλλογο ΑΟΝ Αργυρούπολης, ειδικότερα, για την ευγενική παραχώρηση και φιλοξενία των τελικών."
Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
1995-96:1. ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ, 2.ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ, 3.ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1996-97: 1. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 3.ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ
1997-98: 1. ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 3. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ
1998-99: 1. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 2.ΑΠΣΑΒ ΦΙΛΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3.ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
1999-00: 1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ 3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
2000-01: 1. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 2.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 3.ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
2001-02: 1. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ 3.ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
2002-03: 1. ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2.ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 3.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
2003-04: 1. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 3. ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ
2004-05 :1. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ 2.ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2005-06: 1. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
2006-07: 1. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ 2. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ 3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2007-08: 1. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2008-09: 1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3. ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ
2009-10: 1. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3.ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ
2010-11: 1. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 2.ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
2011-12: 1. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 2.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2012-13: 1. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 2. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.
2013-14: 1. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ 2. ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 3. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2014-15: 1. ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ 2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2015-16: 1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2.ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 3.ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ
2016-17: 1.ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ 2.ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2017-18: 1.ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
2018-19: 1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 3.ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ