29-03-2019 04:55

ΕΣΠΑΑΑ Β΄Εθνική γυναικών: Στον τελικό πλέι οφ οι Αμπελόκηποι με 3-0 νίκες

Στον τελικό πλει οφ της Β΄ Εθνικής γυναικών ΕΣΠΑΑΑ, προκρίθηκε η ΑΕ Αμπελοκήπων, καθώς χθες  στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών των πλει οφ, επικράτησε της Νίκης Αμαρουσίου, 3-1  με ανατροπή, (22-25, 25-20, 25-20, 25-20)

Οι νικήτριες προκρίθηκαν στους τελικούς ανόδου με συνολικό σκορ 3-0 νικες καθώς είχαν προβάδισμα απο την κανονική περίοδομε 2-0,  και πλέον θα περιμένουν τον νικητή του άλλου ημιτελικού, ΠΑΚ Χαλανδρίου-Παπάγου, για να μάθουν την αντίπαλό τους.

Η παραπάνω σειρά κάνει πρεμιέρα σήμερα στις 20.45 στο κλειστό του Χαλανδρίου με τις δύο ομάδες να είναι στο 1-1 από την κανονική περίοδο.