17-11-2017 14:13

Ο Α.Ο.Βάρης πήρε με 3-2 το ντέρμπι με τους Νέους Βύρωνα

Ο ΑΟ Βάρης νίκησε με 3-2 σετ τους Νέους Βύρωνα στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Α΄κατηγορίας ανδρών της ΕΣΠΑΑΑ.

Η ομάδα του Κώστα Αγγελίδη επικράτησε με 3-2 ύστερα από συναρπαστικό αγώνα που είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και κρίθηκε στις λεπτομέριες μεταξύ των δύο ομάδων της κατηγορίας που πλέον ισοβαθμούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς. Aκολουθεί η Αγία Παρασκευή με 12 βαθμούς και ο Γ.Σ.Κερατέας με 10 βαθμούς.,

Τα σετ: 3-2 (26-28, 25-18, 25-23, 21-25, 15-13)

Διαιτητές: Σταρίδας, Μάλφας.

ΑΟ ΒΑΡΗΣ «ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» (Αγγελίδης): Κουμουνδούρος, Ανέστης, Γ.Κονταξάκης, Σοφοκλέους, Ανεστόπουλος, Αγγελίδης, Μαυραγάνης, Στ.Κονταξάκης, Στάικος, Νικητάκης, Κόντος, Στρωματιάς.

ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ (Παπαδούρης): Παππούλης, Νικολάου, Αργυρόπουλος, Σεβαστός, Πετρίδης, Ζαχαρόπουλος, Παππάς, Αθανασοπουλος, Πετρόπουλος.