02-11-2017 12:23

'Ανετο τρίποντο για την Ένωση Ιλίου

Ανώτερη η ομάδα Γυναικών της Ένωσης Ιλίου, η οποία επικράτησε άνετα με 3-0 σετ της Ευρυάλης στο Κλειστό Γ.Κακούρης το βράδυ της Τετάρτης.

Ήταν η δεύτερη νίκη σε τρείς αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής του ομίλου της ΕΣΠΕΔΑ, για τις γηπεδούχες.

Οι αθλήτριες της Βάσως Νικούλη, μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα του ματς,, ήταν πολύ καλύτερες σε όλους τους τομείς του ματς και δεν επέτρεψαν στην ομάδα της Γλυφάδας να απειλήσει σε κάποιο από τα τρία σετ.

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα του Ιλίου εκτός έδρας την Τετάρτη 8/11 με αντίπαλο το Περιστέρι

Διαιτητές: Γεωργάκη - Βλάχος

Τα σετ: 25-9, 25-16, 25-14

Ένωση Ιλίου (Νικούλη): Μπούτα, Καραγιαννίδη (λ), Τσιούτσια (λ), Καλιαφεντάκη, Χατζάκη, Αλεξοπούλου, Βακάλογλου, Δικάρου, Ντασιώτη, Κουτσοδημητροπούλου, Πετρουλάκη, Βαρβαρέλη, Βήχου, Πρίντεζη

Ευρυάλη (Μιχαηλίδου): Βασιλείου, Μαρκοπούλου, Δημητρίου, Κατσιγιάννη (λ), Κολιού, Κουτροπούλου, Ξυδιά, Καγιαννάκη, Μπροζι, Παπασπυροπούλου, Διαμάντη (λ), Ηλιακοπούλου, Σιδηροπούλου, Αναστασίου