30-11-2016 13:32

Στην κορυφή ο Κόροιβος

Μεγάλη νίκη με 3-0 σημείωσε ο Κόροιβος στο Κλειστό Γυμναστήριο Αμαλιάδας κόντρα στον Θησέα για την Β Εθνική ΕΣΠΕΠ
Οι παίκτες του Ανδρέα Γκρουμούσα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατέκτησαν εύκολα το πρώτο σετ με 25-10.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Θησέα ανέβασαν ρυθμό και σε συνδυασμό με δικά μας λάθη πήραν το σετ με 17-25. Δεν άφησαν όμως περιθώρια οι παίκτες μας και κέρδισαν το τρίτο σετ με 25-17.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ του αγώνα και ενώ προηγείτο η ομάδα μας με 15-13, μία κόκκινη κάρτα οδήγησε το σκορ στο 15-18 και εν συνεχεία στο 19-23 υπέρ των φιλοξενούμενων. Με τη βοήθεια του κόσμου και με πολύ καλό σέρβις και μπλοκ άμυνα τα παιδιά μας έκαναν σερί 6-0 και κατέκτησαν το σετ με 25-23.

ο Κόροιβος είναι πρώτος στη βαθμολογία Επόμενος αγώνας το Σάββατο 10/12 στο Άργος με την τοπική ομάδα.

Διαιτητές: Γκόλφης, Δάνια, Λαγογιάννη

Τα σετ: 3-1 (25-10, 17-25, 25-16, 25-23)